New York budoucnosti je obrovským vězením, místem, kde si zločinci vytvořili svět s vlastními zákony. Právě sem se zřítí letadlo s prezidentem USA, jenž se stane rukojmím těchto lidí. Na jeho záchranu se vydává zkušený veterán Snake Plisken. Jeho mise nebude nijak jednoduchá a půjde mu o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

EKLEKTIK

"Co je na Broadwayi špatnýho?" Je to totální sci-fi, v New Yorku přece žádné budovy World Trade Center nestojí. Hudba se ovšem povedla, kluci z Daft Punk se asi taky koukali. ()

Hanys_

40 let stará kultovka, která samozřejmě výrazně zestárla. Ikdyž tady na tricích nebo nějaké šílené akci ten děj vystavený není. Je to spíš o tom zdvastovaném NY, který je plný šílených pankáčů, jimž vládne tajemný "Vévoda". Parádní Russel, znepokojivá hudba a skoro horrorová atmosféra. Štve mě, že jsem tohle neviděl v dětství. 7.5/10 ()

ThomasL

Kvalita!!! Pochybuju sice, že by USA udělalo vězení zrovna z Manhattanu, ale budiž. Vyzdvihl bych hlavně výbornou hudbu, protože příběhu dodávala opravdu hustou atmosféru. Co se týče Kurta Russella, role drsňáků mu sednou jako ulité, což zde opět dokazuje, akorát by se mi nechtělo lítat po place s černou páskou přes oko. ()

Anderas

Ani zdaleka ne tak vypiplané jako např. Věc (ačkoliv možná byla práce na ni zrovna kvůli C. děravé kapse jednodušší) a mnohem mnohem méně konzistentní co do atmosféry, kdy film jakoby sám nevěděl jestli se bere vážně nebo ne, střídá momenty vcelku působivé (za velkého přispění dementně geniální režisérovi audiotvorby) a správně ztmavlé, aby je následně ubil nějakým wtf momentem. Snake až příliš nebezpečně balancuje na hraně, kdy jeho postavu ještě bezostyšně žerete, a kdy je celé té jeho komedie přespříliš. Je to velká škoda, někomu to možná sedne, ale já takhle špatné zacházení s atmosférou a žánrem snáším poměrně zle. Každá jednotlivá čast mohlá být výborná, kdyby ji autor dotáhl až do konce a nekličkoval z jedné strany na druhou. Nemám prostě chuť na guláš ... ()

peetriss

Útěku z New Yorku se jen obtížně přisuzují patřičná adjektiva, která by jej správně vykreslila. Je to film prostě "carpenterovský" se všemi pozitivy i negativy. Nezaměnitelná "blouznivá" atmosféra dokreslovaná jeho zvučnými syntezátory už ke Carpenterovi patří, tentokrát jsem však měl pocit, že jeho fantazie, která dala především v 70. a 80. letech vzniknout řadě geniálních béček v tomto případě nebezpečně balancovala až na hraně slátaniny. Přesto řada zajímavých nápadů a výstřelků (např. auto tuningované lustry) zdobí i tento snímek. Útěk z New Yorku je nenáročné nízkorozpočtové sci-fi, které se nebere vážně, prostě chce diváka bavit. Jen tak na okraj by mě zajímalo, zda by našel Carpenter odvahu i v dnešní pozářijové době vnést do svého filmu scénu, kdy se unesené letadlo nezadržitelně řítí na manhattanské mrakodrapy - musím uznat, že tato scéna byla prorocká, i když se seknul o čtyři roky, o několik ulic a v počtu letadel. ()

TERRORDROME

Na prvý krát ma to nijako zvlášť neuhranulo, na druhý to bolo OK a na tretí zo mňa vypadlo zhypnotizované WAU! Carpenterov minimalizmus totiž môže byť ťahákom i slabinou filmu zároveň, podľa toho ako je divák práve naladený. Vo futiristickej budúcnosti roku 1997 je z Manhattanu obrovské vezenie v ktorom havaruje lietadlo s prezidentom a dostať ho von môže iba superdrsný jednooký úderník Snake Plissken. Takže zaparkuje vetroň na streche ňujorských dvojičiek a vyrazí do ulíc medzi internovanú zgerbu. Zábery na nočné ulice plné bordelu a vrakov podporené typickou synťákovou hudbou, útok santusáckych kanibalov z kanálu, wrestlingový zápas s chlpatým opocirkusantom i naháňačka zamínovaným mostom, to všetko pekne odsýpa, aj keď kvôli spomenutému výrazovému minimalizmu to môže pôsobiť že sa vlastne v obraze nič moc nedeje. Podvratný hrdina Snake "počul som že si mŕtvy" Plissken je ikonická postava a zaujímavý bol aj Isaac Hayes s Dreyfussovsky mrkajúcim okom ako záporácky "Vojvoda" a jeho limuzína s lustrami na kapote. Takže som tú klasiku napokon predsa len plne ocenil. ()

