poster

Ostrov pokladů (TV film)

 • Velká Británie

  Treasure Island

 • slovenský

  Ostrov pokladov

Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1990, 122 min

 • Javert
  ****

  Svižnější a lépe zahrané (co se týče role Jima, nikoliv Silvera) než verze s Wellesem ze 70. let. A navíc film mého dětství díky kterému jsem se začal více zajímat o piráty, lodě, ale i o moře jako takové.(22.2.2009)

 • d-corso
  ****

  Ááá Jime, hochu, tohle je jeden z těch povedených filmových přepisů Ostrova pokladů. Ať mě hrom bací, černá známka, Kostelničko, tebe se nebojím, Charlton Heston je jako Dlouhý John Silver skvělý! Přitáhněte ráhnovou otěž, barone Trelewney, tohle je teď moje loď. I ostatní herci jsou více než ucházející, toliko škoda, že Ollie Reed vyfasoval jen takový štěk. Samé dukáty!(8.11.2006)

 • LiVentura
  ****

  Asi nejlpépe zfilmovaná klasika, Heston v roli nemilosrdného piráta Johna Silvera opravdu dobrý. Až na špatné české ozvučení snímku.(4.7.2009)

 • Chrustyn
  ***

  Než přišel Gore Verbinsky a Johnny Depp, každý viděl piráty přesně takhle. Stárnoucí a klející ožralové, toužící po velkém pokladu. Nijak výpravné a se stárnoucím Hestonem a začínajícím Balem.(9.7.2013)

 • salahadin
  *****

  To pravé dobrodružství a film vonící pirátstvím, malárií, slanou vodou a dálkami. Dobré herecké výkony (teď už si pod jménem Dlouhý John Silver nepředstavím nikoho jiného než Hestona) a vynikající hudba od The Chieftains, která zní skutečně dobově a patřičnou měrou i bukanýrsky. Zapomeňtě na všechy Piráty z Karibiku a Ostrovy Hrdlořezů, tohle je poctivá pirátská hudba a poctivý pirátský film. A jen ironií osudu je nejlepší zpracování románu R. L. Stevensona produkt TV. A hlavně piráti jsou PIRÁTI! Ne žádní šampóni z Karibiku. Stačí se jen zadívat do řezaných tváří Hestona, Reeda, Leeho a je to tam.(25.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace