Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

hastafix

Občas se to dalo,občas se mi chtělo blejt a původně sem chtěla přidat ještě jednu hvězdu...ale po opakovaném shlédnutí po osmi letech sem se musela podřídit svědomí. ()

kolly13

Dobrý průměr. Pěkná Reese Whitherspoon. Ucházející Sarah Michelle Gellar. Ryan Phillipe je takový hezoun, že je mi špatně. ()

ir.hools

Intriky, ale i pravá láska, erotika, drama, romantika...všechno se tu tak hezky snoubí...mám tenhle film ráda, je to prostě dobře napsaný, dobře natočený a hlavně výborně vybraný herci :) Ryan Phillippe na roli lehce perverzního snobskýho hošíka, kterej má (téměř :)) každou, na kterou si ukáže, pasuje jako zadnice na hrnec a Reese na romantickou naivku taktéž....:))) 85 % ()

MFJD

Koniec dobrý všetko dobré, to však nepaltí u tohto novodobého remaku. Koniec dobrý a to je asi tak všetko čo môže táko slatanina ponúknuť ak nerátam ešte hudbu. Za celkom prijatelné branie predlohy je to aj s hudbou za jeden inak by to bol odpad ako bič. Úplne nemysliteľne je porovnávanie s filmom z r. 98 Nebezpečné známosti. Tu je príklad že všetko sa nemusí podariť a zakomponovať. ()

Desmi

Prostě výbornej snímek. Sarah jakožto znuděná a zhrzená zmije je prostě božská a já se výborně bavil. =) Ryan jako znuděnej frajírek, kterej se baví lovením naivních krásek, taky výborný. Ještě bych vyzdvihl úvodní a závěrečnou hudbu, protože ta tam pasuje dokonale. =) ()

marrrrian odpad!

Účel filmu? ...Ok, beriem, že niektoré filmy sú bezúčelné, ale tak teda účel predlohy? Aká je vlastne cieľová skupina? A vlastne, je mi to jedno. Toto bol jeden z najumelejších filmov, ktoré som kedy videl. Ozaj strach a hrôza, a čo sa deju týka, no veď to každému musí varovné svetlo zasvietiť v hlave, okamžite po prečítaní obsahu filmu. ()

KeanuTheBest

Luxusní film a ještě luxusnější soundtrack!!! Rozhodně doporučuju. Krásní lidi, romatnika, intriky a ten nejkrásnější filmový polibek :) Tak moc se k sobě Ryan a Reese hodili, že se dali dohromady i v osobním životě, škoda jen ,že jim to nevydrželo. Moc hezký. ()

Shimmy

Film, který jsem viděla už mnohokrát, a patřící mezi mé nejoblíbenější. Konec mě ale vždy dostane, ať to uvidím kolikrát chci. ()

deathmoon

Cruel Intentions je moja srdcová záležitosť. Film som prvý krát videla skoro 15 rokov dozadu a to čo vo mne vtedy zanechal, zanechal navždy. Obdivovala som tú psychologickú prípravu diváka na vyvrcholenie. Vžívala som sa do manipulácie, chladnosti, krutosti, lásky, do intríg a klamstiev a do prerodu obyčajnej stávky v skutočnú lásku. Jednoducho som sa vžila do príbehu Sebastiana Valmonta, do emotívneho filmu na ktorý nikdy nezabudnem. ()

mima33

Knihu som nečítala a ani sa nechystám - akosi ma to neláka, no toto filmové spracovanie ma jednoducho dostalo. Perfektne spracovaný film, so zaujímavými postavami a skvelým koncom. ()

Desmond04

První hodina filmu by si u mě zasložila bez debat pět hvězdiček. Zbytek se mi už tak, ale nezamlouval a předimenzovaný konec mě vyloženě zklamal. Nicménně Cruel Intentions je v jádru velice zajímavý výtvor. Skvělé herecké obsazení táhne kvalitu pořádně vzhůru, především bych vyzdvihl Ryana Phillippa a mojí femme fatale Sarah Michelle Gellar. ()

Fajung

"Žiadna žena nedokáže muža zmeniť. Sú však muži,ktorí sa zmenia z lásky k žene." Film o tom, ako ľahko a ako často sa hrajeme s citmi druhých ľudí, len pre svoje vlastné potešenie, pre svoje potreby. Ale všetko sa zmení, až v momente keď sa zaľúbime - práve vtedy v šťastí druhého nachádzame to svoje a naše ego sa vtedy vytráca. No a ako to už často býva, tak láska má niekedy aj svoje obete. Čo zdobí tento film sú výborné herecké výkony, krásna muzika a celková pointa. Aj keď to nieje ani zďaleka 100% záležitosť, tak film patrí do mojej skupiny obľúbených filmov. 85% ()

Kackas

Na tento film jsem se podívala až teď, i když je už nějakých 15 let starý, když jsem na něj viděla upoutávku v televizi. Ze začátku na mě působil jako nějaká oplzlá komedie, nevěděla jsem, že to má být drama. Ale čím déle jsem se na film dívala, tím více mě začal bavit. Psychika postav byla skvělá, stejně tak jako tam byly vidět propracované vztahy mezi postavami. Ale musím říct, že jsem se v tom občas ztrácela. Herci odvedli výbornou práci, film byl propracovaný, i když musím říct, že tam možná mohlo být více scén, protože film měl opravdu nečekaný a rychlý konec. ()

zigy

Bavilo mě erotické napětí mezi zhýralým Sebastienem a krásnou Katrin, to bylo k nevydržení....ty šílené intriky byly moc zamotané, až jsem se v tom ztratil, ale zase ten sexuální náboj to vynahradil. A to vlastně všichni zůstali oblečení......Hlavní myšlenka? Když je někdo mladý a bohatý, má roupy.... ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“