Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

Gekon

Výborný nápad s přenesením děje do současnosti, dobré herecké výkony a vynikající soundtrack, víc snad z toho filmu ani vytřískat nešlo. A Kathryn je prostě k sežrání...... ()

Bonniesgun

Znásilnění klasické literatury a její převedení do současného světa bývá… rozpačité. Velmi nebezpečné známosti to ustály a navíc obohatily svět o krásný popis americké zlaté mládeže, několikaleté manželství pěkňoučké Reese a roztomilého Ryana a hlavně (!!!) absolutně úžasný soundtrack! Placebo, Blur, Fatboy Slim, Skunk Anansie, Counting Crows, Faitless a samozřejmě The Verve. Tohle CD je soudtrackem k životu strašné spousty lidí a má potenciál stát se hudební kulisou i dalším generacím. Možná je to moc optimistická prognóza, ale já – já jsem z něj i po více než osmi letech poslouchání pořád stejně „vyplesklá“. Dokonce tak, že nedokážu hodnotit Cruel Intentions objektivně… ()

LuNaj

Vynikající film, skvělé herecké obsazení (co si budeme pánové povídat, S. M. Gellar a R. Witherspoon jsou prostě kočky) a hlavně vynikající intriky. A zbožňuju filmy s překvapivým koncem. Už jsem se obával klasického amerického happyendu, ale.. Nenechte se mýlit;-) ()

George3110

Výborný film ktorý si veľmi rád pozriem aj viackrát. Niekomu sa možno nebudú páčiť herecké výkony ale s tým by som si dovolil nesúhlasiť. Je to veľmi dobre zvádnutý film ktorý pokračovania len pokazili a to je škoda. ()

curfew77

Pro mě i na několikrát neodolatelný mix soap opery, inteligentního humoru, erotiky, cynismu, romantiky, cool dialogů, sexy S.M.Gellar, roztomilé Reese Witherspoon, duchaplného Ryana Philippa, komické Selmy Blair, dokonale historických interiérů, skvělé hudby a koneckonců i několika myšlenek, které stojí za zapamatování, tím spíš, pokud se tvůrcům podaří vtlouct je do hlavy cílovému publiku, tedy post teenagerům :) Takhle se má literární klasika servírovat na přelomu tisíciletí, bohužel mám obavu, že se to od té doby nikomu nepovedlo s takovou nonšalancí. Svého druhu průlomový film a musím to zopakovat: nepamatuji si, že by někdo tuhle hozenou rukavici později v rámci žánru zvedl. Tenhle film zkrátka baví i po letech. Vytknout můžu snad jen podivně prostřihaný prostředek, kdy se občas nit příběhu poněkud zašmodrchává, a úplný konec, který je (byť věrný předloze) tak střeleně nadsazený, že ho nejspíš leckdo špatně pochopí :) Ale i přesto nejvyšší počet hvězdiček - 90 %. ()

Ele(a)nora

Je to hodně nadprůměrný film. Přenesení příběhu do současnosti se skvěle povedlo. Ale nemůžu si pomoct a v tomhle zůstanu konzervativní - Nebezpečné známosti s Malkovichem se mi líbily víc. ()

Cortyx

V celku je tento film o chtíči,sázce a odplatě, ale musí se uznat že ona konečná odplata byla vzkutku dokonalá. Nejvíce se mi na tomto filmu ale líbila hudba,kterou i čas od času zaslechnu cestou v autobuse když někomu začne zvonit telefon . ()

HarveyDent

Průměrný film, který říká, že každý bohatý teenager na Manhattanu je primitiv.( "Jak se jmenuješ? Clorissa. Bože ty si krásná, zvu tě na večeři. Tak jo.) Takto však sám ukazuje svoji primitivnost. Kumble neumí vytvořit scénu upřímnou či aspoň reálnou. Když už se neví co, tak promluví výstřih Gellarové nebo čuňácká huba Phillippeho. Jediné, co se v tom vymyšleném světě zdá skutečné je postava Witherspoon, o kterou se Phillippe "chemicky" pořádně ani neotřel, abyste mu věřili jeho lásku. Napínavý (happy)end, milostná scéna s Witherspoon a hecování těch dvou zkažených sourozenců bylo na celém filmu to nejlepší 70% ()

