New York budoucnosti je obrovským vězením, místem, kde si zločinci vytvořili svět s vlastními zákony. Právě sem se zřítí letadlo s prezidentem USA, jenž se stane rukojmím těchto lidí. Na jeho záchranu se vydává zkušený veterán Snake Plisken. Jeho mise nebude nijak jednoduchá a půjde mu o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ZkuKol

Sice občas se vyskytnou trošku hluchá místa a na akci se mohlo taky zapracovat trochu víc, ale přesto přeze všechno je to po Věci asi nejlepší Carpentrův film a určitě nejzábavnější. Druhý díl je v top 100 nejzkurvenějších pokračování... ()

kenkaku

Pokud dávám Útěku z New Yorku 3 hvězdy tak jsou to solidní 3 s náběhem na čtvrtou. Film je zajímavý, má myšlenku a vyskytne se v něm několik celkem slušně okoukaných herců (a to já rád). Lee Van Cleef s náušnicí je sice tragedie, ale co se dá dělat... Prakticky díky tomuto filmu jsem si začal všímat Kurta Russella, takže u mě má i nostalgickou hodnotu. Ještě párkrát se na něj podívám a to hodnocení ještě zvednu na 4. Uvidíte :) ()

vitekpe

Prave hraju znova New Vegas, takze me uplne nadchlo, jak je prostredi v tomto filmu stejne/podobne. Ze by inspirace pro Bethesdu? :D Paradni zanrovka, skvely vizual, rychla story. Velka spokojenost, ackove akcni postapo. ()

Kredy

Viděno poprvé v roce 2009 a něco tak hroznýho jsem snad ještě neviděl. Bral bych ještě celkem slušnej nápad, ale provedení, nepochopitelně debilní scény a hlavně dialogy byly fakt hrozný. Tenhle film snad nemohl být zajímavý ani v době vzniku. ()

casioa....

Antiutópia o budúcich väzenských štátoch...oldschoolové "sci-fi" vybavenie, drsňácky a poriadne afektovaný hlas Kurta Russella (a nie len jeho, aj zvyšok ansáblu mu otrasnými hlasmi výrazne konkuroval)....a možnosť pristáť na streche World Trade Centra :))..........v budúcnosti roku 1997 --- tak na rok ´81, to mohla byť fakt dobré scifi ! Teraz (v roku 2010) mi to príde ešte slabšie ako 1984 (1984). ()

joora1

Divné postavy a prostředí kontrastuje s temnou vizí budoucnosti a pěkně vyšperkovanou atmosférou. Ikdyž film má hodně nedostatků - jak se proboha mohl dostat atentátník na palubu Air force one nebo proč Kurt Rusell proplouval zpočátku jako myška mezi vězni a najednou ho začali honit. Často je ve filmu jistá nepochopitelnost, ale jsou to prostě 80.léta:). ()

iXtr3m3

Skvelá kombinácia osemdesiatiek, Kurta Russella a Johna Carpentera. Dobrá akcia, zaujímavá vízia temnej budúcnosti, dobrý antihrdina, taký dobový predobraz Riddicka. ()

Loki_Six

"Tell this to the workers when they ask where their leader went. We, the soldiers of The National Liberation Front of America, in the name of the workers and all the oppressed of this imperialist country, have struck a fatal blow to the fascist police state. What better revolutionary example than to let their president perish in the inhuman dungeon of his own imperialist prison." ()

borec999

Ďalší Carpenterov kult, tentokrát z béčkovejších vôd. Určite nie tak dychberúci a pôsobivý ako v dobe vzniku(zub času sa na filme mierne podpísal), ale bez väčších problémov sledovateľný aj dnes. Nápad spraviť z Manhattanu uzavretú, vysoko stráženú väznicu kvôli narastajúcej kriminalite je primerane béčkovo zábavný, hlúpy a atraktívny zároveň; Kurt Russell v hlavnej úlohe ako Snake Plisken je drsný ako šmirgel a občas vie vypustiť solídnu hlášku, soundtrack ako vždy od Carpentera vynikajúci a akcia je tiež celkom v pohode. Keby jej bolo viac a bola by spracovaná výživnejšie, šiel by som s hodnotením vyššie, takto vidím Útek z NY na lepšie 3* a 60%. ()

