Určitě vás všechny zajímají další osudy hrdinů oblíbené pohádky Co takhle svatba, princi? Tak tady jsou! Již sám název vám může napovědět, co důležitého se odehraje tentokrát. Princ David a jeho žena Běla se těší na děťátko, které se jim má co nevidět narodit. Jenže princ David si ze všeho nejvíc přeje syna, dědice trůnu, a když v kolébce zavrní holčička, nedokáže se s tím smířit. Navíc platí pravidlo, že se David může stát králem pouze ve chvíli, kdy se mu narodí syn. Když se tedy narodila dcera, musela zmizet ze zámku. Matěj (K. Černoch) za pomoci hodného rybáře Janka (M. Stropnický) ale našel pro holčičku nový domov u dobrosrdečné a láskyplné Magdalény (I. Janžurová), takže o ni bylo dobře postaráno… Nebojte se, jak to tak v pohádka bývá, i tato skočí šťastně. I když to Davidovi chvilku potrvá, vezme nakonec svou dcerku na milost. A opět se můžete těšit na pěkné písničky "Růžičko červená", "Všechno naruby" či "Byl to nebo nebyl král" a oblíbené herce I. Andrlovou, M. Vladyku, J. Bohdalovou nebo P. Nárožného. (Česká televize)

SOLOM.

Toto pokračování je bohužel o něco horší než Co takhle svatba, princi? A to jak co se samotného příběhu týče, tak i hudební vložkou (texty). Co se podařilo udržet, byli kvalitní herecké výkony krále a královny (Nárožný, Bohdalová), Černoch taky nebyl špatný, Andrlová pořád pěkná, Janžurka slušná – jen ten příběh mě už tolik nebavil. Je ale jedno jestli je to kluk nebo holka, hlavně když je to zdravé! „ Jo kluci z naší lhoty se neperou tak hned, však nesnášejí výhružky, a kdo jim chce lézt na hrušky, tak náramně se splet. Jó, kluci z naší Lhoty jen hlídají svou ves, a když narazí na rváče, tak hádej, kdo to odskáče, a jak to bude dnes.Ententýky dva špalíky, vsaďte stříbrňáky, buď na naše protivníky nebo na Lhoťáky. Ententýky dva špalíky, kdopak po šarvátce bude pikat piky piky, a kdo bude smát se. Elce pelce odleť domů černočerná vráno, nevyhraje to ten, komu není z hůry dáno. Ententýny flinta v žitě, aby byla švanda, ví to každé malé dítě, komu kdo to nandá…“50% ()

Ilicka

Nějak mě nepotěšil přesun ze studia do exteriéru, ale pořád je to skvělá pohádka s hláškujícím královským párem a úžasnými písněmi za všechny jmenuji Růžičku červenou (Bude bál) - tak provokativní píseň v pohádce hned tak neuslyšíte. ()

duklak2

Průměrná pohádka s výborným hereckým obsazením. Někteří bohužel nepředvedli svůj klasický výkon a tím pádem kvalita filmu jde dolů. ()

Tommassi3

"Co to ?? Cos to říkal s tím oslem ?? A proč ses při tom díval na mě ?? Ty něco víš, Matěji, a proto mluvíš tak kudrnatě.. Viď ??" ;) ()

NinonL

Trochu horší než první díl, ale jakž takž. Nechtěná dcera dá tatínkovi nakonec pořádně za vyučenou. A písničky jsou pořád pěkné. ()

blackrain

Volné pokračování pohádky je stejně dobré jako ta předchozí. Opět jsme se dočkali pěkných a chytlavých písniček. Nedivím se, že si diváci vynutili pokračování. ()

kaylin

Rozhodně už to není takové jako "Co takhle svatba, princi?", ale pořád je to docela povedená pohádka, kterou pozvedává poselství, které má, ale především pak písně, z nichž některé jsou skutečně snadno zapamatovatelné a možná je budete znát i přesto, že jste pohádku ve skutečnosti nikdy ani neviděli. ()

Želik

Pokračovanie už nie je také vydarené, ale stále milé, vtipné s fajn pesničkami. "Všechno naruby tu je, všechno naruby tu je,správně pracuje jen pivovar." ()

kajas

Vlastní děti sice nemám, ale už jenom základní premisa, že ústřední kladná (!!!) dvojice se vzdá právě narozené holčičky, mi z morálního hlediska dost vadila. Aspoň, že Andrlová už zpívala sama... ()

Anglie

Z 80. let jedna z nejlepších pohádek, která dodnes neztratila nic ze svého kouzla. Další z děl, na která se dá koukat znovu a znovu. ()

maverick10

Petr Narozny s Jirinou Bohdalovou tady vytvorili, pro me nejlepsi kralovsky par ze vsech pohadek vubec. Kdyz si k tomu pridam nadherny pisnicky, vynikajici kostymi a paradni herci, vychazi mi logicky jedna z nej pohadek vubec ()

rakovnik

Královské kostýmy jsou tak příšerné, až jsou vtipné. Stejně jako pohádka. Zápletka je sice poněkud přitažená za vlasy - jak snadno se žena zbaví dítěte...ale vynikající je opět královský pár, vývoj příběhu, celkem povedené jsou opět písničky. Navíc, exteriéry zámeckého parku v Průhonicích a samotného zámku jsou překrásné. Na televizní tvorbu konce osmdesátých let výborné, kam se hrabou dnešní pohádky, které jdou navíc do kin! ()

cariada

Pokračování pohádky Což takhle svatba princi? Kterou si vynutili diváci. I já se velice tenkrát tešil na pokračování. Přesto je stále dobré ,ale první díl byl přece jenom lepší. ()

Little bear

Povedené pokračování ještě povedenější jedničky. Výkon pana Nárožného a paní Bohdalové byl opět super. I když to bylo o maloučko slabší než první díl a pric David na mě působil jako takový ňoumík, tak dávám 4*. Plus chytlavé písničky. Škoda jen, že úroveň "pohádek", co se točí dnes, se těmhle ani zdaleka nevyrovná :-( ()

tomtomtoma

Filmová hudební pohádka Ať přiletí čáp, královno! je udělaná pro ty, které oslovil popový hudební proud předchozího dílu. A ještě výrazněji pro něj platí stejná charakteristika. Královské herecké kreace v zábavné parodické nadsázce jsou rozmetány bezduchostí a laciností hudební složky. Hvězdou příběhu je král Bedřich (velmi dobrý Petr Nárožný), který s neutuchajícím nadšením polohy ostentativní převahy střídá s lidskou laskavostí. Užívá si svojí roli a strhává sebou i ostatní. Hlavní ženskou postavou je princezna Běla (příjemná Ivana Andrlová) s mateřskou rozervaností a manželským zklamáním. Bělin manžel a korunní princ David (Miroslav Vladyka se zpěvem Marcela Zmožka) opět a zcela nepochopitelně získává ztracenou důvěru. Důležitou postavou je královský vychovatel Matěj (Karel Černoch), který v božském syndromu určuje lidské osudy. Výraznou postavou je komtesa Veronika (Světlana Nálepková se zpěvem Heidi Janků) s vlastní intrikánskou cestou ke štěstí. Zajímavou postavou je královský komoří (dobrý Vlastimil Bedrna) s důležitým komickým přínosem. Z dalších rolí: starostlivá královna (sympatická Jiřina Bohdalová), snaživý rybář Janek (Martin Stropnický), láskyplná ochranitelka a pradlena Magdalena (příjemná Iva Janžurová), způsobná princezna Jana v utajení (Kateřina Hejdušková), Veroničin úlisný spojenec Pierre (zajímavý Jan Hartl), škodolibá i laskavá bába kořenářka (příjemná Marie Rosůlková), maršál v rozpacích (Roman Skamene), či sousední moudrý král Matyáš (Edward Tomas). Tento způsob podání dětské pohádky zdá se mi nešťastným. I přesto snad dokáže někoho okouzlit a královsky pobavit. ()

vesper001

Samo o sobě by to na 4* nebylo, v porovnání s předchozím dílem však nelze upřít posun k lepšímu. Původní obsazení doplnila především výborná Iva Janžurová, sympatický Martin Stropnický, Světlana „mrcha“ Nálepková a několik mrňat. Staří známí se naštěstí i naneštěstí nezměnili, zato písničky jsou propracovanější a občas dokonce dojde i na lehký flirt s politickou nekorektností (Neklečte, princi, před mocí, Všechno naruby tu je). Kdo by do Jiřího Adamce takovou invenci řekl? ()

Mylouch

Scénář prapodivných proporcí, kdy děj je zcela podřízen postradatelnému hereckému pitvoření i o kategorii zajímavějším písničkám, v jejichž partech jsou naštěstí občas herci zastoupeni. Adamcovo prošlapávání cesty k přímočaré televizní zábavě. 2-3* ()