Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

Johnner

Bean prodělal kurzy "jak dělat srandu po americku" a ortodoxní fanda zlostí zatíná pěsti. "Tohle není Bean!" Naprostá pravda, Američané si nikdy nedělali hlavu nad tím, jestli znesvětí dílo, které bylo populární hlavně v Evropě, tak se s tím smiřme. Pak uvidíme, že Největší filmová katastrofa je zatraceně vtipný a nápaditý (pouze co se týče gagů, nikoliv příběhu) počin. ()

qwazaokki

60% Několikrát jsem řval smíchy nad povedenými vtípky. Bohužel se najde i dost nudných míst. A nejhorší je, že některé vtipy již působí vyloženě trapně. Jako např. v letadle, na letišti nebo mokré kalhoty na WC. To už opravdu není moc vtipné. Ovšem takové čištění obrazu nebo noční návštěva galerie určitě pobaví. I přes všechna negativa je tento film pořád lepší než nudné, ubohé a dost trapné Prázdniny. ()

gizi

Na to se dá dívat pořád dokola a pořád se budu smíchem mlátit. Jedna z nejlepších bláznivých (i když ne až tak bláznivých) komedií, viděno po několikáté a 95%. ()

just a child

O trošku nudnejšie ako starý dobrý seriál Mr. Bean, ale na večerný posed pred telkou vynikajúci materiál. Opäť pán Fazuľka ničí všetko čo mu príde pod ruku. Malé plus aj za hubdu, taká Beanovská :). ()

Lukkyn

Pokud máte rádi pana Beana tak si tohle nesmíte nechat ujít:-) I filmové plátno našemu příteli z marsu svědčí a válí na něm jako za mlada!!!! ()

intheend

Mám rád scénky Mr. Beana. Film působí spíš jako několik scének spojených dohromady trochu nudným zbytkem. Nejlepší je podle mě začátek, kdy dorazí do galerie a postříká se vodou a potom jak dá hlídači projímadlo. Ale i další scénky jsou super. Ještě se mi líbil fajn soundtrack. Celkově 70 %. ()

D||X

Scénky poslepované do sebe. Mezitím nějaký pokus o děj... Nebylo to úplně špatně, ale nefunguje to. ()

mcamino

Poprvé jsem tento film viděl cca před 8 lety, to jsem se smál během celého filmu, dnes jsem ho viděl podruhé, no, už to nebylo ono, ale bavil jsem se pořád, dám tomu 4*. ()

Alvin

Mr Bean podle očekávání nejlíp funguje ve scénách, které se podobají jeho krátkým skečům. Třeba devastace obrazu nebo "Bean the Chef". To mezi a všechny ostatní postavy jsou řekněme....no, průměrné. ()

chicotomas

Stále je to Mr. Bean, ale jednotlivé vtipné scénky jsou poskládány do dlouhého příběhu, který je občas velmi vtipný a občas dost trapný. Na druhé zhlédnutí je už většina fórů ohraných. ()

lvi_psouk

Lepšího experta přes umění nenajdete. Ostatně kolikrát jiných expertů ani není třeba, stejně jen plkaj rádoby sofistikovaný řeči, kdežto Mr. Bean jde rovnou k věci! A jeho výtvarné vlohy jsou rovny mým, proto ho mám tak rád! ()

pan_Bily

Přenesení Mr. Beana na filmové plátno mě příliš neoslovilo. Prostě mi to nesedí a přijde mi to možná i zbytečné. Na základní ose (zápletce) filmu by se dala postavit velice slušná a příjemná komedie (pokud by se tomu dalo trochu víc péče) i bez Mr. Beana. Takhle hrají prim stejně jen Beanovi skeče a zbytek děje se dostává do pozadí a působí jen jako taková spojovací omáčka mezi jednotlivými gagy. Ale Bean a jeho skeče jsou i v tomto filmu fantastický a i když je většina obšlehnutá z jeho tv minipříběhů, tak se jim vždy znovu rád a od srdce zasměju. ()

Martin819

Povedený film, který obaví, i když ho člověk vidí již poněkolikáté. A ten Beanův výraz, když je v koncích a neví co si počít - k nezaplacení :) ()

Askyr

Mr. Bean je prostě postava, která je tvořena na gagy, ne na mluvení. Bohužel nejde utáhnout celý film jen z řeči těla... Ten film mám rád, ale podle mého to promrhalo potenciál, aby se z toho stala jedna z nejlepším podobných komedií. ()