O myších a lidech

• USA Of Mice and Men (více)
TV spot

hroubek

Když, jsem nato koukal měl jsem takový zvláštní pocit napětí a to i přesto, že jsem věděll jak to dopadne. A když k tomu došlo, byl jsem překvapen, jako bych to vůbec nečekal. Gary Sinice mě velmi překvapil, jako režisér, tak i jako herec. Jenom tomu Johnu Malkovichovi jsem to moc nevěřil. Výborný film, jako knížka. ()

Narya89

Zdařilá adaptace románu Johna Steinbecka vsadila na jistotu, když si vybrala za hlavní představitele Johna Malkoviche a Garyho Siniseho. Ocenila jsem hlavně to, že můj oblíbenec, ač pro mě spíše komediální Malkovich, dokázal, že zahraje i roli mentálně pomalejšího siláka a to skutečně na výbornou. Jak říká Cival, prostě další z typicky lidských příběhů o někom s určitou dysfunkcí, které si prostě mezi filmy najdou své místo, protože útočí přímo na srdce. Otázkou ovšem pro mě je, jestli právě to tvoří ten zaručený návod na dojemný film, nebo v tom pokaždé vězí ještě něco jiného. Snímků s podobnou tématikou je totiž opravdu hodně a jejich hodnocení je vysloveně nadprůměrné. ()

Brain-D

Jednoduché, milé, přirozené, smutné drama. Kde si John Malkovich zahrál retardovaného muže. Naštěstí vůbec nepřehrával a film navíc mi vnukl představu, že bych chtěl mít taky svou vlastní farmu. Farmu, kde bych měl psy, kočky, drůbež a hlavně králiky ! ()

fojty

Zcela odkazuju na komentář uživatele Rob Roy. Malkovich a nečekaný konec je to pozitivní. Ale děj je strašně malý a hodně natahovaný! ()

Kalidor_

Podle mě nejlepší role Johna Malkoviche. Viděl jsem to na gymplu v rámci nějaké hromadné akce, která nám měla nalít do hlavy trochu té kultůry. A tento film byl opravdu zlatý hřeb celé akce. Hned na druhém místě byl klavírní recitál dcery paní profesorky češtiny :-) ()

Kurikmoon

Zaujímavý filmík. Prvá časť u mňa za 5 hviezdičiek. Veľmi silná scéna so psom a jeho pánom. Malkovichov výkon je parádny počas celého filmu. Ostatní fajn. Ale potom zrazu... Tak ako ma ten film bral, zrazu emócie vyšumia. A prekvapivý koniec? Možno, ale za akú cenu? Ktovie, možno keby to všetko skončilo až na vysnívanej farme bola by hviezdička, možno i dve navyše. Snaha prekvapiť za každú cenu, či robiť zo všetkého drámu je občas na škody. Tentokrát to tak tak bolo aspoň pre mňa. ()

J-o-k-e-r

Původně jsem napřed chtěl sáhnout po knize, ale nevydržel jsem to. Přesto po ní ještě určitě sáhnu, protože tento příběh mě velmi zaujal a myslím, že G. Sinise zde odvedl moc pěknou práci. Režijně i herecky, tam jej ale přece jen J. Malkovich trochu předběhl. Jsem moc zvědavý na srovnání s knižní předlohou. ()

Autogram

Dvaja chlapi, jeden bystrý a druhý menej bystrý blúdia Amerikou. Nemajú nič okrem svojho sna o malej farme so sliepkami a zajacmi. Keď ich sen začne naberať na reálnosti, veci sa komplikujú. Celý film je o partii mužov, iba jedna žena do ich poriadku vnáša zmätok. Ona a svojské myslenie siláka Lennieho vedú k tomu, že jeho jediný kamarát zažíva situácie na zbláznenie. Hlavne tá záverečná, oproti tomu je zastrelenie starého psa alebo nechcené zadusenie šteniatka iba maličkosť. Okrem záveru ma prekvapil rozhovor so zhrbeným černochom, tu sa nielen schyľovalo k průseru, ale aj jeho myšlienky boli silno provokatívne a hlboko pravdivé. –––– Na to, aby byl chlap dobrej, nemusí být chytrej. –––– Já mluvím a ty vůbec nic nechápeš. Tobě je vlastně fuk, jestli neslyšíš, nebo nerozumíš. Meleš, jak chceš. ... Co, když se George už nikdy nevrátí? Co pak? –––– Proboha, Lennie, nepamatuješ si to, co se stalo, ale každý mý slovo jo. ()

vyfuk

Klasický film, co patří do top 300. Má svoji charakteristickou hudbu, která k filmu přesně sedí. Má i klasický děj a všechno, co k tomu neodmyslitelně patří. Důvodem, proč jsem se k filmu dostal několik let po ukončení své Pouti 300 je prostý a to ten, že jsem si chtěl vychutnat nejdříve knihu i v rámci povinné četby. Nakonec to skončilo, že jsem knihu znal téměř nazpaměť bez toho aniž bych přečetl poděkování z knihy. Na filmu je asi hlavně i zajímavé, že se jeho režie ujal sám Sinise, který si střihl i hlavní roli. Malkovich mi do role původně neseděl, ale nakonec dle mého odvedl lepší práci, než mohl kdokoliv jiný. Důležitý přínos pro světovou a i adaptační filmografii. ()

