Někdy stojí člověk před těžkým rozhodnutím. Na jedné misce vah je morálka, na druhé peníze. Pro počestného člověka teoreticky snadná rovnice. Jenže – být chudý jak kostelní myš a porušením věrnosti pomoci svým nejbližším – to je dilema. Takové řeší i zahradník (V. Menšík) a jeho žena Julie (I. Janžurová). Místní hoteliér (I. Prachař) má krásnou mladou ženu (M. Drahokoupilová), ale bohužel s ní nemůže mít děti, po kterých tolik touží. A tak ho napadne, že by mohl pomoci právě zahradník – má kupu zdravých dětí a v tomto delikátním případě je tedy tou nejlepší volbou… Těžké rozhodování pro zahradníka: prodám-li svou mravnost, může to přinést rodinné štěstí? Žádné obavy – nakonec vše dobře dopadne. Každý bude spokojený, i když k nevěře zahradníka nedojde… (Česká televize)

Danulinda

Krásný námět, perfektně udělaný scénář a Janžurka s Menšíkem či Kemr s Prachařem naše herecké špičky. Co dodat - snad jen, že pro takovéto filmy je pět bodů hooodně málo. ()

Darth Kedr

Geniální a přitom tak jednoduché. Navrch poctivý humor a plejáda klasiků českého herectví, mezi nimi excelující Vladimír Menšík s Ivou Janžurovou. "A vůbec! Dej sem prachy, du se vožrat..." ()

honzic

Nezapomenutelný Menšík v povedené komedii malého formátu, takové se dříve točili nejlépe. Hodnocení: 75 % ()

swinevenca

...tam Kemr zanáší. Copak o to, Menšík měl dobrej nápad,ale hodinovej film to neutáhne,mimo manželský povídačky je to slabota a pointa tu převážnou nudu nezaplaší. Ale ty dialogy Menšíka s Janžurkou jsou na vytesání do skál. ()

Arigato

Komu věci nedocházejí, ten si žije zkrátka šťastněji. Lehce natažená, za to ale vcelku veselá anekdota. A pak že bez práce nejsou koláče. ()

Baldrick

Výborná televizní jednohubka na nedělní odpoledne. Na omezené ploše oba herecké tandemy excelují (Prachař-Drahokoupilová, Menšík-Janžurová), humorné zápletce o jednom neplodném manželství a neobvyklém plánu cesty z této prekérní situace dodává svěží rytmus (opět) skvělý Zdeněk Liška (hudební motiv k pelášející tatrovce) a netřeba snad dodávat, že se původní záměr pana hoteliéra z provinčního lázeňského městečka poněkud zvrtne, což ovšem víme jen my diváci, elegantní paní hoteliérová (bystře se chopící iniciativy a nenápadné režie celé "akce"), místní pan doktor, jehož interest v celé věci není jen čistě profesní, a v neposlední řadě dočasný návštěvník městečka, šarmantní restaurátor a parťák ke stolu v podání Waldemara Matušky. ()

cinemafil

Svižná komedie s kvalitním scénářem a dobře napsanými dialogy. Hvězdné herecké obsazení. Nadprůměrná zábava a podívaná. 4* ()

rigby

Docela povedená komedie. Má to vtipnou zápletku a výborné herecké výkony. I když mohlo to být ještě o chlup lepší. Ale na dobu svého vzniku je to nadčasové. To tím tématem. ()

gizi

Výborný nápad (námět Vl. Menšík) skvěle rozpracovaný, výborně zahraný všemi herci a jako bonus veselá hudba, 85%, 9.1.2016. Jen jedna připomínka - i když se tvůrci snažili navodit dojem první republiky, pořád to na mě působilo jako z doby spíš těch 60. let. ()

Cesty timem

Když někam slunce nepřijde, ale přijde tam Menšík (a tady i další), tak tam je veselo. Ale ne trapně veselo jako za dnešních (po dnešním) bavičů. On byl k tomu ještě pan herec, nevyčerpatelná studna vyprávění, sluníčko, člověk, který se rodí jednou za... za jak dlouho? Narodí se vůbec někdy někdo takový. Přesně takový samozřejmě ne, ale aspoň podobný živel.... A když je Menšíkovou partnerkou (podle mého) nejlepší česká komička Iva Janžurová, to je prostě koncert. Geniální námět, obsazení, zpracování... šlapavá hudba mistra Lišky. Nesmím zapomenout na Waldu, který byl po čertu právem ženami obletovaným idolem ikdyž si nezazpíval. A na pana Kemra, jehož mimika obličeje dovede vytvořit jako vždy náramné kukuče :-) A Prachařovi sednou tito podnikatelé a továrníci dvacátých let. Nenašel jsem důvod, proč neudělit 5*. ()

vinducha

Nejen Fešák Hubert , ale i tento film je excelentní dílo pana režiséra Nováka . V.Menšík v roli placeného plemenného býka , J.Kemr v roli utajeného svůdníka , W.Matuška a jeho bohém restaurátor , v neposlední řadě 1 z tehdejších krásek našeho filmu a televize M.Drahokoupilová , jako nešťastná manželka. Ostatní herci též skvěle. Výborná zábava. ()

Hombre8

Skvělý film s vrchním komediantem Ládínkem v čele! Ale ani ostatní herečtí matadoři se nenechali zahanbit. Svůj podíl na tom jistě mělo i rozdělení rolí, které se podařilo. Například Matuška do role potulného sochaře pasoval excelentně. Příběh jednoduchý, ale účinný. ()

Feacher

Jednoduché a přitom promyšlené. Hezký příběh, hezky se na to kouká a mistrovsky zahrané od všech zúčastněných. 5*! ()

Tongo

Abych se přiznal tak já moc na černobílé filmy nekoukám ale tenhle se mi i docela líbil a některé scény mě i docela pobavily jinak nemám co dodat . ()

Holly_Molly

Matuška existuje a zpívá si při věšení prádla a všechny ženský na plátně se mu chtějí dostat do kudrlinek. Zbytečně roztahaná nudná anekdota, pyšnící se jedině tak brilantím hereckým obsazením a pasážema s Menšíkem a Janžurkou.. ()