Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti... První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962. (Česká televize)

Vyhy

Jasně, dneska už to je trochu naivní a úsměvný začátek velkolepého agenta 007, přesto je to prvotní díl a k němu se musí přistupovat s úctou. Navíc, Sean Connery má charisma jak blázen a i když se ze začátku toho moc neděje, díky němu vás to baví! Líbí se mi ta atmosféra, legendární hudba, kterou nás ládují od samotného začátku, a překrásná Ursula. Zajímalo by mne, jestli v tu dobu tušili, jaký fenomén tvoří...! ()

roorybacky

Začátek jako víno. Úvod do bondovský mytologie zvládnutej na výbornou. Sean Connery Jamesem Bondem zkrátka JE. Po formální stránce takřka bezchybnej film. Přestože děj neplyne kdovíjak překotnou rychlostí, vůbec mi to nevadí, jelikož si notně užívám jeho pečlivou, pozvolnou, metodickou výstavbu. Na týhle bondovce mimojiný miluju i to, že se hlavní záporák objeví až cca 20 minut před koncem; nevím přesně proč, ale jaksi mě to příjemně dráždí... Co se týče výtek, tak mám tyto - jednak mnohdy zjevná vykonstruovanost scénáře, druhak semtam jeho přílišná "náhodnost" a za třetí závěrečná fyzická konfrontace (hádejte koho s kým, hehe), která sice není vůbec špatná, nicméně by z ní bylo bývalo možno vyždímat mnohem více. No a co Honey/Ursula Andress? Inu - naprostá bohyně, bohyně, bohyně. ()

shyster

001 - Úvodní díl této špionážní série, které chybí téměř všechny bondovské vychytávky (kromě uchvátné Bondgirl), ale přesto jako vstup do světa agenta 007 povedené. 70%. EDIT: Druhé shlédnutí: ponechám původní hodnocení jen díky tomu, že se jedná o úvodní díl. Jinak by to bylo za 3. ()

O´Neill

První Bondovku jsem viděl až dnes, 1.10.2010 a proto je logické, že jsem si jej přílíš neužil. Člověk z nové doby je zvyklý na nové filmy, a proto se mi snímek zdá jen průměrný. Není to zrovna objektivní celkově k filmu, ale hodnocení píšu a dávám za sebe. Soundtrack je zde samozřejmě jako v každé Bondovce perfektní. ()

wampilenka

"Já se bojím. Co budeme dělat?" "Chovej se přirozeně. Mluvení nech na mně." (Víš co, Jamie...?) Je to specifikem tohoto dílu a Honim Rajdy, nebo být Bond girl znamená mít IQ 10, být mimořádně submisivní a splňovat velké množství dalších (vyjma půvabu nelichotivých) ženských stereotypů? ()

DruidKarel

První Bondovka a rovnou takovýhle super majstrštyk. Podle mě byl Connery s Brosnanam tím tím správným představitelem agenta 007. Bezesporu byl však Connery tím nejcharizmatějším. Film má vynikající spát a úžasný příběh - jednoduchý, avšak účinný. Hýří skvělými akcemi a hláškami a také Ursulou Anders, která byla skutečně úchvatná. Skutečně nutno uznat, že první bondovka nasadila laťku skutečně vysoko, takže uvidím, jak na tento útok dokáží zareagovat další snímky o agentovi s oblibou v martiny. Nesmím zapomenout také na pár tónů, které Connery zapěl společně s Ursulou Anders (hodně mě to mile překvapilo). 5* pro prvního Jamese Bonda. 5* ()

starbrejkr

Prostě první bondovka, není třeba víc moc dodávat....ještě to nemá takovej švih a je to v dost vážném tónu, ale zato mi tu přijde Sean Connery snad v největší formě a navíc ta Ursulla, že jo...:-) Snad nikdy nebyl také bondovský záporák tak velkou část filmu obalen takovým tajemnem jako Dr. No, což taky dělá své. S tímto filmem byla nastartována jedinečná série, kterou si buď oblíbíte anebo vás bude prostě míjet. A nejspíš to poznáte hned podle tohoto filmu, případně dvou následujících:-) ()

