Diamant odpad!

Mohol to byť veľmi pekný (hoci drsný) film pre dospelých o nezmyselnosti násilia a skaze, ku ktorej život bez zákonov vedie, keby tam nebola - úplne zbytočne - jedna dosť pikantná "posteľná" scéna, ktorú stačilo len naznačiť, keď nie úplne vynechať. ()

Carlossss

Syrové drama o partě "nácků", kterým se nelíbí dnešní politika imigrace a dávají to jasně najevo. Tohle by vás napadlo po zhlédnutí první půlky filmu. Jenže jak snímek pokračuje, dál se rozvíjí vztah Gabriel a Daveyho a děj se začne značně komplikovat a vtahovat vás. Vynikající Russel Crowe a Daniel Pollock byl nesporně talent a je ho škoda. Možná je ještě škoda toho zbytečného násilí, které film sráží, ale to k této komunitě bezesporu patří. Ono taky natočit film o skupině hodných "skinů" by bylo docela od věci:-D ()

Martin741

Romper Stomper je drsny, brutalny film o rasovej nenavisti a o zivote neonacistickych hrdlorezov v Australii. Reziser Geoffrey Wright je vyborny!. 76 % ()

MrPierc

Podsvětí mladých hloupých lidí, kteří s nechají vézt jedním chytrým, který s nimi manipuluje. Že jste to už slyšeli ? Ano, ale tenhle film byl u veden o 6 let dříve než Kult hákového kříže. Tady se ale hrdina nesnaží vymanit ze spárů Neonacismu, tady v tom přímo žije a bojuje o své místo na Zemi. Tento film je více syrový, špinavý, reálný. Nejlepším výkonem zde zazářila Jacqueline McKenzie, která ve filmu vypadá na 16, ale bylo jí v té době 25 let :-) ()

Rocky88

Tenhle film má lepší pověst, než si zaslouží. Ano, jedná se o atmosférickou výpravu do světa über-vylízanců, ale i taková výprava by měla mít aspoň nějaký scénář či pointu. Nic takového zde není. A nepomůže tomu ani obstojně hrající hlavní mužská herecká dvojice. ()

WoWoW

Krásná ukázka toho, jak se parta skinheadů rozloží do základů. Na filmu je v celku mohutně vidět ovlivnění Kubrickem. Když tohle australské drama porovnám s jedním z mála podobně zaměřeným filmem a to Kultem hákového kříže, tak pro Romper Stomper mluví trágédie protkaná celým dílem. To však neznamená, že je Romper Stomper lepší, to není. A už je mi naprosto jasné, jak se Russell Crowe dostal do Hollywoodu, dopomohl mu Handa a myslím, že dost výrazně. ()

Silverluv

Tak nějak po všech stránkách nedodělaný film. Trochu zmatek, takže doopravdy nevím, co tím chtěl tvůrce říct. Russel Crowe dobrý, ostatní tak nějak prkenní a nepřesvědčiví. Raději sáhněte po "Kultu hákového kříže". ()

DruidKarel

606. hodnocený film: Brutalitou a pravdou je tenhle film napěchovanej až k prasknutí. Muzika k tomuhle filmu padne jako ulitá a co tam ti herci předvádějí, to je kumšt jako hovado. Vynikající akce a naprostá realita. Člověk by řekl, že to ani není pravda, ale je to nářez. Hodnotím jako absolutorium, tedy 5*. 5* ()

starbrejkr

Kult hákového kříže a Romper Stomper. Tyhle dva filmy k sobě bývají dost často přirovnávány, ale nenechte se mýlit. Ač se v případě obou dvou jedná spíše o komorní příběhy několika hrdinů, každý je trochu jinde. Kult jde ve svém pozadí více do hloubky celého dnešního neonacistického hnutí a přidává kupku fatálních scén. Romper Stomper je jednoduše jen pohledem do života bandy nácků (nebo skinheadů, chcete-li) a samozřejmě přidává trochu dramatického příběhu. Hlubších a psychologičtějších podtextů se nedočkáme, ale to evidentně ani nebylo úmyslem. Ač film ukazuje nácky jako tu největší spodinu (s výjimkou Daveyho) citových mrzáků, násilníků, tupců a prázdných hlav v čele s Crowem, který je čirou esencí zla, nemůže ho pochopitelně rozumně smýšlející člověk vidící realitu brát za zahleděný. Asi to není na víc podívání, přesto si ten film určitě zapamatuju a při potkání holých lebek na ulici, vybavím. ()

