Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti... První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962. (Česká televize)

swed

Zrození kultu a dost možná i celého akčního/dobrodružného blockbusteru. Charismatický macho Connery, tropické prostředí Jamajky, mysteriózní nádech, sexy Ursula Andress v bikinách...Skvělá chlapská zábava i po letech. TOP 5 BOND ()

L_O_U_S

Musím se přidat ke Kulmonovi - první Bond nedisponuje příliš promyšlenou zápletkou a závěr je takový jalový. Balicí hlášky Seana Conneryho a dámské osazenstvo ale rozhodně potěší. (842., 15. X. 2013) ()

Colonist

První bondovka. První a výborná. Akce tu sice není mnoho, je to spíše dobrodružný špionážní film, ale to vůbec nevadí. Sean Connery je skvělý a tato role mu opravdu sedla. Prostředí Jamajky je atraktivní (další díly jsou sice výpravnější, ale na rozjezd to stačí) - ostrov Dr. No s drakem je dnes už klasika. Snad by si jen chudák Doktor zasloužil trochu důstojnější konec, Bond s ním zúčtoval jako s obyčejným poskokem. Příjemná atmosféra klasických bondovek tu na vás dýchne ze všech stran. ()

higuain

Na rozjezd dobrý a jedna z nejlepších Bond girl je velkým plusem. Ale něco tomu přece jen chybí. Závěrečná destrukce továrny nemá co nabídnout. ()

Aleee89

Musím se přiznat, že bondovky mě moc neberou a tohle je asi moje třetí, kterou jsem zatím viděla (ale chystám se to napravit). Sean Connery, kterému to nesmírně sluší a řadí se k nejlepším představitelům Bonda, je skvělé lákadlo. Navíc k němu sedí i bondgirl, podle mě asi nejhezčí bondgirl celé bondovy historie. To všechno je super, ale když dochází na samotný film, ten u mě mírně pokulhává, protože mě akční scény, výbuchy apod. opravdu neohromí. Takže fajn, ani jsem se moc nenudila, ale protože to není typ filmů, které bych vyhledávala, nemůžu hodnotit výše. ()

kajas

První bondovka musela být v době svého vzniku jistě zjevení (v kladném slova smyslu), dnes už ale osloví jen opravdu zaníceného fanouška, nikoli diváky vyžadující dvě hodiny výbuchů a pěstních soubojů. Já se mezi takové sice nepočítám, ale první hodina na mě působila až moc klidně a nezáživně. Sean je ovšem velmi..hm, jak se jen vyjádřit slušně..velmi pohledný charismatický muž, a tak možná brzy přehodnotím žebříček mých oblíbených agentů 007. ()

major.warren

První Bondovka a hned trhák. Vůbec se nedivím. Sean Connery se vůbec poprvé v historii představil jako agent 007. Nestárnoucí bondovský debut, kde vůbec poprvé zazněla legendární melodie z pera Montyho Normana a Johna Barryho, a kde se vůbec poprvé objevilo legendární: "Bond, James Bond." Na to, že to točili v roce 1962 je to pořád zábavné dílo plné akčních scén, hlášek a napínavých sekvencí, které neztratilo nic ze svého kouzla (Ursula Andress vycházející z moře funguje pořád). Lepší úvod si James Bond nemohl přát:-). U mě to nejlepší hodnocení. ()

Eldrick

První bondovka, která není sice nejlepší, ale i tak nasadila laťku hodně vysoko. Největší zásluhu na tom má bezpochyby macho Sean Connery táhnoucí prakticky celý film sám, který byl, je a bude jediným originálním Bondem. Stejně tak Ursula Andress pro mě navždy bude tou nejkrásnější bond girl, ať si říká kdo chce, co chce. ()

Vessper

Vidět tohle v roce 1962, tak jsem asi v sedmém nebi. Jasně, ty filmy stárnou, ale přesto je tahle první Bondovka skvělá! 90% ()

Jigy

Čistě špionážní záležitost. Zde leží počátek nesmrtelného agenta, který se stal legendou. Bond je ještě neotesaný, přiznává strach a jeho postupy a myšlenky velmi dobře napodobují Flemingovu předlohu. Nedočkáme se zde velkolepích akcí ani bondovských hraček, a nejen proto je tento Bond jiný. Dýchá z něho čistota a originality. Nedovedu si představit lepší zrození mé oblíbené postavy. ()

Fíla

Celou první hodinu na mě dýchala ta Bondovská atmosféra. Druhá hodinka už byla poněkud slabší. Mám Seana Conneryho velice rád a navíc bych mohl říct jediné, Sean Connery ve velice dobré formě! Vemte si, že je to film, který byl natočen před půl stoletím, což jej vyzdvihuje ještě výše. Na první Bondovku a tehdejší rok, velice slušná práce. 7,5/10 ()

mikinhoo

Historicky 1. Bondovka a velmi povedená. Dalo by se říct, že se v některých ohledech přibližuje knížce a Connery se ze všech "Bondů" s knižním Bondem nejvíc shoduje, proto pět hvězd. ()

