Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

BoPo

Posteľová a vzťahová prestrelka, alebo hra na pravdu. Označte to ako chcete. Štyri postavy, štyri životné cesty, štyri túžby. Dvaja muži a dve ženy tu bojujú o ten pocit víťazstva, avšak o šťastie nejde ani jednému. Takže ak je život hra, kto je teda vlastne víťaz? ()

bouncer

Hmmm, to jsem si pochutnal. Mike Nichols mi tímto snímkem udělal velkou radost. Skvěle odvyprávěné, výtečně zahrané...srdce filmového fanouška jen zaplesá. ()

Hwaelos

Představte si nějakou soc-realistickou klasiku z padesátek. Třeba Zítra se bude tančit všude. A všechna ideologicky zabarvená substantiva nahraďte slovem "láska". A máte Closer. Film s papírovými dialogy, kde se o citech jenom mluví, kde všichni hrají křečovitě, protože to s daným scénářem jinak nejde, film, který je úplně plochý a neživotný, ačkoli by se chtěl tvářit, že jde o ekvivalent de Laclosových Nebezpečných známostí. ()

Agatha

Výborně zahraný film o lidských vztazích, charakteru a osobnosti. Překrásné Natalie Portman a Julia Roberts si navzájem vyměňují své "dokonalé" filmové partnery. Špičkový scénář (místy až vulgární - ale vlastně proč ne) a hudba, která jde s filmem ruku v ruce zaručí napjatou atmosféru a neobvyklý filmový zážitek. Ale přece jenom na maximální hodnocení tomu něco chybí a nebo tam je něčeho až moc...Těžko posoudit. ()

murakamigirl

Wau... I`m totally impressed! Drsné vzťahové puzzle, aké som ešte nevidela. Skladačka zo štyroch tvárí, skutočne lišiacky vymyslená. Julia Roberts, Jude Law, Natalie Portman, Clive Owen- žeby sme hovorili o ďalšej fantastickej štvorke (no tentokrát o niečo :) viac fantastickej)? Neviem, či môžem označit tento výber hviezdnych tvárí za fantastický, za vydarený ale určite. Rozhodne toto zaujímavé kvarteto už na prvý pohľad svojím zložením musí upútať. Prvý pohľad často klame (alebo nemusí hovoriť celkom nič), Na dotyk ale nie je ten prípad. Každým ďalším pohľadom som bola vzrušenejšia, zvedavšia a presvedčenejšia o jedinečnosti tohto Nicholsovho počinu. Dostal sa mi pod kožu, úplne som ho do seba vstrebala... Je drzý- áno! Je šokujúci- áno! Je ironický. A je pôsobivý? Áno, áno, áno! Hovorím áno. A áno aj pre Clive Owena, ktorý je jednoducho úchvatný. (Neviem, neviem, či týmto filmom nepribudne k mojim all time favoritom...) Akurát jedna vec ma trápi: po vzhliadnutí Closer absolútne netuším, či veriť alebo neveriť v tú lásku na prvý pohľad. No fakt. Som bezradná. :) ()

Johny_fork

Brutální pravda o stavu společnosti, neochota se uspokojit, hledání lásky, sama sebe.. Skvěle napsané postavy, ústřední čtveřice má více charakterových vad než kladů, přesto si k postavám získáte vztah, zejména díky vynikajícím hereckým výkonům všech zúčastněných. Mike Nichols se nebojí a ukazuje divákovi to, co si sám nechce přiznat. Skoro 5. ()

moviesfan

Buď jsem záměr filmu nepochopil, nebo jsem se na něj díval, když jsem byl v nevhodným rozpoložení. Jasně, trocha provokace tam byla. Postava ztvárněná Clivem Owenem mě štvala. Na druhou stranu to bylo takový ,,realistický". Přesto jsem se nudil a nějak mě to nechytlo. Hodnocení: 60% ()

Lyli

Podoby lásky, které mi jen sundávají růžové brýle. Sobci, hledající a ztrácející nejspíš sami sebe. Já nevím, ale není to ten pohled na lásku, který jsem ochotná akceptovat. Takže ač se jedná o kousek, který mě bavil, asi si ho znova nedám. Depresivní pocity si umím navodit i sama. ()

