Dalsi hit videopujcoven - "gaučová" zabava pro chvile nudy. Nic vic, nic min.(6.9.2003)

Zostanutého Tommyho Lee Jonesa moc nemusím a šviháckeho černocha Williho Smitha to už vôbec nie, ale v tomto filme mi nevadí ani jeden z nich. Práveže naopak. Tu im to jednoducho, prirodzene spolu výborne ladí, skvele sa navzájom dopĺňajú. V tejto zábavnej sci-fi popkornovej polohe sú perfektní. Sú to proste tí najlepší "Muži v čiernom" a len ťako si viem predstaviť v úlohách supertajných agentov "K" a "J" niekoho iného. Rád sa občas vraciam ku tomuto titulu a ešte stále ma dokáže pobaviť. ****(13.3.2012)

Neodolatelný brouček Vic D´Onofrio v asimilační taškařici o supertajném americkém přistěhovaleckém úřadě zabývajícím se imigranty všech barev pleti (pokud nějakou pleť mají).. Zatímco T.L.Jones podává galakticky umírněný výkon, stále více zářící meteoritek W.Smith s knírkem sňatkového podvodníka mě opět vůbec nepřesvědčil. Je evidentní, že v rozpínajícím se vesmíru zvaném Hollywood na velikosti (herecké) nezáleží.. „No, Elvis is not dead. He just went home..“(15.9.2009)

Nápaditá a do jisté míry i originální komedie s několika nezapomenutelnými scénami.(9.12.2009)

Film je to opravdu hodně povedený, ale při druhém zhlédnutí až neuvěřitelně zdlouhavý (úvod, některé pasáže ve filmu). Co se týče sci-fi komedií, určitě se jedná o jednu z nejlepších v posledních letech, ale to nutně neznamená čtyři hvězdičky. Zůstávám na velice solidních třech...(22.5.2003)