S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

Imune

23, 19. Už začátek mě naprosto "rozsekal". Nevím co k tomu říct, takhle dobrej animák jsem už pěkně dlouho neviděl. Překonal Dobu ledovou i Shreka. Akorát škoda toho celkem lehce předpovídatelného konce. 85% ()

hroubek

Ani po letech Příšerky s.r.o. neztrácejí svoje kouzlo, ba naopak. Když, to člověk dlouho nevidí a pak si to pustí znovu, tak se hned dostane do kouzelného světa příšerek a jejich továrny. Všechno už známe, ale je to pro nás příjemné si to zopakovat. Potkáváme se znovu s Mike a Sulleyho a taky s roztomilou holčičkou Boo. Zopakujeme si projížďku na dveřích a přeskakování do různých částí našeho světa. Zasmějeme se, dojmeme se a nakonec máme velkou radost, že ten film je takový jaký byl, když jsme ho viděli prvně. Parádní pixarovka. ()

VanTom

Krásně vymyšlený, originální svět "za dveřmi šatníku" sice není využit bezezbytku (aspoň se nedostavuje pocit přeplácanosti), jednoduše efektivní příběh v něm ovšem funguje na jedničku (skvělé postavy, podařené vtípky, úžasná finální honička). Nejenom ze závěrečných nepodařených záběrů prýští taková tvůrčí radost, že se dobrý pocit prostě nemůže nepřenést i na diváka. ()

cross

Skvělá animace i zábava, ale největší problém tkví pravděpodobně v tom, že tenhle film je především pro děti, narozdíl např. od Shreka či Antz. I tak je velmi hezký, se skvělými hlasovými výkony (Buscemi, Goodman,Crystal,...) a už ne tak skvělou hudbou (Randy Newman). ()

smolicek04

Asi môj prví film na ktorom som bol v kine :) A neľutoval som to. Síce som bol ešte malí a nechápal som to tak ako teraz. Teraz mi to pripadá viac emocionálne a pestrejšie. Bohatšie na myseľ ale hlavne krajšie. ()

-ELFKA-

Ďalší Pixarovský skvost! Neuveriteľne vtipný a milý. Animák o strašidlách – veď to je skvelý nápad! Síce neobsahuje toľko dospeláckych hlášok ako Shrek, ale aj tak dokáže pobaviť nás veľké deti. Animácia je skvelá, Mike Wazowski je smiešny babrák, Sully je veľký maco s ešte väčším srdcom. To všetko je zárukou úspechu. ()

mandlova

Takové příšerky pod postelí bych taky brala...co se nacházelo pod tou mou, když jsem byla malá by se muselo natočit pod kolonkou horor :-D naprostá pecka a super nápad něco takového převést na plátno, animace opět "pixarovská", tudíž dokonalá a posouvající laťku opět výš ()

mirec88

Skvelá pixarovka, kde sa strašidlá boja malých detí :) Výborný nápad privedený takmer k dokonalosti. Krásne, vtipné a dojemné. ()

Siri69

Moc povedená pohádka... Vůbec mi nevadilo že je to zaměřené spíše na menší publikum. Já jsem se u toho hezky pobavil !!! Na konci jsou dobré ty ''nepovedené záběry''... :-) 4* ()

Autogram

Na animáky s vysokým hodnotením, zvlášť od Pixaru, sa vždy rád pozriem, ale tu som bol nemilo prekvapený. Film o strašení a roztomilých píšerkách mi pripadal akoby s jedným jediným nápadom a viac nič. Celý výlučne pre veľmi malé deti a dospelému dieťaťu neponúkne vôbec nič. Je nepochopiteľné, že tu patrí dokonca do Top300 filmov. ()

Molir

Filmecek, ktery pohladi po dusi. Dostatecne inteligentni, aby deti nemely dojem, ze je ma nekdo za blbce, a dostatecne akcni, aby se dospeli nenudili. ()

rudess

Jednoznačne moja najobľúbenejšia rozprávka...fantastická myšlienka...neviem, či ju ešte niekedy nejaká prekoná...dokonalé... ()

Specs

Hlášky: Mike Wazowski: - "Nemáš nějaký odorant?" James P. 'Sulley' Sullivan: - "Jo, mám páchnoucí odpadky nebo popelnici." Mike Wazowski: - "Nemáš haldu hnoje?" James P. 'Sulley' Sullivan: - "Ne." Mike Wazowski: - "A co mokrýho psa?" James P. 'Sulley' Sullivan: - "Jo, nasmraď se." & Mike Wazowski: - "Jsem tak romantický, až si někdy myslím, že bych si měl vzít sám sebe." & Randall Boggs: - "Wazowski?! Co tady děláš ty malý kriténe?" Mike Wazowski: - "Zaprvé se říká kreténe, když mi chceš vyhrožovat, tak se snaž. A zadruhé, myslíš si, že mým únosem se dostaneš na vrchol?" Randall Boggs: - "Hahaha. Ty si myslíš, že mi jde o tu stupidní cenu ve strašení?" Mike Wazowski: - "No, myslel, až do doby, než jsi se tak zasmál." ()

jenik71

Slovo příšerky v názvu je trošku zavádějícící, protože všechny postavičky jsou vlastně rozkošně roztomilé. Studio Pixar od té doby vytvořilo lepší filmy, ale ani tohle dílko rozhodně neodflákli a je určeno spíše dětem. Pro dospělé za tři, pro děti za pět, průměr tedy ****. ()

BuryGol

Po poslednim filmu jsem potřeboval nějakou blbinu. Ideálně nenáročnou. A snad i animovanou. Monsters Inc. splnily všechny požadavky, já se na hodinku a půl vypnul a vrátil se do dětskejch let. Klasickej animák s happyendem, s až nadprůměrnou grafikou a vtipem. A to je vše, přátelé. ()

Josefin

Další skvělý animák od pixaru Příšerky s.r.o. bavila jsem se královsky s velikým modrým chlupáčem a jeho kamarádem jednookým zeleným Mikem. Takže jestli se vám doma bojí tmy nějaké dítko, neváhejte a pustě si to společně:-). ()

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)