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů: Poprvé se na filmovém plátně objevil britský tajný agent 007 s tváří Seana Conneryho ve filmu nazvaném dr. No – onen titulní doktor zde vystupuje jako agent teroristické organizace SPECTRE která má v záloze zástup podobně vyšinutých zločinců a bude Bondovi zatápět až do filmu Diamanty jsou věčné. Problémem prvního filmu je že se okatě bere moc (nebo alespoň trochu) vážně - tento neduh nakonec zmizel s filmem Goldfinger. James Bond: Sean Connery je pro mě nejlepším agentem 007 (druhý Craig, třetí Lazenby, čtvrtý Dalton, pak dlouho nic a pak Moore) - protože narozdíl komediantů manekýnů kteří přišli po něm je Connery především chlap (asi něco jako dneska Russel Crowe). Akce: Už vzhledem k rozpočtu je snímek spíše poctivým špionážním thrillerem než akčním filmem – najdeme zde asi tři rvačky a jednu automobilovou honičku, zbytek jsou dobře odvedené vraždy a sebevraždy. Bondgirl: Ursula Andress byla kus a škoda že film nenechal její postavě více vlastností z předlohy. Druhá bongirl (která ve filmech obvykle umírá) v tomto filmu chybí. Padouch: Joseph Wiseman se ve filmu bohužel ukáže na posledních cca 10 minut ale díky jeho hereckým kvalitám divák snadno nabyde dojmu, že je to nebezpečný člověk, kterého je třeba zabít. I jeho posluhovač prof. Dent (Anthony Dawson – který se v další bondovce objeví coby Blofeld) je už od pohledu grázl. Hudba: John Barry udal směr, ale titulní skladba u prvního filmu zatím chyběla. Kniha: Kniha navazuje na Srdečné pozdravy z Ruska a dr. No v ní není agentem SPECTRE ale přesto má napojení na Rusy – bohatne na těžbě guána – tedy ptačího trusu – kterým ho nakonec Bond pohřbí zaživa. Jinak se dá říct že se film drží předlohy docela věrně. James Bond will return: Srdečné pozdravy z Ruska ()

lekr

Klasická bondovka, která se asi nejvíce blíži Flemingovu literárnímu Bondu, která mě však nikdy moc nebrala. Možná to, že se to drží tak předlohy je důvod proč sem se bezmála polovinu filmu nudil. ()

Martin741

Trochu sa rozpisem pri prvej bondovke s nazvom Dr. No, lebo ma tato seria hodne chytila, a v zasade som jej fandom. Prvu bondovku reziroval vtedy este neznamy Terence Young, a vdaka charizme Conneryho mal film uspech. Ian Flemming, autor bondoviek, povodne nechcel Conneryho : Bond mal byt Anglican, kultivovany, vzdelany a Connery je Skot a povodne robotnik. A tak ponuku dostal Cary Grant /North by Northwest, To Catch a Thief/, ale chcel iba jeden film, lebo sa na rolu citil pristary. Napokon Flemminga sa podarilo presvedcit, aby suhlasil s Connerym. Ukazalo sa to ako spravny tah spravnym smerom. Dejova linia je na urovni, vysoko hodnotim akusi tajomnu atmosferu okolo SPECTRE, vyborny zaporak bol Joseph Wiseman. Niekolko scen sa stalo kultovymi : "drak" na ostrove. Reziu musim pochvalit, ale chybaju mi hracky pana Q, bondovske hlasky a poriadne akcne sceny.Na druhej strane ale ma tato vyse 20 dielna seria oslovila viac nez niektore sportove /Rocky/ 70 % ()

kaposlav

Vzhľadom k roku 1962 sa jedná o pomerne dobrý film, ale ako to bývalo u starších filmov, tak aj tu sa vyskytly chyby. Celkový dojem zkazila odfláknuta záverečna epizóda. Pravdepodobnosť, logika a všetko išlo stranou. Škoda, lebo keby prepracovali posledných 15 až 30 minút filmu, bol by som ochotný udeliť 4*, ale takto nie. Posledných 5 až 10 minút bolo obzvlášť tragicky smiešnych. To by ani blbec nezožral tie zhody náhod. ()

joeybarbaro2

Kultovní první díl velké 50 ti leté ságy, který to všechno odstartoval. Sean Connery jako první Bond naprosto dokonalý, akční scény perfektní. Vše klape jak má. Jen ten Doctor No mi přišel trochu nesympatický . ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Bude studio MGM na prodej?

Bude studio MGM na prodej?

23.12.2020

Zatímco studio MGM zoufale vyhlíží premiéru další bondovky, jeho finanční situace se zdá být den ode dne kritičtější. Nyní jsme se tak dozvěděli, že už se společnost obrátila na několik známých bank,… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)