Ostrov pokladů (TV film)

• slovenský

Ostrov pokladov

Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1990, 122 min

Ostrov pokladů, jakých jsem viděla snad víc než deset, který je zajímavý opravdu jen, tehdy šestnáctiletým, Christianem Balem, ze kterého prostě vyzařoval talent už tenkrát...(30.3.2008)

Tak za tohle by měl Heston dostat oscara,jeho John Silver je tak charismatický a pohodový "Copak jste ještě nikdy neviděli podřezanýho chlapa?" že jsem mu celou dobu ten poklad přál.(10.8.2006)

Asi nejlpépe zfilmovaná klasika, Heston v roli nemilosrdného piráta Johna Silvera opravdu dobrý. Až na špatné české ozvučení snímku.(4.7.2009)

Svižnější a lépe zahrané (co se týče role Jima, nikoliv Silvera) než verze s Wellesem ze 70. let. A navíc film mého dětství díky kterému jsem se začal více zajímat o piráty, lodě, ale i o moře jako takové.(22.2.2009)

Filmy, kde jde o poklad a kde se to hemží starými plachetnicemi a piráty jsem měl vždy rád. U takovýchto dobrodružství jsem si nikdy nenudil, možná proto, že doba pirátů může vždy nabídnout zábavu a i samotné prostředí tropických ostrovů je příjemná záležitost, když se na to díváte. No a Ostrov pokladů je pirátská klasika. Sice jsem neviděl verze natočené před ani po tomto filmu, ale můžu s lidnou hlavou říct, že na to, že je to televizní film, rozhodně splní to, co splnit má. Zábava je tady na prvním místě. Je to hlavně díky dvěma skvělým hereckým výkonům. Prvním je Charlton Heston jako John Silver, který by si za tuto roli rozhodně zasloužil nějaké ocenění. Krásně vystihl charakter piráta. Druhým je pak mladý Christian Bale jako Jim Hawkins. Dnes ho známe jako Batmana nebo akčního hrdinu, tehdy mu ale role taky padly. Rozhodně je zajímavé ho sledovat. Takže celkově vzato, veliká spokojenost a 4* prostě musí být.(30.10.2010)