Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Snad ještě lepší film než klasická Planeta opic F.J.Schaffnera, která působí už věčnými TV reprízami trochu "ojetě". Tohle bylo trochu odlišné, ale výborně vyprávěné Burtonovo pojetí klasické sci-fi novely, s lepším závěrem a pár vtípky. Navíc moderní kabát filmové Planetě opic vysloveně sluší. Jedinou výhradu mám (spíše k sobě) - herci byli tak dobře namaskováni, že jsem Rotha ani Bonham Carterovou prostě nepoznal, ba co více, chvílemi jsem si nebyl jist, zda některé opice hrají lidi nebo opice. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1079-planeta-opic-planet-of-the-apes/videa/(10.11.2009)

Skvelé masky, príbeh beží, podľa mňa, až v druhej rovine. Človeka, čo čaká remake presne podľa Hestonovej verzie, musí byť trochu napálený, ale toto vôbec netreba režisérovi zazlievať. (len tak na záver - ženské opice sa až nápadne podobali na Michaela Jacksona po všetkých plastických operáciách)))(9.5.2003)

Neuvěřitelně tristní scénář jenž se urputně drží jedné dějové linky, která si navíc sama o sobě nevystačí ani na 20 minut, nedokázal bohužel rozdýchat ani vizuální fajnšmejkr Tim Burton. Jakkoliv totiž film oslní velkolepou výpravou a dokonalými maskami, dějová prázdnota chtě nechtě uvrhává diváka do nudy. Výsostné klady, jakými je i krom zmíněného taky castingové obsazení, práce s kamerou a nebo taky výborná hudba Dannyho Elfmana, stále zůstane pocit, že 2 hodiny měly být prokráceny minimálně o dobrých 30 minut. Tak by zůstala audiovizuální hračička, ve které by ještě lépe vyniklo, že Burton to celé vzal s notně velkým nadhledem, kteréž jako důkaz slouží výborná poslední scéna a nebo závěrečné titulky v remixu DJ Paula Oakenfolda.(4.12.2005)

• DaViD´82

Nová Planeta opic není sice nijak výrazně špatná, nudná, blbě zahraná, vizuálně nepřitažlivá či tak něco. Její problém prostě je, že není ani přesným opakem výše zmíněného. A navíc je iritující svou zbytečností.(20.3.2005)

tohle přece není remake! když se na to podívám z tohoto hlediska, tak je to docela dobrý! berme to jako pohádku o člověku, který přišel z nebe a změnil opičí svět (nebo jak to vlastně bylo?). nemá cenu se zamýšlet nad hláškami typu ,, sami si děláme horší věci" ,nebo ,, veškerá lidská kultura se odehrává od pasu dolů!" , protože to je (bohužel) pravda! nejen správným pohledem na věc, je pro mě tim burton génius a nechat ho natočit toto sci-fi je lepší nápad, než nechat kohokoliv jiného natočit remake čehokoliv. na timovi mám rád jeho úžasný pohled na svět. a to mi zde kolikrát chybělo. snad jen burtonprales byl vyjímečný. a samozřejmě masky. to je paráda!!! no a proto by mě zajímalo, jestli byla dřív opička Ari, nebo M. Jackson?(20.11.2005)