Komentáře uživatelů k filmu (43)

 • Brouk
  **

  Tendenční socialistický budovatelský film o nasazení nadzvukových sovětských letadel MiG do lidové armády... Nejlepší na tom bylo, že imperialistická letadla byly přemalované stroje L-29 Delfín(12.4.2005)

 • paascha
  ***

  Ach, ty MIGy:-))(3.8.2006)

 • LiVentura
  odpad!

  Chjo... tohle ne!(12.4.2013)

 • Katullka
  odpad!

  "To musel být úlet nebo zakufrovali..." - "Za všechno můžou ty zpropadené letákové balóny." - "Nerad přemýšlím nad sebou. Ale teď přemýšlím.." a já u toho chtěla přemýšlet! ZLO! /// Krrr! 70mm fest Krnov 2013(14.4.2013)

 • MrCreosote
  **

  K téhle bezzubé, směšné agitce za statečné piloty v padesátých je škoda cokoli psát, ale přece jenom mě několik věcí zaujalo. Konfliktů se ve fimu řeší několik, ani jeden ale není doveden do konce: Hlavní hrdina-generál, hlavní hrdina-jeho holka, vyšetřování zběhů, likvidování nepřátelských balónů či letadel, podezření ze zrady, osobní linka generála. Celkem tedy šest nebo sedm podzápletek bez pointy naházených na sebe zcela náhodně. Bezpohlavní monology Jiřího Bednáře rozesmívaly publikum od první věty a nepochopil jsem, proč se zrovna tady točilo na 70 mm materiál - leteckých "soubojů" je ve fimu tak 10 minut, a to se v nich prakticky nic neděje. Za mořem točili Bitvu o Midway, tady se řešilo diema nechápajícího politruka, kterému se v letadle dělá šoufl. Bizarní. (Festival 70 mm filmů Krnov 2013)(15.4.2013)

 • Big Bear
  **

  Socialistická brutka s celou řadou paradoxů. Děj filmu pojednává o našem poválečném letectvu v padesátých létech. Imperialisté v čele s USA vysílají nad naše území balony s letáky a taky provokatéry na proudových stíhačkách ze Západního Německa. Naši hoši by jim rádi natrhli prdel, ale jelikož mají pouze vrtulové stíhačky, nemají šanci Amíky dohodnit. To se ale brzy změní protože bratrský SSSR nám dá k dispozici své nejlepší proudové stihače Mig - 15. Od této chvíle maj naši sokoli v ruce mocnou zbraň a provokatérům z USAF to dají brzo vyžrat... Ve filmu se dočkáme i pár leteckých soubojů mezi našimi ochraniteli železné opony a Amíky. Celé je to dost srandovní a stojí to rozhodně za vidění. Amíky reprezentují L29 Delfíny - samozřejmě s markingem USAF :-)) Jiří Bednář si jen 5 let po skvělých Nebeských jezdcích (coby zadní střelec Hezounek Wellingtonu 311. Bomb. squdr. RAF) střihl zde pro změnu roli socialistického důstojník a to rovnou - politruka. No nějak se asi ta špína z nošení britského battledresu asi musela před soudruhy smejt.... Bednář snímek jakoby retrospektivně vypráví, vrací se ve vzpomínkách zpět a padesátá léta - ten největší humus a hnůj, naší největší hanbu - nazývá ,, krásná léta padesátá" !!!! ------- 2 hvězdy za ty bitky krásných patnáctek s amíkama (Delfínama) , to už se asi jinde neuvidí :-) a za tu srandu . Dodejme - naštěstí **(4.2.2012)

 • Orlau32
  **

  Jeden z ne moc povedených socialistických vojenských filmů. Režisér Vladimír Čech chtěl nebo mohl ukázat jen to, co mu dovolili, protože ve filmu mluvil jenom Martin RŮŽEK a jeho mladý "zapálený" politruk Jiří BEDNÁŘ. Hraje tam sice celá plejáda výborných herců, ale dělalo to na mě dojem, jako by řekli : " Hele rejžo, my ti v tom hrát budem, ale nechtěj po nás, abychom tam něco kecali s čím nesouhlasíme." Psal se rok 1973, byla normalizace po okupaci Československa Sovětskou Armádou. Z toho filmu ten strach přímo číší.(1.3.2013)

