Někdy stojí člověk před těžkým rozhodnutím. Na jedné misce vah je morálka, na druhé peníze. Pro počestného člověka teoreticky snadná rovnice. Jenže – být chudý jak kostelní myš a porušením věrnosti pomoci svým nejbližším – to je dilema. Takové řeší i zahradník (V. Menšík) a jeho žena Julie (I. Janžurová). Místní hoteliér (I. Prachař) má krásnou mladou ženu (M. Drahokoupilová), ale bohužel s ní nemůže mít děti, po kterých tolik touží. A tak ho napadne, že by mohl pomoci právě zahradník – má kupu zdravých dětí a v tomto delikátním případě je tedy tou nejlepší volbou… Těžké rozhodování pro zahradníka: prodám-li svou mravnost, může to přinést rodinné štěstí? Žádné obavy – nakonec vše dobře dopadne. Každý bude spokojený, i když k nevěře zahradníka nedojde… (Česká televize)

Nail

Snad první film co jsem viděl s Waldemarem Matuškou. Náměť je parádní a myslel jsem, že otec je Matuška a ejhle on to nenápadný Josef Kemr :-D ()

tranquill

Výborně jsem se bavil, z jednoduché zápletky bylo vymačkáno asi vše a především dialogy Menšíka s Janžurovou jsou parádní. ()

Schlierkamp

Československý televizní komediální film na poněkud košilaté téma. Elegantní, avšak stárnoucí ředitel hotelu pan Vika (I. Prachař) se svou půvabnou ženou M. Drahokoupilovou nemohou mít děti. Jelikož je vina na mužské straně, je po vzájemné diskuzi a souhlasu obou manželů přemluven k jistým výpomocným úkonům podle počtu dětí velmi plodný zahradník V. Menšík. Právě dialogy mezi Menšíkem, jenž se dokonce podílel na scénáři, a zejména jeho ženou skvělou I. Janžurovou patří mezi nejzdařilejší scény. Kromě těchto dvou manželských párů se výrazněji v komedii objevuje W. Matuška v roli bohémského a atraktivního sochaře a také J. Kemr, jakožto nečekaně schopný gynekolog. Kam slunce nechodí hodnotím jako jednoduchou komedii s vynikajícím hereckým koncertem Menšíka a Janžurové a současně jako nadprůměrné dílo režiséra I. Nováka. ()

franzkfk

Dokonalé nastavení toho pravého zrcadla společnosti. Lidé byli, jsou a budou stejní. A ač jsou výjimky, stále ovšem potvrzují pravidlo:) ()

markotter

Když se vyhodí ideologie, přidá výborný námět a skvělí herci (mě se nejvíc líbila prostoduchá Janžurka), tak i v komunismu může vzniknout výborná komedie (a ne jediná). Trochu jsem nechápal, k čemu tam byl Matuška, ale sympatický, to on byl... ()

Nocturno culto

Dodnes jsem ani netušil o existenci tohoto parádního filmového dílka, v kterém dominuje Vladimír Menšík společně s Iljou Prachařem, jež doplňuje charizmatický Walda s Ivou Janžurovou a nelze opomenout "tichou vodu" pana doktora Kemra, který je v celé situaci dokonale zainteresován, byť se to na první pohled nezdá .. ()

bearmeedek

Kam nechodí slunce - tam nechodí sochař, jak jsem se domníval, ale zase jen a jen lékař. O tomto roztomilém dílku jsem neměl ani ponětí a o to více mě potěšilo, že mohu dnes ještě vidět "novou" starou českou komedii. A ke všemu obsazenou klasickými hvězdami. Na socialistické Československo a její televizi poněkud buržoazní a prasácké téma. Ale líbilo se teď a líbilo by se i kdysi. ()

mira.l

Tohle je taková jednohubka, která je hereckým koncertem prakticky všech zúčastněných. Ať už je to Prachař, Janžurová, Menšík, Drahokoupilová nebo Matuška, všichni skvělí. ()

montenegro

Naprosto geniální a neprávem tak trochu zapomenutá a málo reprízovaná komedie. Herecký koncert V.Menšíka a I.Janžurové. ()

1mArc0

Veľmi pekná a povedená komédia. Čudujem sa, že za minulého režimu prešiel takýto kontroverzný námet. /80 %/ ()

milwaukee

Prasáku, čuňáku, kurevníku. Janžurová perlila, Menšík byl skvostný a každý, kdo se ve filmu objevil, neměl chybu. A dostal mě Ivo Niederle, který ve čtyřiceti hrál týnejdžra. Jedna z nejlepších českých komedii. A teď už pochopím, že některé události je velmi těžké vysvětlit. Někdy to prostě nejde :-)) ()

Jehan

Sympatická retro stylovka z raných 70. let. Zdá se, že si všichni zúčastnění s gustem zahráli a dali této nenápadné perle televizní tvorby patřičnou šťávu, které zdánlivě dominují programově zhovadilý Menšík (+ jeho k uzoufání stupidní manželka Janžurová) a ostentativně sympatický Matuška. Ovšem dokonale trapný hybatel děje Ilja Prachař zasluhuje velké uznání, kterého by se mělo dostat i neobyčejně slizkému Josefu Kemrovi. Hudba se povedla, až na celkem zbytečné písničky, bez kterých by to šlo jistě lépe. Vtipný a příjemný zážitek, za který díky. ()

subic

Taková příjemná komedie na nějaké deštivé sobotní dopoledne k žehlení a podobným pracem. Děj není nijak náročný, tady jde spíš o herecké výkony Janžurky a pánů Menšíka, Prachaře, Kemra a dalších. ()

ostravak30

Kvality komedie zvedá především vynikající herecké obsazení a docela zajímavá zápletka, která se navíc ještě zaplete, protože vlastně nic nebylo. Je to opravdu úžasná komedie i díky hereckým mistrovstvím právě V. Menšíka a Ivy Janžurové. Za šedesát sedm minut jsem se pobavil a a jsem si jistý, že V. Menšík mnohokrát opět improvizoval. Snímek navíc doprovází zajímavá hudba a myslím, že se povedl i scénář a ocenil bych do jisté míry kameru. ()

Pitryx

Tak jsem to viděl asi potřetí a pořád nevím proč tomu nemohu přijít na chuť. Mi to prostě zase tak výborné nepřijde. Ale fakt netuším proč. Něco mi tu vadí. Ale co? ()