Han22

Útěk z L.A. jsem viděl jako kluk na videu a bylo to laciné béčko. Útěk z New Yorku jsem si sehnal o něco později při stahování klasických sci-fi z DC++ a připadalo mě to podobně lacině béčkové i když zábavnější. Někde "v budoucnosti roku 1997" je Manhattan oploceným vězením pro nejhorší spodinu, kam se zřítí prezident USA. Snake Plisken s bombou v krvi a 24hodinovým limitem se vydává ho najít. A je fakt že ono to laciné a béčkové je. Pár rozmlácených ulic a baráků utopených v temnotě a banda větších či menších divochů. Ale Carpenter z toho dostal maximum. Nervní synťáková hudba, hororový úvod kdy se kolem hrdiny rojí divoši z kanálů, bitva v aréně nebo strhující finále na mostě. A jemně cynický konec (SPOILER hrdina zachrání prezidenta, ale nahrávku vyhodí když vidí že lidi co umřeli pro něj nic neznamenají). Je tu pár náznaků, že vládnoucí režim rozhodně není OK. Ve vedlejších rolích jsou výborní herci (cynický van Cleef, Hayes, žoviální Borgnine, slizký Pleasance). A samozřejmě zarostlý, ošuntělý, jednooký a maximálně ostrý Russell, pro nějž to znamenalo první z mnoha rolí drsňáků. Zkrátka Carpenter uměl a 4* si to zaslouží. ()

Hopper

Ďalšia klasika z dielne Carpentera, lepšie ako sequel, Russell a Carpenter sú dvojica, ktorá k sebe pasuje ako Spielberg a Williams. ()

wosho

Nudný a nezáživný snímek, jenž nemá šanci moc lidí potěšit. Carpenter ho neobohatil svižností a nadhledem jako Velké problémy v malé Číně. Ani nenatočil žánrovou lahůdku jako je Věc. Spíše slibný námět a prvotřídní obsazení utopil v nudné kaši, s vzácnou akcí (rutinně natočenou, bez grácie a švihu) a nulovou atmosférou. ()

cab

Nemuzu si pomoct, ale toto becko s temnou vizi blizke budoucnosti se mi nelibilo o nic vic nez jeho mladsi braska, i kdyz se jedna o jeden z prvnich filmu podobneho zanroveho razeni. 55% ()

dopita

Ve své době asi nadprůměrnej akční film, dneska už jen úsměvnej, lehce nudnej průměr. Začátek a vubec první půlka filmu je napínavá a stylově „oldschoolová“. Pak už se tempo vytrácí a film k závěru spíše doklopýtá. ()

Vaklaf

V mých očích trochu slabší Carpenter. Ale chyba bude spíš na mém přijímači, neboť jsem tak nějak očekával víc akce. Ale nevadí. Co se týče ostatních stránek filmu, tak výhrady prakticky nemám. Atmosféra je dobrá, vězenský Manhattan je fajn. Počítám, že tohle byl jeden z prvních takových filmů, který se odehrávají v podobný uzavřený oblasti, ponechaný napospas. Asi bych unes víc pankáčů :-). Jinak hudba není špatná (taky je od mistra osobně), ale motiv mi v hlavě nezní, takže zase není tak dobrá, jako třeba v Přepadení 13. okrsku nebo Halloweenu. Film za to stojí, jenom holt neudělejte chybu jako já a nečekejte sci-fi akčňák. ()

Paity

Chápete to... část největšího města světa se stane největším vězením světa a přesně tam se zřítí letadlo s prezidentem USA. Je potřeba něco dodávat. Samo o sobě taková blbost, až to bolí. ()

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

25.03.2024

Čas neúprosně kvapí a nadcházející přírůstek do dinosauří rodinky je blíž a blíž. Další díl Jurského parku nás totiž oficiálně stále čeká už příští rok 2. července, přičemž doposud nevíme nic… (více)

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (více)