lemonova

Z úcty k Timovi Burtonovi.. toto je jeden z mála filmov (alebo jediný), v ktorom som absolútne nemala šancu spoznať jeho rukopis.. pretože ho zmenil (čím ho vlastne zmenil???) tak zásadným spôsobom, že celý čas premýšľam, kto si to tu vlastne z nás všetkých vystrelil.. ()

GOREGASM

Budiž pravda, že při prvním zkouknutí, a je to už 18 let, to byla větší taškařice, ale přesto nelze Mars Attacks! a Timu Burtonovi odpárat ty nejpodlejší a zároveň nejvtipnější emzáky filmové historie. Celé je to navíc bestiálně obsazené v čele s Jackem Nicholsonem, který si nemohl vybrat lepší příležitost pro to střihnout si amerického prezidenta. Pocta klasickým scifíčkům z počátku druhé poloviny 20. století je zjevná, a přestože jsem viděl jen jedno takové, dovolím si říci, že Burton cituje dokonale a ještě při tom dokáže královsky a odvázaně bavit. 80% ()

BeranSon

Otřes, děs, otřes. Upřímně bych chtěl znát ty honoráře, pro všechny kvalitní herce, kteří kývli na snímek s absolutně nulovým potenciálem a ještě mizernějším výsledkem. Nebudu komentovat, scénář, režii, efekty a ani jiný parametr filmu, protože to nemá cenu. Jednu hvězdičku dávám za jakési osobní kouzlo, které velice hluboko v sobě tento film uchovává, ale to pranic nemění na faktu, že je to vařené z vody od A do Z. - 1/10 - ()

BOURQUE

Skvelá herecká parta vo filme, kde scenár/príbeh nestojí pevnými nohami na zemi. Pre mňa (zatiaľ) najnetypickejší Burtonov film. Osobné hodnotenie: 66% (*) ()

MickeyStuma

Země je napadena Marťany a krutým smyslem pro humor. Snímek Tima Burtona, kterému se povedlo nemožné. Tolik hereckých es v jednom filmu aby jinde člověk pohledal. Málokdo však ví, že je tento příběh natočen podle věhlasného komiksu, který v Česku do dnešních dnů bohužel nebyl vydán, takže nelze porovnat. https://www.idwpublishing.com/wp-content/uploads/2016/02/MarsAttacks-greatesthits-cvr.jpg Snímek vyznívá velice krutě, jakoby se spíše jednalo o slascher. Všudypřítomný černý humor však vše naprosto rozbourává. Po vizuální stránce dokonalost hodná své doby. Pastelové barvy doslova svítí. Příběh je v podstatě bez děje. Prostě přiletí nějací mimozemšťané s prohlášením že přicházejí v míru a následuje masakr na všech frontách. Toť vše. K tomu nějaký ten únos jednotlivců, se kterými dělají takové pokusy, že by i Mengele pukl závistí. Hloupé? Inu, jak pro koho. Pro zajímavost, právě v komiksu se s těmito Marťany střetne i soudce Dredd. To by si už ve filmu vůbec nikdo nedovedl představit. ()

panoramix

Sci-fi parodie jako hrom. Burton to sice trochu přehnal, ale zábavné je to dostatečně a herecké obsazení nemá obdoby. ()

Besyn

Skvělá parodie od Tima Burtona na mimozemské sci-fi filmy.Neuvěřitelné množství vtípku,které si berou na mušku vše a to včetně amerického prezidenta ve skvělém komickém podání Jacka Nicholsona,americké armády a americké ústavy ("projev" v Kongresu).A navíc má i jedno nej...Nejvíce zabitých hereckých hvězd v dějinách filmu.S trochou nadsázky nelze hodnotit jinak než za pět. ()

plagjoklas

Výborná komédia ríznutá s laskavou poctou starým sci-fi filmom. Tim Burton sa nezaprie znova vybudoval skvelú atmosféru a vybral skvelých hercov. kebyže tento film vyjde po dni nezávistlosti bola by s neho nádherná paródia toho otrasného béčka. ()

mutace

Skvělá komedie nemající chybu. Inteligentní humor, báječné provedení i obsazení. Zkrátka nemám co vytknout. ()

Jeand´Boa

Jsem asi divný, ale přesně takovéto filmy mám rád a rád je vyhledávám a vracím se k nim...je jasné, že se takovéto snímky o nic nesnaží...chtějí jen poukázat na klasickou béčkovost, která tvoří značnou část filmové historie. Vzdávají jí úctu...a já dělám to samé... Také je to možná mou fixovaností na Tima Burtona, že u tohoto snímku vždy vydržím na jeden nádech... Ne, opravdu jsem kdykoliv ochoten prohlásit, že Mars útočí! je krásná podívaná... a nestydím se za to, ač mnohé z vás teď asi napadlo, že bych měl...:-D ()

Skleni

Fakt nechápem zámer takýchto filmov. Majú šokovať? Alebo byť takým úletom "akože geniálnych režisérov?" Nechápem. fakt mi tento druh filmov nesedí. 31% ()

Gabretta

"...to nebude holuby..." On to možná ani nebude Burton. Kam se podělo to, čím mě dokáže obvykle tak zaujmout? Tohle musel natočit ufoun, bohužel. ()

Cruchot

Po shlédnutí v originále musím minimálně ještě jednu * přidat. I po letech dokáže tenhle mírně ujetej filmeček výborně pobavit. ()

Kingjiri

Když je stupidní scénář, nemůže už s filmem nic udělat sebelepší režiser a nebo sebelepší herci. Jestli to měla být parodie, tak jsem tam těch parodických prvků mnoho nenašel a spíše to na mě působilo dojmem trapných béčkových scifi snímků, které si měl brát tenhle snímek údajně na paškál. A když se člověk u parodie ani jednou pořádně nezasměje, tak to asi není uplně lichotivý výsledek. Mám takový pocit, jako by tenhle film zparodoval sám sebe. Jako komedie nebo parodie tedy Mars útočí u mě selhal a tak nemůžu dát víc, než dvě slabší hvězdy. Ty dávám hlavně za Nicholsona a pár lepších momentů. ()

bolf!k

Burton natočil střelený film, jako poctu "EdWoodovské" klasice 50. tých let. A já se dost dobře bavil. 80% ()