Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

ekomo

Jestli měli možnost číst knihu, dáte mi za pravdu, že film nebyl nic moc, ve skutečnosti bez J.Deppa by patřil tento film mezi moje nejneoblíbenější thrillery. Všechny scény ve filmu, které stály aspon za něco, byly detailně opsané z knihy, zbývající scény, ty horší, si vymysleli dost neprofesionální scénaristé. ()

katchi

špatné to rozhodně nebylo. Začátek byl klasický americký film...a konec to zachránil..:) Depp jako rozdvojená osobnost byl velice působivý a mě se to ke konci i líbilo. Nicméně víc jak 3* nedám. Na 4* je to až moc průměrné....:) BTW: ačkoliv Deppa nemám ráda, rozcuchaný cpoucí se chipsama vypadal dost dobře:) ()

Shogin

Je to už hodně let zpět, kdy jsem Tajemné okno viděl poprvé a kdy mě naprosto dostalo a zarylo se mi hluboko do hlavy a já se k němu moc rád vracel. Tenkrát jsem ještě nebyl tak velký fanoušek Stephena Kinga a předlohu jsem neznal, ale později jsem si jí sehnal, přečetl a můj názor na tuto adaptaci se nezměnil, ba naopak, já jsem prostě spokojený a ten filmový závěr mi sedí. Ano, uznávám, film nedostatky rozhodně má, ale já si nemůžu pomoct, snímek který mě i po tolika shlédnutích neustále baví a vynikající herecký koncert Johnnyho Deppa, si nezaslouží nic víc než absolutorium! ()

Movie Gourmet

Další film podle předlohy z pera mého oblíbence Stephena Kinga. Výborný Johnny Depp zde ztvárňuje spisovatele Morta Rainey(ho), který je obviněn vesnickým "balíkem" ze Středozápadu Johnem Shooter(em) z plagiátorství. Kromě skvělého Deppa je to právě i Shooter v podání Johna Turturra, kdo dělá "obyčejný" film neobyčejným. Verdikt: 5* a 85 %. ()

Terezinka198

Johnny mě nezklamal. Těšila jsem se na tento film a dostala jsem to, co jsem si přála. Další plus? Hraje spisovatele. :) Jo, není nic hezčího než si zkrátit večer pozorováním thrilleru. ()

Klajnik

Dobrý námět, který zkazilo zpracování. Kdyby byl scénář vybroušenější a režisér schopnější. Mohla z toho být velmi dobrá podívaná. Tohle však nestačí. Ne dnes. ()

Tomyš

O jednu hvězdičku navíc díky skvělému Johny Deppovi a díky tomu, že jsem nečetl předlohu. Kingovy romány dokážou filmaři většinou pokazit, takže je nejspíš lepší je před tím nečíst. Na straně druhé pointa už není tak originální, ale stále záživná. ()

Oxymoron

Tajemné okno určitě není horor. Thriller možná. Ale ať je to, co chce, za celý film jsem se neubránil dojmu, že sleduji nějaké béčkové dráma, které má za úkol jen jediné - vyplnit večerní program komerčních televizí. Depp tu se svými grimasami vypadá, jako by se zapomněl v Pirátech z Karibiku a je spíš k smíchu. A ten tajemný strašidelný dům u jezera? Nevím, zda to byly kulisy nebo nebyly, ale při nočních scénách si tenhle domek může podat ruku s chalupou z večerníčku o Krakonošovi. ()

