Burtonovsky správně ujeté, kulisy a masky nemají chybu a Wahlberg je překvapivě nevýrazný. Celkově by se mi to líbilo, ale neuvěřitelně idiotská závěrečná půlhodina, včetně HODNĚ divného konce, vše zazdila. Podle ohlasů konec pochopil málokdo a já o to víc musím ocenit vyústění ve starší klasické verzi.(11.5.2003)

Scénář: William Broyles Jr., Lawrence Konner, Mark Rosenthal .. Zajímavý film a nebýt to pokus o remake, byl bych nadšený. Škoda. Klasika to prostě není. Jedno Burton bohužel potvrdil. Proměnnou, doufám však že do budoucna ne trvalou, kvalitu vlastní produkce. __ Dodatek po sedmi letech: proměnou kvalitu si bohužel zachoval...(7.10.2004)

|| Scenár: William Broyles Jr., Lawrence Konner, Mark Rosenthal / Based on Planet of the Apes by Pierre Boulle | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Richard D. Zanuck, Ralph Winter | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: 20th Century Fox | Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržby: 362,211,740 $ || Aj napriek menu režiséra sa to drží prekvapivo v realistickej rovine, ajkeď v sci-fi prostedí. Burtonové cirkusácke elementy a komparzi sú síce prítomné, ale zďaleka nie rušivé, ba naopak. Sú efektívnou náplňou doposial nevydenej spoločnosti. Scenár je veľmi slušný, a keď nebereme v potaz niektoré hrubky vo fyzike a v genetike, tak je to fakt nadpriemerné dielo. Wahlberg jednoducho potvrdzuje, že si svôj status áčkového herca zaslúži.(28.8.2011)

Tenhle remake planety opic opravdu za moc nestojí. Má to prakticky úplně překopanej příběh a spíš k horšímu, zůstalo jenom to že je tam opice, která má ráda lidi a snaží se je zachrínit a taky to že tam je žena se kterou se samozřejmě spřátelí, akorát že tentokrát umí mluvit a to mi zrovna moc nesedělo. Jediný co je na tomhle filmu kvalitní jsou masky opic, ty vypadaj opravdově, ale co se týče zpracování opličejů tak ty se mi moc nelíbili, bylo až moc znát kdo je hodnej a kdo je zlej a ještě do toho naprosto příšernej dabing, to bylo utrpení. A konec? To je kapitola sama o sobě. Zase stupidní zakončení bitvy soubojem mezi tou nejzlejsí opicí a wahlbergem, kdyby byl aspoň dobrej souboj, jenže opice se radši zastřelí a naúplnrj závěr je něco vy stylu sochy svon´body ze starší planety opic. Ale to největší zklmaní teprve přišlo a to po skončení filmu, když jsem zjistil, že to točil Burton, něco takovýho bych od něj nečekal(4.12.2005)

• TheRaven

Pro mě osobně asi nejslabší film mého nejoblíbenějšího režiséra. Moc v tom Burtona nepoznávám. Film je takový nezajímavý, ani slaný, ani mastný, prostě tu není nic, co by ho udělalo zajímavějším a poutavějším. Masky, herci, dobré, ale to není vše. Možná kdyby to natočil někdo jiný, byl bych milostivější, ale na Tima musím být přísný, zvláť, když posuzuji film v kontextu s jeho další tvorbou.(7.6.2008)

• Tim Roth

• - Do role H.B. Carterové tvůrci zvažovali také obsazení Winony Ryder. (Epistemolog)

• - Herec Michael Clarke Duncan si při natáčení vyvrtnul kotník a musel do nemocnice přímo ve své opičí masce. (fannah)

• - Maskování hlavních představitelů trvalo 3 - 4 hodiny. (HappySmile)