Ostrov pokladů (TV film)

• slovenský

Ostrov pokladov

Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1990, 122 min

Standardní dobrodružný film, který mě zaujal obsazením Christiana Balea do role Jacka Hawkinse.(23.7.2006)

Ze všech adaptací mé oblíbené knihy z dětství tato se nejvíce drží předlohy. Napínavý příběh, skvělý hudební doprovod od The Chieftains a výborné herecké výkony činí film ideálním klukovským dobrodružstvím, jakých už ve filmu moc není. Kam se hrabou Piráti Karibiku.(18.4.2006)

Svižnější a lépe zahrané (co se týče role Jima, nikoliv Silvera) než verze s Wellesem ze 70. let. A navíc film mého dětství díky kterému jsem se začal více zajímat o piráty, lodě, ale i o moře jako takové.(22.2.2009)

Ostrov pokladů, jakých jsem viděla snad víc než deset, který je zajímavý opravdu jen, tehdy šestnáctiletým, Christianem Balem, ze kterého prostě vyzařoval talent už tenkrát...(30.3.2008)

Pro děti a mládež dosti dobý film, držící se téměř naprosto věrně Stevensonova románu. Po zhlédnutí anglo-italské verze z roku 1972 zvyšuji o hvězdičku, i když 100% to úplně není. Romantika, hudební doprovod, Heston jako Silver, to vše má slušnou úroveň.(25.2.2008)