SLusne sci-fi, ktore sa vsak zdaleka nevyrovna ani svojej predlohe a ani ostatnym Burtonovym filmom. Tim Burton mal vsak velmi tazky ukol. Natocit remake jedneho z najlepsich sci-fi vobec, a natocit ho tak, aby to nebola len obycajna kopia. A aj ked, vizualna stranka a herecke vykony su skvele, pribeh prilis nezaujme. A co najviac chyba je ta hlbka a posolstvo povodnej verzie. O to sa film len trochu obtrel, ziadnu hlbku, ci caro vsak nepobral. Ale aj tak. Film sice navzdy zostane hlboko v tieni originalu, svoje klady vsak ma (famozny vykon Tima Rotha, masky) a pozerat sa na to da celkom prijemne. (6.7/10)(25.9.2007)

„Z akého si sveta? – „Z amerického letectva. A práve sa vraciam domov.“ V poradí ôsma PLANÉTA OPÍC (PLANÉTA OPÍC, DO VNÚTRA PLANÉTY OPÍC, ÚTEK Z PLANÉTY OPÍC, DOBYTIE PLANÉTY OPÍC, BITKA O PLANÉTU OPÍC, POZNANIE NA PLANÉTE OPÍC a NÁVRAT NA PLANÉTU OPÍC), ktorá ale nenadväzuje na žiadny diel a je skôr remake, i keď postavy sa volajú inak. I samo štúdio Fox pochopilo, že po príšernej sérii (s výnimkou kultového originálu) bolo už v podstate nemysliteľné klesnúť ešte hlbšie a tak najalo Tima Burtona a maskéra Ricka Bakera na „novú verziu“ prvej časti. Scenár síce na sériu často odkazuje (cameo Charltona Hestona v úlohe umierajúceho šimpanzieho otca, Nova a Zaius), ale nedrží sa jej za každú cenu a paradoxne, kým v „jednotke“ ma bavilo skôr úvodné a záverečné putovanie a prostredná časť v opičom meste ma nudila, u Burtona je to skôr naopak. V „jednotke“ ma tiež viac bavili ľudské, než opičie postavy, tu je to ale naopak: Wahlberg, Kristofferson, Avari či Estella Warrenová o ničom, naopak pod prepracovanými maskami podávajú skvelé výkony Roth, Carterová, Giamatti či Duncan. Opičie pohyby sú zvládnuté hrôzostrašne (čo myslím ako plus), výprava pôsobivá (opičie mesto, džungľa, Oberon, trosky v púšti, jazero) a záverečná pointa ostrá (ale úplne iná, ako u Schaffnera). Bohužiaľ, zbytočne dlhý film nemá osobnosť a vždy na mňa pôsobil veľmi tuctovo a suchopárne.(12.12.2004)

Scénář: William Broyles Jr., Lawrence Konner, Mark Rosenthal .. Zajímavý film a nebýt to pokus o remake, byl bych nadšený. Škoda. Klasika to prostě není. Jedno Burton bohužel potvrdil. Proměnnou, doufám však že do budoucna ne trvalou, kvalitu vlastní produkce. __ Dodatek po sedmi letech: proměnou kvalitu si bohužel zachoval...(7.10.2004)

Na film jsem kouknul dlouho po premiéře (9/05) a s vědomím toho, že to nebude nic moc, ale přeci jen je to od Burtona. Nakonec to rozhodně nebylo tak špatný, jak se všeobecně soudí. Burton natočil jistě lepší filmy, ale svý čtyři hvězdičky si to zaslouží.(11.9.2005)

Burton docela funguje, není to špatné, jen mě to zas tak nezaujalo. A Wahlberg to rozhodně neutáhne.(10.12.2009)