Manchurianský kandidát

• Česko Mandžuský kandidát (více)

Někdo se nám dostal do hlavy, ale jinak je všechno pod kontrolou. Napínavý snímek Mandžuský kandidát režiséra Jonathana Demmeho (Mlčení jehňátek, Philadelphia) představuje aktualizovaný remake stejnojmenného snímku z roku 1962. Ten byl natočen podle slavné knižní předlohy Richarda Condona a pojednával o americké vojenské jednotce, která byla během svého zajetí v Koreji naprogramována ruskými tajnými službami jako zbraň k zabíjení. V novém filmovém zpracování Mandžuského kandidáta z roku 2004 je děj snímku zasazen do Kuvajtu v období války v Perském zálivu. Během nezdařené vojenské operace velící kapitán Ben Marco (Denzel Washington) upadne do bezvědomí a celou jeho jednotku zachrání seržant Raymond Shaw (Liev Schreiber). Tak zní alespoň oficiální výklad celé vojenské akce. Pověst válečného hrdiny Raymondovi výrazně pomáhá v jeho politické kariéře a díky úsilí své ambiciózní matky Eleanor Shawové (Meryl Streepová) se stává jedním z hlavních kandidátů na post viceprezidenta Spojených států amerických. Kapitána Marca ovšem pronásledují podivné sny o tom, že ve skutečnosti došlo k únosu celé vojenské jednotky a jeho muži se stali oběťmi systematického vymývání mozků. Zdá se, že vlastním vzpomínkám nelze věřit a politické spiknutí nabývá stále větších rozměrů. Tento politický thriller představuje velmi vydařený příspěvek v kategorii konspiračních filmů a vyniká hvězdným hereckým obsazením. Meryl Streepová byla za svůj výkon ve vedlejší roli dokonce nominována na Zlatý glóbus a cenu BAFTA. (Česká televize)

Džejkop

Takový malý Brainwashing vojenské jednotky v Perském zálivu. Film o neutuchající touze prosadit syna na vrchol politiky, ať to stojí co to stojí. Meryl Streep hraje nepředstavitelně odpornou osobu. ()

kaylin

Není to úplně nijak skvělý remake, ale přece jen to zase úplně špatný film není. Jonathan Demme je natolik zkušený režisér, že se mu podařilo natočit kvalitní film, který ale postrádá sílu a dojmy, které budete mít po zhlédnutí původního filmu. Navíc i to finální vyznění je o dost odlišné, což je prostě škoda. Tady se historie neopakovala. ()

RAiken

Lehce nadpůrměrný politický thriller se skvělou zápletkou, která je ovšem zabalena do příliš komplikovaného scénáře, hlavně co se týče závěru, kde mohla být celá záležitost osvětlena neznalým knižní předlohy. Tam, kde jsem čekal nějakou závěrečnou pointu či katarzní konec se neodehrálo vůbec nic (a to vždycky nadávám, pokud tvůrci nakonec příliš polopaticky vysvětlují, o čem, že to ten film vlastně byl). Jinak ale opět standartně nadprůměrný výkon Denzel Washingtona, kterého snad obsazují neustále do těch samých rolí a dokonce krajně mi nesympatický herec Liev Schreiber zahrál přesně to, co měl. Navíc má film velice příjemný nádech mysteriozity, která zamrazí... ()

slunicko2

Nuda. 1)  Knihu jsem nečetl, původní film jsem neviděl._____ 2)  Navzdory slavným hercům jsem se dost nudil._____ 3)  Nejvíce mi vadila obrovská předvídatelnost v každém dějovém okamžiku._____ 4)  37letý Liev Schreiber (seržant Raymond Shaw, nyní politik) měl podmanivý úsměv._____  5)  Ve filmu si zahrál i pěkný 26letý nevlastní bratr Lieva Pablo Schreiber (Shavův spolubojovník z Kuvajtu Eddie Ingram)._____ 6)  Vtipný aluzivní koment na českou politickou situaci: Gilmour93**. ()

Desperado

Fikcia, ktorá nemusí byť úplne fikciou. Popri réžii skúseného Jonathana Demmeho dominujú herecké výkony štandardne dobrého Washingtona, výbornej Meryl Streep a ešte lepšieho Lieva Schreibera, ktorý bol pre mňa veľmi milým prekvapením. Napriek tomu, že sa jedná o remake, považujem tento film za najlepší thriller roku. ()