Blofeld

Snímek vzniklý z výtečné divadelní hry je krásný, ale není pro každého. Není to film na zvednutí nálady. Není to film, který by měl posloužit jako začátek večera ve dvou. Na zahnání deprese se hodí zhruba stejně, jako thriller Se7en Davida Finchera. A už vůbec to není příjemný film. Všichni herci hrají skvěle, kameraman a střihač si hráli s každým záběrem a hudba je úžasně vybraná. Nečekejte dechberoucí tempo, ale i díky přiměřené stopáži (104 minut) se rozhodně nezačnete nudit. Zavádějící reklamní slogan říká: "Věříte-li v lásku na první pohled, nikdy se nepřestanete dívat." Hmmmm, že by romantická komedie s Robertsovou? A kde je Gere nebo Grant? Chyba lávky. Plakát uváděl na prvním místě Julii Roberts, ale jen proto, že je nejznámější. Ve skutečnosti je v příběhu nejméně výrazná. A tenhle film je stejně tak romantický, jako komedie. Ani trochu. Příběh je asi tento: Když striptérku Alici (Portmanová) přejede auto, novinář a spisovatel Dan (Law) ji zaveze do nemocnice. Zrodí se láska. Dan ji použije jako inspiraci k napsání své nové knihy. Kvůli focení na přebal té knihy se sejde s fotografkou Anne (Robertsová), která ho začne přitahovat. A protože má zálibu v manipulování s mezilidskými vztahy, na nočním erotickém chatu se vydává za Anne, čímž jí v podstatě dohodne rande s dermatologem Larrym. A zrodí se láska. Od té doby Anne a Larry přezdívají Danovi Amor. Jenže v tomhle mrazivém příběhu je každý tak trochu manipulátor, takže vzniká milostný čtyřúhelník... Na ČSFD se stalo pomalu módou označit výkon Julie Robertsové za "průměrný", ale věřte, že i ona odvedla pořádný kus práce. Mimoto měla silný handicap, protože její role byla nejméně zajímavá. Naprosto nejlepší mi přišel Clive Owen (Král Artuš), který byl tak nádherně lidský a sympatický, až máte dojem, že se s ním znáte už dlouho. To se mi naposled stalo u Spaceyho v Americké kráse. Jude Law si roli Dana patrně docela užil a je přesně tak nesympatický, jak být měl. A Portmanová v roli Alice předvádí nádherně citlivou postavu, které držíte palce kdykoliv se objeví na plátně. Já skvělému filmu Na dotek dávám 5*. ()

villon17

Jezusky kotusky. Řikám si: výjimečně znám všechny hlavní postavy, 80% k tomu, no kouknu se na to. A to byla ta chyba. Ne že bych nebyla ráda, že sem něco takovýho viděla, ale poslouchat celou dobu až nechutnosti = nic pro mě. Takovej prímovej Potomek Clive a on tam princezně řiká, ať mu ukáže pičku a takový krávoviny. Pardon, ale kromě krásně zamotanýho dějovýho klubka mi to přišlo moc zvrhlý. ()

joehot

Nicholsovy konverzačky mám vážně rád. Jeho sarkasmus je takřka hmatatelný a jako takový se vám zažere pod kůži. Rád bych viděl i tělesné vztahy, snad budu mít někdy štěstí. P.S. Postava Clivea Owena se zařadila mezi moje nejoblíbenější.. ()

Marek1991

Príbeh zo života plný faloše, podvádzania, sebeckosti, kde je jasné, že stále väčšia pomotanosť bude pre niekoho osudová, kde slabší jedinec, nie nevyhnutne najhorší, z toho vzíde zle. No ja osobne za výhercu nepovažujem nikoho z nich, akurát si o to svojím správaní koledovali. Herecky je to úžasné, až sa divím, že sa niektorí z nich na to dali nahovoriť, ale sú to profesionáli a isté hranice tiež majú, takže z toho vyšli celkom so zaujímavým kompromisom, kde aj tá sexualita bola priam na dotyk, no ďalej nie. Neviem, či zrovna romantický, lebo takéto filmy sú skôr plné intrigánov, mŕch a klamárov, kde sa ide od vzťahu do vzťahu bez zásad s hľadaním bez pravidiel s chladom v duši, ale to je tiež na nich aj úžasné, že sa neboja a idú do toho, lebo vedia že je to blízke mnohým ľuďom. Vypočítavosť, ale už na tom ako to hrajú je vidieť a bez pretvárky sa dá povedať, že každý vie o čo tu ide. ()

Revanx

Film, ktorý ma uchvátil svojou atmosférou a hereckými výkonmi. Scény chatu a strip baru mi ostanúv pamäti ešte veľmi dlho. Tento film ukazuje vztahy tak, ako bohužiaľ často bývajú- chladné a neúprimné. BRAVO. ()

khedy

Čtyři výjimečné osobnosti navzájem spojené jedním výjimečným(?) příběhem. Naprosto neodolatelná Natalie Portman a výborný herecký výkon Cliva Owena mě nutí tento jinak průměrný snímek hodnotit za 4*. ()

DDT

Asi jsem cynik, ale brečící Jude Law mě opravdu rozesmál..... Vidět to v divadle, možná bych nějakou hvězdičku přidal, ale na plátně mi to přišlo fakt moc teatrální :-) Herci po sobě snaživě střílí dialogy jako profesionální hráči pingpongu , drsně mluví o sexu a dramaticky se rozcházejí, celý příběh mi ale připadal věrohodný jako "story" z nějakého ženského časopisu. ()

PauloZ

Takhle hrubě vlezlý, provokativní, sexystický a zároveň dějově zamotaný film se silnými emocemi se jen tak nevidí. Ze začátku to na mě nepůsobilo nijak osobitě a dobře. Nevěděl jsem, co si mám myslet a co chce autor vůbec vyjádřit, prostě to byl jakýsi spletenec čehosi. Opak je ale pravdou a konec je skvělý. Když poznáte jednotlivé postavy a pochopíte je, tak se prostě bavíte. Navíc tu máme čtveřici skvělých herců. Ojedinělý zážitek. :) ()

Marsik

Lišov Cinema - Mimořádně zajímavě pojaté a provedené romantické drama se skvělou čtyřkou v hlavní roli. Velmi dobře se na to dívalo a bylo napínavé, kdo s kým nakonec skončí. Chválím celý film. 88% (with J.) ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols