Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

Tomco

konecne som sa mohol potesit pri starom dobrom poctivom krimi. mcqueen si to uziva a my s nim. hlavne scena nahanacky na autach bola genialne spracovana.. ()

Willy Kufalt

Trochu jsem se obával, zvláště po nedávném zklamání z italského filmu Na plný plyn, aby z Bullita nevzešel opět jenom další z filmů oceňovaných kvůli automobilovým honičkám, který kromě nich už nemá šanci ničím dalším zaujmout, ale naštěstí tentokrát ne... Tentokrát fungovala i velmi precizně pojatá atmosféra s dobře zvoleným „mlčenlivým“ stylem, která mě často dokázala držet v jistém napětí i navzdory pomalému tempu a samotné honičce se dostalo vedle špičkového nasnímání pak i strhujícího napětí. Dokonce poprvé mě hodně zaujal Steve McQueen, který mi v předchozím viděném filmu (Pobertové) vůbec nesedl, ale zdejší postava drsného poručíka mu za mě naprosto padla a bavila mě včetně poručíkova velmi úsporného projevu a nekompromisních pohledů, a zajímavým objevem je i (pro mě neznámý) Robert Vaugn v druhé hlavní roli coby slizký politik. Až na pár mírně nudnějších scén jsem se dočkal po čase další perfektní oldschoolové akční kriminálky, splnil si výrazný filmový rest a brzy tak můžu naplno pokračovat Kořistí (1971) od Henriho Verneuila, který se v akčních scénách inspiroval právě zde a budu zvědav, zda Verneuil vyprokován slavnou honičkou natočil ještě lepší nebo alespoň rovněž takhle skvělý film. Bullitt má to u mě hodně dobrý, ale mého favorita akčních krimi thrillerů Francouzskou spojku (pokud jde o film jako celek, ale i onu automobilovou honičku) překonat nedokázal. [85%] ()

Chrustyn

Dnes již legendární kriminálka se skvělým McQueenem a nejslavnější automobilouvou honičkou v dějinách filmu (ve které samozřejmě Steve ukázal jaký je dobrý řidič). ()

klerik

Nedávno som videl VÝKUPNÉ s Connerym a dal som mu štyri hviezdy. Bullitt je presne ten istý prípad. Jednoduchý scenár natiahnutý na celý film s pár hlúposťami v sebe. Je tu však sympatický rebelský hrdina, ktorý ťahá film. A je tu (vo svojej podstate nie úplne logická) legendárna autonaháňačka, na akú sa nezabúda (a na ktorú sa odvoláva napr. aj remake ZASTAVTE CARTERA). Záležitosť ťažiaca zo svojej štýlovosti...___Po druhom pozretí beriem Bullitta ešte viac na milosť. Stále mi to príde šokujúco jednoduché a niektoré dialógy nedávajú zmysel (všetky s priateľkou), ale oceňujem poctivo vybudované scény (autonahaňačka, pátranie na letisku). A sranda, že aj tie prvky (frajerka, prokurátor), ktoré sami o sebe príliš nefungujú, dokážu navodiť pocit, že Bullitt ma akýsi spoločensko-rodinný presah... ()

dopitak

Zvláštní film, o kterém se dá říct, že pokud jde o filmařské prostředky, opravdu se toho režisér nebál... Honička v kopcích SF mi dala vzpomenout známým počítačovým hrám, které jako (skoro) jediné byly k v začátcích výpočetní techniky k sehnání snad na každé mašině. Jako krimi ale průměrné a ani o brok víc. Pozor na dabing, k sehnání jsou dva, vy rozhodně chtějte ten, ve kterém McQueena dabuje Eduard Cupák, a nikoliv Aleš Procházka. Už jenom kvůli těm dnes už archaickým dialogům a ojedinělým slovním obratům, které přesně pasují na filmy ze stejné doby, ale to dnešní překladatelé a režiséři (jedním slovem patlalové) nikdy nepochopí. ()