 • Mr.Hawkeye
  *

  Mladý kapitán (Jiří Bednář) přichází na novou posádku jako politruk a zástupce pro věci politické poněkud svérázného, ale v jádru dobráckého generála (Martin Růžek). Píše se rok 1951. A mladý kapitán si píše deníček... Vzpomíná na tu rozpornou a krásnou dobu svého mládí, "které se dnes říká léta padesátá". Soudruzi popravili Miladu Horákovou, začali si brousit zuby na Rudolfa Slánského a desítky a stovky dalších... To se ale z filmu pochopitelně nedovíme. Přes hranice přelétávají balony se štvavými letáky Svobodné Evropy. Většinou tak vysoko, že je nemožné je s vrtulovými letouny zničit. Ale nebojte, naši letci budou mít brzy ocelové ptáky. A skutečně, za zpěvu Kalinky přilétá peruť MiGů! Piloti se chystají na přeškolení. U jednoho jména je však otazník. Major Zeman... totiž Pilař (Vladimír Brabec) chodí opravovat kostelík! A při tom na bytovkách by byli potřeba zedníci jako sůl... Major je však generálův kamarád z koncentráku, který oba přežili jako zedníci... a tak vše dobře dopadne. A jako happy-end jedna sestřelená americká stíhačka.____________ Je poněkud smutné sledovat bývalého pilota Študenta (Neběžští jezdci), kterak pobíhá mezi piloty jako politruk, kterému se v letadle dělá šoufl. Celkově film vypadá nejen jako z jiné doby, ale snad i jiné planety...(26.10.2011)

 • tigre
  **

  Kdyby ten film byl kratší, tak by zábava převážila nad žlučí. Odpudivý politruk a generál s nakřáplým hlasem mají své kouzlo, ale přeci jen se stávají, při téhle metráži, nesnesitelnými.(16.4.2013)

 • Cocacolix
  **

  Nádherný záběry starejch ruskejch MIG-15, který u nás v tak hojnym počtu sloužily. Jen za to dávám tři hvězdy. Bez toho - horší než odpad. Komunistická agitka mě fakt nedojímá(23.12.2010)

 • dr.fish
  **

  Je zajímavé, že dobrý režisér, který natočil výborný film Úplně vyřízený chlap, několik let poté točí takovýhle shit. Asi jen proto, aby měl práci. Kecy o imperialistech číhajících za hranicí jsem poslouchal celou základku. Na to jsem už starej a opravdu šťastnej, že už je poslouchat nemusím. Na druhou stranu názorná ukázka toho, co všechno si byli soudruzi schopni vymyslet, aby nějak omluvili ten nehoráznej bordel a rozklad naší země. To byli přece imperialisti, kdo za to mohl. To je zase dobrý vidět...50%(18.4.2015)

 • Master19
  *

  Propagandistická vymývárna nejhrubšího zrna... Párkrát probleskne vtip, jakože na odlehčení, ale celkově jde opravdu jen o to, že Sovětský Svaz je hodný a dá nám letadla, aby jsme mohli sestřelovat imperialistické balóny se závadnými letáčky. Jedna hvězdička je za pár hezkých záběrů letadel a krásná auta.(17.4.2006)

 • farmnf
  *

  Zupácký generál Růžek přijímá do útvaru nemastného neslaného blba Bednáře, Nebeského jezdce. Je ve funkci politruka, což je u letectva to nejdůležitější. Tento idiot vedený fanatickou pitomou gumou neustále do filmu vynáší své blbé monology, což film činí ještě stupidnější než bylo plánováno. Bojuje například proti majoru Zemanovi, tedy pilotu Pilařovi, který se zabývá barokem, což je komoušům nápadné (kde vzít baroko než v kostele??). Imperialisté strojí plány a letka čeká na migy. Do toho zdrhne Krampol do Německa-ale nezdrhne, on je tak pitomý, že tam přistane a Amíci ho vrátěj! Jediný normální je v této otřesné komunistické militantní sračce Josef Beyvl jako polír a za něj 1 *.(24.8.2010)

 • Martin741
  **

  Podpriemerny nudny normalizacny film. 25 %(30.6.2015)

 • carlos 2010
  **

  Treba si pamätať, kto tam hral...(3.2.2016)

 • ryba443
  **

  Dvě hvězdičky jen za ta pěkná letadla, jinak na tom není co hodnotit..(6.10.2011)

 • vitekpe
  ****

  V. Cech je reziser, kterej bezesporu tocit umel. Takze i tenhle film je pekne natocenej a navic ma i slusnou vypravu. Koukat se na to proste da. Letadla, holky pekny, auta... Tech par kreci klidne v hlave preskocim, a naopak se pobavim nejednim "vtipem" (americky L29, rozumy starsich kolegu atd.). Kdyz se poprve objevi priletajici nove migy a do toho Katusa... :-)))(15.6.2014)

 • klúčik
  **

  Vo filme boli pekné iba letecké zábery. MIG 15 a Delfín L 29 . Film bola neskutočná somarina - príbeh politruka a generála .... 30%.(8.3.2013)

 • sator
  odpad!

  Kdo byl na vojně, vi že politruk byl oficiální udavač,takže věnovat tomuto povolání film je panečku počin...a to ještě z 50.let...(24.3.2015)

 • pytlik...
  *

  Film plný úletů, ale přitom se o žádné alternativní či zábavné dílo nejedná. A to to začínalo tak zajímavě, při Bednářově čtení deníku jsem se celkem bavil, protože jeho hlas zněl, jak kdyby byl zavřený někde ve sklepě... A já se celou dobu těšil, že se na konci vysvětlí, proč ho do toho sklepa zavřeli (kouřil Růžkovi v kanceláři? kopnul mu do vrtule, co ji měl na stěně? udělal ošklivou výzdobu k výročí VŘSR?) Noo asi zase zkazím spoustě divákům zážitek, ale musím prozradit, že konec tedy v tomhle směru vůbec nic neosvětlil. On tedy mimochodem neosvětlil vůbec nic v žádném směru. No, jinak Růžek a Bednář vytvořili nejodpornější dvojici v dějinách české, a dost možná i světové kinematografie. Růžek se svým ksiftíkem prostě na rádoby pozitivní role nemá, Bednář je na tom sice v tomhle ohledu poněkud lépe (až na ty kruté, velmi úzké rty!), nicméně snažit se udělat z politruka kladnou postavu, na to muselo režisérovi a scénáristům chybět ale setsakra buněk v hlavě. No a příběhy sice vycházejí se skutečnosti, ale skutečnosti poněkud přežvejkané rádiem Jerevan. Ano, jednomu našemu pilotu na migu se podařilo po pronásledování sundat americkou stíhačku, ale až v Německu a hlavně díky tomu, že nepřítel se snažil uletět a měl zakázáno opětovat střelbu. Stejně tak dopravní letadlo havarovalo né kvůli srážce s imperialistickým balónem naplněným kapitalistickým héliem a protisocialistickými letáky, ale kvůli chybám posádky a počasí. No jinak mi přišlo divné, že nepřišlo Růžkovi divné, že se tolik lidí snaží z československého socialistického ráje uletět ("to už nám začínají ulétat i komunisti?" jak to Růžek hezky a dá se říci velice odvážně komentoval), ale nikdo z toho kapitalistického pekla naopak neprchá k nám... Což taky vysvětluje, proč na konci 80. let mohl ten Němec doletět na malinkém letadle až do Moskvy. Soudruzi nemohli uvěřit, že by se to taky jednou mohlo stát, považovali to za chybu radaru..(23.3.2015)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace