O myších a lidech

• USA Of Mice and Men (více)
TV spot

fisikk

Moc pěkný film a rozhodně stojí za zhlédnutí kvůli svému poselství. Dávat šanci znovu a znovu, ale poznat kdy je pozdě, udělat nejlepší věc a pomoci tím příteli. Hodnotím 4*, protože se mi snímek zdál místy zdlouhavý a nudný. ()

Adm.Nelson

Steinbeckovu knihu som nečítal, takže nemôžem porovnávať, film ma však dostal od úplného začiatku a aj napriek chvíľkovému dávkovaniu pohody v slnečných pšeničných lánoch a fandeniu, aby si na ten vytúžený pozemok zarobili, je ľahké vytušiť, že čoskoro dôjde k tragédii. Malkovich ma prekvapil svojím vynikajúcim výkonom, tak odlišným od jeho ostatných, ale pochvalu si zaslúži aj Sinise za isté a citlivé režijné vedenie, a takisto za jeho sympaticky stvárnenú rolu. 10/10 ()

Wewerush

Skvělé herecké výkony i režijní práce. Skoro už archetypální příběh o velkém dítěti a zloduchovi s napoleonským komplexem. Od začátku je prostě jasné, že to nemůže dobře dopadnout. ()

Hapretor

Malkovich jako retard-silák velmi dobrý. Sinise jako herec a režisér také. Výborné prostředí, drsné, nehostinné, ale přece dobré k žití - to se mi fakt líbilo, to prostředí farmy, ranče mělo své kouzlo. Dějově sice nudné, ale herecky vykompenzované a ke konci doslova depkózní, ale stejně to zabavilo a uteklo. Velmi kvalitní snímek na nedělní odpoledne, kdy máte hodně času, protože si nejspíš budete muset pustit ještě něco, co vás rozveselí. U tohoto snímku to opravdu nečekejte. ()

GOREGASM

Na citovku zpracovaný Steinbeckům román, který byl evidentně pro Garyho Sinise srdeční látkou a na výsledku je to vvelmi, velmi, ale velmi vidět. Herecky Gary předvádí své maximum, mnohem víc ale předvádí na režisérské židli, kdy velmi poklidným tempem odvypráví tragický příběh dvou přátel (velmi dobrý Sinise a fantastický Malkovich), který bych atmosférou v hlavě diváka přirovnal k Darabontově Zelené Míli a to i díky perfektní dobové atmosféře a velmi soustředěné Gary režii. Slza ukápne, ale v tomto případě je to jen a jen v pořádku. 100% ()

maaan

Hell of a story. John Malkovich je ve svých téměř 40-ti letech nekompromisně profesionální. Souhlasím s jeho životní rolí v tomto Steinbeckově příběhu. 90%_&_5*****. ()

Porp

Remeselne perfektne odvedená práca. Páčilo sa mi, že Sinise sa nesnažil na seba upozorniť zbytočným experimentovaním. Neodchádza od deja a aj postáv je tu len toľko koľko treba. Je to film ako stvorený na sobotný večer. ()

frbulka

Výborně zfilmované dílo Johna Steinbecka, kterému není co vytknout. Myslím, že Gary Sinise udělal dobře, že klasiku natočil klasicky, tedy bez příkras, zbytečných přívěsků a všeho zatěžujícího. Herecký prim hraje John Malkovich, jehož výkon je ztrhující (ač to slovo moc ráda nepoužívám), pochvalu si zaslouží i výborný dabing. Přemýšlela jsem, smála jsem se a byla jsem dojatá...Lenny a Georgi, ráda se s vámi setkám ještě někdy. ()

mi-ib

Tohle je prostě bezvadnej příběh plný lidských tragédií. Jeho hlavní doménou je, že nekončí happy-endem (sorry za SPOILER). Dokonce si troufám tvrdit, že jsem pochopil, jakou myšlenku nám chtěl Steinbeck sdělit. Dalším překvapením je pro mne Gary Sinise, kterého jsem měl za herce v špatných áčkových či spíše béčkových filmech a seriálech. Jenže tady jsem najednou zjistil, že je nejen skvělým hercem, ale i áčkovým režisérem (i když je tohle jeho asi jedinej režisérskej počin, který stojí za řeč). Další z těch filmů, který ví kdy skončit a u kterého jsem mlčky sledoval závěrečné titulky a při tom zamáčkl slzu. Tyhle filmy z doby hospodářské krize (jako např. Hrozny hněvu) mi nějak sedí. ()

Lucas87

Gary Sinise mě překvapil svým režisérským uměním, známého románu od Johna Steinbecka. Herecký výkon Johna Malkoviche je tak moc úchvatný jako Dustin Hoffman v Rai Man. ()

Mayers

Překvapivě stejně kvalitní, jako moje nejoblíbenější knížka. Krásně zpracováno, zahráno, zakončeno. Naprostá spokojenost :-) ()

Cipinho88

Docela nuda. Podobných příběhů jsou stovky (jeden trošku debilní, druhý chytřejší, který se o toho prvního stará) a většina z nich má až moc vysoké hodnocení. I když výkon Johna Malkoviche byl excelentní, pořád to byla celkem nuda. 60%. ()

Stíba

One man show Johna Malkoviche ve filmu, který působí až trochu moc řemeslně přesně a strojeně a chybí mu trochu víc lehkosti. Velice dobrý film to ale i tak je. ()

AloeB

Jsem na sebe pyšný, neboť po dlouhé době nemám výhrady k filmovému zpracování knižní předlohy. Občas mi sice film bez dlouhých knižních dialogů působil zkratkovitě a zrychleně, to je ale oběť audiovizuální adaptace. Curleyho žena zde byla mimořádně otravná a dovedu si představit, že neznalci knižní předlohy si s ní nemusí úplně poradit, za mě to ale jen přispělo k povinné antipatii vůči této postavě. Klobouk dolů pak Johnu Malkovichovi, který ztvárnil Lindu/Lennieho, díky němuž se obávám, že při nějakém zpětném čtení Steinbeckova díla si jej budu představovat už jenom takto. ()

Bobšule

Velice pěkně napsaný scénář a neuvěřitelně skvěle zahrané. První film s Johnem Malkovichem, který jsem viděla. Trvalo mi dlouhou dobu, než jsem uvěřila, že NENÍ mentálně retardovaný... :-) ()