Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

Gynekolog007

Conneryho návrat!!! To zní skvěle. James přišel o manželku vinou Blofelda v minulém díle, takže se bude mstít...to zní taky skvěle! Ale já myslim, že tenhle díl je hned po Nikdy neříkej nikdy nejhorší. Vůbec se to nepovedlo! Při setkáních Bonda a Blofelda totálně chybí emoce, scénář měl bejt lepší, bondgirl je kráva, dva přiteplený bratři záporáci, blbá atmosféra, obrovsky trapná scéna kdy Jimimu rozbijou držku dvě ženský, nechápu ani tu scénu s rakví, trapná smrt Blofelda, která byla tak odfláknutá, že vlastně ani nevíme, jestli doopravdy umřel...Ale nejvíc mě zklamalo, že Sean Connery už nebyl tím starym Seanem z minulých dílů. Po jeho čtyřleté pauze neuvěřitelně vizuálně zestárl a také poměrně ztloustl. A ztratil i charisma. Radši se býval neměl ani vracet, protože to podle mě byl dost směšnej návrat nejlepšího Bonda ze všech. Tenhle díl je výsměch agentovi 007 :-( ()

Druhácena

V Trainspottingu se postava Sickboye zmiňuje v tom smyslu, že Diamanty navždy jsou nejslabší Conneryho bondovka. Byť s jeho názory na Seanovy filmy souhlasím, tady jsem trochu na vážkách. Film mě překvapil docela chytrým scénářem (rozhodně lepší než třeba Žiješ jenom dvakrát nebo Doktor No), Connery sice už trochu dědkovatí, ale to charizma tam pořád je. Dalším pozitivem jsou samozřejmě také již mnohokrát zmiňované postavy pana Winta a pana Kida. Škoda jen toho konce, který mě přijde až příliš zmatený a nereálný (což se stávalo i v několika předchozích dílech). I tak velmi solidní čtyři*. ()

Etherium

Priemerný Bond, avšak scénka s rakvou bola unikátna a naháňala zimomriavky. Inak také zbytočne dlhé, miestami som skoro zaspával, ale Connery a pár akčných scénok (Naháňačka s autami) to vytiahli, a ešte koniec s diamantami :-). ()

v.indruchova

V řadě bondovek tohoto období dávám další průměr. Bohužel čas tu pro mne zapracoval. Bondův šarm je vyčpělí jako film sám. Pár záběrů akce a žertíků bylo fajn, ale pouze pár. Netajím se, že S. C., Bond pro mne není. Tento herec našel své kouzlo až mnohem v pozdějším věku se šedivou kšticí. Černým Hřebcem ve stáji mul a hnědáků je Craig. ()

easer07

Sean Coonery zestárl o čtvery roky, ale mě připadalo, že o deset..Bondovkou nijak nejsem unešen, ale musím konstatovat, že akčně je suprová a možná nejzajímavější scénář. Touhle bondovkou měl Šon ukončit 007 a ne ještě strašit v Nikdy neříkej nikdy. ()

zigy

Slabota - nudný scénář, nudný padouch, nepřitažlivá bondgirl, i Sean je už nějaký mdlý. Jediné oživení přináší originální duo zabijáků, ale jinak nuda... ()

Blackthunder

Když vrátili Conneryho tak museli šetřit někde jinde. Očividně to byla na scénáři. Takový blbý plán na ovládnutí světa jsem snad ještě neviděl ... protože jako... Co tím jako chtěl dosáhnout, když chtěl ty atomovky stejně prodat nejvyšší nabídce? Kdyby si ty Diamanty nechal tak mu to vyjde snad i líp. Ale nebylo to nejhorší, ale ani zdaleka ne nejlepší - obzvlášť po "V tajné službě Jejího Veličenstva". ()

MrKrahujec

Já pořád nevím, jestli se to zdá jenom mně, ale tohle je přece už úplně jasná parodie. A navíc vůbec ne špatná.... ()

