New York budoucnosti je obrovským vězením, místem, kde si zločinci vytvořili svět s vlastními zákony. Právě sem se zřítí letadlo s prezidentem USA, jenž se stane rukojmím těchto lidí. Na jeho záchranu se vydává zkušený veterán Snake Plisken. Jeho mise nebude nijak jednoduchá a půjde mu o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

RobbieM@N

Béčkoidní Útěk z New Yorku je vcelku zábavnej, těch 27 let není zas tak znát, a Kurt Russell je tady v plný formě, režisérsky je to zvládnuto velice dobře, vytknout se dá špatná hudba, a ta akce je jak z němýho filmu, natož zvuky zbraní. ()

Cortesz

Dnes již kultovní akční sci-fi, s kultovní postavou, v podání jako vždy suveréního Kurt Russell. Ale já jsem byl bohužel místy zklamán. Film není vyloženě nějak špatný, je to rozhodně kvalitní akční podívaná, ale její věk se na ní podepsal. Takže to místy působí směšně. Sem zvědav na remake, myslím si, že si to tento snímek zaslouží a už to i potřebuje. ()

pekas

S ohledem k datu vzniku je to vcelku solidní atmosféra, ale upřímně, po 29 letech už to začíná být zralé na cyklus pro pamětníky. 65%. ()

Stejšn

Zajímavý hudební podkres, typická carpenterovská všudypřítomná temnota, celkově zvláštní film, který není špatný, ale ani nijak výrazně dobrý. ()

Kortexo

Skvělý režisér a vyjímečné obsazení, boužel v příběhově nevýrazném filmů bez zajímavější zápletky... ()

adamix

Kus skvelého amerického kultového sci-fi filmu, ktorý má sladkú vôňu postapokaliptického žánru. Kurt Russel opäť nesklamal svojou prítomnosťou a ani starý Krásnoočko nesklame. Čo na tom, že to má lahučký dej ? Čo na tom, že je to na prvý pohľad celkom primitívny film ? My chlapi máme filmy tohto typu radi a od telky nás neodradia pohľady od názorov našich žien, ktoré vedia o tomto veľké guľové. Ja som si moc vychutnal atmosféru osemdesiatych rokov a vôbec ma nič nenudilo. Veľký konkurent voči veľkým súperom, ako napr. Šialený Max, či Vodný svet. ()

johnsnow

He hej tak tomu vravím post-apo. Stará škola je stará škola a záverečný odkúr ma poslal do kolien. U mňa spokojnosť akurát tam mohla byť nejaká väčšia prestrelka. ()

Gothard

Celkem vzato jsem nepochopil, proč film má pověst kultovního (byť béčkového) díla. Na první pohled laciná produkce, průměrný příběh, Kurt Russell se snaží, ale to je tak všechno. Akční scény odpovídají době vzniku (tedy nic převratného), řada podivných postav nezaujme, spíše otráví. Kritika společnosti? Ale kdeže. Prostě průměrné béčko; jsem rád, že jsem film viděl, ale nemyslím, že bych se k němu kdy vracel. ()

hrumsrt

Před deseti lety bych z tohohle filmu byl nadšený. Drsný Snake, skvělá atmosféra a ten "přirozený výstřih". Má to svoje kouzlo, ale je to že svojí podstaty tak béčkový... Nicméně fajn obsazení, kdy prostě je to jako něco, na co jsem si hrál když jsem byl malý kluk. Užil jsem si to, ale není v tom nic navíc.. 65% ()

moore

Jako celek nic moc, ale John Carpenter dokáže do většiny svých filmů dostat tu svou psychotemnotu, atmosféru, která vždy zvedá film o stupínek víš. ()

MartyMcFly89

Typický vzhled Kurta Russela (neplést si s Russelem Crowem, hercem o 20 let mladším) - Tílko zvýrazňující svaly, hříva tmavých vlasů a zbraň v ruce. Zde se přidá ještě drzý škleb na tváři, drsná zamlklost a páska přes oko. Film s post-apokalyptickými prvky (i když tady žádná "apokalypsa" nenastala, ale to prostředí rozpadlé civilizace [zde jen jednoho místa civilizace, ale zato známého New Yorku] na místech bývalého Manhattanu vystihuje stav velmi dobře), s průměrným množství akčních scén (bylo jich vskutku přiměřeně, ani málo, ani to nestálo jen na nich), protože svojí roli hrála hlavně atmosféra zničeného NY, rozpadlá troska bývalé výspy civilizace (já to prostě žeru, zničené urbanistické prostředí). Příběh o tom, jak vniknout nenápadně dovnitř, zachránit prezidenta a zase se vrátit. Triky jsou typické pro raná 80. léta, úsměv na tváři mi vynesly radary v řídící místnosti, elektronika kluzáku a počítače v helikoptérách, vše krásně zastaralé, přesně jak začátkem 80. bylo zvykem (i když se to má odehrávat v roce 1997 - nevadí, nikdy se filmařům nepodaří budoucnost vystihnout správně - viz. 2001 VO, skvělý film, ale z hlediska elektroniky se trefili naprosto mimo). Hudba, která občas zní je směsicí rané elektronické (něco jako Oldfield, či Vangelis, ale nejsou to oni, je to Carpenter) a starých "fláků". Příběh je zpracován celkem dobře, na akční film má velmi dobrý. Herecké výkony jsou přijatelné, nadprůměrné, ale zase jsem viděl lepší. Pro zajímavost řeknu jednu svojí hloupost, asi tak minutu-dvě jsem nevěděl, jestli je Vévoda ten černý, nebo ten zfetovaný. Musím přiznat, že jsem čekal patriotský konec a tento mě příjemně překvapil. Jako ano, celou dobu jsem věděl, že prezidenta i svůj život zachrání, přece jenom je pokračování na světě, ale takový zvrat je dobrá věc. 92% za drsného Snaka, atmosféru zničeného NY. ()

xLOBOx

Docela slušný béčko. Ale nic novýho nepřináší, možná tak Manhattan jako ostrov pro trestance (proč sakra zrovna Manahttan? :D:D ) a dobrý lustry na autech.. Ale chybí tady scény kterejm se dá smát(ať už schválně nebo kvalitě) prostě nic extra, docela nuda chvílemi.. ou lidi to tady neberou jako béčko?ehm ()

jack_scott

Divný film, respektive dneska se vcítit do roku 1981 aby to mělo původní šmrc není prdel.Ono se to nezdá, ale je to už 30 let, třetina století je zde více než u jiných snímků patrné.. Jako Russell asi v nejlepší roli co jsem ho kdy viděl, a jako provedení a v podstatě celek působí hodně dobře. Bohužel, rozpačitost kvůli některým osmdesátkovým masakrům také není malá, takže filmu dam 65% a ***. ()

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

25.03.2024

Čas neúprosně kvapí a nadcházející přírůstek do dinosauří rodinky je blíž a blíž. Další díl Jurského parku nás totiž oficiálně stále čeká už příští rok 2. července, přičemž doposud nevíme nic… (více)

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (více)