Tak tohle je rozhodne nejhorsi Burtonuv film. Ostatni filmy o planete opic me taky nak zvlast neberou, ale nastesti Burton to vzal jako popkornovou podivanou, takze to je aspon svizny, napinavy a zabavny. Ale stejne nechapu, proc tohle tocil. Co se tyce triku, tak vetsina je vcelku v pohode a hudba od Elfmana je tradicne super. Jinak Mark Wahlberg nehraje spatne, ale moc charismatickej neni. Co se tyce ostatnich hercu, tezko hodnotit, vetsina je narvana v kostymu opice a nektery kostymy pusobi zbytecne moc gumove nebo lidsky. Ale potesi sexy Estella. Takze nejhorsi Burtonuv film, ani tenhle film o planete opic nemusim, ale proste jako takova oddechovka to docela funguje, takze 4*.(7.5.2005)

K tomuto filmu je těžké něco napsat, tak se o to pokusím seznamem pro a proti. PRO: Burton nechtěl udělat remake, ale zkusit se na věc podívat z jiného úhlu a to se myslím podařilo. Potěší hudba Dannyho Elfmana i výkon Marka, který se snaží (i když Heston je Heston, ale co, není to remake :-)) a Helena Bonham Carter. Film prakticky nemá scénu, která by nudila, pořád se něco děje a něco se dozvídáme. A závěr je lahůdka. PROTI: Především mě štval fakt, jak byly vyobrazeny opice - nechovaly se jako opice, ale jako lidi a to mi přišlo… ani nevím, jak to nazvat. Na efekt? Jen tak? Bezúčelné? Nevím, jestli to byl Tim, scenárista nebo studio, kdo mi opice tak znechutil(o) ale musím říct, že i když se ani v originálu opice nechovaly moc přátelsky, tak tady to bylo moc přehnané a opravdu mi to přišlo jen na efekt. Další věc - která mi přišla vyloženě jen na efekt - skákání na nepřátele. Neřeknu, být to jednou, tak bych to přešel, ale když se to opakuje pomalu každých pět minut, tak to začne nudit. Navíc většina těch skoků nevypadala dvakrát přirozeně. A poslední věc - nevyužitá camea Lindy Harrison a Charltona Hestona. Tak do prkna, když už seženu hlavní hvězdy prvního dílu (druhý díl nepočítám, tam už byli spíše okrajově) tak jim dám alespoň nějaký prostor! Hlavně Lindino cameo bylo opravdu odfláknuté, Charlton tam měl alespoň pár vět, kterými připomněl originál, ale taky mu mohli dát větší prostor. Celkové zhodnocení: Když tento film nebudete brát jako remake filmu, který je bez nadsázky kultovní, budete se bavit a sem tam vás možná něco málo naštve. Tim je prostě Tim a ten dělá věci jinak, s tím my už nic neuděláme. 70 %.(27.10.2011)

• Gilmour93

V ZOO se nesmí krmit opice, ty mě, Time, prosím nekrm tímhle.. Obstojný Elfman a dokonalé masky (opičí samice mi připomínaly Michaela Jacksona, ale to není chyba evoluce, nýbrž plastických chirurgů) nezachránili slaboduchost děje a tvůrčí apatii vydávanou za osobité pojetí. A k Mrtvé nevěstě tak přibyl do režisérské filmografie i Kostlivec ve skříni Tima Burtona.. Ten závěr mám chápat tak, že v roce 1865 zastřelil John Wilkes Booth ve Fordově divadle opici..?(25.10.2010)

|| Scenár: William Broyles Jr., Lawrence Konner, Mark Rosenthal / Based on Planet of the Apes by Pierre Boulle | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Richard D. Zanuck, Ralph Winter | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: 20th Century Fox | Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržby: 362,211,740 $ || Aj napriek menu režiséra sa to drží prekvapivo v realistickej rovine, ajkeď v sci-fi prostedí. Burtonové cirkusácke elementy a komparzi sú síce prítomné, ale zďaleka nie rušivé, ba naopak. Sú efektívnou náplňou doposial nevydenej spoločnosti. Scenár je veľmi slušný, a keď nebereme v potaz niektoré hrubky vo fyzike a v genetike, tak je to fakt nadpriemerné dielo. Wahlberg jednoducho potvrdzuje, že si svôj status áčkového herca zaslúži.(28.8.2011)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Snad ještě lepší film než klasická Planeta opic F.J.Schaffnera, která působí už věčnými TV reprízami trochu "ojetě". Tohle bylo trochu odlišné, ale výborně vyprávěné Burtonovo pojetí klasické sci-fi novely, s lepším závěrem a pár vtípky. Navíc moderní kabát filmové Planetě opic vysloveně sluší. Jedinou výhradu mám (spíše k sobě) - herci byli tak dobře namaskováni, že jsem Rotha ani Bonham Carterovou prostě nepoznal, ba co více, chvílemi jsem si nebyl jist, zda některé opice hrají lidi nebo opice. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1079-planeta-opic-planet-of-the-apes/videa/(10.11.2009)