Žít a nechat zemřít

• Velká Británie Live and Let Die (více)
Ukázka z filmu

Na Jamese Bonda je i černá magie krátká. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Krátce za sebou jsou během výkonu služby zabiti tři agenti britské tajné služby: jeden během jednání OSN, další v New Orleansu a poslední na karibském ostrově San Monique. Agent 007 James Bond se proto vydá do New Yorku a spojí se s věrným kolegou ze CIA Felixem Leiterem. Brzy však padne do pasti harlemského drogového mafiána, jenž si říká Mr. Big a jenž má k ruce několik všeho schopných zabijáků. Bondovi se podaří utéct a přes New Orleans vypátrat hlavního podezřelého: tím není nikdo jiný než premiér republiky San Monique Kananga. On a Mr. Big jsou ve skutečnosti jedna a tatáž osoba, která má velmi odvážný zločinný plán: na ostrově řídí velkovýrobu heroinu, kterým hodlá zaplavit světový drogový trh. Proti Jamesi Bondovi má soukromou armádu, temná kouzla vúdú a krásnou pannu Solitaire s věšteckými schopnostmi... Film Žít a zemřít znamenal začátek bondovské kariéry pro třetího představitele agenta 007 Rogera Moorea, který se v postavě Jamese Bonda objevil celkem sedmkrát. „Výbušná" titulní píseň Paula a Lindy McCartneyových byla nominována na Oscara. (Česká televize)

Druhácena

No není to sice nic extra, hlavně příběh místy dost pokulhává (nelogicky jednající jedinci, zbytečné scény), ale dávám nakonec slabší čtyři za ústřední píseň, solidního Rogera Moora (sice se Connerymu nevyrovná, ale něco na něm přeci je) a hlavně Jane Seymourovou - strašně krásná holka - pro mě nejhezčí co kdy Bond měl (a taky je ze všech nejnevinější). ()

Etherium

V čom je dobrý tento Bond, tak možno v nápade, pár akčných scénok, magnetické hodinky a šmrnc tomu dodali karty a sexi veštkyňa. Scénka s autobusom bola asi najlepšia. A ten šerif :D, to sa produkcia musela ozaj nudiť. ()

SuzukiZ

Z počátku jsem si říkala, že je škoda, že Bonda přesunuli do USA, nakonec skončil v Harlemu a na ostrově mezi černými, a tím tomu byl dodána zajímavost. ()

easer07

Tato "negrovská" bondovka má v sobě ukryté nějaké to kouzlo. Možná je to tím, že jsem Žít a nechat zemřít viděl z celé bondovské série jako tu úplně první bondovku. Nebo, že jako agent 007 se představil můj oblíbenec Roger Moore. O nějaké nudě či klišé se ani nedá mluvit. Také mě hodně pobavila. Např. scéna s krokodýli, honička se čluny, závěrečný zápas se "stípačkou" Tee-Hee. Jako celek musím dát plný počet a vždy se na její reprízu na ČT2 těším. ()

JihadJoe

Děsná nuda, jeden z nejslabších Bondů. Korunu tomu nasadila závěrečná bitva, která trvala asi 15 sekund. Navíc to jak Bond oddělat toho black bosse to je krutě velký sci-fi. ()

Blackthunder

Začínalo to tak krásně... Ta hudba Paula McCartneyho, hláška černošského taxikáře "Za 20 dolarů s váma půjdu i do kuchyně Kukuxlanu", 'Dr. Quinnová" jako Bond girl... No a to bohužel už je všechno. Voodoo to úplně zkazilo, Moore mě vůbec nezaujal a celý příběh byl takový... "To jako myslí vážně?" - Tak takhle teda ne. ()

ZetDaElO

Rozporuplný Bond a zároveň prvý, v ktorom nemá počas úvodných tituliek klobúk. Veľmi nudné momenty striedajú extrémne zábavné miestami až absurdné scény. Medzi tie najlepšie patria momenty na letisku a samozrejme scéna s člnmi, ktorá veľmi pripomenula Policajnú akadémiu. Moore ako nový Bond je neortodoxný sympaťák, citeľne však chýba to, čo robí túto postavu legendárnou - britský snobizmus. Klasicky je veľkou slabinou naivný scenár, aj keď černošský gang má pár svetlých okamihov (mechanická ruka, smútočný sprievod, bar Filet of soul). Bond girl v podobe MUDr. Queen je síce pohľadná, ale scény s ňou sú dosť otravné. Legendárnou zložkou tejto časti je kultový song od McCartneyho. ()

