Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti... První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962. (Česká televize)

claudel

Na padesát čtyři let starý film poměrně slušný zážitek. Nebylo to úplně tak, že bych se celou stopáž bavil, spíše se střídaly napínavější momenty se slabšími, hluššími. Ursula Andress je ve své roli ikonická a inspirovala pak své nástupkyně. Sean Connery mi připadal hodně starý, šokován jsem zjistil, že Bonda hrál v mém současném věku. Je zajímavé srovnat prvního a posledního Bonda, kam se tato legenda posunula. ()

ARI50

První Bond super až si říkám že jsem dlouho otálel s touhle sérii herecký obsazeno dobře,hlavně herečky doufám že celá série pojede ve stejném provedení. ()

Necrotongue

Bondovka natočená přibližně tak,jak ji Ian Fleming napsal.Žádných hlášek a humoru,jak jsme na ně zvyklí z pozdějších filmů,se tady nedočkáme,Bond je v tomto snímku krajně strohý a děj odpovídá původnímu záměru,natočit špionážní film než akční záležitost. ()

Bauer

Prostě další jedna z super bondovek .Na to jak je to starý ta je to prostě.....nemám slov.Starý Bondovky jsou mnohem lepší než ty nový.A Sean Connery....nejlepší představitel Bonda,Jamese Bonda. ()

becki_tu

Sean Connery je tradičně skvělý, ale přeci jen mu do toho klasického hláškujícího Jamese Bonda ještě něco chybí. Ale to je pochopitelné, Bond je teprve na začátku své kariéry. Z dnešního pohledu je první díl průměrný, s minimem akce, ale nějak se začít muselo. ()

luka4615

007-1 Režisér Terence Young nám agenta 007 představuje jakožto nováčka, jemuž jde mnohokrát o vlastní život. A byť se pořádná akce vyskytne až na samotném konci, tak i přesto si dovolím dát vyšší hodnocení, jelikož právě tento film ve mně zažehl lásku ke snímkům, v nichž figuruje agent s povolením zabíjet. Na závěr se sluší zmínit i vozový park Jamese Bonda, kde v tomto případě řídí Sunbeam Alpine Series II. (HBO GO) „That's a Smith & Wesson and you've had your six.“ ()

Lucasion

"Bond. James Bond." V roce 1962 vznikl pod perem Iana Fleminga nezničitelný agent britské tajné služby MI6. Vlastně vznikl na papíře mnohem dříve a ve zmiňovaném roce se prošel před slavným "gunbarellem" Sean Connery a tím začala éra jedné nesmrtelné filmové ságy. Dr. No je první bondovka a nutno říct, že letos slaví 50let. Sean Connery v podobě 007 působí skvěle a jeho klasické hození klobouku před kanceláří M a objetí MonneyPenney dalo vzniknout typickým znakům pro Bonda. Klasická bondovka je dodnes stále vyjímečná podívaná. (80 procent) ()

Sawy

Dr. No byl první, o tom žádná. A úspěšně uvedl na plátna kin pravděpodobně nejslavnějšího filmového hrdinu všech dob, s tím se také nedá nijak přít. Ale jinak je to naprosto standartní, ničím nevyčnívající a pohříchu i dost nudná krimi, která kromě Conneryho charismatu a legendárnímu výstupu Ursuly Andress nemá už dnes moc co nabídnout. Zdlouhavé dialogy, slabý záporák, tristní nedostatek akce... Celkově prostě slabší bondovka, která už byla mnohokrát překonána. 60 % ()

Lacike

Prva Bondovka este nema strukturu aku maju sucasne Bondovky a ani neobsahuje vsetky trademarky. Akcnych scen tu tiez nie je vela a nie su tak nerealne prehnane. Bond je este celkom realnym agentom a nie supermanom. Connery ho ale uz od prveho filmu stvarnil dokonale. Je to neskutocne sympaticky elegan a zvodca zien, ktory sa vie o seba postarat v bitkach a ked to okolnosti vyzaduju, tak bez mihnutia oka chladnokrvne zastreli protivnika. Zapletka pôsobi skôr ako tradicna detektivka v ktorej Bond patra po zmiznutom agentovi a popritom zvedie nadhernu zensku (Ursula Andress ale aj Zena Marshall stali za hriech) alebo sa trochu pobije. Bitky su na svoju dobu dobre natocene a pôsobia kontaktne. Z väcsich akcnych scén tu mame jednu nahanacku so zadnou projekciou a finale s velkym vybuchom. Uz v tomto filme mal zloduch velkolepe zariadene sidlo, ktore na konci vyleti efektne do povetria. Hlavny zaporak je sklamanim, pretoze tu ani nema velky priestor. V tych par minutach sa jeho predstavitel snazi ostosest, ale nie je to ono a tak zaujme len umelymi rukami s ktorymi je schopny cokolvek rozdrtit. Zo zaporakov zaujme trio akoze slepych zabijakov. Hudba je skvela, casto hraju exoticke motivy, ale aj znamy Bondovsky motiv je pritomny. Takze aj po rokoch sa jedna o pozeratelny film, ktory ma co ponuknut a skutocny fanusik bondovskej serie mu nemôze dat menej ako 3*. 6/10. ()

BoPo

Prvý raz sa objavilo spojenie Sean Connery a Bond, a nebolo to nič moc. Išlo predovšetkým o kvalitne odprezentované exteriéry/ interiéry, a ako bonus nejaké tie bikini. Bond je tu predovšetkým ukecaný sukničkár, než smrtiaca zbraň Jej Veličenstva. Akcie poskromne a ešte menej dostal priestoru samotný Dr. No. V jeho prípade však žiadna škoda, pretože by sa hodil skôr na hlavného koumáka zločineckej organizácie, než na ústredného zloducha. 007 ešte nemal správne vykalibrovaný šarm, nemal žiadne gadgety a zobral nás skôr na dovolenku, než do akcie. ()

ALIENka_

To jsem si zase jednou říkala, že jsem už dlouho nekoukala na žádnou klasiku. To je pořád "Hmm jaký nový filmy budou letos dávat?", ale žádný "Hmm jaký starý klasiky bych si asi mohla pustit?". A tak jsem tady, pevně rozhodnutá, že v následujících pár měsících až letech dám celou ságu pana Bonda. Historicky první Bond film hmm, upřímně nic moc jsem od toho nečekala a nakonec jsem i docela spokojená. Je to tak 50 na 50, na jednu stranu je to fakt pěkně udělaný na to, že je to film starej tak 60 let, ale do prdele někdy je to tak zatraceně absurdní, až se člověk musí pousmát. Pro začátek, fakt se mi líbí ta atmosféra 60. let, obecně ta atmosféra starejch filmů je úplně jinej zážitek, a přesně proto si musím jednou za čas dát nějakou starou vykopávku. James Bond - no to je prostě klasickej tajnej agent, ženský nad ním slintaj a cápek si rozhodně nevybírá, bere totiž rovnou všechny. Tak a teď pan záporák. Schválně hádejte, kdo to bude: a) Němec b) Rus nebo c) Číňan. No k mýmu překvapení to nebyl Rus ale Němcočíňan. Tak tomu říkám ultimátní záporák. A samozřejmě jeho ultra ďábelskej cíl je ovládnout celej svět s pomocí radioaktivity. A samozřejmě na začátku se snaží Bonda zabít, ale s postupem času si to rozmyslí, protože důvody, a dá si s ním radši kafčo. ¯\_(ツ)_/¯ Hmm jeden by řekl, že na uspávací kafe Bond neskočí, ale tak každej máme svoje dny. Navíc má zatracený štěstí, že když ho zavřeli, dali mu zrovna celu s rozbitým otvorem do vzduchový šachty. Každopádně záporák skončí pod vodou, jeho dílo v plamenech a západ to zase jednou vyhrál. Sláva demokracii!! Hodnocení: jo a jestli vás zajímá jak Bond vypadá, když se bojí, tak asi takhle: ( .-. )/10 ()

Terva

CITÁT - Nikdo z mého jídla neměl smrt - zatím............ Scénář : Richard Maibaum podle novely Iana Fleminga. Kamera : Ted Moore. Hudba : Monty Norman. CITÁT - Bond. James Bond............ ()

MrCreosote

Kdyby si celý Dr. No zachoval nadhled a nápaditost úvodních titulků se "třemi slepými černými vrahy", šel bych s hodnocením výš. Tady je ale přeci jen vidět, že Bond, James Bond ještě hledal to správné humorné a nadnesené pojetí, které bylo dovedeno k dokonalosti o pár let později v Goldfingerovi. Lovkyně škeblí v podání Ursuly Andress mi narozdíl od agenta 007 ke spokojenosti nestačí. ()

JohnCZ

Nastal čas dohánět filmové resty a až na drobné výjimky mi série o agentovi Jejího veličenstva unikala. Oproti novým dílům s Craigem je původní Bond pochopitelně hodně usazený. Film má svůj věk, leč pár věcí mi na něm vadilo. Zejména místy ne zcela dobrý střih. Stejně tak jednoduchý příběh, který nové díly maskovaly akcí, leč ta tu taky dost chybí. Connery je chladný elegán každým coulem, Bondova femme fatale pro tento díl ucházející. Přesto jsem byl překvapen, Dr. No je více než špionážní thriller vcelku průměrnou dobrodružnou kriminálkou. ()

corpsy

Jednoduché, milé, miestami naivne hlúpučké. Ale ináč celkom skvelý začiatok ešte lepšej série. Connery ako ináč skvelý, Ursula je kočka a výprava na tak malinký rozpočet úžasná. Nemám väčšie výhrady. ()

Padme_Anakin

Mladý Sean Connery propůjčil své charisma prvnímu Bondovi a krásná Ursula Andress se zvěčnila půvabným způsobem, když si k tomu připočtu nostalgii, čínského vědce a záhadného draka, pořád mi vycházejí pěkné tři hvězdy (4.1.2014). ()

F.man

U Dr. No se teprve vytváří Bondova postava - jsou už tady sice všechny trademarky jako martiny s vodkou, Bond ... James Bond či neodolatelné charisma, ale ještě to úplně není ono. Nějaký ten pátek ještě potrvá než bude James cestovat ve stylových auťácích po celém světě, vyuźívat vymoženosti Q a zažívát všechny ty adrenalinové momenty. Přesto je Dr. No zdařilím akčnákem/detektivkou se stylovýma charakterovýma postavama za kterou dávám trochu ušmudlané čtyři hvězdy. I can assure you, my intentions are strictly honorable. ()

ConanVJ

Určitě povedená bondovka a parádní filmek, kterej už jsem viděl nesčetněkrát a nikdy neomrzí. Zatím zde není tolik bondovských hraček, ale zas to dohání parádní Connery. Akce zde moc není, ale zas to má pěkné prostředí a Bondgirl je hodně koukatelná. Za mě 75% :) ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Bude studio MGM na prodej?

Bude studio MGM na prodej?

23.12.2020

Zatímco studio MGM zoufale vyhlíží premiéru další bondovky, jeho finanční situace se zdá být den ode dne kritičtější. Nyní jsme se tak dozvěděli, že už se společnost obrátila na několik známých bank,… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)