Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

Tonula

Nebudu se zabývat obsahem filmu, je notoricky známý. Celé je to postavené na jediné postavě a tak jsem léta přemýšlel, jestli to není příliš nesmyslné. Když jsem film znovu shlédl, musím říct, že je to naprostý úlet. Řekl bych, že je to dokonce nezapomenutelné představení Rowana Atkinsona a jeden z mála filmů, které si člověk s ničím jiným nesplete. Autoři vytvořili cosi zvláštního, co nezapadá do žádné jiné krabičky, než čirá komedie. Vlastně je tím jedinečný. Chápu, že to mnoho diváků vůbec nedocení, ale musím dát za originalitu ve své kategorii 100%. ()

mistr97

Největší filmová katastrofa bohužel neukazuje takového Mr. Beana, který si dokázal získat tolik fanoušků. V klasickém pojetí mě baví určitě více. Ve filmu je hodně znát přiblížení děje a humoru americkému divákovi. I přesto Rowan Atkinson ukáže něco, co připomíná jeho klasický repertoár, takže některé části dokážou pobavit. Mezi nejlepší scény patří snaha o vyčištění obrazu, kdy Mr. Bean udělá z ničeho totální katastrofu. 60 % ()

trotlicek

Whistlerova matka je Whistlerova matka! Tenhle film bude vždycky patřit k těm nejzábavnějším! Není co dodat. Kecy o tom, že Atkinson je filmový herec na hovno si strčte za klóbrc. On je prostě z jiný planety a dlouho tu nikdo takový nebude! Važme si ho! ()

petopetovic

První celovečerní film s Beanem, který jsem kdy viděl, takže nemohu hodnotit scela čistě jelikož tuto postavu naprosto miluji. Film neurazi, ale na druhou stranu s odstupem času ani nějak moc nenadchne, ale také neurazí. Krásná zábava, když nemáte co dělat a nebo v "bedně" nic nejede. ()

pt93

Jasně, není to úplně ten pan Bean, kterého známe z britského seriálu. Je to poameričtěná verze. Přesto mě i tak Rowan Atkinson neskutečně baví. Ten chlap je génius hrající magora, což na genialitě jen přidává. Film sám o sobě sice není oslňující peckou, jakou chtěl asi být, avšak dnes už legendární scéna s přemalovaným obličejem Whistlerovy matky se mi zaryla hluboko do srdce a úsměv na tváři mi vykouzlí i jen vzpomínka na ni. Celkově hodnotím, že ten film mám rád a nevadí mi jej vidět víckrát, než jednou. ()

freebob

Skeče Mistra Beana jsou určitě lepší,ale film také není k zahození.Rowan Atkinson zde válí,i když situační humor původních skečů tu je trochu více crazy. ()