Lanark

Nakonec mi na prvním filmu o nesmrtelném agentovi přijdou víc nesmrtelnější úvodní titulky a hlavní hudební motiv. Některé scény (honička v lomu, "drak") aspirují na zařazení do kategorie b-cult. Přesto Connerymu se charisma upřít nedá, Ursula mne fascinovala napůl svou krásou a napůl tím, jak opravdu ženské! proporce byly brány v šedesátých letech jako ideál a celkově jsem navnazen na další díly této světoznámé série. Jako film průměr, jako počátek legendy, která stále trvá...protřepané, nemíchané... ()

laik_60

prvá Bondovka čo som čítal v strinastich rokoch, , urcite ako kniha, film som pozeras dnes, jednoducho kniha bola stokrat lesia, Sorney bol normák, ale Ursula Andres bola Hviezda, ()

MzK

První bondovka v podobně Dr.No je dobrý výkop známé série. Bond girl byla krásná (top 10), ale moc akčního prostoru nedostala, Bonda nezachraňovala, ani mu nijak nepomáhala, což je dobře. Ve filmu byla jen tak na okrasu. ()

pakobylka

Maličko staromilská záležitost ... prostá všech rafinovaných kliček ... zdrženlivá a kultivovaná - a to i ve vztahu k akčním scénkám. Sebevědomému, přezíravému, arogantnímu a věčně zaneprázdněnému digitálnímu věku může připadat až příliš archaická - tím spíš, že teprve zkouší půdu pod nohama a hledá svou image. Nicméně její atmosféra je prostě boží - prostoupená neokázalým dobovým gentlemanstvím a skrz naskrz nasáklá těžkou nostalgií ... jako důvěrně známou vůní starodávného parfému. Neboť zachytila na filmový pásek onen památný okamžik, kdy se supertajný (leč širokou diváckou obcí záhy odhalený) agent 007 upsal světu filmu ... a vzal na sebe podobu mužného elegána Seana Conneryho. ()

mortak

Na začátek nízký rozpočet, takže nedošlo na moji oblíbenou scénu z knihy, kdy Dr. No zkouší Bondovu odolnost v kruté "opičí dráze", která vrcholí bojem s chobotnicí. Andress nemá přelomený nos a pochopitelně nevystupuje z vody bez zakrytí svých tělesných předností. Explicitní sexualita Flemingových knih musela jít stranou (viz v knize scéna s "reporterkou"), Rusové jsou decentně vymazáni z popředí (nahradí je Spectre), a tak zbývá jen Connery. A ten je excelentní. ()

c.tucker

První z dlouhé řady legendárních Bondovek. Charisma Conneryho drží celý film. Kráska Ursula Andress je pěkná, kde její výstup z moře se zapsal do historie. ()

DominikV

Úžasný Sean Connery nám představil jednu z nej postav celé filmové historie. Akce tu sice moc není, ale i tak to stojí za to to vidět. ()

WolfR

První Bondovka nám Jamese Bonda, nejcharismatičtějšího tajného agenta, slušně uvedla. Sice to ještě není úplně to pravé ale funguje to, pomalá krimi s oťukávajícím se hrdinou, který bude brázdit kina ještě desetiletí. Ale ty lepší Bondovky teprve přijdou. Každopádně Connery jako Bond je klasa a Bond girl Ursula Andress je nádherná. Solidní a milý začátek, 4 hvězdy. ()

campix

Co se dá říci k vůbec první zfilmované Bondovce. Prostě kult a start jedné z nejdelších sérií točící se kolem osoby agenta britské tajné služby Jamese Bonda. Zde v Dr. No si ho střihl nezapomenutelný Sean Connery a ani po 50 letech neztrácí film šmrnc a docela se podobá dnešním bondovkám. Sice zde nejsou tak velkolepé akční scény, ale děj nenudí a i když není nijak složitý, tak dokáže film utáhnout pouhé charizma hlavního představitele, kterého především dívky té doby museli opravdu zbožňovat. Na první Bondovku upravdu skvělá práce. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Bude studio MGM na prodej?

Bude studio MGM na prodej?

23.12.2020

Zatímco studio MGM zoufale vyhlíží premiéru další bondovky, jeho finanční situace se zdá být den ode dne kritičtější. Nyní jsme se tak dozvěděli, že už se společnost obrátila na několik známých bank,… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)