O myších a lidech

• USA Of Mice and Men (více)
TV spot

Fanucci

Silný film. Dvě věci mi ovšem zásadně vadily. První, že není vysvětleno tak neobyčejně silné pouto, které k sobě váže 2 hlavní postavy Lennyho a George. Druhý problém vidím v poněkud předvídatelném příběhu, který přes jasné a až kýčovité výbuchy optimismu a nadšení (spojené především s nákupem vlastního domečku s králíčky a jetelovým polem:-) spěje k neodvratně tragickému konci. Člověk zkrátka ví, že se něco posere a když se tak stane, moment překvapení chybí:-) Přesto ale velice silné 4 hvězdy. Úžasné herecké výkony, krásná kamera. Sinise jako režisér příjemně překvapil! ()

Sheldra

Předesílám, že tohohle Steinbecka jsem dosud nepřelouskala, ale podle toho, jak znám jeho styl, působí na mě tahle siniseovina jako vcelku věrná adaptace. Invenci abys tu pohledal, zato citem to kypí jak pole obilím. Nemůžu říct, že bych sdílela zde panující nehynoucí nadšení (nejspíš se mi zase jednou vymstila přehnaná očekávání), přesto na mě tahle poetická nádhera hlavně díky úžasnému Malkovichovi zapůsobila. Obzvlášť poslední půlhodinka... ()

Moena

Knížka, ze které jsem maturoval, takže k ní mám poněkud specifický vztah a myslím, že po shlédnutí filmu se mi definitivně a nesmazatelně zapsala do paměti. Všechny ty pocity, které v knize byly se dají najít i ve filmu. Nic nebylo opomenuto. Nic nebylo uspěcháno nebo odfláknuto a přesto máme slušnou stopáž a hezky to odsýpá. Měl jsem trochu strach z konce, ale naštěstí zbytečně. Surový, ale emočně vypjatý a bez zbytečné patetiky, sentimentu a klišé, přesně jak to mělo být. Skvělá adaptace mojí oblíbené knížky. ()

gumli

Veľmi pekný ale zároveň aj veľmi smutný film.Natočený podľa známeho románu Johna Steinbecka.Je o veľkom priateľstve medzi dvoma mužmi,ktorý sú stále spolu.Scénar filmu je takmer totožný s knihou.Je to príbeh dvoch poľnohospodárskych robotníkov počas veľkej hospodárskej krízy.George a Lennie.Lenže Lennie je retardovaný a George sa musí o neho starať.Nie je to môj žáner,ale film stojí zato.Možno aj trochu sentimentálny,ale s veľmi smutným koncom.Kto nečítal knihu,tak určite. ()

Taninaca

Nejdříve jsem přemýšlela o čtyřech hvězdičkách, ale obrazy z filmu se mi neustále vracely před oči. A to jsou přesně ty snímky, které si zaslouží nejvyšší hodnocení, nejde je jen tak vymazat z hlavy a už se k nim nevracet. Škoda, že člověk celý film očekává, že se něco podělá, je to vidět v naivních a nevinných očích Lennyho (skvělý John Malkovich). A kdykoli se okolo motala ta znuděná můra, visel průšvih ve vzduchu. ()

easaque

důstojné zpracování klasického románu, tak jak by to mělo být. Určitě stojí za to vidět a souhrné hodnocení tady odpovídá mému názoru. ()

honajz2

Po filmařské a herecké stránce je to naprosto dokonalé, o tom není pochyb, postavy tu jsou představené skvěle a má to nejednu silnou scénu. Jenže si nemůžu pomoct, ale celé mi to přišlo (nebo aspoň většina scén) vykalkulované, zbytečně utahané (hlavně teda v první polovině), u některých postav černobílé a hlavně mám pocit, že z toho šlo vytřískat víc. Jasně, taková je i ta kniha, ale stejně... A to všechno mi brání mít z toho silný zážitek, ačkoli na to ten film potenciál má. Nicméně i přes ty mínusy ty slabé čtyři nakonec dám. Kupodivu i přes tu vykalkulovanost mi to nepřišlo vyloženě vyděračské a většina filmu se odehrává na poli - a to já rád. Slabé 4* ()

/Pablo

Jeden z mála filmů, který lze bez problémů srovnávat s knižní předlohou. Podstatnou měrou k tomu přispěli zde výborní John Malkovich a Gary Sinise. Když k tomu připočítám mistrovsky navozenou atmosféru, přesně takovou jakou člověk pociťuje při čtení Steinbeckovy slavné novely, a sympatické výkony herců ve vedlejších rolí, nezbývá mi než dát plné hodnocení. ()

Martin741

Gary Sinise je tak trochu zvlastny clovek. Spolupracuje s legendami svetovej kinematografie, ale legendou stale nie je. Film je to vsak vyborny, dvaja kamosi putuju napriec USA, pracuju chvilu tam, potom zase tam, a pritom si snivaju svoj sen o farme a o chovani kralikov napriklad. Fascinujuce su americke polia plne obilia, zaprasene cesty, vyborne dialogy a aj ked sa nepovazujem za artoveho hnedopicha, tento art mam rad : 89 % ()

kaposlav

Úvodných 20 minút ma teda nezaujalo, ale potom sa z toho vyvinul celkom dobrý film. Možno keby sa nedržali knižnej predlohy a trošku tu a tam niečo upravili hlavne z úvodu, tak by to boli bez debaty 4*, ale aj tak som uvažoval nad vyšším hodnotením ako som dal 3*. ()

shyster

Dám vám jedinou radu k tomuto vynikající dramatu. Nekoukejte na to po shlédnutí Tropické bouře. Pak vám výkon Johna Malkoviche přijde jen k smíchu. ()

MrPierc

Malý chytrý George a velké hloupé dítě Lennie. Tahle dvojice táhne světem a snaží se přežít jako námezdní dělníci. Lennie je duševně na úrovni čtyřletého dítěte a má špatnou paměť. Vědí, že nikam nepatří a nikdo je nemá rád. Touží po domově a tak si vysní jak bude vypadat ten jejich. Když seženou třetího s financemi, začne se jim rýsovat jejich sen a oni uvěří, že to dokáží. John Malkovich jako duševně opožděný, huhlá, nedoříká slova, drží se částí oděvu = tyto maličkosti tvoří dokonalou imitaci opožděného. Gary Sinise zdatně sekundoval. ()

O´Neill

Hodně pěkný film, který uteče opravdu jako voda, a člověku uvízne v paměti...John Malkovich navíc předvádí životní výkon. ()

joker.george

Spolu s ,,Pravidla moštárny'' můj nejoblíbenější film, odehrávající se převážně na farmě. Díky silným momentům, emocím i konci, který však jde očekávat dělají stojí za to snímek vidět. Docela mě překvapilo, že snímek zrežíroval Gary Sinise a to prakticky bez dřívějších zkušeností nebo úspěchů. Zahrál taktéž velice dobře, jak u něj bývá zvykem, když film nestojí úplně na něm, protože tady totiž podává svůj životní výkon Malkovich, který se něčemu podobnému už nepřiblížil. Isham zde složil také povedený hudební podkres. ()

Streeper

Předlohu k filmu jsem nečetla ale věřím, že to nevadí, protože dívat se celých 115 minut na Garyho Sinise a úžasného Johna Malkoviche úplně stačí. Příběhu dali své kouzlo a je to velice dojemné a krásně natočené. ()