rozpočet : $100 million tržby celosvetovo : $362,211,740(21.12.2006)

tohle přece není remake! když se na to podívám z tohoto hlediska, tak je to docela dobrý! berme to jako pohádku o člověku, který přišel z nebe a změnil opičí svět (nebo jak to vlastně bylo?). nemá cenu se zamýšlet nad hláškami typu ,, sami si děláme horší věci" ,nebo ,, veškerá lidská kultura se odehrává od pasu dolů!" , protože to je (bohužel) pravda! nejen správným pohledem na věc, je pro mě tim burton génius a nechat ho natočit toto sci-fi je lepší nápad, než nechat kohokoliv jiného natočit remake čehokoliv. na timovi mám rád jeho úžasný pohled na svět. a to mi zde kolikrát chybělo. snad jen burtonprales byl vyjímečný. a samozřejmě masky. to je paráda!!! no a proto by mě zajímalo, jestli byla dřív opička Ari, nebo M. Jackson?(20.11.2005)

Je to vlastně docela roztomilý úlet a pro Burtona mám slabost, ale stejně nějak nevím. Když člověk vymaže z hlavy vzpomínku na původní verzi a bere to čistě jako zábavu, tak by to asi i šlo, já mám jen přesně s tím uvedeným docela problém. Ale musím říct, že Charlton Heston na "opačné straně barikády" mě docela pobavil.(5.7.2007)

• sud

Atypicky komerční Burton a podle toho to taky vypadá. Po technické a kostýmní stránce dobré, avšak herecky nepříliš přesvědčivé a příběhově na úrovni béčkových pokračování Schaffnerova filmu (Bitva o Planetu opic, Zrada a chamtivost na planetě opic atd.). A závěr bohužel úplně bez katarze. 35%.(6.12.2005)

Burton s nadhľadom je Mars Útočí a nie tento prízemný teenage kalkul (svalnatý Wahlberg bez charizmy, sporo odetá Warren, šteklivé medzidruhové iskrenie a prísľub nabušeného finále na konci cesty do nikam), z ktorého na všetky strany tryská: "poďte deti do kina na novú Planetu Opíc od vizuálneho mága Tima Burtona a s maskami, aké ste ěste nikdy nevideli". Obrovské plýtvanie Boulleovým univerzom a Burtonovým talentom, znudene a bez fantázie servírujúcim technicky brilatnú rutinu, ktorú na tejto úrovni v Hollywoode zvládne ďalšich 20 režisérov. Kde je teda pridaná hodnota opatovnej adaptácie? Asi v maskách opíc všetkých farieb pleti (rozdávajúcich popcorn). Tim, žiadam viac. 50%(7.6.2008)