Divím se tak nízkému hodnocení. Mně se příběh líbil, navíc k filmu dobře sednoucí hudba a masky samozřejmě výborné. A konec taky.(10.12.2003)

• flanker.27

Hezké výtvarné zpracování, jinak slabota. Ani zdaleka se nepřibližuje původnímu filmu, natož knižní předloze.(19.11.2005)

• Segrestor

Sakra! Od první minuty si říkáte, že by se mohlo jednat o neotřelé zpracování opičího téma, navíc první záběry z kosmu v budoucnosti vyloženě potěší, ale pak zjistíte, že se to samo pohřbívá totálními kokotinami, jako například vyslání šimpanze v průzkumném modulu, ačkoliv nezvládl žádnou simulaci. Jenže o to nejde, samozřejmě. Jde o to, že taková vyspělá technologie a oni do červí díry posílaj zviřátko. Tím sledovali snad jen to, aby měl rejža zápletku. No, nesmysl, co vám budu povídat. A to, že zviřátko i kosmonauta, který zariskoval a šel mu zachránit v té díře život, sluply různé časové bubliny, zavání tak lacinou režisérsko-scenáristickou berličkou, až je mi za ně trapně. Ale aspoň se už dostáváme k těm tzv. opicím. Masky jsou to zajímavé, to nepochybně. Ta v hlavní roli, ta, co se kamarádí s lidmi, vypadá jak Majkl Jackson. Je to vskutku komická podoba, má-li film vyznít vážně. Naproti tomu, Míša Klárk Duncan ani masku nepotřeboval, což bylo snad na filmu nejlepší. Děj, respektive to, co se v opičím městě následně odehrává, připomíná režisérskou impotenci jako ve filmech Planeta opic 2 až 10. Vlastně se vracíte v čase a uvědomujete si, že sledujete úplně stejnou sračku, jen s trochu lepší výpravou. A všichni ti skvělí herci jako Tim Roth, Pól Giamati či Heston jsou vám akorát k smíchu, jak předstírají opičí pohyby. No nene, vážně film nového milenia?! No, a co dál? Dvě hodiny skupina lidí pobíhá po planetě a perou se s gorilama o místo na slunci. Tady se to právě vrací ke kořenům, jakože zpátky do sedla. Jsou to vody, které známe a film je zde nejzajímavější, jenže je to stejně nuda. První skvělý díl z roku 1968 to jen hloupě opisuje. Ti lidé byli vážně děsný. Musel jsem fandit lidoopům. Měním po letech na jednu hvězdu.(13.10.2015)

Žádné vraždění originálu se nekoná. Wahlberg působí jako kapitán lodi sympaticky, triky fungují po celou stopáž a i zajímavá variace finální pointy potěší. Jen je to zkrátka "předělávka Planety opic" a to s sebou nese trochu vyšší očekávání.(23.6.2006)

|| Scenár: William Broyles Jr., Lawrence Konner, Mark Rosenthal / Based on Planet of the Apes by Pierre Boulle | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Richard D. Zanuck, Ralph Winter | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: 20th Century Fox | Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržby: 362,211,740 $ || Aj napriek menu režiséra sa to drží prekvapivo v realistickej rovine, ajkeď v sci-fi prostedí. Burtonové cirkusácke elementy a komparzi sú síce prítomné, ale zďaleka nie rušivé, ba naopak. Sú efektívnou náplňou doposial nevydenej spoločnosti. Scenár je veľmi slušný, a keď nebereme v potaz niektoré hrubky vo fyzike a v genetike, tak je to fakt nadpriemerné dielo. Wahlberg jednoducho potvrdzuje, že si svôj status áčkového herca zaslúži.(28.8.2011)

• - Do role H.B. Carterové tvůrci zvažovali také obsazení Winony Ryder. (Epistemolog)

• - Herci se pod vedením bývalého cirkusového krotitele učili opičímu chování: specifickým pohybům, chození, zacházení se zbraní. (HappySmile)

• - Opičí armádu tvořila stovka kaskadérů. (HappySmile)