Aiax

Myšlenkově i řemeslně luxusní thriller, zajímavá kombinace Akt X, P. K. Dicka a Tonyho Scotta. Demme udržuje perfektní napětí, vysvětluje jen tolik, aby se divák kompletně neztratil, a hlavně překládá hluboké zamyšlení nad tím, čemu se zjednodušeně říká globalizace - co se stane, až série nejrůznějších fůzí a joint venture skončí několika málo gigantickými celosvětovými společnostmi? Kdo bude vládnout komu? Co všechno jsou mocní tohoto světa ochotni udělat pro dosažení a udržení ještě větší moci? Mají vůbec nějakou morální mez? Cco budou za pár nebo pár desítek let znamenat slova jako demokracie, svoboda, právo? ()

Skip

Slušně rozjetý a dojetý film s prapodivnou zápletkou, ale kdo ví, co se kde v laboratořích děje. Skvělá Meryl Streep tomuhle filmu dodala hodně výborně kořeněné omáčky. ()

Aleee89

Další z filmů, který jsem chtěla vidět jen kvůli Meryl Streep. A přiznám se, že pokud by tu nehrála, o film ani nezavadím. I když dneska jsou politické filmy moderní, tohle mě nikdy moc nezaujalo. Při sledování jsem se sice nenudila, z filmu vycházely čím dál tím více překvapivější scény a momenty, Meryl byla opět skvělá, ale... Prostě jsem čekala více. Tohle nenadchne, nestrhne vás to. Rutinní. ()

rakovnik

Tento snímek mě vůbec neoslovil...připadal mi příliš přitažený za vlasy. Neuvěřil jsem. Film nemá spád, hrozně se vleče a já jsem se při jeho sledování opravdu nudil. A pak, když i prezident USA...měl jsem chuť vypnout to... ()

Figu

Ou, tady jsem malinko přestřelil. Vytipovaná movie s Denzelem tentokráte absolutně nezabodovala, páč takhle k smrti jsem se dlouho nenudil! Hluchý místa a dlouhatánský pasáže jsou doménou Mandžuskýho kandidáta a opravdu suprově poslouží jako kulisa ke spánku diváka. Kladně hodnotím Lieva, ten si takovou větší roli určitě už zasloužil! Bohužel, že zrovna v tomhle filmu... 40% ()

M.i.k.e

originál se Sinatrou sem nikdy neviděl, nicméně mám pocit, že i když jádro příběhu bude stejné/podobné (vymývání mozků, manipulace, politikaření,...), tak zasazení do studené války bude fungovat podstatně lépe. Tady je logická snaha naroubovat vše na "současnost", ale jakkoliv to není špatný film, zdaleka mě nevtáhnul jak sem čekal a moc tomu nepomohlo ani hvězdné obsazení. To si sice odehraje svoje, ale třeba Meryl Streep mi v roli jakou tady má úplně neseděla...60% ()

Rocky88

Sice to na mě byla až moc konspirační teorie, která neměla patříčný šmrnc a co do atmosféry byla poměrně chudá, ale naštěstí se bylo na co koukat díky dvojici Liev Schreiber a Maryl Streep. Scény s nimi mi přišli na celém filmu jako to nejlepší (ale ani tak nemá Streep tolik manipulátorských schopností, jako Patricia Wettig alias viceprezidentka Reynolds v seriálu Prison break). Kamera i hudba taky ušli, ale režie byla naprosto nezvládnutá, takže z toho vznikl ne příliš zajímavý snímek, který stačí vidět jednou a nikdy víc. ()

Streeper

Lehké sci-fi, které ukazuje co všechno je člověk schopný udělat, aby se dostal k moci. Denzel je fajn a do své role se hodí, stejně jako ostatní herci. Místy je to ale dost utahané a co mě vadilo nejvíce byly náhlé střihy scén. Znenadání se Ben Marco objevil v parku, pak najednou v bytě, bylo to až moc rychlé. Chápu, že to mělo navodit pocit divákovi, jak zmateně se Ben musí ve své hlavě cítit, protože tak zrovna vnímal realitu, ale vadilo mi to. Jednou se snad podívám i na původní film. Tento Manchuriánský kandidát je na mě příliš politický a válečný, a to není zrovna můj šálek čaje. ()

Silverluv

Neviděl jsem ani původní filmové zpracování Johna Frankenheimera ani jsem nečetl Condonovu předlohu, takže nemůžu srovnávat. Nicméně, solidně odvedená režisérská práce, kvalitní herecké výkony (hlavně Liev Schreiber, Denzel Washington a Meryl Streep). Lehce nadprůměrný politický thriller se zajímavou zápletkou, ovšem tak od třetiny filmu docela předvídatelné, žádné překvápko... Rozhodně ale stojí za vidění. Slabší 4 * ()

Dannysek4U

Jediny, co mi nikdo nevysvetli, je, proc se to jmenuje Manchuriansky kandidat, kdyz je to remake Mandzuskyho kandidata (nemluve o tom, ze Manchurian je Mandzusko). Boze, to je moc:o((( ()