Někdy stojí člověk před těžkým rozhodnutím. Na jedné misce vah je morálka, na druhé peníze. Pro počestného člověka teoreticky snadná rovnice. Jenže – být chudý jak kostelní myš a porušením věrnosti pomoci svým nejbližším – to je dilema. Takové řeší i zahradník (V. Menšík) a jeho žena Julie (I. Janžurová). Místní hoteliér (I. Prachař) má krásnou mladou ženu (M. Drahokoupilová), ale bohužel s ní nemůže mít děti, po kterých tolik touží. A tak ho napadne, že by mohl pomoci právě zahradník – má kupu zdravých dětí a v tomto delikátním případě je tedy tou nejlepší volbou… Těžké rozhodování pro zahradníka: prodám-li svou mravnost, může to přinést rodinné štěstí? Žádné obavy – nakonec vše dobře dopadne. Každý bude spokojený, i když k nevěře zahradníka nedojde… (Česká televize)

pytlik...

Vzteky jsem si tu rozkousal dvoje boty, já si taak zakládám na svý pověsti zdatnýho spoileristy, ale kam se hrabu na režiséra Nováka. Ten konec celý detektivky vyzradí hned v názvu filmu. Jinak, když už lékařská věda tak pokročila, někdo by měl vzít z Menšíkova hrobu DNA a naklonovat tak dva, tři exempláře. A rázem se vymírání národa překlopí v exponenciální růst populace. ()

noriaki

Tak jak? Byla to nevěra, nebo nebyla? Ivo Novák z námětu natočil rozvernou komedii, ale s trochou úprav by z něho mohla být trýznivá zraňující konverzačka. To bych ale všem těm sympatickým postavám vůbec nepřál. ()

PollyJean

příjemná ale dost natahovaná hříčka, kterou netřeba přeceňovat, stejně jako zdejší herecké výkony, odpovídající, ale ničím neoslňující. Co z celého příběhu plyne? Rozhodně nepodceňovat manželky, které si vědí rady v každé situaci a kýženého výsledku dovedou dosáhnout mnohem elegantnějinež starostliví manželé... ()

Autogram

Taký malý český obrátený Neslušný návrh. Hlavne, že všetko dobre dopadne a všetci sú spokojní. Možno tam boli niektoré scény navyše, ale scéna lúčenia pred akciou stála nad všetkým. –––– Tamhleto je moje žena. Teda to je její nejpodstatnější část. –––– Ať jseš brzo zpátky. Ne aby ses tam nakvartýroval na tři dny, prasáku! ()

Specs

Hláška: Julie Andrýsková: - "On ti nabídl peníze, když uděláš dítě jeho manželce?" Ondřej Andrýsek: - "Jo, je to blbost." Julie Andrýsková: - "Počkej, ty peníze by se nám moc hodily, pro rodinu to musíš udělat." Ondřej Andrýsek: - "Moc se mi nechce, ale dobře tedy." Julie Andrýsková: - "Ty kurevníku, ty chlípníku nemravná!" ()

klúčik

Herecký koncert Vladimíra Menšíka a Ivy Janžurovej. Hlavne herecký výkon pani Janžurovej je koncert. Je zaujímavé , že na scenáry filmu spolupracoval aj Vladimír Menšík... 85%. ()

Bohemák

Velmi zábavné. Velmi dobrá předloha, se kterou se tvůrci znamenitě vypořádali. Jednoduchý problém, několik podezřelých... Tohle je věc, kterou jsem na Silvestra moc nevídal, a přitom bych to stavěl minimálně na roveň Bohoušovi. ()

Paity

Naprosto padární záležitost, herecký koncert Vladimíra Menšíka, ale hlavně i Ivy Janžurové. Není co dalšího dodat. ()

ondrula

Tenhle snímek je myslím strašlivě přeceňovaná šestáková fraška, která si v sobě nese jednak takovou tu prvoplánovitou přihlouplost povídek z 19. století a jednak nudnou ukázku buržoazní strnulosti. Nijak zvlášť vtipný mi to nepřišlo a to ani když Menšík rozvinul svojí pověstnou komickou žoviálnosti, kvůli který mu ostatně asi titulní role byla psána na tělo. V podstatě zklamání. A nechápu, proč tady má Menšík jako wallpaper svojí fotku z nějakýho svýho Silvestra nebo čeho. ()

J R C Pecuchet

Vynikající komedie o tom, jak neplodný manžel Ilja Prachař zařídí náhradního otce svého dítěte. Herecký koncert Vladimíra Menšíka, Ivy Janžurové, Josefa Kemra, Waldemara Matušky a spoustu dalších. Bravo, psal se rok 1971. ()

Jeremiah

Příjemný film, který však s vyjímkou kvalitních hereckých výkonů nic moc nenabídl. Děj se dal vcelku lehce předvídat, a přiznám se, že s dvojicí Menšík - Janžurová jsem již viděl kvalitnější filmy. Zlatá střední cesta - 3. ()

zahadum

Geniálna vecička...dokonalá s pointou ..ďakujem pán Menšík za námet a herecké stvárnenie :) p.s. v komentároch je toľko debilov ktorí prezradili pointu,že si zaslúžite nebyť deťmi svojho otca. ()

Ben Nevis

"Ty kurevníku... ale ty peníze by se hodily." Autorem námětu je sám Menšík, a tak je o třeskutou zábavu postaráno. Povedla se i závěrečná pointa. Ale jinak jsou postavy anekdotické, není u nich žádný vývoj ani posun. Takový Troškův Kameňák s inteligentnějším humorem. ()

MickeyStuma

Zábavná povídková etuda s dobře propracovaným scénářem a dobře zahraným. Z těchto herců by si měli ti současní vzít příklad. Po dějové stránce žádné zbytečné odbočky, žádné zbytečné natahování, zkrátka se jde ihned k věci. Spousta hlášek zasazené na ta správná místa aby náležitě vynikla. Jedna z nejlepších vtipných nestárnoucích televizních počinů. ()