Je to hlavně výborná komedie... škoda, že dvojka se nedrží tak, jako jednička .(27.5.2007)

Když se člověk baví, proč by mělo být něco špatně? Luční cvrček všechno vyhraje a co ne to J doběhne a možná, že i zapršej černoši.(18.6.2004)

Skvělá, kombinace humoru, akce a skvělých nápadů, které MiB vystrčili daleko za očekávaný průměr. Will Smith se po roli agenta "J" dostal už definitivně mezi hollywoodskou elitu a samozřejmě Tommy Lee Jones v roli agenta "K" si svou pozici upevnil. Z celého příběhu je nejpovedenější asi první půlhodinka, kdy Edwards (Smith) prochází řadou "jednoduchých" testů. Za zmínku rovněž stojí vynikající záporák Vincent D'Onofrio, který se pod vrstvou makeupu a latexu doslova proměnil na "oblek z Edgara". Když jsem byl mladší stali se MiB (i zásluhou geniálního dabingu) rychle mým nejoblíbenějším filmem. Dodneška dokážu odcitovat celé kusy filmu. Proto 5*. Jeebs: Ahoj "K", jak se máš? K: Ukaž mu dovoz Jeebsi a hned. Jeebs: Já v tomhle oboru už dlouho nic nepodnikám. K: Proč lžeš Jeebsi nesnáším to. Jeebs: Když chvíli vydržíte. K: Počítám do tří. Edwards: Udělá to Jeebsi. K: Raz. Edwards: Říkám ti, ten chlap není normální. K: Dva. Edwards Raději mi to řekni v tomhle stavu je jak šílenej. Jeebs: Pořád je šílenej. Zajděte si na masáž. Jeďte na dovolenou. K: Tři.(6.8.2006)

Když jsem MIB viděla poprvé v kině, nijak zvlášť mě nenadchli, ale pak jsem je díky HBO viděla znovu a znovu a znovu...a věřte mi, bavím se čím dál víc. Tommy Lee Jones a Will Smith jsou úžasní. Scéna, kdy Smith dělá přijímačky k MIB je prostě nádherná, když asistuje u porodu je další skvělý kousek...MIB jsou takovými scénkami nabití. A kdo říká, že to musí být o něčem ??? Vždyť je to jen komedie a nádherná . Mimochodem, kdo z vás dohoní Ceflapoida ??(8.10.2004)

Vtipná a nápaditá sci-fi jízda, kde vše stojí a padá s chemií mrzouta Jonese a pohodáře Smithe. To je také důvod, proč další projekce díky hluchým místům občas nepříjemně klopýtají. Dětská senzace, kterou trochu hryže čas.(27.5.2006)

• - Linda Fiorentino vyhrála svou postavu ve filmu díky hře pokru s režisérem Barry Sonnenfeldem. Ten ji však ihned varoval, že nebude hrát nahá! Asi vtip... (don corleone)

• - Věta, kterou pronese Will Smith, když dopadne na autobus "It just be raining black people in New York" byla údajně improvizace, kterou nakonec ve filmu nechali. (don corleone)

• - Ústřední filmová skladba „Men in Black“ Willa Smithe má předlohu v písni „Forget Me Nots“ z roku 1982 od zpěvačky Patrice Rushen. (Zdroj: wikipedia.org) (8smdesat)