Ostrov pokladů (TV film)

• slovenský

Ostrov pokladov

Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1990, 122 min

Charltona Hestona žeru již od Planety opic.(3.5.2003)

Ostrov pokladů, jakých jsem viděla snad víc než deset, který je zajímavý opravdu jen, tehdy šestnáctiletým, Christianem Balem, ze kterého prostě vyzařoval talent už tenkrát...(30.3.2008)

Jako malému klukovi mi táta četl Stevensonův originál, já si obkresloval mapy ostrova a v plastové flašce je házel do potoka (nebo spíš do stoky). Ze slepého Lavičky (v téhle filmové verzi Slepejše) jsem měl vždycky hrůzu. Tenhle film je spíše průměrnou adaptací věrnou předloze. Nic víc, nic míň. (113.)(4.2.2007)

Svižnější a lépe zahrané (co se týče role Jima, nikoliv Silvera) než verze s Wellesem ze 70. let. A navíc film mého dětství díky kterému jsem se začal více zajímat o piráty, lodě, ale i o moře jako takové.(22.2.2009)

Asi první pirátský film, jenž jsem viděl v dětství. Dobrodružství, které se nezapomíná a ještě k tomu když tam hraje Charlton Heston a Christian Bale. 4 hvězdy.(1.9.2007)