Ani po pätnastich rokoch ma neomrzela a vobec neklesla ani kvalitou tato skvela sci-fi komedia. Vidiet, ze sa tu tvorcovia zabavali spolocne a ja ako divak taktiez. Perfektne hlasky pocas filmu ako aj skripanie stola, ktory si prisunul Will Smith pri teste alebo otazka na Lindu Fiorentino v marnici, ze ci neprisla s mrtvolou aj nejaka macka, ktora sa stala svedkom vrazdy a tak by si ju potreboval vziat, proste su pre mna nezabudnutelne. :-) Reziser Barry Sonnenfeld natocil aj ADDAMSOVU RODINU 1 a 2 (1991 a 1993), CHYTTE HO! (1995), WILD WILD WEST (1999) ale aj MUZI V CIERNOM 2 a 3 (2002 a 2012). _________ Tommy Lee Jones - (Kay) +++ Will Smith - (Jay) +++ Linda Fiorentino - (Laurel) +++ Vincent D'Onofrio - (Edgar) +++ Rip Torn - (Zed) +++ Tony Shalhoub - (Jeebs) +++ Siobhan Fallon - (Beatrice) +++ Produkcia: Steven Spielberg +++(3.7.2012)

Rozpočet $90miliónovTržby USA $250,690,539Tržby Celosvetovo $589,390,539/60%/(29.6.2005)

„Ale vieš, že Elvis je mŕtvy...?“ – „Nie je, len sa vrátil domov.“ Priemerná akčná sci-fi komédia podľa údajne veľmi temného komiksu (ktorý sa ku mne nikdy nedostal) má nepresvedčivú akciu, zato ponúka široké spektrum zmyslu pre čudný humor, ktorý sa prejavuje tým, že tu skoro žiadny nie je (na rozdiel od nečakane výbornej dvojky, ktorá urobila jednu z hlavných postáv podareného buldoga, ktorý sa v "jednotke" len mihne). Snáď len masky stoja za niečo, ale napríklad titulné monštrum je s tvárou Vincenta D´Onofria (OLOVENÁ VESTA, ED WOOD) biedne a zaujímavé roličky (šváby, Zed) sa len mihnú. Príbeh nestojí za veľa a chémiu medzi Tommym Lee Jonesom (KLIENT, UTEČENEC) a Willom Smithom (sitkom "Fresh princ") budete hľadať dlho (možno nájdete). V roku 1997 som chodil do školy, ale už vtedy ma MUŽI V ČIERNOM nebavili a dnes je to z roka na rok ešte horšie. Ten rok sa naozaj nemal čím pochváliť: SOPKA, STRATENÝ SVET: JURSKÝ PARK, NEBEZPEČNÁ RÝCHLOSŤ 2... keby neprišiel John Woo, tak neviem. Kino Považan 1997(21.10.2004)

Kolik srandy si člověk užije s neuralizérem? Podle toho co jsem viděl, tak docela dost.(24.1.2003)

rozpočet : $90 million tržby celosvetove :$589,390,539(1.4.2006)