Pecival

Hezké, ale ničím výrazné a navíc docela dlouhé na tak málo děje, který pomalu spěje k trochu předvídatelnému konci. Nemůžu ale říci, že bych se nudil a způsob ztvárnění postavy Johnem Malkovichem se mi líbil - moc se nepitvořil a přitom tak nějak vypadal fakt dementně :) ()

Philoun1

Skvělý film se strhujícím výkonem Johna Malkoviche, kterému věříte každé slovo, i Gary Sinise se výborně popral s režií. ()

latvar

Je to můj bratranec, když byl malý kopl ho kůň do hlavy :-D tak z tohohle jsem opravdu nemohl, výborný film o dvou nerozlučných kamarádech, jeden hlupák a nekňuba a druhý ukecaný intelektuál, navzájem se dobře doplňovali, tenhle film by měl vidět každý filmový fanoušek... ()

NUbijec

Jedna z nejlepších adaptací knihy co znám. Na to, že na celý film měl režisér jenom krátkou novelu nikde není nápadně natahován a připadáte si že knížku čtete. Herecké obsazení je velmi přesné a Malkovich je opravdu překvapení. Na začátku sem si říkal, že je křečovitý a nedokáže zahrát hodnýho retarda, ale při scéně kdy mu Curley rozmlátí ksicht a on mu rozmačká ruku sem byl opravdu přesvědčen, že jeho obsazení film vyneslo na příčky nejvyšší. ()

Hortenzia

skvele spracovaná kniha johna steinbecka s veľmi silným príbehom a dokonalým "prostáčikom" johnom malkovichom (neverím,že za to nebol ani len nominovaný na oscara) ()

ZkuKol

Sinise sice adaptoval skoro každou řádku a obkreslil každý obraz co z knihy vyplývá, ale nějak tomu unikla atmosféra. Ač se hudba i herci snaží, je to celé takové platonické, ploché bez emocí... 70% ()

Maynard.

Parádní drama. Svojí výpravou a atmosférou mi to dosti připomínalo neméně kvalitní snímek Pravidla moštárny... Malkovich nám jasně ukázal, kdo že je na plátně pánem. Dokonce si i myslím, že v tomto roce předčil Dr. Hannibala Lectera, který byl oceněn soškou. Nicméně plný počet hvězd nedám, protože mě film chvílemi přišel až příliš rozvleklý. Taky jeden z těch, který si pustím až tak za 20 let :o). Ve filmu jsem téměř úplně postrádal hudbu, která mi tam opravdu hodně scházela. Ještě bych se chtěl dotknout konce, ve kterém jsem naprosto pochopil hlavního hrdinu a to co udělal mi přišlo sice krůté, ale naprosto pochopitelné a nezbytné... ()

OughJay

Nečet jsem knižní předlohu, takže nemůžu posoudit, kolik mojeho hodnocení ubral scénář a kolik to ostatní. Nemyslel jsem si, že mě ten film vůbec dokáže zaujmout, přesto jsem se po pár minutách zakoukal. Ubíhá to celkem svižně, občas přijde na více, či méně dramatickou scénu, ale celkově tahle knižní adaptace nedosahuje takový úrovně, jako jiný filmy o duševně zaostalejch. Můžu jmenovat za všechny např. Forresta Gumpa, Leona, či Čistou duši... Konec byl moc rychlej a ne tolik emotivní, jak bych čekal. Ale abych jen nekritizoval, vyzdvihnout musim výkon Johna Malkoviche. Je to první film, kterej jsem s nim viděl a doufám, že to neni taky poslední, ve kterym zahrál tak skvěle. Zároveň mi přijde trochu škoda, že se Gary Sinise jakoby stáhnul spíš do seriálovejch rolí, protože podle mě rozhodně má potenciál utáhnout pořádnej film... ()

Ferinka

Když někdo točí něco podle Stainbecka, tak to může jen pokazit nebo si ponechat důstojnost. Tady to bylo důstojné poměrně dost, hlavně díky Malkovichovi, ale jinak bych tam našla hluchá místa, která by se dala využít lépe. Ovšem scéna, kdy berou staříkovi to nejmilejší, co má, byla úžasná. ()

netahlo

Krasny snimek o casech, kdy holky chtely pichat, chlapi se chovali jako chlapi a negr by negr a zadnej afroamerican. Malkovich ve sve nejlepsi roli. ()