Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

igi B.

Taškařice Beanice... V rámci žánru taškařic bez problému za pět hvězdiček, fim jako takový jinak zas víc jak průměrný není - tož za tři, leč zprůměrováno vychází to na čtyři fazole... :-)))) Chvílemi jsem se fakt smál, až jsem se za břicho popadal... Tak pozor na následky nadýmání... ;-) ()

Melies

6 / 10 Kiež by každá komédia bola aspoň tak vtipná ako táto. Neviem si pomôcť, ale mne sa tento film ľúbil a nasmial som sa až-až. Áno, priznávam, je to očividný pokus ľahko zarobiť ďalšie peniaze na Beanovej popularite, no teraz sa na to aspoň dá pozerať a fakt, že príbeh je úbohý ako Kuvajtský krasokorčuliarsky tím, na tom nič nemení. Atkinson dokazuje, že je pán komik, a Peter MacNicol neurazí. Tri * však dávam so vztýčeným ukazovákom a prísnym výrazom na tvári, pretože nemám rád, keď sa nás producenti za každú cenu snažia ogabať aj o tom málo peňazí čo máme. ()

Dadel

Není to špatné, ale na celovečerní film je to málo, působí to spíš dojmem prodlouženého televizního dílu. A spousta vtipů byla právě z nich "doslovně" převzata, což znalce spíše naštve. Ale některé scény se i tak povedly ()

ORIN

Při sledování jsem měl na mysli jediné a to, že Mr. Bean patří na televizní obrazovku, ne na filmové plátno. Přesto stále nadprůměrná podívaná. ()

Segrestor

Nejdříve mi vadilo, že vlastně tvůrci vythrali stokrát viděné gagy Mr. Beana a poslepovali je nějakým příběhem. Chtěl jsem vidět něco nového. Také mi přišlo, že je docela na škodu potlačit ty Beanovo špatné vlastnosti, nechat ho mluvit(!) a jednat jen správně. Nicméně, po letech, když můžu říct, že Beana jsem neviděl snad sto let, a držím v ruce právě tento film, jsem schopnej se tomu bezelestnému mentálovi s velkou smůlou smát a smát a... smát. Takže jasná komedie za pět. Vlastně u restaurování obrazu Whistlerovo matky samotným Beanem už nešlo o pouhý smích, ale jakýsi poryv křeče s náběhem na infarkt myokardu a posmrtný škleb a lá Jack Nicholson. ()

Dudek

Mr. Bean je žádaným produktem všech věkových kategorií a zlatá kasička pro producenty, proto není natočení filmu s celovečerní stopáží nijak nečekaným krokem. Autoři se pokusili do scénáře vtěsnat veliké množství absurdního humoru, aby si i přes svou délku Bean udržel vtipnost, což není zrovna lehký úkol, ale jistým způsobem se jim to povedlo. Rozhodli se totiž pro tu nejschůdnější varintu, místo natažení jedné částí sitkomu, kterou by doplnili o pár gagů vytvořili plytkou dějovou linku (tedy vlastně dvě na sobě nezávisle ukončené dějové linky) s něčím, co bychom mohli označit za příběh a nastrkali do ní hordu beanovských vtipů, jistá podobnost s první možností tam je, ale pokud o tom popřemýšlíte, zjistíte že ta druhá nenechává tolik prostoru pro křečovitost. Scénář sice není nijak okouzlující - a to je vidět i na Atkinsonovi, který se někdy tváří, že je mu předvádění některých situací trapně -, ale drží po hromadě a tvůrcům se dokonce podařilo vytvořit i duo happyendů, u kterých si možná někdo i zaplaká :). No dobrá, rozhodně to postrádá kouzlo původních kraťasů, ale na druhou stranu nemá cenu hledat ve filmu za každou cenu mouchy... ()