ZetDaElO

Podivný Bond, ale doposiaľ najlepší zo série. Netradičná schéma rozprávania príbehu a konečne kvalitne spracované naháňačky áut, ale aj vcelku podarené vesmírne scény. Ku plusom treba pridať ohyzdné zabíjacké bukvy, nakladačka, ktorú dostal Bond od dvoch akrobatiek a taktiež netradičnú naháňačku v lunárnom module po nevadsekej púšti. Čo však vôbec nevyšlo bol málo vyšinutý Blofeld, detské finále so zámenou kaziet a najmä neuveriteľne prestárnutý Connery. ()

r007

Jednoznačně nejslabší Seanův Bond. Myslím, že je na vině spíš režie než cokoli jiného.A taky nějak nefunguhe chemie s Bond girl. ()

BrMikes

Jsem rád že se Connery vrátil, ačkoli to pro něj byl slabý závěr. První "pašerácká" polovina ještě ušla ale druhá polovina s Blofeldem už byla slabší. Samozřejmě bych vypíchl záporáky Winta a Kidda, kteří filmu dodávají šmrnc a Charles Gray je asi nejlepší Conneryho Blofeld. Ani to však slabší film nezachraňuje. Nepomáhá mu ani dost slabá bondgirl. Suma sumárum kdyby dobrý rozjezd nezkazili, nebyla by u mě poslední Conneryho bondovka tak nízko. ()

PanPyzamo

Diamanty jsou věčné za mě nepřekonává Ve službách Jejího Veličenstva. Příběh je ale fajn, stejně tak i lokace, ale nemá to na atmosféru se sněhem z předchozího filmu. Akční scény také fajn. Celkově je tento film fajn. Stručně řečeno, dobrý. Mohu doporučit. 7/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

JesterKruger

Možná je tato Bondovka přece jenom jednoduchá, ale je fakt skvělá. Byla pro mě hodně napínavá. Mě se třeba líbí mnohem více než slavný Goldfinger, ale třeba ve srovnání s Dr. No, je Dr. No asi přeci jenom lepší Bondovka. Ono důvody proč jsem nedal 5* této Bondovce jsou tyto: 1) Chtělo by to ještě lepší děj. 2) Vadili mi ti dva týpci, co pronásledovali Bonda, a nakonci mu dali do dortu bombu. Připomínali mi dva malé červené poskoky zlého čaroděje ze Starostlivých medvídků v říši kouzel. Nemyslím vzhledově, ale tím výstupem, jaký měli ti dva v ději. ()

PTuranyi

Sean Connery sa opäť vracia do úlohy Jamesa Bonda a tentokrát rieši sieť pašerákov diamantov, na konci ktorej sa "prekvapivo" skrýva opäť Blofeld. Akcia a dobrodružstvo je na prvom mieste aj keď šarm Bond nestráca. Takže bitka vo výťahu, kremácia, nevydarená kremácia, naháňačka v autách s policajtami, výstup na mrakodrap a stretnutie s Blofeldom (tu ako napotvoru má Bond len jednoranovú zbraň a zabije len dvojníka), uzavretie v potrubí, návšteva Willard Whyte a bitka s jeho ženskou ochrankou, útok na ropnú vežu a odvrátenie katastrofy. Príbeh obsahuje množstvo logických hlúpostí ale so šarmom. 70% ()

Moraldo

Celkem pohodová záležitost okořeněná duem Wint & Kidd. Za nejlepší na celém filmu považuji ale (i když je to divné) song Diamonds are forever v doslova božském podání Shirley Bassey, to je prostě "majstrštyk". ()

Woyczek

Jediné, co mi na filmu vadilo, byla scéna, kdy se Bond svléknul - na to už byl Connery moc starý a bylo to vidět. Jinak ale sršel spoustou sqělých hlášek a celkem vzato jsem si tenhle film užil. Zabijáci jsou pěkně hnusní - jen v případě Bonda trochu nedůslední, aspoň to ale nebylo takovéto "Chytneme Bonda, rovnou ho nezastřelíme, ale necháme ho zabít nějak jinak a on nám z toho mezitím jako na potvoru vyklouzne, ale když už chtěli, tak Bond byl fakt v háji a zachránila ho jen šťastná náhoda." ()

sidthekid

Asi nejslabší Bondovka vůbec. Mizerný děj se snaží vyrovnat několik akčních scén, ale i těch je po čertech málo. ()