Po nevtipném a nudném začátku jsem si už pomalu začal říkat, proč se o tomto filmu svého času mluvilo jako o diváckém hitu, ale při "pohovoru" to naštěstí začalo chytat šťávu a občasný humor. Ten nebyl ani tolik založen na hláškách jako hlavně na sehranosti nesourodé dvojky K&J. Masky byly nápadité, triky a efekty samotné mi už ale přišly celkem obyčejné. Potěšil však pěkný závěr. MiB jsou docela zábavnou a pohodovou jednohubkou, ideální na odreagování, která je (v daném žánru) tak na slabší 4*.(26.12.2011)

"Elvis není mrtvej, odletěl domů." Kdybych neměl rodinu, hypotéku, perspektivní zaměstnání a našel bych v sobě více afroamerických kořenů, tak bych rozhodně chránil zemi před šmejdem z vesmíru. Zatím jsem neprošel očním testem, ale když jsem si mohl prohlédnout práci těch úspěšnějších kolegů, tak se ihned rozvádím, splácení hypotéky převádím na vládu USA, dávám výpověď, vzpomenu si na prababičku z Konga, oblékám se do černého kvádra a začínám vysilující trénink s replikou hlučného cvrčka.(19.12.2012)

Je to hlavně výborná komedie... škoda, že dvojka se nedrží tak, jako jednička .(27.5.2007)

7 / 10 Veľmi príjemné prekvapenie s dobrým vizuálnym prevedením, výbornými trikmi, štandardne solídnym Tommy Lee Jonesom a nečakane cool Willom Smithom. O to viac vás zamrzí odfláknutý koniec, ktorý si na jednej strane čo do akčnosti nezadá so zvyškom filmu, ale po inteligentnom nadhľade už nie je ani chýru, ani slychu.(22.12.2005)

Docela vtipná a nápaditá hříčka, která neurazí a když se chcete bavit a máte rádi sci-fi, tak se pravděpodobně bavit budete.(19.3.2004)

• - Tommy Lee Jones souhlasil s účastí na projektu až poté, co výkonný producent filmu Steven Spielberg slíbil, že nechá přepsat scénář tak, aby lépe odrážel suchý humor předlohy. (ClintEastwood)

• - James Edwards (Will Smith) má ve filmu zbraň Smith & Wesson 3913NL ráže 9x19mm. (dc125)

• - Když K (Tommy Lee Jones) sdělí Edgar Bugovi obvinění z násilí v sekci 4153 Tycho Treaty, odkazuje na den narození režiséra filmu (1. dubna 1953). (don corleone)