Mě se to líbilo opravdu hodně. Z opic jde strach (zvlášť Tim Roth), film ani chvilku nenudí... hodně zajímavej a zase trošku jinej Burton.(22.3.2006)

Burton s nadhľadom je Mars Útočí a nie tento prízemný teenage kalkul (svalnatý Wahlberg bez charizmy, sporo odetá Warren, šteklivé medzidruhové iskrenie a prísľub nabušeného finále na konci cesty do nikam), z ktorého na všetky strany tryská: "poďte deti do kina na novú Planetu Opíc od vizuálneho mága Tima Burtona a s maskami, aké ste ěste nikdy nevideli". Obrovské plýtvanie Boulleovým univerzom a Burtonovým talentom, znudene a bez fantázie servírujúcim technicky brilatnú rutinu, ktorú na tejto úrovni v Hollywoode zvládne ďalšich 20 režisérov. Kde je teda pridaná hodnota opatovnej adaptácie? Asi v maskách opíc všetkých farieb pleti (rozdávajúcich popcorn). Tim, žiadam viac. 50%(7.6.2008)

Neuvěřitelně tristní scénář jenž se urputně drží jedné dějové linky, která si navíc sama o sobě nevystačí ani na 20 minut, nedokázal bohužel rozdýchat ani vizuální fajnšmejkr Tim Burton. Jakkoliv totiž film oslní velkolepou výpravou a dokonalými maskami, dějová prázdnota chtě nechtě uvrhává diváka do nudy. Výsostné klady, jakými je i krom zmíněného taky castingové obsazení, práce s kamerou a nebo taky výborná hudba Dannyho Elfmana, stále zůstane pocit, že 2 hodiny měly být prokráceny minimálně o dobrých 30 minut. Tak by zůstala audiovizuální hračička, ve které by ještě lépe vyniklo, že Burton to celé vzal s notně velkým nadhledem, kteréž jako důkaz slouží výborná poslední scéna a nebo závěrečné titulky v remixu DJ Paula Oakenfolda.(4.12.2005)

• Tuxedo

Vynikající masky. To je vše co stojí z tohoto filmu za zmínku.(18.4.2005)

• TheRaven

Pro mě osobně asi nejslabší film mého nejoblíbenějšího režiséra. Moc v tom Burtona nepoznávám. Film je takový nezajímavý, ani slaný, ani mastný, prostě tu není nic, co by ho udělalo zajímavějším a poutavějším. Masky, herci, dobré, ale to není vše. Možná kdyby to natočil někdo jiný, byl bych milostivější, ale na Tima musím být přísný, zvláť, když posuzuji film v kontextu s jeho další tvorbou.(7.6.2008)