Anderton

Je to síce už 9 rokov, čo tento film vzhliadol svetlo sveta, ale aj na svoju dobu to bol film, ktorý sa podľa mňa v kinách ocitol omylom. Béčkové triky, námet ako z 50-tych rokov a prehrávajúci alebo nevýrazní herci. Nakoniec tá naivita je to, čo vás tu môže najviac zaujať a prečo sa uchylujem k trom hviezdam. Škoda, že tento námet nebol natočený pred 50-timi rokmi, mohla byť z toho klasika. ()

swamp

The Core je vlastně Armageddon, ale opačným směrem a bez Baye. Nemůžu říct, že bych se nudil, ale je to neskutečná kravina. :) ()

Eawy

Naozaj nechutný film. Opäť jeden z katastrofických, ktorý sa nakoniec skončí dobre. Herecké výkony unavujúce, efekty na nič. Jediné, čo by som mohla považovať za celkom obstojné bol asi zadok Aarona Eckharta a krátke vlasy Hillary Swank. 40% ()

nash.

Tolik dobrých herců v takové ptákovině? Je zábavné sledovat jak dokáží se zcela vážným pohledem pronášet i ty největší pitomosti, jak vážně hovoří o obrovském tlaku a pak se tam v klidu procházejí, je zábavné nacházet další lapsy, kterými na sebe scénáristé prozradili, že jim dělá problémy učivo základní školy. Jenže, je to natolik zábavné, aby na to stálo obětovat dvě hodiny života? Zejména když už nenabídne víc než řetězec těch nejtuctovějších žánrových klišé, podměrečné napětí a nijak úchvatné triky? ()

Slarque

Scénář si sice s realitou ani logikou netyká, ale kupodivu z toho nevznikla úplná blbost. Hodně zachraňují herci, z nichž nejvíce vyčnívá Stanley Tucci. Ale nakonec se mi stejně nejvíc líbila scéna s holuby na londýnském Trafalgar Square. ()

jarous

Pěkné sci-fi,u kterého jsem se nenudil a kde hrdinové nevyhrávali za každou cenu,ale za cenu osobních obětí se jim misi nakonec podařilo dokončit. ()

Rocky62

Jsem si vědom nekvalit tohoto blockbustru, nicméně po prvním skvělém dojmu nemám nějak velké nutkání je hledat. Z mého hlediska tato jednohubka nepostrádá nápaditost, vlastní kvalitní herecký ansámbl, který má bravurně propracovanou psychologii postav, z nichž někteří mají poměrně dobré hlášky a hlavně mu nechybí spád a určité napětí...i když tyhle vlastnosti nejsou možná zas tak neobvyklé v rámci tohoto žánru. Vím, že the Core nemá nejmenší šanci stát se v této oblasti nějakým revolučním snímkem, ale zkrátka jsem se dobře bavil, toť vše. ()

dopitak

Jádroje stejné jako Armageddon (už slyším, jak se do mě navážejí skalní, že to není pravda, že A. je kult....). Zabrousíme-li do historie, v roce 1955 (This Island Earth) si ještě filmaři uvědomovali, že pokud budou chtít "posbírat" světovou vědeckou elitu, budou muset vytáhnout paty ze Států... Ovšem blízko třetího tisíciletí jsou již hegemony, a mají jako jediní patent na rozum a tudíž i na záchranu planety. Což vás právě u Jádra nesmí rozhodit, jinak z filmu moc mít nebudete. Nejde o námět, ani o provedení či triky, je to v tom horkém bahně patosu, v kterém se Hollywood tak rád vyžívá. Za všechny ty scény tleskajících dementů a "silné" momenty stisků rukou, když někdo dobrovolně odchází na smrt, bych dával doživotní filmařský distanct. A tak jen smutně vzpomínám na všechny ty nepovedené, béčkové a latexem a umělou hmotou čpící produkce let padesátých a šedesátých, kdy ještě svět neznal Ripleyovou ani hrdinu Bruce Willise. Jo a ještě něco, Eckhart a Swank jsou téměř na vrcholu mých neoblíbených. ()

