Někdy stojí člověk před těžkým rozhodnutím. Na jedné misce vah je morálka, na druhé peníze. Pro počestného člověka teoreticky snadná rovnice. Jenže – být chudý jak kostelní myš a porušením věrnosti pomoci svým nejbližším – to je dilema. Takové řeší i zahradník (V. Menšík) a jeho žena Julie (I. Janžurová). Místní hoteliér (I. Prachař) má krásnou mladou ženu (M. Drahokoupilová), ale bohužel s ní nemůže mít děti, po kterých tolik touží. A tak ho napadne, že by mohl pomoci právě zahradník – má kupu zdravých dětí a v tomto delikátním případě je tedy tou nejlepší volbou… Těžké rozhodování pro zahradníka: prodám-li svou mravnost, může to přinést rodinné štěstí? Žádné obavy – nakonec vše dobře dopadne. Každý bude spokojený, i když k nevěře zahradníka nedojde… (Česká televize)

Karlas

Báječně zamotaná komedie o jedné velké lidské touze. Krásný příběh s vynikající českou hereckou společností a příjemným koncem, ve kterém všem hříšníkům rádi odpustíme a všichni zúčastnění dosáhnou radosti a štěstí. ()

Orlau32

Báječná komedie. Výborný MENŠÍK, JANŽUROVÁ září, Marie DRAHOKOUPILOVÁ prudce elegantní (i co se výkonu týče), nezvyklý námět a přesto se snad v životě mohl stát. Prostě úžasné. Tento film by měl být ve "Zlatém fondu českých filmů". ()

fragre

Ještě dozvuk šedesátých let, který se nějak propasíroval skrze cenzuru. Komedie sice nenáročná, ale chybu nemající. ()

blackrain

Kam slunce nechodí, tam pošli Menšíka a nebo radši doktora, protože tam kam nechodí slunce, musí doktor. Tady to platí dvojnásob. Moc hezká historka ze života. Podobnou jsem už několikrát vyslechla v hospodě. Tam lidi v dobré náladě na sebe vyklepou všechno. Na té krásné plovárně, kam vplul Waldemar Matuška a okouzlil místní dámy, jsem se naučila plavat. Je to plovárna s restaurací Jureček v Říčanech. Pan Menšík opět nezklamal. S Janžurkou mu to pěkně klapalo. Mimo nich jsou i další herci, kteří se s nimi moc hezky doplňují. Mám tuto hříčku hodně ráda. ()

rt12

,, Kdo by Ti za to platil, ty prasáku." Plejáda skvělých herců společně s Waldou rozehrála hru, která nenechá v klidu Vaši bránici. Ilji mi bylo trochu líto. ()

topi

Ivo Novák natočil tuhle televizní komedii podle námětu Vladimíra Menšíka, který si zahrál zároveň i nadsamce a otce deseti dětí, který má obšťastnit jednu paničku (překrásná Marie Drahokoupilová), aby mohla mít dítě, když její manžel je neplodný. Dokonalá hříčka a dokonalá herecká škola. Tady všechno šlape na plný pecky, není jediné hluché místo a lišák Liška hudbou válcuje. Kam slunce nechodí, tam chodí lékař, a to doslova! :D ()

rakovnik

Vtipná taškařice, postavená na zajímavém námětu, realizovaná skvělými herci - Menšík, Matuška a další legendy našeho filmu. Divím se, že je tento film reprízován tak málo. Navíc, pointa je hezky vygradovaná a překvapivá, zaručeně pobaví. ()

pakobylka

Vtipná letní hříčka, která neomrzí. Vyznačuje se perfektním hereckým obsazením, disponuje originální zápletkou - a stejně originálním rozuzlením. ()

