Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oskar
  ***

  Jednou to asi muselo přijít a je to tady: vůbec první film Tima Burtona, který mě zklamal. Jen dobře odvedená práce na zakázku, ale bohužel nic víc. Burton si zřejmě v příběhu nedokázal najít nic, co by jeho osobně zajímalo a tomu odpovídá i výsledek. Je takový nucený. Ale vyplatí se přetrpět ho do konce, protože přijde pointa, která je úplně jiná než v původním filmu a řekl bych, že vtipnější. 50%(13.12.2005)

 • DaViD´82
  **

  Nová Planeta opic není sice nijak výrazně špatná, nudná, blbě zahraná, vizuálně nepřitažlivá či tak něco. Její problém prostě je, že není ani přesným opakem výše zmíněného. A navíc je iritující svou zbytečností.(20.3.2005)

 • Matty
  ****

  Tim Burton není obyčejný režisér a jeho Planeta opic není obyčejným akčním spektáklem. Planeta opic Tima Burtona je docela jiným filmem než Planeta opic Franklina J. Schaffnera. V něčem lepším, v něčem horším, ale rozhodně pozoruhodným. Asi to bude znít přehnaně, ale hned začátek filmu ve mě probudil vzpomínky na Kubrickovu Vesmírnou odyseu – designem vesmírné lodi, vesmíru i samotnou myšlenkou. Vždyť Planeta opic by klidně mohla na Kubrickovo veledílo dějově navazovat. Má mít technologický rozkvět nějaké hranice? Existuje jiné východisko než sebedestrukce lidské rasy? Je to filozofické zamyšlení, dobrodružná akce i milostný trojúhelník v jednom, ale je to i dobrý film? Nevím, na to si odpovězte... každopádně je to film Tima Burtona a filmy Tima Burtona jsou prostě „jiné“ a já je mám rád. 80% Zajímavé komentáře: Vitason, PALINO , Zombo, lokol(3.12.2005)

 • Kaka
  ***

  Spíše parodie na původní film. Vizuálně úchvatné, s typicky burtonovskými prvky. Akce taky slušná a masky skutečně mistrovské. Avšak děj nemá takový spád a celkově se tam toho vlastně moc ani nestane, pokud bych to měl říci takto jednoduše. Carter a Wahlberg jsou poměrně fajn, no nejvíce stoprocentně zaujme démonický Tim Roth. Konec je však přinejmenším zvláštní. Najde se tam i několik vyložených kopanců a kiksů. Přes toto všechno však zůstává Planeta opic zručně natočeným letním blockbusterem s typickými žánrovými atributy. Na kolik byla tato taškařice úmyslem tvůrců nám zůstane pravděpodobně navždy utajeno, ale chtě nechtě přiznávám, že jsem se celkem slušně bavil.(30.4.2006)

 • Djkoma
  ***

  Věrohodnější vůči knize než původní Planeta opic s Charletonem Hestonem, ale neoplývá jeho dokonalou atmosférou a výjimečností ve své době. Tim Burton film udělal hodně podle sebe a bohužel to není příliš ke kuprospěchu. Pod jeho rukama se propadá velký sen o trilogii navazující na knihu a vyprávějící trochu rozdílný příběh s koncem, který se možná v jistém slova smyslu překonává konec původního filmu a nalezení sochy svobody. I mistr tesař se utne a snad se ze své chyby dokáže poučit. Přesto je film zdařilý po vizuální stránce a také masky dělají čest předchozím filmům.(9.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace