O myších a lidech

• USA Of Mice and Men (více)
TV spot

Bouřňák

Opravdu se zadařilo a filmu není co vytknout. Chtěl bych ale vyzdvihnout výkon Johna Malkoviche - skvělý a nezapomenutelný herecký výkon. ()

Ondis

Perfektně zahraný příběh s nádhernou atmosférou a dojemným koncem, který do první dvoustovky zaslouženě patří.Též všem doporučuji.90% ()

Ještěřák

Nepěkný prvoplánový kýč z rodiny Shawshanku a Zelené míle - s tím rozdílem, že ve mě rezonuje úplně opačným směrem. Jeden z těch rozežraných filmů, které nemají v TOP 200 co pohledávat. ()

Ezekiel1

Všichni zde vyzdvihují především Malkoviche, který sice byl nepochybně skvělý, ale mě rozhodně utkví v hlavě režie a i velmi přesvědčivý a s lehkostí zahraný výkon Sinise, který mě moc příjemně překvapil. Škoda, že se v herecké kariéře neprokousal ještě výše. Příběh je především o přátelství, které boří intelektuální předsudky mezi správňáckým Georgem a hloupým Lenniem. Je to celkově slabších 5* přesto jsem velmi potěšen. ()

kobe6

Knihu jsem nečetl, ale věděl jsem o co v ní jde a tak jsem byl zvědav jak si s tím Sinise poradí. byl jsem příjemně překvapen. Velice pohodové prostředí, hezká hudba a samozřejmě hodný,hloupý Malkovich. Nelituju, že jsem tomuto obětoval čas a uvažuju o přečtení Steinbeckova románu. ()

Angelino

Na tretí krát konečne až k pointe. Jeden z tých filmov, na ktorý treba trochu naladenie, aby mohol ísť dostatočne do hĺbky. Napriek tomu, že ju zjavne má, nechytilo ma to úplne za srdce. ()

amica

Klasické dílo Johna Steinbecka si v ničem nezadá s filmovým zpracováním. Gary Sinise (představitel George) si coby režisér vybral za partnera excelujícího Johna Malkoviche pro roli slaboduchého Lennieho. Film uchvacuje především atmosférou, dialogy a silou příběhu o přátelství a touze... Citlivě zpracované téma, které rozhodně nenechá diváka lhostejným. ()

Kejt.lin

Krásný, dojemný konec a silný příběh ještě nedělá film absolutně skvělým.. po většinu času to bylo utahané, bez energie a hodněkrát už sem si říkala "tak co teda bude!" .. a proč teda 4 hvězdy ? protože John Malkowich ! .. ()

DannyBoy80

70%. Herecky výborné, ale trochu tomu chyběl spád, nic moc se nedělo, chvílemi uplně bez emocí a dokonce ani závěr mnou moc nehnul, což je asi dosti chyba. Škoda mohlo to mít mnohem větší potenciál. Když vzpomenu třeba na Sling Blade nebo I'm Sam, tak tento film je o dost slabší. ()

vorry

Na tento film bych se sám od sebe nepodíval, ale byl jsem donucenej :)) I když drama nemusím, tak tenhle film se mi líbil. Připomínal mi Forresta Gumpa. Smutný, ale pěkný. ()

Schuldiner

Malkovich je dobrej, Sinise celkem taky, ale film...no, neni to zrovna škvár, to rozhodně ne, ale prostě si nemyslim, že zdejších momentálních 86% je spravedlivých... Docela předvídatelný a lehce utahaný..a ty scény s tou mladou holkou..těm sem se musel smát...hrůza! ()

.baris.

Neuvěřitelný výkon Johna Malkoviche a Garyho Sinise (v druhém případě před kamerou i za ní). Plakala jsem, hodně moc! ()

Honzeek95

Pokud by měl člověk hodnotit pouze filmové zpravování knihy, hodnotil by vysoko.. Ale když uvažujeme také o příběhu, který by možná vymyslel sám duševně zaostalý člověk, tak prostě pět hvězd dát nemůžu. ()

Prochy38

Jednoduchý ale nádherný příběh v podání luxusní režie i skvělého hereckého výkonu G. Sinise + jedna z mých nej postav J. Malkoviche. Krásné, příjemné, za city beroucí. To jsem od toho čekal, to jsem taky dostal. ()

Damielka

Nevím, kdo mě nadchl víc, jestli Gary Sinise nebo John Malkovich. Garymu coby režisérovi se navíc povedlo vystihnuot atmosféru tehdejší doby a podchytit nevšední a dojemný vztah obou přátel. Působivé! ()

ekomo

Ačkoli bych nečekal, že se z tak svělé novely dá natočit neméně báječný celovečerní film, Gary Sinise, spolu s Johnem Malkowichem a dalšími mě velmi příjemně překvapili a zaslouží si moje nejvyšší hodnocení. ()