Martrix

Ne, že bych byl puritán, nebo si liboval v moralizování, ale pointu tohoto kousku nepovažuji za chytrou, ani vtipnou. Mou optikou je nevěra velké svinstvo a když je korunovaná ještě nasazením kukačky...pro to bych měl pochopení, jen kdyby šlo o "manželem vyžádanou akci". Někdo namítne, že přesně to se v tomto příběhu stalo, ale skutečnost je jiná. Postava manželky se chovala jako háravá fena s pofidérním vkusem a tvůrci si s gustem a jistou mírou škodolibosti, smlsli na důvěřivém manželovi. Byla v tom lež dvou vyčůraných lidí. Oceňuji skvělého Menšíka s Janžurovou, pár vtipných míst, ale to je vše. Nechci pokrytečnit...prostě mám rád chytré, nebo ztřeštěné komedie. Tohle je strojené, takový hospodský konstrukt. I proto odhalení v závěru nemohlo fungovat, protože to bylo nedůležité. Jen hříčka...fórek. Bohužel to neumím odfiltrovat a jen se bavit. ()

otík

Výtečná situační komedie o mnohých nedoruzuměních, která vedou ke šťastnému konci. Skvělý herecký výkon Ilji Prachaře a Vladimíra Menšíka. Je to pohodová, nenároční, ale setsakramentsky vtipná a inteligentí komedie. Bravo. ()

dr.fish

Komedie lechtivá, o chtěném i nechtěném početí. Klasická situační řachanda, jejíž cennou devizou je skvělé herecké obsazení, ale zároveň jí sráží nekomplikovanost a čitelnost zápletky. Nebylo to špatné, ale přece jen jsem se chvílemi ostentativně nudil...60% ()

Mylouch

Diskrétní inseminační komedie v televizním provedení a ukázka, jak s malým rozpočtem udělat velký film, založený na drobném nápadu ANEB ...kam chodívají lékaři. Scénaristicky vypointovaný příběh se zvládnutým dramatickým obloukem i samozřejmě geniální herectví udržují přes předvídatelnost děje napětí. -"Maminka ti posílá podvlíkačky." -"Jako bych tě strojila do rakve. Nezapomeň na nás, tatínku. A né, aby ses nám tam, ty dobytku, zamiloval." ... Příklad profesní cti drobného řemeslníka: -"Já jsem poctivej člověk, já musím nejdřív vykonat dílo ... Rád bych byl do večera doma, musím ještě zalejvat kedlubny." ()

HonzaBez

V komentářích tu hodně lidí píše, že je to hlavně film o Janžurove s Menšíkem. To ja si všímal (hlavně v té první části) víc Prachaře, Drahokoupilove a taky elegantního Matušky. Nebylo to rozhodně špatně, Janžurka nadávající svému filmovému manželovi do kurevníků, když ho před tím sama do toho morálního dilematu dostala svými řečmi o tom, jak by se jim peníze hodily, byla jako vždy v komediální roli k popukání. Ale celé mi to přišlo takové dost nenáročné, skoro až bych řekl jalové... ()

farmnf

Špička mezi českými komediemi. Menšík coby obecní plodný kozel, který akt nakonec nemusí ani vykonat, zaplaceno dostane. Walda Matuška při své restaurátorské práci stihne restaurovat i Marii Drahokopupilovou, tedy její podstatnou část. Všichni jsou nakonec spokojeni i manžel Ilja Prachař. Geniální!!! ()

RonaMidu

pamatuju se,že jsem ten film viděla,když jsem poprvé nebyla na Silvestra s rodiči doma,tak jsem se teď na něj koukla znova,protože mi utkvěl v paměti....nepamatovala jsem si,kolik tam zahradníkovic měli dětí,ale zase jsem to nespočítala....a pila jsem tenkrát stejně ještě jenom rybízový mošt :-) ()

LadyPupu

Menšík s Janžurovou mají takovou malou manufakturu, kde zaměstnávají svoje děti, čehož si všimne Ilja Trautenberk Prachař, který děti mít nemůže. A pak se začnou dít věci. Hezký, nenáročný film se standardně skvělým Menšíkem a Janžurovou, kteří se tady jako manželé pěkně vydováděli. Ovšem ve vší počestnosti. Za chtivici tu byla madam Drahokoupilová. Dobrý, kdyby to bylo kratší dala bych o hvězdu víc. ()

PavelR

Stárnoucímu muži se stále nedaří splodit se svou mladou manželkou dítě. Naštěstí objeví na svých cestách zdravého muže, který má dětí plno. Nenáročná situační komedie odehrávající se za první republiky. ()