Určitě nejlepší sci-fi komedie vůbec. Obsazení Smithe se ukázalo být vynikajícím producentským tahem, neboť hlavně kvůli němu se plnily kinosály diváky, kteří byli ještě stále ohromení Dnem Nezávislosti. Má oblíbená hláška: Před 1500 lety každej věděl, že Země je středem vesmíru. Před 500 lety každej věděl, že Země byla placatá. Před 15 minutami jsi věděl, že jsme na planetě sami. Jen si představ, co se dozvíš zítra. Nutno podotknout, že film dabingem neutrpěl.(11.9.2005)

Skvělá, kombinace humoru, akce a skvělých nápadů, které MiB vystrčili daleko za očekávaný průměr. Will Smith se po roli agenta "J" dostal už definitivně mezi hollywoodskou elitu a samozřejmě Tommy Lee Jones v roli agenta "K" si svou pozici upevnil. Z celého příběhu je nejpovedenější asi první půlhodinka, kdy Edwards (Smith) prochází řadou "jednoduchých" testů. Za zmínku rovněž stojí vynikající záporák Vincent D'Onofrio, který se pod vrstvou makeupu a latexu doslova proměnil na "oblek z Edgara". Když jsem byl mladší stali se MiB (i zásluhou geniálního dabingu) rychle mým nejoblíbenějším filmem. Dodneška dokážu odcitovat celé kusy filmu. Proto 5*. Jeebs: Ahoj "K", jak se máš? K: Ukaž mu dovoz Jeebsi a hned. Jeebs: Já v tomhle oboru už dlouho nic nepodnikám. K: Proč lžeš Jeebsi nesnáším to. Jeebs: Když chvíli vydržíte. K: Počítám do tří. Edwards: Udělá to Jeebsi. K: Raz. Edwards: Říkám ti, ten chlap není normální. K: Dva. Edwards Raději mi to řekni v tomhle stavu je jak šílenej. Jeebs: Pořád je šílenej. Zajděte si na masáž. Jeďte na dovolenou. K: Tři.(6.8.2006)

Rozpočet $90miliónovTržby USA $250,690,539Tržby Celosvetovo $589,390,539/60%/(29.6.2005)

Po nevtipném a nudném začátku jsem si už pomalu začal říkat, proč se o tomto filmu svého času mluvilo jako o diváckém hitu, ale při "pohovoru" to naštěstí začalo chytat šťávu a občasný humor. Ten nebyl ani tolik založen na hláškách jako hlavně na sehranosti nesourodé dvojky K&J. Masky byly nápadité, triky a efekty samotné mi už ale přišly celkem obyčejné. Potěšil však pěkný závěr. MiB jsou docela zábavnou a pohodovou jednohubkou, ideální na odreagování, která je (v daném žánru) tak na slabší 4*.(26.12.2011)

Film, bez kterého by byl Sci-fi žánr o něco chudší. Výborné nápady. Komediální úlet.(19.8.2012)

• - V 37. minúte filmu je na dverách Rosenbergovho obchodu vidieť odraz Edgarovej dodávky, ktorá však prichádza zaparkovať až v nasledujúcom zábere. (Kub_ees)

• - Mačka s obojkom, na ktorom je nápis „Orion“, ho má v jednej scéne vymenený za iný obojok. Môžme si to všimnúť podľa tvaru písma na obojku. (Kub_ees)

• - James Edwards (Will Smith) nosí ve filmu hodinky Breitling Chronograph a Hamilton Ventura. (Roland Sands)