annihilation

Jeden z nejkontroverznějších snímků? Samozřejmě, protože mu téměř chybí scénář. Parta plešek se vždy sebere a někoho zmlátí (do toho hraje punková hudba), někdy se stane, že těch druhých je víc a plešky utíkají (do toho pro změnu hraje punková hudba). Určitě jde ale o zajímavý náhled do určité subkultury - tvůrci jí vystihli opravdu přesvědčivě - od hierarchie až po kostýmy. Pak je tu načrtnutá nějaká jednodušší lovestory a dál... nic. Čekala jsem opravdu víc než hodinu a půl bitek a nadávek (jo a samozřejmě za zvuku punku). Snad jediné, co mě u filmu udrželo (kromě toho punku :D) byl můj oblíbený herece Russell Crowe, kterého jsem měla možnost vidět v jeho hereckých začátcích a skvěle svou roli vystihl. A prosím, už jednou provždy přestaňte používat označení skinhead, když nevíte, co znamená. ()

Wormboy

Australcan Rusell Crowe ako nacisticky anglican vo filme, ktory pre mna nepriniesol nic nove. To ze skinheadi su vypatlanci je uplne jasne. Na rozdiel od American History X vsak Romper Stomper nezanechava za sebou nic, cim by sa dotykal divaka. ()

McLushi

Velice drsné nakouknutí do života australských nácků-skinheadů. V hlavní roli Russell Crowe, podávájící vynikající výkon,stejně tak jako Daniel Pollock, který krátce po natočení filmu skočil pod vlak.Romper Stomper má vynikající scénář, kameru i režii a hudbu. Bitky jsou zde tolik věrohodné, že člověku místy běhá mráz po zádech. Tento film bych určitě doporučil každému filmovému fandovi. ()

PavelVanekArt

A přece jsem našel. Viděl jsem to už před dávnýmy časy v předaleké galaxii a pamatuju si tu sy(u)rovost a geniálního young Crowea. Musím dát opáčko a třeba hvězdu přidat. Nebo ubrat. ()

Juto

Film je dosť brutálny aj v dnešnej dobe. Sonda do ľudského života ľudí čo nevedia si usporiadať život. Nemajú prácu a všetky problémy zhadzujú na prisťahovalcov. Nenávisť nič nevyrieši. Russell Crowe exceluje a je vidno, že je o triedu lepší umelec ako ostatný vo filme.Trošku mi prekážala kamera ,ktorá nie je dobrá aj preto dávam o jednu hviezdu menej. 6/10 ()

O´Hara

Šílenost...Dle mého názoru jsou dvě hvězdy tak akorát. Není to film na bůhvíjaké umělecké úrovni, ale zachycuje nezpochybnitelnou skutečnost rasismu, za což má ode mě ty dvě*. ()

Ice123

Na tehdejší dobu bych řekl, že to byl více než-li kontroverzní film. Pokud budete mít náladu shlédnout něco drsného, co si nebere žádné servítky (stejně jako já) tak je Romper Stomper ten pravý film pro Vás. Jen je škoda, že se nestihne vyřešit ta hlavní zápletka, ale jinak to mojí náladu naprosto uspokojilo ;) 80% ()

Radiq

Hando je fakt hajzl a Russell Crowe ho taky tak zahrál. Takže dokonale. Bitky s ráksníkama jsou reálný, žádný bum a buch, když se mlátí a žádní super hrdinové. Šukačky tam probíhají taky aspoň trochu reálně. Film, kterýmu jde uvěřit skro všechno, co se tam stalo. Jako vystřižený ze skutečnosti. Zasloužilo by si to vyšší hodnocení, než co tomu tady ostatní dávají. ()

tom88

Romper Stomper je silná dráma, ktorá vzbudzuje nepríjemné pocity. Vyčíňanie skupinky neonacistov v austrálskom Melbourne až naháňa strach. Ako austrálsky pokus je to výborné, zachytená je aj atmosféra. Film každému ubehne rýchlo. Dej určite nenudí a za tak krátku dobu ani nestihne. Natočené je to pekne remeselne zvládnuté. R. Crowe je skvelý herec aj vždy bol. Takisto je dobrý Daniel Pollock ( nech je mu zem ľahká ) so svojim xichtom sa do filmu vážne hodil. Akčnejšie scény sú naozaj drsné, neraz som nevedel,ktorej strane mám držať palce. Kto chce vidieť náckov v akcii, tak Romper Stomper je ideálny film. Možno je tu menšia výhrada k riešeniu témy lásky, ktorá nemusí každému sadnúť. Film môžem doporučiť a ja sa ku nemu isto raz vrátim a nebude to príliš neskoro. 80% ()