Nová mise, noví nepřátelé, nové milenky! James Bond se vrací... Nečekaný úspěch prvního filmu s Jamesem Bondem (Dr. No z roku 1962) měl za následek takřka okamžité volné pokračování. V příběhu Srdečné pozdravy z Ruska se šarmantní britský agent s číslem 007 (Sean Connery) vydává nikoli do Sovětského svazu, jak by napovídal název, nýbrž do Turecka. V Istanbulu se spojí s pracovnicí ruské ambasády Táňou Romanovovou (Daniela Bianchiová), která chce údajně přeběhnout na Západ a nabízí Britům sovětský šifrovací přístroj Lektor. Bond i jeho nadřízení vědí, že je to past. Avšak zatím netuší, že režii nad událostmi nemá sovětský nepřítel, nýbrž mezinárodní zločinecká organizace, vedená nepolapitelným šéfem Blofeldem. Celou akci pro něj vymyslel a naplánoval geniální československý šachista Kronsteen (Vladek Sheybal), provedením jsou pověřeni zrádná sovětská agentka Klebbová (Lotte Lenyaová) a všehoschopný zabiják Grant (Robert Shaw). Blofeldovým cílem je poštvat obě světové velmoci do války a po jejich vzájemném oslabení se chopit světové nadvlády. A zabít Jamese Bonda... (Česká televize)

zdeny99

Příšerně vypadající Robert Shaw s obarvenou hlavou na žluto, tak jak tomu bylo ve filmu BITVA V ARDENÁCH. Tam alespoň toho nácka hrál. Jeho záporná postava ale byla skvělá a já si tak nějak uvědomuji, že ve vlaku byl snad nejblíž ze všech filmů tomu, kdo mohl Bonda zabít. Za to Connery jako James Bond to je pár excelánc. Jeho majestátní příchod do kancelář, kdy vstoupí a hodí klobouk na věšák. A pak svádivá průpovidka k Manny Panny. A především první potkání s Tatjanou (Daniela Bianchi). Prostě plnej počet. [12467. hodnocení, 476. komentář, 79%] ()

strikeman

Po rozvláčné a ještě trochu neutřepané první bondovce to už v Srdečných pozdravech Terence Young rozjel na plné koule. Tento díl vlastně nastavil normy, dle kterých se točily bondovky v následujících desetiletích, tedy je nositelem všech charakteristických rysů, které dělají Bonda Bondem... ()

Mary19

Druhá bondovka v pořadí, která tu první dokonce předčila. Sean Connery je jako agent 007 opět výborný, příběh je také více než zajímavý, ale hlavně je tu perfektní záporák v podání Roberta Shawa, který byl Bondovi více než vyrovnaným protihráčem... 90% ()

Akana

Po prvotním tápání hned napodruhé trefa do černého. Klasický conneryovský Bond v krystalické podobě. Členitý a přece soudržný děj, okouzlující bondgirl, jeden zlověstný (výborný Robert Shaw) a jeden groteskní zlosyn plus ještě jeden, zatím bez tváře. Connery tu stanovil pevné mantinely pro svůj šarm a humor, akční momenty jsou v rámci dobových možností opravdu akční. Jeden z vrcholů série. 90% ()

Hapretor

Pravý Bond. Neni nad Conneryho. Bez něj to pak už stojí za prd. V těchto starších "Bondovkách" krásně funguje nadsázka a je to i vtipné. To další, modernější "Bondovky" naprosto postrádají. ()

Rokle

Oproti prvnímu dílu konečně Bond našel adekvátního záporáka, který na obrazovce není jen pár minut. A aby toho nebylo málo, tak Bondgirl je taky hezčí :) ()

MickeyStuma

Druhá bondovka, která navždy udala směr. Poprvé se tu objevila titulní píseň a poprvé se tu představil se svými vynálezy Q. Nahrávací aparát na magnetofonový pásek ve foťáku je z nostalgického hlediska již raritou. Snímek vyznívá o něco lépe než ten předchozí a nese v sobě takové nezvyklé, ale dokonalé tajemno. Z hlavního padoucha jsou vidět pouze ruce hladící kočku. Scénář je propracovanější, což je zárukou kvality. Svoji typickou atmosféru si po celou dobu udržuje a nenajde se tu chvilka, která by nudila. Akční scény na svou dobu berou dech. Nechybí suchý humor a hlášky hlavního představitele, které odlehčují vyprávění příběhu. Špiónský snímek s nejslavnějším agentem všech dob také poprvé na konci snímku upozorňuje na další dobrodružství, což je zajímavá nezvyklá věc. Natěšení fanoušci se tak stále mají na co těšit. ()

Raziel_cz

Tohle je ovšem jiné kafe. Oproti Dr. No přechod od dobrodružného filmu ke špionážnímu a je to nářez. Skoro se mi ani nechce věřit, že film vznikl v roce 63. James Bond se tu vydává na Balkán, což je snad nejlepší myslitelná kulisa pro snímek s agenty a triangl James Bond vs. Rusové vs. SPECTRE jsem si strašně užil. Sean Connery zvládl svou roli od předchozího filmu posunout o kus dál, a přestože tu pořád ještě není Aston Martin, Q představil první sadu vynálezů, včetně kapesní odstřelovačky. Stále ale nejde o sci-fi a mně to tak vlastně vyhovuje. Slušný příběh, exotické prostředí, skvělá akce, krásné ženy... Co víc si od bondovky přát? ()

Nerd4Dreaming

Teprve tímhle filmem se z Bonda stal Bond. První vychytávky od Q (kufřík), nálož záporáků, temná a tísnivá atmosféra všudypřítomné KGB, a super hlášky. Jako malej jsem to viděl aspoň 5x ()

Zajdo

Prvý krát sa v sérií objavuje Q s jeho Hi-Tech hračkami. Oproti Dr. No viac akcie, viac hlášok, Sean Connery ešte viac vyšperkoval Bonda, Bondgirl fajn, skvelý fight vo vlaku + tetula to s tým nožom v topánke zabila :D ()

kkarx

Za mě asi nejlepší bondovka s Connerym a docela vážně pojatá. Do dnes si pamatuji jak jsem byl napnutý při souboji Bonda a Granta (Robert Shaw) ve vlaku, který je dosud nepřekonán co se týče intenzity. Pak tu jsou další ikonické scény jako Bond vs helikoptéra, Bond vs baba s otráveným nožem v botě, hoička na člunech či ruská agentka v Bondově posteli.  Skvěle natočené, napínavé a se solidním scénářem. Plusem jsou i překrásné barvy technicolor, které dodávají těmto filmům snovou atmosféru, což už bohužel v novějších filmech nikdy neuvidíme ( v černobílé to fungovalo též dobře ). ()

ex.it

Vždycky jsem tvrdila (a tvrdit budu), že Sean Connery je nejlepším Bondem. Má charisma, je skvělý herec a role je na něj jak ušitá. Pearce Brosnan je hned druhým dobrým Bondem, jenže ten už zaujímá místo toho "krásnýho sympaťáka", naopak Sean budí úctu. Díky hlavnímu herci a scénáři je to má nejoblíbenější Bondovka. ()

Barak

(2) Ani druhá Bondovka mě nijak zvlášť nenadchla. Pořád tu chybí pořádná akce, která by měla nahradit zdlouhavé dialogy - bitka ve vlaku je asi to nejlepší z filmu. Objevuje se tu sice vychytaný kufřík, ale i tak jsem se neubránil nudě.... 7.5/10 ()

Bollek

2. bondovka nám nabízí mnohem více akce, než ta předchozí. Celkový příběh mi přijde propracovanější, vedený do větších detailů. James konečně také použije několik svých udělátek od Q, jedná více spontánně a není již na první pohled patrné, jak se bude příběh dále vyvíjet. Je však stále vidět, že bondovky byly v tomto období teprve v plenkách a že to nejlepší nás ještě čeká. ()

tranquill

Bondofil nejsem, a tak musím zaplnit své filmové mezery, ale od filmu jsem očekával více. Asi více akce a méně slov :-) Takže za 3. ()

Stíba

Druhý Bond přidává ve všech ohledech, je smělejší, akčnější, má rafinovanější protivníky nebo třeba konečně první, tolik oblíbené bondovské vychytávky (kufřík nebo i třeba jed na straně Přízraku). ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (více)