Fryštok

Krásně atmosférický, ryze osmdesátkový ikonický film, takový je Escape from New York, film ze kterého si Hideo Kojima vzal velkou inspiraci pro hlavní postavu ve své herní sérii Matal Gear Solid. Filmu vyčítám jen pomalý a zmatený začátek plus taky „nenápadné“ vyzabíjení hlavních postav ke konci filmu, což byla béčkárna jak prase, ale co už, Carpenterovi to klidně odpustím, už jenom za ten jeho sexy soundtrack. ()

agass

V roli Hada Pliskena si nedokážu představit nikoho jinýho než Kurta Russella, kterej s Kárpičem v osmdesátejch letech spolupracoval na několika kultovních počinech. Tohle je jeden z nich. ()

Dallas

Spolu s Mad Maxom je to to najlepšie béčko aké som kedy videl a pochybujem, že to niekto prekoná. Carpenterova pochmúrna atmosféra je uplne dokonaná jeho hudbou. Russel (Snake Plissken) je drsňák jak málo kto. Pre vyznávačou béčkovej produkcie, ku ktorým patrím a ktorý si vedia takýto film užiť je to kultová snímka. "Teraz ma zabiješ Snake?.....Som príliš unavený.........možno neskôr." 85% ()

El_Rabbit

Moc fajnové pokoukání. Když se na to člověk kouká s vědomím, jak je film starý, tak je to paráda. Ve své době to mohla být docela bomba. Carpenter má osobitý styl, ať už točí horor nebo něco jako Útěk z New Yorku. Dnes už ale asi málokterého mladého konzumenta zaujme. Pro mě skvělý film na pohodový večer. ()

Delaney

Chápu slabě nadprůměrné hodnocení, když Kurt je tak drsnej, Carpenter tak nekompromisní a tenhle film taková pekelná jízda drsňáka Snakea, že musím dát 5* ()

Zombi

Už je to spíš nostalgie, v době kdy jsem to viděl určitě za 4 hvězdy, jelikož je to ale drahně let, dám dnes radši opatrnější 3 hvězdy. ()

Mikino00

Russel, Van Cllef, Borgnine a Pleasence v režii Carpentera to přece nemůže být špatné. Bohužel je, zábavsnot střídá zmatečnost a hlavně naprosto nevýrazná postava Sneka bojijící proti přititomělému gangu černochů. ()

aLPaC

Na to, jaký je to kult, je to jen obyčejné béčko s nic moc příběhem. Na druhou stranu viděl jsem to teď poprvé a to je mi 31 let. Dokážu si představit, že kdybych tento film znal od mládí (třeba jako Komando, Běžící muž a další podobné), byla by to pro mě možná srdcová záležitost, stejně jako výše zmíněné filmy. Nebo jen kdyby v tom hrál Arnold :D. Ne, Kurt Russell zde byl senzační, ale jak říkám, abych tomu mohl dát větší hodnocení, musel bych to poprvé vidět asi tak o 15 let dříve. ()

bobstock

Když se objevila na scéně Adrienne Barbeau s výstřihem přes celou OLEDKU, nějak jsem z toho už nic moc neměl. Myslím, že to ale Kurt přežil, vyřešil a vyhrál nebo ne? :) 60% ()

Oralfabet

Celkem solidní béčko s cool premisou, snad až přehnaně cool protagonistou, jehož díky jeho jménu nemůžu brát vážně (což ale vůbec nevadí), parádním prostředím post apo New Yorku a neméně parádní Carpenterovou hudbou. Dukovo auto bylo fakt hustý. Místama je to ale mimochodem fakt divný a samozřejmě i dost debilní. 6/10 ()

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

25.03.2024

Čas neúprosně kvapí a nadcházející přírůstek do dinosauří rodinky je blíž a blíž. Další díl Jurského parku nás totiž oficiálně stále čeká už příští rok 2. července, přičemž doposud nevíme nic… (více)

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (více)