Lennie

Má učitelka češtiny tento film striktně odsoudila v porovnání s Nebezpeřnými známostni (1988) a Valmontem (1989). Bála jsem se, že převedení historické látky do současnosti skončí stejně špatně, jako v případě Romea a Julie Baze Luhrmana. Byla jsem překvapená, v některých částech přímo nedšená. Příběh zůstal stejně odporný (pravda, měla jsem možnost shlédnout jen Valmonta), některří herci mi do rolí seděli mnohem víc než při starších zpracováních (Ryan Philippe a jeho andílkovský úsměv, který mrazí, S.M.Gellar se svým sobeckým vzhledem a vystupováním, Reese Whitterspoon jako vtělení panenství.), úžasná hudba a ten závěr... Ano, klasika by se možná neměla předělávat, ale v případě Nebezpečných známostí se nejspíš autorovi povedlo něco nadčasového, co vystihuje nejen společnost 18.století, ale dokáže zasáhnout i v tom 21. ()

ratpile

První polovina nezajímavé Beverly Hills ze života pracháčů, druhá polovina mě strhla. Tohle je teen film na úrovni, chápu že se stal pro mnoho teenagerů kultovním. Jednoduché, provokativní, erotické, ke konci plné emocí s odpovídajícím sexy vizuálem a především dokonalým soundtrackem, tak má teen film vypadat, na míle vzdáleno vulgárním party odpadům. Není to žádný div kinematografie, ale funguje na výbornou.I let the melody shine, let it cleanse my mind, I feel free now.. ()

Le artist nova

Film o zvrácené dvojci nevlastních sourozenců, kteří využívaj intrik a mazanosti k dosažení svých zájmů. teenagerovská dvojce Kathryn a Sebastian jsou zabezpečeni svými rodiči a podle toho se odehrává i prostředí v jakým se pohybují. Film nepohlíží na detaily a ani se nesnaží chovat přirozeně. A jeho přímočarost může zaujmout jen nenáročné diváky nebo ty co se chtějí jen pobavit jednoduším filmečkem. ()

Romeroo

Pro mě asi jeden z nejlepších filmů, který řeší „teen“ problémy…není pouze o hloupých kecech a žvástech, tipu p*chat, mr*at atd.…postava Sebastiana je naprosto skvěle napsaná a hlavně jeho proměna je celkem povedená, ikdyž dost očekávaná…pro mě velmi milé překvapení a skvělá zábava, která má sice pár hluchých míst, ale ty jsou vykoupené posledními deseti minutami…konec „dobrý“ všechno dobré : - ))) 83% ()

Dinsberg

Zatím nemám možnost srovnávat s Formanovou verzí, nicméně zde mi přijdou postavy poměrně plastické, i když trochu šablonovité. Celý film zachraňuje moderní pojetí "deus ex machina", které vede k nevyhnutelnému rozuzlení. ()

ladyClaire

Tohle nebylo špatné. Nevadil mi ten lehce seriálový punc, nevadil mi poněkud "hollywoodský" pohled na věc, i ta stylizace do přítomnosti by byla v pořádku, kdyby se to chytilo za jiný konec. Přiznám se, že rušivým elementem, byla určitá bizárnost - problematika románu z 18.století zasazená do dnešních dob... Mně osobně to k sobě prostě nepasovalo (možná jsem taky zhýčkaná nedávným shlédnutím Nebezpečných známostí od Frearse a Valmonta od Formana), ale vzpomněla jsem si přitom na zpracování Romea a Julie od Baze Luhrmanna, které je také zasazené do dnešních dob a to je podle mě skvěle zvládnutá látka. Tady jsem postrádala nějakou originalitu - vzal se klasický námět a zasadil do prostředí seriálových hvězd a kulis. Když ale opomenu tuhle moji největší výtku, musím uznat, že jinak jsem si film celkem příjemně užila. ()

Mire

Filmy tohoto typu som nesledoval, ale toto je celkom zaujímavý príbeh o tom ako sa bohatý playboy zamiluje do dievčiny ktorá bola súčasťou stávky s jeho nevlastnou sestrou. Najviac sa mi páčila postava Kathryn ktorú stvárnila Sarah Michelle Gellar, ktorej to s tmavými vlasmi veľmi pristane - možno dokonca aj viac ako s blonďavými :) Celkovo dobrý, pohodový filmeček :) ()

rob_troy

Sloučíme dramatický role herců a do jejich bezcitnosti vložíme romantiku, city a především vášeň. Mladej bohatej casanova se zamiluje, žárlivá sestřička ho chce šukat a potom tam třísknem konflikty jak panenský blány (v určitou chvíli doslova) a věci chytnou napětí. Psychologie postav na pravé úrovni a láska využitá jiným směrem. "Nikdo se nedokáze změnit přes noc." ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“