SeBig

Charismatickej Stýv Mekkvýn řeší případ, zachovává chladnou hlavu a nehorázně mě baví.. případ alá někdo tady vraždí a na tý vraždě mi něco nesedí mě bavil a k tomu nádech 70s feelings, krásný auta, slunečný Sen frencisko, Lalo Schifrin a jeho dokonalý soundtrack!! .. prostě Dirty Harry stajl a to já fakt jako můžu. ()

classic

Na Bullittovi sa už trochu podpísal sám čas, ale i napriek tomu sa stále jedná o nadpriemernú záležitosť, ktorá nemá vo svojom o(d)bore naprosto žiadnu konkurenciu, je to proste klasika klasík, pričom by som zrejme našiel i nejaké "chyby na kráse" , aj keď určite nie na krásnej, vedľajšej postave menom Cathy v podaní atraktívnej anglickej herečky → Jacqueline Bissetovej, s ktorou si predsa mohli dať scenáristi o niečo viac námahy, keďže jej scény väčšinou pôsobia dosť nezaujímavo a strnulo, čím chcem ďalej naznačiť, že sa celkove nevyužil jej potenciál, a tak sa radšej mohla tým pádom celkom vystrihnúť, pretože o nič podstatné by divák aj tak neprišiel, ak nepočítam aspoň jej maximálny pôvab, s ktorým nás mohla na istý čas poriadne (vy)dráždiť. Za to u jej neoblomného priateľa → poručíka Franka Bullitta sa tých schopností a možností využilo naozaj požehnane, pretože ma nielenže sprevádzal v minimálne dvoch vydarených sekvenciách: po a). v automobilovej naháňačke po strmých, kopcovitých cestách v kalifornskom San Franciscu a po b). v snáď ešte dynamickejšej pasáži na letisku, kde nebolo vôbec žiadnej núdze o akčné scény plné nepredstaviteľných hereckých kreácií, z ktorých následne čerpali mnohí filmári... Rovnako by som tiež pochválil aj úvodnú v nemocnici, kedy sme sa tam zase zdržali až príliš. Predstaviteľ protagonistu, čiže Steve McQuenn, je už sám o sebe neuveriteľnou legendou kinematografie, skrátka jeho ponorenie sa do svojej postavy, mu ihneď (u)veríte, a tak sa absolútne na nič nehrá, on ním proste JE. Ešte zopár viet ku technickej stránke tejto mimoriadne zaujímavej detektívky: Strihová skladba Franka P. Kellera zvyčajne veľmi dobre funguje, i keď určite nie je úplne bezchybná, no má svoje pevné zastúpenie. Strihač sa musel jednak prispôsobiť i režisérovi Petrovi Yatesovi, s ktorým bol pravdepodobne v strižni, kde sa dohadovali o jednotlivých záberoch, ktoré ponechať alebo ktoré zahodiť, a na ktorých si dal pre zmenu extra záležať aj → kameraman Bill Fraker. Výprava je vari automatická, tam našťastie scénograf Albert Brenner nemusel stavať žiadne veľké kulisy, lebo to nebolo potrebné. A čo by to bolo nakoniec bez rytmickej hudby: argentínsko-amerického skladateľa, pianistu a dirigenta → Borisa Claudia "Laloa" Schifrina, ktorý sa postaral o svieži soundtrack, bez ktorého by sa to nezaobišlo. Summa Summarum: „Film je označovaný za jednu z najväčších policajných drám všetkých čias, keď sa k tomuto názoru rovnako prikláňam”. ()

mcb

Obyčejná 70s kriminálka, která splňuje všechna žánrová klišé. Z průměrných vod ji vytahuje jen skvělá automobilová honička, o které se tak básní a kvůli níž se na Bullitta někdy vzpomene... ()

jojinecko

Prioritnou motiváciou pre vzhliadnutie Bullitta bola, že vraj (podľa viacerých filmových ankiet) najlepšia automobilová naháňačka všetkých dôb...Hmm, je to vec názoru, mne sa viac páčila napr. naháňačka vo French Connection. Každopádne tieto old-schoolové kriminálky mám veľmi rád, Bullitta považujem za veľmi dobrý priemer s charizmatickým hrdinom...Hlbšie a trvalejšie nadšenie film nezanechá, ale jednoznačne poteší. ()

Flego

Klasika kriminálneho žánru, ktorej čas neubližuje. Báječný McQueen, slizký Vaughn a čarovná Bisset sú dobrým predpokladom, že to tak zostane i naďalej. ()

Pejpr

Opravdu dlouho jsem váhal, zda udělit Stevovi 1* nebo 2*. Nakonec jsem se rozhodl mu přilepšit s mínusem na příští pololetí. Celkový dojem je totiž zhruba na úrovni průměrného kriminálního filmu (tedy na 2*). Takže 2* + 2* = x ()