BrMikes

Roger Moore začal snad ještě líp než Connery. Avšak stejně jako on si mě získal hned v první scéně. Záporák je sice slabší než Dr. No ale své kvality nezapře. Podivný wodoo panák také bavil, stejně jako zabiják s kovovou rukou. Honička na člunech je taky parádní. Ale bezesporu nejlepší je píseň od Paula McCartneyho. Tu můžu poslouchat stále dokola a nikdy se neposlouchá. Suma sumárám skvělá bondovka a jistě Moorův slibný start. ()

Naghavi

Ačkoliv se tam pořád něco děje, je to zmatené a místy nudné a hodně černé...Skvělá úvodní píseň, která je proslavená hlavně předělávkou od GNR. ()

PanPyzamo

Žít a nechat zemřít ... No ... Kde jen začít ... Snášel jsem zde změnu herce hůř než například George ve Ve službách Jejího Veličenstva. Příběh se mi moc nelíbil a lokace to tentokrát také bohužel nezachránily a ta hudba ... Live and Let Die je pro mnoho lidí jednou z nejlepších znělek pro Bonda, ale mě se nelíbila. Celkově se jedná za mě o nadprůměrný film, který mohu doporučit jen fanouškům Bondovek. 6/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Roger Moore síce nemá šarm Seana Conneryho ale výhodou tohto filmu je dobrý príbeh. Voodoo a tarotová mágia sľubujú poriadnu porciu dobrodružstva. Efektná  naháňačka na motorových člnoch ramenami Mississipi a šerif J.W.Pepper sú zábavní. James tu hláškuje a približuje sa na úroveň Indyho Jonesa. Napríklad nafúkaný Kananga, Bond ktorého niečo upútalo (doslovne). Nevyhne sa však logickým prehmatom ako náboje so stlačeným CO2 ktoré fungujú len keď sa to hodí. Neprekročí tak štandardnú kvalitu 70% ()

Joee

Výborná ústřední hudba je nejvýraznější z celého filmu. Bohužel film jako takový je přímočarý a nudný. Nej scéna je pohřební průvod. Naopak nejblbější mi přijde milování se s kartářkou zloducha přímo v jeho baráku. Zloduch jakoby se na chvíli někde zasek a bylo mu jedno, že Bond si v jeho bejváku užívá. Závěrečná honička na lodích, kde se asi 3x zopakuje tentýž "komediální" výstup akorát s jinými komparsisty taky filmu nepřidá. Jedna z nejhorších Bondovek vůbec. ()

dukeforever

Moore je úžasnej,dodal ostřejší humor a jako Bond rozhodně obstál.On a Sean mi do postavy Bonda zapadají nejvíc,Lasenby byl suchej,Dalton a Brosnan by se spíše hodili do romantických filmů či komedíí,alespoň mi tak přišlo.Bondgirl sice trochu nesmělá a nevinná,ale sem zapadla.Škoda že neni nějakej originální herec pro Felixe Lithera,ten první z Dr.NO byl jako vyšitej.Prostřědí,děj a záporák jako vždy na jedničku.Dávam 5!!!! ()

Woyczek

Žít a nechat zemřít je taková divná bondovka. Nadpřirozené síly při věštění tam nemají podle mě co dělat, a postavička na konci na vlaku byla úplně zbytečná. Ještě mám drobnou výhradu k honičce na člunech, moc dlouhá a nic moc, v dalších filmech se naštěstí člunové honičky zlepšily (třeba ta v Moonrakeru, nebo úvodní v Jeden svět nestačí). Ale jinak nemám s Rogerem Moorem problém. ()

Grizzlac

Bohužel příliš nenadchla, Roger Moore se do svých TOP 007 filmů teprve tvaroval. Další díly jsou mnohem humornější a akčnější. ()

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto