Ostrov pokladů (TV film)

• slovenský

Ostrov pokladov

Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1990, 122 min

Tak za tohle by měl Heston dostat oscara,jeho John Silver je tak charismatický a pohodový "Copak jste ještě nikdy neviděli podřezanýho chlapa?" že jsem mu celou dobu ten poklad přál.(10.8.2006)

Ááá Jime, hochu, tohle je jeden z těch povedených filmových přepisů Ostrova pokladů. Ať mě hrom bací, černá známka, Kostelničko, tebe se nebojím, Charlton Heston je jako Dlouhý John Silver skvělý! Přitáhněte ráhnovou otěž, barone Trelewney, tohle je teď moje loď. I ostatní herci jsou více než ucházející, toliko škoda, že Ollie Reed vyfasoval jen takový štěk. Samé dukáty!(8.11.2006)

Tohle je film, který jsem jako malý doslova zbožňoval a pouštěl si ho pořád dokola. I s odstupem času si uvědomuju, že tomuto snímku nelze prakticky co vytknout. Herecké výkony jsou dobré, soundtrack také, výprava a dobrodružství skvělé a hlavně se věrně drží své knižní předlohy. Pro mě určitě nejlepší zpracování Stevensonova románu....Jo a odpočívejte v pokoji pane Hestone, Reede a Postlethwaitele.(22.4.2011)

Charltona Hestona žeru již od Planety opic.(3.5.2003)

Standardní dobrodružný film, který mě zaujal obsazením Christiana Balea do role Jacka Hawkinse.(23.7.2006)

• - Snímek je natočen na motivy knihy "Poklad na ostrově" od Roberta Louisa Stevensona z roku 1883. (StrYke)