Tenhle remake už nekopíruje knižní předlohu ani zdaleka tak dobře, jako původní filmová verze s Charltonem Hestonem. Pokud se nad ten fakt, že ona starší verze byla naprosto dokonalá, divák dokáže povznést a bude se dívat na tuhle Planetu opic jako na originál a ne jako na kopii, pak se dokáže alespoň částečně pobavit. Výprava filmu je skutečně kvalitní a nechybí ani okamžiky napětí. Co ale filmu evidentně schází, to jsou herecké osobnosti (při vší úctě zejména k Heleně Bonham Carter), jež by dokázaly svým výkonem strhnout ostatní a hlavně zaujmout diváky. To pak nepomohou ani sebelepší triky.(28.4.2003)

Myslím, že navzdory tolika záporných ohlasů ten film není žádná katastrofa. Děj je vyprávěn poměrně dynamicky, masky jsou skvělé - více dovolují hercům hrát než v původním díle. A mnozí hrají skutečně dobře, hlavně se mi líbil Tim Roth. A Wahlberga mám taky docela rád. Závěr sice není tak překvapivý, jak by chtěl být, ale je docela zajímavý. Překvapivý mi ovšem nepřišel závěr ani v původním filmu.(24.8.2003)

• Galadriel

Skvělé masky a ... a pak už nic. Jenom příšerná slátanina, která nudí, je plná naprostých absurdit a s příšerným scénářem. I mistr Burton se někdy utne...(22.3.2004)

• gouryella

Tak tento film se Burtonovi hrube nevyved. S puvodnim dilem naprosto nesrovnatelne.(31.7.2002)

SLusne sci-fi, ktore sa vsak zdaleka nevyrovna ani svojej predlohe a ani ostatnym Burtonovym filmom. Tim Burton mal vsak velmi tazky ukol. Natocit remake jedneho z najlepsich sci-fi vobec, a natocit ho tak, aby to nebola len obycajna kopia. A aj ked, vizualna stranka a herecke vykony su skvele, pribeh prilis nezaujme. A co najviac chyba je ta hlbka a posolstvo povodnej verzie. O to sa film len trochu obtrel, ziadnu hlbku, ci caro vsak nepobral. Ale aj tak. Film sice navzdy zostane hlboko v tieni originalu, svoje klady vsak ma (famozny vykon Tima Rotha, masky) a pozerat sa na to da celkom prijemne. (6.7/10)(25.9.2007)

• - Linda Harrison, která hrála hlavní roli v původní adaptaci se objevila i v této verzi, hrála ženu na vozíku. (fannah)

• - Maskování hlavních představitelů trvalo 3 - 4 hodiny. (HappySmile)

• - Herec Michael Clarke Duncan si při natáčení vyvrtnul kotník a musel do nemocnice přímo ve své opičí masce. (fannah)