Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

lesumir

Průměrnej film. Mám radši Mr.Beana když býval v televizi jako serial. No bylo něco ale tohle už prostě není ono. Občas jsem se zasmál, ale to bylo tak všechno. Většinou ale jen z donucení. ()

Hrabka

"Je to plakáát"... Mr Bean prostě bude hvězda napořád. Zdařilá komedie, která sice nestojí za moc, ale aspoň ten Atkinson tomu dává šťávu. 55% ()

Jamal

Snímek. který obsahuje většínou ty lepší nápady ze seriálu, škoda ale že Rowan už ukončil kariéru Mr Beana, neboli pana fazolky, protože navzdory jeho IQ ( nad 140 ) mu role sedí jako ušitá, můžete se o tom přesvědčit v jakémkoliv filmu kde hraje. V poslední době třeba v Lásce nebeské nebo Johnymu Englishovi (( :: ()

juta

Mr. Bean jede reprezentovat Velkou Británii do Ameriky. Musíte zohlednit, že v pozadí není slyšet žádný smích, a aby film za něco stál, musí Bean párkrát promluvit, což není úplně typické. Podle mého hodnocení můžete usoudit, že se mně Beanovo dobrodružství moc líbilo a skvěle jsem se bavil. ()

Pepinec

Máte-li někoho rádi, odpustíte mu i nějaký ten úlet. Anebo ne, jak je libo. Já s tím ale problém nemám, zvlášť když mi ten někdo alespoň na 85 minut zpříjemní život. (Filmfest Hurghada 2012, 39/67) ()

Big Bear

Britský humor importovaný do USA a to ještě do celovečerního filmu. Kupodivu to také funguje i když hlavní síla opět tkví v jednotlivých scénkách... Atkinsonovi skvěle sekunduje unavený MacNicol s energickou Pamelou Rheed coby jeho trpělivou manželkou (než pohár přetekl) :-). Pokud bych měl srovnávat třeba s Johny Englishem, tak expert na Whistlerovu matku je rozhodně lepší. Dávám troje slipy s baterkou . * * * ()

JohnnyD

Tak to dopadne, keď na kultovej postavičke moderných grotesiek sa snažia postaviť celý film dokonca aj s príbehom. Na rozmedzí medzi genialitou predlohy a hlúpym námetom nakrútiť z toho celovečerný film s kvantom dialógov. ()

Indiana

Zdaleka ne tak vtipné jako seriál (je to takové až moc hollywoodské, což by mi sice normálně nevadilo, ale u Mr. Beana bohužel ano), ale přesto občas docela zábavné. ()

Satan

Já vím, v seriálu to je o něčem jiném, ale dát Beana na filmové plátno byl skvělý tah. Hodina a půl bezkonkurenční zábavy s fenomenálním Atkinsonem. Ten, kdo neviděl Beanovy díly, bude zcela jistě unesen, pro mě také velký zážitek, i když už to tu bylo. ()

Javert

Mně to přišlo jako důstojné zfilmování vynikajícího seriálu...rozhodně lepší než Prázdniny pana Beana ()

mzss1

Rozhodně perfektní film, kde hraje Rowan Atkinson jako skvělý Bean. Oproti klasickým dílům s Mr.Beanem nevidiím zde žádný pokles dolů. Možná něco bych ve filmu změnil či smazal, ale to je fakt detail nejspíš. Tohle je taková klasická bezchybná rodinná komedie se vším všudy. Film má velké množství vtipných scén o které se bezpochyby postará skvělý Mr.Bean. I hudba nebyla špatná k filmu. K filmu fungovala dobře i nostalgie. Takže nemůžu hodnotit jinak než na 96% = ***** ()

kingik

Mr. Bean a stříbrné plátno si zrovna dvakrát nepotykali. Jeho zábavné, několika minutové televizní skeče zůstanou vždy mnohem zábavnější a zachovány v celistvějším tvaru, než poněkud rozbředlá Beanova anabáze do zámoří. V L:A: se sice zažije také nějaká legrace, ale mně přišla hodně vynucená a téměř vůbec nevyplynula ze situace, ale náš popleta s šílenými škleby si musel svoje scénky do děje vsunovat, a to nebylo ono. Dokonce si dovoluji tvrdit, že Peter MacNicol byl natolik dobrý, že váznoucí legraci obstarával rovněž v hojném měřítku a hlavně přirozenější cestou, než to bylo u Rowana Atkinsona. Pobavil jsem se, to ano, ale na televizní obrazovce to Beanovi šlapalo fakt lépe. Tady vlastně většinu svých televizních scének propašoval do filmu, a ještě tak nějak polovičatě. Hodně průměrná záležitost. 50% ()

Legas

Mno, Beanovi televizní epizodky jsou výtečné, ale udělat z toho celovečerák? To není dobrý nápad. Jako film - téměř největší filmová katastrofa, jako série skečů - výtečná zábava. ()

Jordan

Teraz hodnotim prve zhliadnutie tohto filmu v kine (nie ostatne reprizovane zhliadnutia). Ten chlap je jednoducho NEUVERITELNY. ()

dzej dzej

Digest z krátkých anglických beanovských epizod. Ty nejlepší gagy z původního Beana jsou postehovány k sobě a navlečeny na hlavní příběhovou linii točící se kolem vrácení Whistlerovy matky hrdým Američanům, jejichz vztah k umění je naštěstí dovedně ironizován – obraz má odhalit Jon Bon Jovi, mezi suvenýry se objevuje plakát ála Playboy s názvem Whistlerova sestra, obraz pro Ameriku koupil natvrdlý a nacionalistický generál. Staré známé Beanovy gagy je samozřejmě lepší vidět „v originále“, z těch nových jsou kouzelné především Beanovy erudované interpretace vnímání výtvarných děl („Jen tak sedím a koukám na obrazy“) a samotné Whistlerovy matky („Ten obraz je velký a to je dobře, protože kdyby byl malý, mikroskopický, nemohl by jej nikdo vidět.“). Je až s podivem, že si tvůrci tohoto filmu pro široké masy nevybrali nějaké notoricky známé výtvarné dílo, ale obraz který příliš nefiguruje v obecném povědomí. ()