Planeta opic

USA, 2001, 119 min

V roce 2029 provádí vesmírná loď Oberon v kosmu pokusy. Během jednoho z nich vyšle ve vesmírném člunu do elektromagnetické bouře vycvičeného šimpanze Perikla. Perikles však s lodí ztratí spojení a kapitán Leo Davidson se rozhodne v dalším člunu Perikla hledat. V bouři se však přenese do daleké budoucnosti, ztratí s Oberonem spojení a ztroskotá na neznámé planetě. Brzy zjistí, že planeta je obývána polidštěnými opicemi, které si jako otroky drží lidi. Lidské klany se před opicemi skrývají v hlubokých lesích a opičí vojáci je loví. Při jednom opičím zátahu je Leo spolu s dalšími lidmi zajat a umístěn do klecí. Pozná tu nesmiřitelného generála gorilí armády Thadea i šimpanzí aktivistku Ari, dceru senátora Nada, která lidi brání. Generál Thade by moc rád Ari získal. Ari si vyprosí, aby si Lea mohla vzít do svého domu. Leovi se zanedlouho s dalšími lidmi podaří z domu utéct a putují na místo, kde ztroskotal. Jenže armáda se vydá v jejich stopách a lidé jsou brzy obklíčeni. Najde je však Ari a Leo ji požádá, aby jim pomohla k útěku. Ari spolu s bývalým opičím generálem Tivalem, kterého sesadil Thade, se s lidmi dávají na útěk. Leo najde svůj potopený člun a podle přístroje zjistí, že vesmírná loď Oberon je někde poblíž... Když senátor Nado vyhlásí stanné právo, generál Thade se stane neomezeným vůdcem a zmobilizuje celou armádu. Chce lidi na planetě vyhladit. Thade jde za svým umírajícím otcem, který mu svěří tajemství, které se na opičí planetě traduje z generace na generaci: v minulosti byly opice otroky a lidé jejich pány. Ukáže Thadeovi prastarou relikvii – lidskou zbraň a – zdůrazní, že lidská genialita jde ruku v ruce s krutostí. Leo se nesmí dostat do Zakázané zóny k posvátnému chrámu, kde je ukryto tajemství opičího světa, na jehož začátku byl bůh Samos... (TV Prima)

PaRi

Při srovnání s původním filmem Franklina J. Schaffnera je to slabé jak třikrát převařený čaj. ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Nejhorší film o planetě opic. Ostatní filmy budí "hrůzu" a mají napětí...ale tohle...příběh o hovně, parodické scény a retardované dialogy. +++ SPOILER 20ti slovy: Týpek ztroskotá na planetě v budoucnosti, běhá sem a tam s lidmi a opicemi a zjistí, že všichni jsou potomci jeho posádky z minulosti. ()

maeb

Neskutečná blbost, která má s originálem společný maximálně název a to, že tam občas běhají nějaké opice. Alespoň jsem rád, že jsem na to nešel tenkrát do kina a nevyhodil tak zbytečně prachy. ()

Sir Ludvig

Tento film mal byt vtip? Ja som sa nesmial... Menej stupidnejsi a predvidatelnejsi scenar maju aj telenovely. NUDA, NUDA a este raz NUDA! Masky vsetko nezachrania! Sklamal si ma Tim.......!#$%^&*^$$##!!!!!!!!!!!!! ()

HanSolo

Absolutně nejslabší film z díly Tima Burtona, který doplatil na hodně blbý scénář a nepříliš zajímavého herce v hlavní roli. Film se tak ani z části nemůže rovnat s originálem. ()

Gekon

Nic proti Timu Burtonovi, ale originál je zcela jiná třída. Masky jsou sice dokonalé, ale to je tak vše co se dá pochválit. Hodnotil bych lépe kdybych neznal originál. ()

Alfie

Zábavné a stylové.Určitě to není remake staré Planety opic,ale akční převyprávění popcornovému publiku. ()

Arccos

Zase to neni takova hruza, jak si mysli mnozi recenzenti. Hlavni je nesrovnavat s predlohou, to opravdu nejde. Navic, ackoliv je film casto prezentovan jako remake, remakem neni a ze sveho vzoru prebira pouze zakladni namet. Misto, dej, postavy i "pointa" jsou uplne jine. Film konci v podstate dvakrat. Jednou na planete opic a tento konec je uspechany a naivni. Podruhe na Zemi a tento konec jsem nepochopil (na druhou stranu, kdyby na kresle opravdu sedel Lincoln, asi bych se poblil). Mimochodem, hlavni opici hrdinka vypada jako Michael Jackson. ()

Marvin*

Mám pro Burtona slabost, ale tenhle film byl omyl (což už je zřejmé ze samotného nápadu předělat zrovna Planetu opic). Kromě hezkého výtvarna (a pokroku v maskách) zaujme jen nadhozený motiv vztahů opice-člověk (který opice vnímají jako zvrhlý), ale na nějaké jeho rozpracovaní není u takové komerce pochopitelně prostor. ()

Narg

Burton udělal z inteligentních opic trapně obyčejný a béčkově agresivní. To mu neodpustím, to nemá s Planetou opic nic společného. ()

GianniP

S původní verzí s Hestonem se to absolutně a v žádném ohledu nedá srovnat a to dokonce (a to mně překvapilo nejvíc) ani po technické stránce (kostýmy a hlavně vzhled opičího města). Konec taky není zdaleka tak dech vyrážející jako u staré verze. Zatím asi nejhorší Burtonův film (aspoň z těch co znám). Leda pokud to přestanu srovnávat s tou starou verzí tak se to dá přežít. ()

JK77

......uff, prezil som to. A v konecnom dosledku asi ma uz nebudu bavid prirodopisne filmy o opiciach. :-)) ()

Cortesz

Tak tento remake se opravdu moc nepovedl což mě mrzí, ale co mě mrzí ještě víc, že za tím stojí mistr a můj oblíbenec Tim Burton. Masky a opice jsou výborné, hudba ujde, ale na Elfmana taky nic extra a už měl rozhodně lepší soundtracky. Wahlberg není vůbec špatnej a ostatní herci nejdou ani poznat což je rozhodně dobré a dokazuje to skvělou práci maskérů. Navíc jsem nějak moc nepobral ten konec. Tohle se ti Time moc nepovedlo. Škoda. ()

Landier

Na Tima bych se v tomhle filmu nezlobil, koneckonců dát nový háf filmu, který už byl, podle mého soudu dobře, natočen, není zrovna snadné sousto. Možná to tak je moje jakousi spjatostí s původní schaffnerově "originálem", ale marně jsem si několikrát během filmu řekl - proč ?! .... proč lidi umí mluvit, proč právě někdo, kdo přišel z hvězd, jim tak pomohl, když vlastně neuměl nic lepšího než oni ... a proč ten film byl vůbec natočen --- možná i proto je můj konečný soud 3* a ani o opičí chlup více ()

amyth

Burton točí skvělé filmy. Ale tohle mu krutě nevyšlo. Nebýt výborného Rotha který hasil co se dá, tak to mohlo dopadnout ještě o mnoho hůř ()

Achilleus1

Tim Burton to pojal dosť netradične, ale budiž. Kostými a kamere na vysokej úrovni, efekty taktiež. Príbeh.. no čakal som niečo úplne iné, no celkový výsledok ma nesklamal, najmä ten koniec bol veľmi zaujímavý a pre mňa nečakaný. Po skončení filmu som mal dobrý pocit, nemám moc toho čo by som vytkol. Pre mňa osobne 4* ()

Mykhaluu

Ano! Typický Tim Burton, který přistupuje k tématu po svém! Mnoho vtipných věcí - od masek, scénáře, až k trvale hladce oholené tváři Markyho Marka!! :) Člověk si řekne: "Když točit opět Planetu opic, proč se držet zaběhlého schématu?!" Pak se podívá na tento roztomilý kousek, obzvláště s dabingem a na TV Prima vyznívající mnohem přesvědčivěji a komičtěji a říká si: "Proč to vlastně vůbec točit?!? Není dost chudých opiček, které by mohly dostat nažrat místo téhle produkce?!?" ()

Pitryx

Výborný začátek, pak však, myslím, zbytečně zdlouhavý hon na člověka. Jinak to dějově šlo. Bylo od začátku jasné, že autoři nemohou použít závěr z první verze filmu (kus sochy svobody) a tak jej nahradili snad za to víc překvapivějším závěrem. Masky naprosto dokonalé, stejně jako vypracované chování a psychologie opic. No, čekal jsem nudu a šeď, ale byl jsem mile překvapen, byť si myslím, že některé scény mohly být kratší a některé nemusely ve snímku být vůbec. Celkově hodnoceno jako lehce nadprůměrný snímek. /Mám poznačeno bez konce na Nově. Asi dle jejich zvyku ustřihli závěrečné titulky./ Nova 08???? 11645 Prima 091024 10810/11452 ()

Elkesar

Tim opět nezklamal. Základem je nepojímat to jako snahu vyrovnat se s původní předlohou a hlavně... nebrat to vážně. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner