fannah

Velmi zajímavé drama. Má nejen dobré obsazení, skvělý scénář a vynikající kameru, ale je to film který má prostě duši a zanechal ve mě hodně nápadů a pocitů..90% ()

keddy79

Miluju tenhle typ sci-fi/fantasy filmů s racionálním základem (alespoň v potencionální rovině) s otevřeným koncem. A teď diváku domysli, co chceš. Navíc mám slabost pro nadhled na naše současné lidské zvyky a celou společnost. V tom se přímo vyžívám. Kevin Spacey mne v Americké kráse nijak zvlášť nezaujal ale od teď se na něj dívám úplně jinak! ()

selfesteem

Každý bychom občas potřebovali svou planetu K-PAX, ke které bychom se upnuli, obdivovali ji, cítili se na ní bezpečně, s vědomím, že se na ni můžeme kdykoli vrátit. Netrápit se všedními starostmi a bolestí, které nás čas od času potkají. Každý z nás by měl možná potkat takového obyvatele K-PAXu, který by mu vrátil novou naději do života. Jeden z nejdojemnějších a nejpovedenějších filmů mně velmi blízkých, ke kterému se ráda vracím. Skvělá hudba pane Edwarde Shearmure!!! ()

baribal

film má dva vrcholy, první nastává poněkud brzy, scéna v planetáriu nebo kde to je, jak Prot nakreslí soustavu planet mezi kterými je i K-Pax. Jenom valíte oči a v tu chvíli jsem začal věřit, že opravdu pochází odjinud. Druhý vrchol je závěr filmu a odhalení identity, nebyl jsem tak ohromen, protože jsem konec začal tušit s menšim předstihem. Nicméně je film výborné sci-fi, které má vlastnost jaké si velmi vážím - je nekonfliktní, film vám připraví krásný večer ()

Turiec

Film, ktorý pohladí a zahreje. Áno, Prot patrí na K-Pax. Aj napriek tomu však film nepovažujem za sci-fi ani za fantasy. Je to jednoducho dráma. Krásna dráma. Herecký koncert Kevina Spaceyho, ktorý zahral Prota skvele a pomocou úsporných hereckých prostriedkov. Nepotreboval teatrálne pobehovanie a gestá. Rovnako skvele sa zhostil svojej postavy Jeff Bridges. Jeho genialita spočíva v tom, že nestrháva pozornosť na seba. Je len psychiater a aj vďaka tomu môže vyniknúť Prot. Treba však vyzdvihnúť aj výkony hercov vo vedľajších úlohách, výborný scenár a krásnu jednoduchú hudbu. ()

Korbitch

Doktor, doktor, doktor, doktor. Tahle planeta je plná doktorů. Prot s vámi zamává a celý film si budete přát, aby vylezl z televize, obrátil náš svět vzhůru nohama a vzal vás s sebou na K-Pax. ()

frashmaker

Né vždy může být sci-fi o velkolepých efektech, ale bohatě stačí kvalitní scénář a Kevin Spacey, aby se za pár šupů natočilo něco opravdu hodnotného. Navíc ten myšlenkový rozpor po konci filmu, to je paráda prostě. ()

Ozo

Obě slunce na K-Paxu dnes vychází společně a já jsem si, téměř deset let od premiéry v USA, tenhle nádherný zážitek konečně vychutnal. ()

Z0oMb3E

Keď sem emzemáci raz prídu, dopadne to dvomi spôsobmi. Prvý nám ukázal tento film. V druhom prípade budú účinkovať v reklame na Coca-Colu. Každý dobrý herec by si mal zahrať svojho "mentála", aby sa ukázala veľkosť jeho talentu. Dustin má svojho Rainmana, Tom Forresta a Kevin Prota. Tím sa zaradil do siene slávy veľkých hercov, pretože role sa zmocnil dokonale. Film v sebe nesie aj obrovské morálne posolstvo, ktoré zasiahne nejedného diváka. Sci-fi zasadené do súčastnosti s tak kvalitným obsadením, tak krásnym hudobným doprovodom či tak citlivo natočený sa tak často nevidí. Nehovoriac o psychologickej stránke filmu, pri ktorej moje srdce plesalo. Viem, že to síce nieje čistých 5*, ale záverečný monológ ma k najvyššiemu hodnoteniu jednoducho vyburcoval. Film, ktorý sa opäť nedá nič len doporučiť, ale s pripomienkou, že nemusí sadnúť každému. ()

Tayen

Mno, vzhledem k tomu, že režisér nás na konci filmu nechal tápat, jak to vlastně ve skutečnosti všechno bylo, je zařazení snímku jako sci-fi a fantasy zarážející. Ale dobře, nechám to být...hlavní je, že si už zapamuji Kevina Spaceyho, protože způsob jakým Prota zahrál byl úžasný. Až na ten konec, kdy Jeff Bridges vypátrá, že pacient prodělal trauma (jako v každém druhém americkém filmu, žena znásilněna, rodina zavražděna) to beru jako nadějný paprsek světla ve tmě, kde tápeme mezi zbabranými filmy. Hudba nádherná. ()

Asgy

Možná by bylo lepší, kdyby se celý film ubíral v duchu první poloviny, ale i tak nemám moc výhrad. Kevin Spacey byl výborný a stejně tak Jeff Bridges. Nevím sice, kdo dělal hudbu, ale ta byla moc povedená. Hlavně jsem rád, že mi díky tomuto webu tenhle film neuniknul, protože je to hodně zajímavé pojetí sci-fi. ()

ivishka

Opravdu jediný film ze žánru sci-fi, který byl pojat z naprosto jiného úhlu. Byl pojat nejen z toho polidštěného a více stravitelného úhlu ale mělo to i své emoce a určitou hloubku. Prot, který už jen svým zjevem všechny nějákým způsobem odzbrojil a všechny kolem sebe od základu změnil aniž by si to naplno uvědomoval. Nejen Dr.Powell ale také všichni pacienti i ti nevyléčitelní přišli na to, že život je někde uplně jinde než jen v utkvělých představách a bolestech z předchozích zážitků v životě. Nádherná souhra lidských osudů, odvěkých pravd, neskutečných momentů a hlavně lahůdka po herecké stránce...Jeden z nejlepších filmů co jsem zatím viděla. ()

Vxxx

Knihy jsem přečetla takříkajíc jedním dechem, ale film na mě nezapůsobil. Dle mého byl natočený zbytečně pochmurně a hudba na pozadí mě iritovala neuvěřitelným způsobem. Budu-li si někdy chtít připomenout Prota a jeho "úsměv kočky Šklíby", raději si přečtu knihu. 3* ()

Džejkop

Byl to blázen, nebyl to blázen, byl mimozemšťan nebo nebyl. Dodnes nevím, a když už to vypadá, že je opravdu z jiné planety, tak nakonec výjde najevo, že není, aby na úplný závěr všechno zkončilo tak, že vlastně...???..., ať si lámu hlavu jak chci, tak těžko říct odkud je. Co ale vím určitě, je to, že na K-PAX bych se díky Kevinu Spaceymu chtěl určitě podívat. Ta planeta je podle jeho barvitého popisu naprosto jedinečná,hlavně svým přístupem k rozmnožování... ()

GodComplex

Fantasticke "realne" sci-fi, ktere je nejprve maximalne zajimave a hltate ho vsemi deseti, ale v posledni tretine zacne bohuzel pomalu ztracet svuj magicky sci-fi element a prechazi do sfery normalnosti. Stale si ale drzi vysoky standard a neni to tak tragicke, aby se to nejak fatalneji promitlo do vysledku. Po celou dobu je K-Pax (mimochodem, ktery hovado to zase prekladalo?) naplnen super dialogy a excelentnim vykonem Bridgese a hlavne Kevina Spaceyho, ktery ma na svem konte podobne genialnich roli uz pomerne slusnou radku. To nejlepsi na celem snimku a duvod proc se to dohrabe az na 5* je ale bezpochyby hudba - nejlepsi soundtrack co jsem ve filmu slysel za posledni hodne dlouhou dobu. "You humans, sometimes its hard to imagine how you've made it this far". 9/10 ()

Laxik

Nádherný polofilosofický film, který možná (teda spíš určitě) těží ze skvělých herců Spaceyho a Bridgese, ale být tam dva průměrní herci, stále by měl co nabídnout. Já vážně nevím, co dodat, co jsem chtěl, jsem dostal, ba dokonce mnohem víc. No a konec, u kterého *!!!SPOILER!!!* je na vás rozhodnutí, jestli pochází Prot z K-PAXU nebo z U.S.A. byl takový, jaký jsem chtěl. Ne, byl lepší díky té věci s Protovou společnicí na cestě do vesmíru.*!!!KONEC SPOILERU!!!* Až se na něj podívám podruhé, a že to mám v plánu, možná zvýším hodnocení na plný počet. /// A to jsem taky udělal, protože tohle je krásný film. A krásný příběh, přesně takový, kvůli kterým stojí za to se na filmy dívat. ()

PKD

Neskutečně nádherná záležitost. Herecký koncert Kevina Spaceyho. Skláním se před ním i panem režisérem. Moc bych si chtěl přečíst předlohu. A ta dokonalá hudba. Takhle jemně až subtilně využít electronickou hudbu,to se hned tak neslyší. Nejgeniálnější na tomhle filmu podle mě je, že si můžete vybrat, zda jde o SF nebo o mainstreamové psychologické drama. Já volím,SF. Bravo!!! Jenom když tohle píšu, skoro brečím, jak malej harant. Tak mě to bere. ()

Freemind

Tento film patří k mým oblíbeným a přes občasné až příliš naivní momentky to je opravdu velmi milé, hřejivé dílko. Jak již bylo mnohokrát řečeno - jako u málokterého jiného filmu zde platí, že co divák, to jiná reakce. Můžete tento film chápat jako sci-fi, komedio-drama z prostředí psychiatrické léčebny, dokonce jako mysteriózní krimi. Kevin Spacey je prostě úžasný (díky všem bohům, že se na tu roli vykašlal Will Smith), Jeff Bridges mu výborně sekunduje. Není to těžce filosofický epos, přitom ale nutí k zamyšlení a je nabitý jak hořkostí, tak optimismem a pozitivní energií. Vše podkresleno výtečnou hudbou. A - což je pro mne vždycky obrovský plus - film má nebanální POINTU! Všem vřele doporučuji ()

speedy3

Znáte planetu K-PAX? Já sice ne, ale rád bych se tam někdy podíval. KS mě opravdu pohltil svým hereckým výkonem a svým popisem jeho planetky. Takové vcítění do role a takové hltání filmu jsem už dlouho nezažil. Jeff Bridges jako charismatický psycholog a mimozemšťan Kevin Spacey vyzvedli tento snímek do hvězdných výšin...alespoň v mém žebříčku na planetě k-pax:-) 5* ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006