SeBig

Sice jsou efekty strašně béčkový, ale takhle nápaditý katastrofický film zvládl jen Emmerich a Armaggedon je moc romantickej. Je strašná škoda, že těhlech filmů je tak málo a spíš vznikají sračkoidní Asylum hovna, kde se řeší jen píčoviny a čumim na omalovánky místo pořádný zábavy jako je tato. Má to nápad, atmosféru, sympatickou hereckou skupinu, která se řítí do podzemí zachránit planetu. Strašně podhodnocený a nedoceněný. Jako malej jsem to žral a teď jsem si to rád po dlouhý době zopakoval a někdy v budoucnu určitě kouknu znovu. I přes ty celkem blbé efekty (na tu dobu se mi to stejně nezdá tak hrozný) mi to přijde strašně nadčasový.. stejně jako Emmerichovo Day after Tommorow, který mi taky přijde hrozně nedoceněný. Je to fakt opravdu velká škoda, že takových filmů není víc. Miluju tento žánr. Aaron strašnej sympaťak, Hilary nemusím, ale tady mi nevadila, Tucci a ostatní vpohodě, hudba není tak epic jako v Emmerichových filmech, ale i tak je to v mých očích hodně epic podívaná. Nezapomenutelná scéna, když se San Franciský most rozteče jak čokoláda:) ()

Chrustyn

Velice slabý katastrofický snímek s nevýraznými herci a špatnými triky. Na filmu je vidět, že se snaží svézt na úspěchu jiných katastrofických filmů ale nemá v sobě nic čím by zaujal. ()

heyda

Jako velký nadšenec do minerálů bych taky rád jednou skončil uprostřed obrovské ametystové geody. :-D K filmu není moc co říct, protože splňuje veškerá kritéria řady katastrofických snímků: hloupý scénář, nepravděpodobný příběh, nevýrazné herecké výkony, typický konec, ale taky dobrá hudba, velkolepé záběry a docela slušné napětí. Shrnutí: 45% ()

Dr.film

Zhruba hodina stopáže je celkem zábavná a svým způsobem i zajímavá (samozřejmě bez ohledu na totální přehlížení základních fyzikálních zákonů ze strany filmového štábu) ale pak přichází závěrečná fáze filmu a to v tak hustě podaném patosu, že jsem to prostě strávit nedokázal. I přes mou velkou míru tolerance vůči katastrofickému tématu se snímek v mých očích chtě nechtě usazuje směrem na absolutní vrchol průměrnosti. ()

BMW12

Velice slušný katastrofický film. Úvod je teda přepálenej, ani se pomalu nestačíme seznámit s dějem a už na nás valí ten hlavní příběh. Ale příběh je zajímavý, nevím jestli se už někdy točilo o tom, že selhává jádro Země. Takže byla to zajímavá výprava do nitra naší planety. Bylo to napínavé, herecké výkony taky fajn, hlavně Aaron Eckhart a Stanley Tucci. Akorát ty triky no, nebyly špatné, ale jelikož film měl rozpočet 60 mega, tak bych čekal o fous lepší digitalní efekty. ()

d-corso

Zajímavý film. Takový k zamyšlení. Především pak ta elektrická bouře nad Římem, jejíž mimořádně inteligentní výboje se zaměřily primárně vůči památkám. Turisti určitě nadšení nebyli. A co na to asi říkal bábež? ()

SOLOM.

Vážně jde spíše o takovou oddechovku, která na začátku navnadí, vprostřed uspává a na závěr „dojme“. Tedy hlavně tím, že už to konečně skončilo. Ničím překvapující scifi s průměrným hereckým obsazením i speciálními efekty, které jsou na stejné úrovni. Je ovšem velká škoda, že ač je téma (nápad) s jádrem zajímavé, tak si s tím tvůrci mohli pohrát o hodně víc a především to chtělo kratší stopáž. ()

ReneeS

Film nenadchl, ani nezklamal. Zato Stanley Tucci jako sebestředný Dr. Zimsky se mi zamlouval od začátku až do konce =) ()