O myších a lidech

• USA Of Mice and Men (více)
TV spot

RadimFišer

Četl jsem celou knihu a ta je o několik tříd výš než toto filmové zpracování. Je to tak, bohužel. Kvalita snímku nedosahovala toho, abych začal přemýšlet aspoň o 4 hvězdách. Příběh je silný, film za ním však pokulhává a nedokáže ho využívat v plných barvách a rysech. Co mu ale přiznám je, že je to povinná videočetba pro lidi studující na gymnáziu. Doplněk učiva ()

wellar

Aj ked to znie zvlastne, musim povedat ze som mal to stastie pozerat tento film bez toho aby som mal precitanu popularnu predlohu od J. Steinbecka. Film mi preto poskytol 100 percentny zazitok, netusil som vobec co sa bude diat. Dej je velmi putavy, postavy su tak vykreslene ze som bol zvedavy na osud kazdej z nich. A to prostredie. Jednoduchy zivot na farme musel byt proste super. Dalsia vec, ktora ma proste dostala, boli herecke vykony. Najma velky John Malkovich - pán .. Co sa tyka pointy a zmyslu celeho pribehu ,tak to si nevyzaduje ziadny komentar. ()

TomasKotlant

Film sázející na člověka, který to nemá díky své nízké inteligenci lehké a přitom je vykreslen jako člověk s velmi dobrým srdcem. Zde to však na rozdíl např. od Zelené míle působí strašně vypočítavě a nepřirozeně, je to natočeno takovým lehkým stylem, takže jsem během filmu málem usnul a kromě Lennieho, manželky farmářova syna a staříka mně přišly všechny postavy strašně šablonovité. Naštěstí je většina prostoru nechána hlavním postavám, ale George mi taky lezl docela na nervy. Ten konec mě ani příliš nepřekvapil, akorát jsem čekal, že přijde nějaká myšlenka, ale asi mi nějak unikla... *** Ve zkratce: Já jsem to nechtěl udělat. To je průšvih. To je velký průšvih. ()

barteca

Steibeckovu knihu jsem četla kdysi v pradávnu na střední a tahle adaptace je velmi zdařilá, Malkovich je přesný. ()

Lukin413

Působivý snímek, hlavně pro ty, co nečetli knížku a neznají pointu. Já knížku četl a protože se film knihy ve velké míře drží, nemá mě čím překvapit. 75% ()

TaanStari

Je to retard a já si z toho mám sednout na zadek? Na to má výhradní právo Zelená míle :) Nebylo to špatné, ale taky to nebylo nic extra. A nemám rád Johna Malkoviche. ()

Chundys

No u knížky od Johna Steinbecka jsem se místy až nudil, ale Gary Sinise z této cca 100 stránkové knihy dokázal udělat dobrou podívanou a kvalitní snímek :-). A John Malkovich zahrál Lennieho více než výtečně! ()

Saur.us

Nepostižen Steinbeckovou předlohou nemůžu soudit zdařilost adaptace ale jako film sám o sobě mě opravdu dojal. Prostředí nemálo podobné Pravidlu moštárny, s méně komplexním dějem ale se stejně silným nábojem emocí. Pozorovat J. Malkoviche je radost, skvělý výkon u kterého mě mrzí jen to, že jsem ho viděl s dabingem. ()

freeze.art

Skvěle zfilmovaná novela Johna Steibecka, vynikající výkon obou hlavních hrdnů, hlavně tedy Johna Malkoviche. Jedinou poznámku bych měl ke konci filmu, kde není zcela jasné proč se George zachoval právě tak, jak se zachoval, to je v knize popsáno trochu lépe... ()

Mattezs

Velké překvapení, myslel jsem, že mě to nijak neuchvátí, když děj znám ze školy, ale Malkovich to zahrál skvěle a Gary Sinise bravurně zrežíroval...krásný film... ()

vipburgr

Vzhledem k tomu, že mě moc nezaujala knížka, asi jem nemohl očekávat něco převratného od filmu. Jen mě napadá, že Lenny by se se svou silou neztratil ani v akčně laděném trháku. ()

SpeedyCZ

Knížku jsem nečetl, ale příběh z pera Johna Steinbecka mě dostal... navíc je vše neuvěřitelně dobře zahrané(Malkovich nejvíc exceluje) a miluju filmy z amerického prostředí. Po malé chvilce přemýšlení dávám plné hodnocení. ()

lu-cinka

povinná četba na střední, kterou nikdo nechtěl číst, tak nám ji pustili na kazetě. Nikdo se nedíval, jen já s kamarádem a byli jsme unešeni. s Lennym jsem soucítila. ()

Fawkes

Naprostá věrnost knize, brilantní herecké výkony všech postav a příběh samotný mi nedovolují dát nic jiného. Klobouk dolů Garymu Sinisovi, který dokázal ztvárnit jednu z hlavních rolí a zároveň celý tento film ukočírovat. (98%) ()