Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

esmoke

Krimi starého střihu s automovilovou honičkou kterou už v době super mega freneticky akčních střihů jen tak nikdo nenatočí! ()

Patr1k

Málo svižné na môj vkus, Mcqueen je sympoš, ale nezachráni všetko, kvôli automobilovej "naháňačke" dávam 3* namiesto 2* ()

Tritonek

Poměrně dobrá detektivka, 4* za Quinna, Vaughna, Duvalla, děj by se však dal osekat, aby měl přiměřených 100 minut, protože některé pasáže diváka přinutí uvažovat nad něčím jiným než filmem. ()

gezper

Old-schoolová detektivka s charismatickým ústředním Steve McQueenem, letní pomalou atmosférou a skvělou honičkou v autech po ulicích-"schodech" (netradičně) San Francisca - Ford Mustang vs. Dodge Charger. Slabinou je jednodušší a okoukanější příběh, ovšem v té době to musela být pecka a i dneska je to stálé dobré a to ne jenom kvůli TÉ scéně. Níž jít nemůžu, nejde to. [80%] ()

DonFrolimo

Skvělá atmosféra, fenomenální McQueen. No a to je děti všechno. Nečekejte ani moc nějaký rozuzlení. Přesto je to jízda. ()

wačnatec

Bez překvapení. Slušná, ale průměrná kriminálka s dobrým obsazením. Celé je to založené na McQueenovi, který má (měl) charisma na rozdávání. Ale ta honička...už vím proč je tak slavná a opěvovaná. To byl koncert oprávněně patřící do zlatého fondu Holywoodu. Jen škoda, že kromě honičky a McQueena to nemá moc co nabídnout. ()

ALchemik

Ano, tohle je můj šálek kávy a rád ho vypiju i s lógrem. Už jen hudba dokázala navodit příjemně napínavou atmosféru a grafické zpracování titulků rozpohybovávalo začátek děje, který měl skoro celé dvě hodiny spád jaksepatří... ()

Kozlowski8

Zatají smrt důležitého svědka, kterého měl chránit, aby vypátral zákulisí případu a samotné vrahy...Klasická stará škola s charismatickým Stevem McQueenem, sladkou Jacqueline Bisset a působivou, legendární automobilovou honičkou okolo San Franciska. Bohužel kromě ní již víc strhujících okamžiků či nápaditých momentů nebylo k vidění a ty, které takovými chtěly (a měly) být, působily naivně a nelogicky. Moc mi nesedí ani vychvalovaná hudba v jazzovém stylu. Slabý průměr. 50%. ()

brasek

Veľmi priemerná kriminálka, viac nezáživná ako pôsobivá. Niektoré scény pohladia oko diváka ale ako celok to nefunguje dostatočne. ()

AlDelon

Ikonický herec s ikonickým autem (které se jím stalo díky tomuto snímku) v ikonickém filmu. Jedinečný Steve McQueen ve filmu bez chyby s nej automobilovou honičkou v historii kinematografie. ()

Ironhead

Naprostá klasika žánru a film ve kterém je na každém druhém záběru vidět, jak měl Steve McQueen moc rád auta. Aneb nejlepší automobilová honička všech dob Ford Mustang Fastback vs Dodge Charger 1968, takže veliká paráda :_) Plus skvělá a poctivá filmařina, málo se tu mluví ale vynahrazují to doslova lahůdkové záběry kamery. 5/5 nejde tu jinak. Vtipné, jak u tohohle filmu někteří mluví o klišé a neuvědomují si, že tenhle film většinu z nich stvořil, takže v době jeho vzniku se o žádné klišé rozhodně jednat nemohlo. Ale ono to chce občas nejdřív myslet než psát a hodnotit. ()

Etherium

Aj keď je film priemerný, tak keď sa v ňom nájde nadšenie pre detail a pozriete si niečo, čo by ste z takéhoto roku nečakali, tak proste to nadšenie stojí za to. Hovorím o naháňačke samozrejme, ten pach, tá prirodzenosť, zvuk, reálnosť a prekvapivosť, strih, môžem kašlať celok, pamätať si budem... Film z 68... ()

nanamarak1

Má to vynikající atmosféru a technickou stránku. Když dojde na akci, je dobře natočena (již legendární automobilová honička). Ale mám s tím jeden problém. Většina stopáže se táhne v hrozně pomalém a uspávacím tempu. Některé scény jsou zbytečně dlouhé a tím pádem příšerně nudné. Zkrátit to a dal bych čtyři hvězdičky. Takhle nemohu. 65% ()

Crust

Kultovní akční krimi thriller s nejslavnější automobilovou honičkou v historii a dvěma kovboji ze Sedmi statečných v hlavních rolích, tentokrát stojících proti sobě, jeden v roli tvrdého a charismatického poručíka a druhý v roli bezskupulózního politika. Oprávněná klasika žanru. ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený akčný thriller. Poručík Bullitt dostane za úlohu strážiť korunného svedka Johna Rossa ale má smolu. Svedok je zavraždený a vydáva sa po stopách jeho vrahov. Postupne odkrýva nitky, aby zistil aké tajomstvo skrýva. Steve McQueen v hlavnej úlohe hrá s drsným šarmom. Jeho protiníkmi nie sú len gangstri ale aj slizký Chalmers, snažiaci sa manipulovať vyšetrovanie. Produkcia aj herci dokazujú vysoký štandard. Film má nenáhlivé tempo a prestrelky aj naháňačky majú výbornú atmosféru. 80% ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)