Diamanty jsou věčné

• slovenský

James Bond: Diamanty sú večné

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1971, 125 min

007__č.7__Divná bondovka se slabým scenářem a režijně celkem nezvládnutá, ovšem s intetresantními postavami (styloví zabijáci Wint a Kidd) Některé momenty zajímavé (Bond v rakvi, honička s lunochodem, aut. honička v Las Vegas), ale bohužel celkem nezáživný příběh. A propos Bond - nikdy bych nevěřil, že je možné za čtyři roky tak zestárnout. Sean se nám trochu zakulatil, už nepřipomínal toho sexy atleta, jako v začátcích, ale spíše takového strécu ve středním věku.(2.10.2005)

Plusy: skvelý Sean Connery, hudba, úvodná skladba, úvod filmu, výborný názov. Mínusy: veľmi zlý scenár, chaos, Las Vegas, nevýrazný a necharizmatický Blofeld, teplí zabijaci, nemastné/neslané.(13.10.2007)

Z celkem 12 zatím viděných bondovek jednoznačně nejvtipnější a nejúchylnější. Na panu Kiddovi a Wintovi se snad učili bratři Coeni.(10.2.2009)

#7 - Škoda, že Seana pri návrate k bondovkám nečakal aspoň taký kvalitný scenár ako kým ho nahradili. Vrátil do série síce opäť galantnosť a šarm, no je tu absolútny nedostatok špionážno-akčných častí a aj scenár celkovo neoplýva ničím zvláštnym. Okrem pár nápadov ako napríklad vonkajší hotelový výťah a labák v púšti. Čím však Connery prekvapil najviac bola jeho bacuľatejšia postava. Ale veď svoje si už ako agent odslúžil a preto už tu mi tak nie je ľúto, že ho poslali na odpočinok. 60%.(16.10.2007)

Rozpočet $7,2miliónaTržby USA $43,819,547Tržby Celosvetovo $116,000,000/60%/(13.10.2007)

• - James Bond si půjčil vůz v autopůjčovně Hertz. (JohnSmith)

• - Jill St. John byla původně nabídnuta role Plenty O'Toole, kterou nakonec ztvárnila Lana Wood. (siky25_25)

• - Internetový server IGN.com ohodnotil tento film jako třetí nejhorší bondovku vůbec. (Colonist)