Aluska88

Rowan Atkinson je prostě komik celým svým srdcem a tento celovečerní film s jednou z nejznámějších postav (nejen) britské komedie je velmi vydařený. Chvílemi mi bylo i trotlovského mistra Beana líto. ()

genetique

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Skečmi nabitý hodinuapoltrvajúci gag. A čo je prekvapujúce, ani dej to nemalo zlý, proste totálny úlet. Atkinson proste vyžmýkal čo sa dalo a za to mu patrí moja vďaka. Aj preto ostane pre mňa postava Beana jedna z najnezabudnuteľnejších postáv vôbec. 95%. ()

ScreamJay

Všechno skvělé co Bean předvedl ve svém seriálu převedené do Hollywoodského pozlátka a už prosté né takové jako dřív. Víte co se říká, opakovaný vtip už není vtipem. ()

Le_Chuck

Filmová katastrofa to určite nebola ! Naštastie sa film snaží nadviazať na Rowanov nemý groteskný humor, ktorý mu tak ide a zbytočne ho nenúti rozprávať. Je tu pár naozaj výborných scén, ale hlavne Bean na akého sme zvyknutí. Moula a packal. Ja som sa výborne bavil, aj keď kvality seriálu to zďaleka nedosahuje. Slabšie 4*. ()

Spiker01

Jsem velký fanoušek Mr. Beana, měl jsem doma staré kazety se všemi sériemi původního i animovaného seriálu a pokaždé když vidím tenhle film, tak se mi obnoví vzpomínky a pořád se dobře bavím. Možná někomu vadí amerikanizace této notoricky známé postavy, ale já miluju i tenhle film...9/10 ()

sud

Očividně slabší než Beanovy krátké filmečky. Spoustu scén v nich už bylo dávno použito. Ale i tak poměrně dobré. Zvláště scény kdy je Bean převlečený za doktora v nemocnici ("Jak se vám máme odměnit?"- "Můžu ještě u vás týden bydlet?") a závěrečné gesto s motorkářem. ()

Tyler

Jistě,skoro všechny gagy jsme už viděli v seriálové podobě.Jistě,takovéhle hovádko není stříbrného plátna hodno.Ale když on ten film je přes to všechno pořád vtipný. ()

castor

Nešika všech nešiků to zkusil v celovečerním filmu (a bohužel pak i znovu) a všechny přesvědčil, že není moudré posílat ho coby uměleckého experta z britské Královské národní galerie do Spojených států a už vůbec ho nechávat o samotě se slavným obrazem. Stačí jedno kýchnutí na olejomalbu, která platí za jedno z nejslavnějších děl amerického umění mimo USA, a na trable je zaděláno. Ovšem na ty si doktor Bean zadělal už v letadle nebo jako „terorista“ po přistání. Tvůrci sice vrství dříve viděné, ale šílené grimasy a ještě horší nápady i tady poměrně spolehlivě fungují. Právě samotných nápadů je méně, ovšem když divák jednoduše hodí stranou, že tomuhle magorovi stoprocentně víc sedí televizní formát o jednom bytě, než celovečerní záležitost, může se poměrně spolehlivě pobavit. Holt kasy pokladen kin se chtějí plnit opakovaně. Půlka z nás výsledek čekala a ta druhá doufala v zázrak. Dopadlo to tak nějak napůl. ()

CANNIBAL

Jednoznačně musím dát 100%! Gegy tady Atkinson přivedl na maximum, a to se musí také brilantě odrazit i v hodnocení. A když tomu přidal i na konci fakáče, to prostě nemůžu dát jen za čtyři hvězdy. ()

MM_Ramone

Podtitul tohto snímku - "Najväčšia filmová katastrofa" nie je ďaleko od holej skutočnosti. Nikdy som nemal rád idiotsky pantomimický herecký prejav Rowana Atkinsona. Ale v jeho krátkych seriálových epizódach s Mr.Beanom to bolo ešte znesiteľné. No v celovečernej komédii to je utrpenie. V jednej z hlavných úloh sa tu tiež objavil ďalší polodement - Peter MacNicol. Jeden trapnejší ako druhý. Hrozný film. * ()