Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

Don_Salier

Po dnešním druhém shlédnutí musím hodnocení zvýšit na 5 hvězdiček, protože film mě neskutečně zaujal, plný realistické atmosféry, dechberoucí výkony jak neesona tak rushe. smekám ()

swinevenca

Tahle verze mě teda vůbec nesedla, přišlo mi to nějak narycho sešitý, zbytečně dlouhý scény z amatérsky podaný revoluce, Gavroche se tam mihne ve dvou záběrech, takže jeho smrt na barikádách vůbec není tím emotivním momentem jakým by měla být, na Claire Danes v roli Cosetty se mi taky nekouká dobře. Geoffrey Rush je klasicky hvězdou, zato Neeson mi v týhle roli s divnou parukou a vlněným svetrem vůbec nesedí. ()

calculus

Les Misérables od Victora Huga je moje oblíbená "povinná četba" a toto filmové zpracování klasického románu mě rozhodně neurazilo. Liam Neeson zahrál svou roli Jean Valjeana výborně, neodbytný ohař inspektor Javert byl v podání Geoffrey Rushe rovněž velmi přesvědčivý, třetí part sehrála špína a nouze francouzských ulic revolučních dob. ()

Odpocivadlo

Nevidel som mnoho adaptácií Bedárov, ale táto ma bavila. Liama Neesona v úlohe starostlivého otca som prvý krát videl vo filme 96 hodín a pravdu povediac toto sa mi páčilo viac a bolo to záživnejšie. 75% ()

lobo87

Ďalšie spracovanie Bedárov, s luxusným obsadením, v ktorom u mňa zabodoval hlavne Geoffrey Rush. Zaujímavé kulisy, výkony, ale v porovnaní s Gabinovou verziou je to slabšie... 70% ()

pida123

Silný příběh, silné emoce a hlavně úžasné obsazení a zpracování. Bulela jsem jak malá...nebylo to proto, že by to bylo tak smutné, ale proto, že to bylo TAK krásné. ()

kacir

Američania urobili z tohoto krásneho diela iba veľmi riedku polievku, ktorá sa nedá porovnať s Bedármi s roku 1958. Neeson a Rush skvelí ako vždy, ale to nestačí. Veľakrát som nezmyselne krútil hlavou a niekedy som bol až pobúrený nad tým, ako si amíci urobili vlastný film so svojimi pravidlami. Úplne vynechali Thénardierovcov.. Hm.. Som si takmer istý, že tento film si už nepozriem, za to film z roku '58 určite áno. Na to ako to tu všetci chválili, je to sklamanie.. ()

FISSSH

Tady jsem poprvé viděla G. Rushe a docela mi zastínil všechny a (skoro) všechno ostatní. I když pražské kulisy se jen tak přehlédnout nedají... ()

Ricko

Asi nejlepší adaptace tohoto skvělého románu Victora Huga, skvělé byli herecké výkony a je skvělé že to bylo natočeno v našich končinách, ty hradby se tam krásně vyjímali. ()

K.O.vi

Napadá mě srovnání s francouzskou verzí z roku 2000. Líbila se mi osobně více dvojice Depardieu - Malkovich než Neeson - Rush. Anglicko-německá koprodukce z roku 1998 je dobrá, na 75 %, ale Francouzi mají k Hugovi asi přece jen blíže - 80 %. Je ale pravda, že Depardieu a spol. měli skoro 3x více časového prostoru, příběh nebyl tak nuceně osekaný jako v této verzi. Zajímavé je, že se oba počiny "Bídníků" natáčely mj. v ČR, nechtěli tím autoři snad něco naznačit? :-) ()

Ssova

Naprosto úžasné... Neeson opět exceluje, Rush prostě nemá konkurenta... Sice nemůžu porovnávat s jinými verzemi, ale i tak soudím, že je to jeden z vinikajících filmů... Mohla bych ho klidně vidět ještě stokrát a neomrzí se mi... ()

Dana1926

Jean Valjean byl chlap co neuhnul a šel tvrdě vstříc osudu a tím mě absolutně dostal. Liam Neeson byl absolutně famozní tohle je elita. Nebudu si hrát na hrdinu konec mě dojal. ()

E.T.Martin

Uma Thurman jako životem těžce zkoušená svobodná matka v předrevoluční Francii? Ne, prosím, ne, to už si spíše dokážu představit Silvestra Stallone v roli mistra Jana Husa. Jinak dosti průměrné zpracování celkem poutavého příběhu klasické literatury, jehož sledování se vleklo jako čekání u doktora v čase chřipek. Nemastný a neslaný dojem nespravil ani skvělý herecký výkon Geoffrey Rushe, což je asi tak jediné, co na tomhle filmu za něco stálo. ()

endrix

Film na motivy Hugových Bídníků. Vadilo mi vypuštění některých silných motivů z příběhu (malá role Thénadiérových, závěrečné zavržení a znovuobjevení Valjeana). Naštěstí zůstala základní dějová kostra i charaktery postav zachovány, takže výsledek je mírně nadprůměrnou podívanou s dobrými herci, slušnou výpravou a občas příliš zrychleným tempem vyprávění. Silné 3*. ()