John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

Phillo

Nič pre zarytých kresťanov ani pre divákov odchovaných na poctivých kriminálkach a thrilleroch. Niečo, čo sa miestami vyniká ľudskému chápaniu a niečo, čo je zrealizovaného lepšie ako NOČNÁ HLIADKA. Hercov však vysoko hodnotiť nemôžem, pretože tí v spomínanej NOČNEJ HLIADKE sa mi zdali civilnejší. Keanu vlastne hrá od Matrixu stále to isté. Námet a scenár originálny, avšak vo výsledku len oddychovka s dobrými trikmi a atmosférou. 80% ()

Murphy722

Nepředstavil bych si nikoho jinšího v roli Constantina, než Keanu Reevse. Sice znám comicsového Constantina, ale v jeho podání na mě působí stylověji než v comicsu. Celý film byl pro mě jaksi lépe stravitelný v jeho vizáži. Jinak John se nezměnil. Černý humor a jeho neurvalá ledabylost je stále brutální!!! Proto si najde lépe cestu ke každému. ()

Emzet

Hahá, tak tohle je stylové. Film samotný (nápad, stylizace, provedení, triky, Keanu atd.) je za 4, ale díky naprosto DOKONALÉMU Stormaremu na konci prostě musím dát 5... :-) ()

Brejlil

Tento film má své silné stránky (např. Petera Stormarea nebo Tildu Swintonovou) a zajímavou kameru. Na druhé straně Reeves je na své sebezničující pouti dost patetický, a konec mně vůbec nezaujal. ()

chalp

Teda...v roli diabla som už videl Al Pacina, De Nira, Harvey Keitela...ale Peter Stormare je absolútna jednotka! ()

hellequine

Je zde vše, co si může holka přát - sexy chlap, netradiční zbraně, zajímavé stvůry a dokonalé pojetí pekla. Mám ten film ráda..:) ()

Yvan

Začiatok až po stret filmu mi to pripadalo že by som mu mohol dať aj ****, ale potom mi to chvíľu začalo pripomínať film Blade. Záver ma ničím neprekvapil a takéto filmy ja zaraďujem len do priemeru. Ale efekty boli fakt super. ()

punk_zero

Skvelý film s obľúbeným hercom Reevesom a peknou Rachel Weiszovou, po ktorom si budete priať aj ďalšie pokračovania. Dúfam, že budú rovnako dobré... ()

cinci

"This is Constantine. John Constantine. Asshole." Vynikající scénář, skvělá režie a v neposlední řadě skvělý Keanu Reeves a Peter Stormare. A za svatou brokovnici nejde dát míň než 90% ()

skunumunu

Constantine. John Constantin........zajímavý námět, zajímavé zpracování, zajímavý konec. Pár scén mi přišlo zbytečně zdlouhavých a pár úplně zbytečných, ale celkově tenhle film rozhodně zanechal dojem. A také jsem autorům vděčná, že se drželi tématu a John s Angelou neskončili po hodině v posteli, co víc – neskončili tam ani na konci filmu, což už mě vážně překvapilo. ()

rotel

Ako fanúšik takmer všetkých spracovaní komiksov som zažil mierne sklamanie.Nejde mi o porovnávanie s predlohou (tú nakoniec ani nepoznám).ale skôr o to že ma to po nejakom čase prestalo baviť. ()

ChaZty

Ja nevim, ja jsem komiks nečetla a možna je to chyba protože mě tenhle film absolutně nic neřekl. Efekty dobrý herecký výkon taky ale vyvraždovaní nebo teda spíš vymítání demonu mi opravdu nic neřiká, přišlo mi to takové více motivu v jednom. Možná je to taky tím, že se nezvyznam v náboženství. ()

Illy

Komiks který je v originále přeci jen cyničtější, přesto velmi dobře převeden na plátno. Zábava. ()

panmroz

P. Stormare by si rozhodně mohl dát battle s Heřmánkovým Luciferem z "Čerty nejsou žerty". To bych pak vůbec nevěděl, na koho si vsadit... ()

bolan

Pejsek s kočičkou taky vařili dort a dali do něj všechno co jim chutnalo a nakonec z toho byla tak trochu velkolepá plácanice, stejně jako film Constantine. ()

Kratoc

Pro mne velmi, velmi příjemným překvapením. Od filmu jsem nic nečekal, spíše jsem byl skeptický (protože jsem předtím viděl Legie) a zpracováním, režií i triky to celé prostě dobře zapadlo do sebe a ubránilo se to nějakému velkému moralizování a protože film byl celý takový zdánlivě komorní, tak i konec se nesl v tomto duchu a velké finále se sice nekonalo, ale o to bylo zajímavější. ()

Harpy

jeden z mojich obľúbených, absolútne nič ma nenudilo, fičím si na tejto tematike a keď som film videla, vedela som, že to nevidím posledný krát. Navyše je to podľa komixu + Keanu Reeves, bola som nadšená. ()

PhillM.

Reeves si hraje to svoje, Tilda skvělá. Ale s měsíčním odstupem už ani pomalu nevím, že jsem to viděl. Pro mě tedy průměr. ()

Hepy13

Viděl jsem skoro 40 let starého vymítače ďábla, a ten na mě zanechal trochu děsivější, a celkově silnější dojem. Nicméně Constantine má také co nabídnout - Určitě lepší příběh, perfektní efekty a triky, herecké výkony. Tyhle filmy s vymítáním a démony fakt teda můžu (nejlepší scéna je kde Reeves "fuckuje" satana). Reevese, se další výraznou rolí určitě nesmazatelně zapíše do paměti filmových diváků. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)