poster

Romper Stomper

 • Austrálie

  Romper Stomper

Krimi / Drama

Austrálie, 1992, 94 min

Režie:

Geoffrey Wright

Scénář:

Geoffrey Wright
 • Tyler
  ***

  S tímhle filmem mám problém, proto berte 3* jako neutrální hodnocení. Jsem zvyklý na to, že v různých snímcích sleduji počínání a osudy různých vyvrhelů a antihrdinů, ale zatím nikdy jsem nečelil něčemu takovému, co nabízí „Romper Stomper“. Identifikovat se s bandou skinheadů žijících ve jménu rasismu a „očištění “ světa - brrr. To opravdu nejde. Ale přes to všechno, jedna věc se najde – pozitivně na mě působil styl jejich života ve smyslu(!!!) absolutní svobody a nesvázanosti pravidly. Jinak jde o o špinavou procházku světem ubohých ztroskotanců, kteří si mnohdy vybrali svůj osud sami, a proto je ani nejde litovat. Vážně těžce se nacházejí pozitiva - možná přece jen nějaký závan naděje na konci filmu. Ale jedno se „Romper Stomper“ upřít nedá – tenhle film má své místo v našem světě a je moc dobře, že ho někdo natočil. Jen je otázka, jestli je takhle silná výpověď vůbec stravitelná. Proto ani nevím, komu „Romper Stomper“ doporučit – prostě ho zkuste, padněte s jeho hrdiny na dno a vyhrabejte se zase zpátky.(15.8.2005)

 • Djkoma
  ***

  Podle toho co říkal pan uvaděč na ČT2 jsem očekával trochu jiný film. Abych to upřesnil čekal jsem o hodně lěpší film, který by mohl aspon vidět na kotníky mechanickému pomeranči. Bohužel film dost pokulhává ve scénáři a chytlavosti. Ne každého bude zajímat jak partička skinheadů mlátí tajwance, protože chtějí čistější zemi. Ani ohrané téma zneužívané holčičky a jejího milující otce. Drsné je to dost. Krvavé taky. Brutální též, ale má to důvod? Musíme vidět brutální krvavé řádení bandy, aby jsme pochopili, že toho jsou schopni a že to dělají? Nemyslím si. Režisér, ael asi ví, že není schopný nám všechno dokázat a vykreslit jinak než činy. Škoda. Hercům vévodí drsně krutý Russell Crowe, který tuto roli má jako malou přípravu na postavu policisty v LA Přísně tajné.(12.8.2005)

 • Jordan
  ****

  drsnýýýý film, uff, aj keď spomínané a diskutované "či nie je toľko násilia v tomto filme iba prvoplánovo a nadmieru ukazovaného" je na mieste, každopádne dosť husté, až tuhne krv a Russell je teda diabolský(15.8.2005)

 • Gemini
  ***

  Poselství? Těžko. Brutální sonda do života těch nejméně nebezpečných pravicových extrémistů? Bezesporu ano. Sonda velmi výživná, přes hodinu a půl na okraji společnosti...přesněji na pravém okraji společnosti. Herecké výkony povedené, příběh patřičně vyhrocený, výborný protipól hereckého rozsahu Jacqueline McKenzieové v porovnání s milující matkou, kterou hrála v apokalyptickém dramatu Na Břehu. Takže, má v sobě tenhle film něco hlubšího, jako třeba American History X nebo je jeho cílem jen a pouze šokovat? To kdybych věděl...nerozhodnost hodná Merkurova znamení strikes back:)(28.3.2006)

 • sepp
  ****

  Vskutku vynikajici a dechberouci film s nezvyklym nametem, nabitym scenarem a hodne hustou atmosferou. Boje s vietnamci ci prepadeni rezisera v jeho dome jsou naturalisticke a pritom filmarsky ciste a perfektne zvladnute sceny, zaverecne drama dvou hlavnich protagonistu je hereckym koncertem R.Crowea, ktery ale svoje kvality dokazuje po cely film a jako skinhead je daleko presvedcivejsi nez i takovy E.Norton v American History X. Vyzdvihnout musim jeste hudebni doprovod sikovne namixovany se skinheadskou muzikou. Filmarsky se jedna o temer bezchybne dilo, z umeleckeho hlediska velmi netradicni a velmi hodnotne.(20.4.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace