tohle přece není remake! když se na to podívám z tohoto hlediska, tak je to docela dobrý! berme to jako pohádku o člověku, který přišel z nebe a změnil opičí svět (nebo jak to vlastně bylo?). nemá cenu se zamýšlet nad hláškami typu ,, sami si děláme horší věci" ,nebo ,, veškerá lidská kultura se odehrává od pasu dolů!" , protože to je (bohužel) pravda! nejen správným pohledem na věc, je pro mě tim burton génius a nechat ho natočit toto sci-fi je lepší nápad, než nechat kohokoliv jiného natočit remake čehokoliv. na timovi mám rád jeho úžasný pohled na svět. a to mi zde kolikrát chybělo. snad jen burtonprales byl vyjímečný. a samozřejmě masky. to je paráda!!! no a proto by mě zajímalo, jestli byla dřív opička Ari, nebo M. Jackson?(20.11.2005)

|| Scenár: William Broyles Jr., Lawrence Konner, Mark Rosenthal / Based on Planet of the Apes by Pierre Boulle | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Richard D. Zanuck, Ralph Winter | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: 20th Century Fox | Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržby: 362,211,740 $ || Aj napriek menu režiséra sa to drží prekvapivo v realistickej rovine, ajkeď v sci-fi prostedí. Burtonové cirkusácke elementy a komparzi sú síce prítomné, ale zďaleka nie rušivé, ba naopak. Sú efektívnou náplňou doposial nevydenej spoločnosti. Scenár je veľmi slušný, a keď nebereme v potaz niektoré hrubky vo fyzike a v genetike, tak je to fakt nadpriemerné dielo. Wahlberg jednoducho potvrdzuje, že si svôj status áčkového herca zaslúži.(28.8.2011)

Divím se tak nízkému hodnocení. Mně se příběh líbil, navíc k filmu dobře sednoucí hudba a masky samozřejmě výborné. A konec taky.(10.12.2003)

Neuvěřitelně tristní scénář jenž se urputně drží jedné dějové linky, která si navíc sama o sobě nevystačí ani na 20 minut, nedokázal bohužel rozdýchat ani vizuální fajnšmejkr Tim Burton. Jakkoliv totiž film oslní velkolepou výpravou a dokonalými maskami, dějová prázdnota chtě nechtě uvrhává diváka do nudy. Výsostné klady, jakými je i krom zmíněného taky castingové obsazení, práce s kamerou a nebo taky výborná hudba Dannyho Elfmana, stále zůstane pocit, že 2 hodiny měly být prokráceny minimálně o dobrých 30 minut. Tak by zůstala audiovizuální hračička, ve které by ještě lépe vyniklo, že Burton to celé vzal s notně velkým nadhledem, kteréž jako důkaz slouží výborná poslední scéna a nebo závěrečné titulky v remixu DJ Paula Oakenfolda.(4.12.2005)

Mě se to líbilo opravdu hodně. Z opic jde strach (zvlášť Tim Roth), film ani chvilku nenudí... hodně zajímavej a zase trošku jinej Burton.(22.3.2006)

• - Herec Michael Clarke Duncan si při natáčení vyvrtnul kotník a musel do nemocnice přímo ve své opičí masce. (fannah)

• - Pouštní scéna se natáčela v Trona Peaks v Kalifornii, tak jako některé scény Star Wars V. (fannah)

• - Herci se pod vedením bývalého cirkusového krotitele učili opičímu chování: specifickým pohybům, chození, zacházení se zbraní. (HappySmile)