Roman.Ticka

Po 45 letech film zvětral jak čerstvě umletá káva - ve své době laskomina, s odstupem času zůstala jen klasická chuť a dobrý požitek. Jedinečné dobové reálie mého oblíbeného města, záhadný Steve, nádherná Bissetka a tehdy platné hodnoty jako fair play a čestnost jsou díky pohyblivým obrázkům navždy neměnné a můžou leckoho potěšit, překvapit nebo inspirovat. ()

poz3n

No takovéhle kriminálky se dnes už opravdu netočí. Pomalé tempo, dost jednoduchý příběh a o to větší důraz na postavu a její prožívání situace. Velice sympatická práce s tichem, s momenty, kdy s hlavním hrdinou pozorujeme okolí a plně vnímáme daný moment. K tomu napomáhá vhodně zvolené observační snímání ovlivněné novými vlnami tehdejší doby. V mnoha momentech si divák může uvědomit, že právě v ten okamžik by v současném akčním filmu burácela hudba a tempo střihu by bylo značně zběsilé, zatímco Bullitt zachovává ve stejné chvíli ticho, důraz na tvář a pohled postav a délku záběru. O legendární automobilové honičce se není třeba rozepisovat. Paráda. 8/10 ()

honajz

Jestliže vám jde na nervy většina současné hollywoodské produkce s jejím supernaturálním zobrazením, ehm, reality, bude vám Bullittův případ připadat jako z jiného světa. Je to perfektně pohodová detektivka ze staré školy, bez zběsilého videoklipového střihu, bez zbytečných výbuchů kdy i seno vytváří atomový hřib, bez podbízivých vtípků a profláknutých replik. Až člověka zamrzí, že už nikdo nic podobného nikdy nenatočí. Je zajímavé podívat se, jak se dělaly akční filmy koncem šedesátých let. A v neposlední řadě i na nejslavnější automobilovou honičku všech dob, kterou si fanoušek rychlých kol Steve McQueen určitě dost vychutnal. Ve filmu představuje drsného ale férového detektiva Franka Bullitta, který má ochránit korunního svědka důležitého procesu. Z úkolu - jenž z počátku vypadá celkem bezproblémově - se vzápětí vyvrbí docela pěkná šlamastika s jednou mrtvolou na začátku a spravedlivě potrestaným zloduchem na konci. To vše je umocněno nepříjemným kariéristickým policistou, parádním fordem mustang, a korunováno atraktivními kaskádovitými ulicemi San Francisca. Tohle je prostě klasika s velkým K. No, je to přece jen víc jak 30 let starý film, takže i když se Warneři při převodu určitě hodně snažili, výsledek odpovídá reálným technickým možnostem. Samozřejmě, že není nesledovatelný. Je pořád lepší, než jak ho ti co víc pamatují mohli vidět v kině a mladší v televizi. Nikdy bych nečekal, že to řeknu, ale je strašná škoda, že disk neobsahuje český dabing. Ten televizní je totiž ještě z údobí, kdy barrandovští opravdu excelovali. Na DVD se musíme spokojit jen s českými titulky. Na tak letitý snímek je disk relativně dobře vybaven. Máme zde informace o hercích a tvůrcích, krátké povídání o natáčení, seznam ocenění (Oscar za střih) a nezbytné reklamy. Daleko zajímavější je filmová upoutávka, která by dnes mohla publikum spíš uspávat. Tak neuvěřitelně jsme po těch 30 letech zrychlili! Na závěr na nás čeká film o filmu, což je dnes už taky spíš historický dokument o tom, jak se tenkrát točilo. Film 5/5 - škola dobrého vkusu pro mnohé scénáristy a režiséry DVD 2/5 - přiměřené vybavení, vzhledem době vzniku filmu. ()

anderson

Trikrát s ... Steve McQueen: ČST 1 = 8.4.1983, réžia českého znenia (ÚPF 1971) = IRENA SKRUŽNÁ+ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: MGM = 6.10.2010, réžia českého znenia (MGM 2010) = PETR ŠVÉDA+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 13.4.2018, réžia českého znenia (NOVA 2000) = FILIP JANČÍK - Na NOVE a MGM uvedené s ďalšími zbytočnými dabingami (Procházka - Prachař resp. Vondra - Županič). (7.10.2010) ()

Pítrs85

To pomalé (a tiché) tempo tomu neskutečně sedí, užíváte si tak každou jednu scénu. A ty jsou všechny do jedné jednoduše řečeno skvělé, nejen ta legendární automobilová honička (o to spíš, když tam Steve jezdí v nejkrásnějším autě, jaké kdy sjelo z výrobní linky). Zkrátka hollywoodský film, kdy 'hollywoodský' ještě nebyla urážka. ()

Ištván87

Velmi dobrý film s velmi dobrým McQueenem a skvělou honičkou v charakteristických sanfranciských ulicích. Nic víc, nic míň. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)