waits

Stephen King pise tak pritazlive a zdanlive lehce zfilmovatelne povidky a romany, ze na kazdou z nich nekdo vrhne - malokdy se ovsem povede prenest na platno pocit, ktery z kingovych knih primo kape - ze se kolem deji veci velmi, vemi osklive, ze zlo muze cihat na kadem rohu a ze muze byt jak lidske, tak zcela z jineho sveta. Ani tahle adaptace se nepostavi do cestne rady s vyjimecne prevypravenou novelou "Shining", King opet vypravi daleko lepe a tajemneji nez reziser. To hlavni, co udrzelo muj zajem (ne ovsem strach ne aspon napeti) je Johnny Depp - jako obvykle velmi slusne zahrana role spisovatele me za cely film neomrzela, a to povetsinu casu posedava, polehava a jede nekam autem. Koepp zcela zmenil zaver Kingovy povidky a navic posunul mirne nadpozemske vysvetleni do roviny na zemi stojiciho psychothrileru - oboji mohlo mit svuj ucel, kdyby se tim Koeppovi povedlo Kinga posunout nekam dal. to se ovsem nestalo - film probehnul, divak vstal a pokyval hlavou - az si priste bude chtit uzit Deppa, sahne po "Mrtvem muzi" a pokud jde o Kinga, vytahne, jak je uz pravidlem, spis knihu nez dvd...55 % ()

TereziaCSR

Knížku jsem nečetla takže tím nejsem absolutně ovlivněna a netvrdím, že by nemohla být dobrá. Film byl velmi dobrý, napínavý, chvílemi i celkem strašidelný než přišlo rozuzlení. A to mělo být jako co? Bylo to zpracované uplně debilně (připomínalo mi to strašně Klub rváčů- za předpokladu že by byl natočen mizerně)- v jedné sekundě nastal absolutní převrat a navíc zdvojený Depp působyl strasně směšně. No nevím, zpracován Kinga mě nějak (kromě Osvícení) nedostáva (viz. Zelená míle a tento slibný ale nakonec zkažený snímek). ()

PAVEK

Tak tohle je doopravdy obzvlášť nechutné znehodnocení díla díla Stephena Kinga. Nejenom že film se nedrží některých zásadních dějových linek, ale celý závěr filmu, respektive jeho úplný konec, je úplně jiný než v knize. ()

arcticsky

Čtu - Stephen King, Johnny Depp a očekávám něco na vyšší ůrovni. Toto ovšem byla pouhá nesmyslná ptákovina. Zaujal mne pouze Turturro, jak fyziologicky tak dabingem neuvěřitelně podobný Otu Ševčíkovi. Zřejmě nejhorší Deppův film. ()

dezert

Oldschool paráda, kterou zabíjí konec naprosto šíleným způsobem. Úvodní záběry jsou neskutečně skvělý. Takhle nalákat a pak to pokakat, to je tak ranu. Pěstí. Johnny Depp válí, ale zase ten konec, kde je to, co předvádí, ne moc dobrý. Všechny problémy tohohle filmu se vlastně vztahují ke konci, kterej to dosere a divák to odsere. ()

Blueeyes

Ne, Tajemné okno pro mě není ani trochu tajemné. Ona zcela netypicky ani ta Kingova předloha nebyla žádná velká hitparáda, i když tam byl alespoň výrazně lepší závěr. Mistr zkrátka umí předvést mnohem lepší kousky. Stejně jako Johnny! Tady mi jeho podivínské a nezvykle málo přesvědčivé tajtrdlíkování s kloboukem či psem téměř až šlo na nervy. Já nějak nevím, takhle nevypadá pořádný thriller a toho mystéria aby tu člověk taky hledal svíčkou ve dne. Ani tak ani tak.... ani ryba a ani rak. Dneska budu asi negativní s dvěmi hvězdami. ()

Berry

Zajímavý, místy vtipný a zajímavý film s doslova vynikajícím Johnnym Deppem. Rozzuzlení bylo taky zajímavé (i když mi bylo bohužel prozrazeno...). Ale když už jsme u toho nečekaného konce, nepřípomínalo vám to tak trochu Shyamalana nebo Hitchkoka? Ale jinak moc dobrý film. ()

ivonca

Dej filmu, k čomu nemalou mierou prispieva najmä Johnny Depp, ma udržal v napätí takmer počas celého filmu. Čo sa týka odlišného konca, tak záver vo filme sa mi páčil omnoho viac ako Kingov happyend, ale jeho román tiež stojí za to. ()