Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

Anderton

Veľký muž s červenou botou, Taxi Taxi, Návštevníci......a bohužial aj Mr. Bean. Čo majú tieto filmy spoločné, si domyslíte veľmi ľahko. Ani sa mi nad tým nechce vyplakávať. Atkinson predsa musí pri tejto postave povedať maximálne dve vety za pol hodku! Najväčšia filmová katastrofa to ale nie je. Takže tvorcovia majú vďaka šikovnému názvu alibi. ()

Carol Pifková

Prerábka obrazu, Whistlerovej matky, Mr. Beanom ma bude prenasledovať dokonca života.. I dnes keď si na to spomeniem sa škerím asi tak nejak ako sa dokáže škeriť samotný Bean. Možno síce film nemal silný príbeh ale aj tak to skvele pobavilo. ()

Zodd

Přijde mi osobně trochu těžké hodnotit film, u kterého se místy pobavíte, ale ve výsledku není moc na co vzpomínat. Je mi to jasné, je v tom nadsázka, světem oblíbený génius (a) komik Rowan Atkinson hraje svou komediální figurku, která byla přesunuta z britského poloněmého groteskního sitcomu do vod amerických hollywoodských komedií. Na tom to celé stojí a padá. Mezi britským a americkým rodinným pojetím je však dost značný rozdíl a film dost tvrdě naráží na své limity, jež praskají pomalu jako drůbeží skořápky při líhnutí. Navíc zápletka s obrazem, která zahrnuje nejvyhrocenější scény z filmu, je dořešena až moc dementně, že se o jakékoli vnitřní filmové konzistenci nedá mluvit. Mr. Bean už není groteskní one-man-show figurka, je to prostě podivín jako třeba pan Tau, jen bez kouzel a po lobotomii. Netřeba říkat, že mluva našeho hrdiny dost silně nekoresponduje s těmi ostatními. Některé scény jsou zrecyklované ze seriálu, aby to mělo ten beanovský feeling, ale ve výsledku jde o jakýsi slepenec na půli cesty, který neví, čím chce opravdu být. ()

silentname

"Bean." Musím povedať, že ako fanúšik Rowana Atkinsona a v detstve som miloval skeče Mr. Bean som sa veľmi na tento film tešil. A dúfal som, že sa s ním poriadne pobavím. A pamätám si, že v detstve ma tento film veľmi bavil. Ako dospelý... myslím si, že sa stále drží ako solídna komédia s dobrými momentkami, ktoré pobavia. A dokonca aj trošku ten nechutný humor v tomto funguje. Ako napríklad sáčok v lietadle. Som možno detinský, ale mňa tá scénka baví. Ale nie je to len komédia v tomto filme. Čo sme videli v skečoch Mr. Bean bolo trošku drámy a nejaké to srdce na správnom mieste. Sami si pamätáme ešte, aký darček kúpil svojej frajerke na Vianoce. :D .. Tento film však na to má priestor a myslím si, že je príjemné pre mňa vidieť pána Beana, ako sa snaží napraviť katastrofu s obrazom Whistlerovej matky. A hoci nemôžem povedať, že je to správne riešenie, tak jediné čo môžem ozaj povedať je, že to urobil s dobrým úmyslom. A priateľstvo medzi ním a Davidom sa tu podľa mňa veľmi pekne ukáže. Dokonca sa priznám, že mám rád niektoré monológy v tomto filme. Či už Mr. Bean o obraze, alebo keď David hovorí svojej manželke v nemocnici, že napriek všetkému čím jeho priateľ je, tak ho má vlastne v skutočnosti rád. Myslím si, že viacerí možno tento film nemuseli z dôvodu, že komédia v skečoch je hlavne nemá a rozpráva sa v nej veľmi málo. A Atkinson je hlavne veľmi fyzický a snaží sa všetku komédiu dať vyslovene do svojej vlastnej mimiky. Tu je tých dialógov oveľa viac, no k ich kreditom ma nenudili ani raz. A dokonca je to film, že si ho pozriem rád, keď ho dávajú v televízii. Mám rád našich dvoch hlavných hrdinov, plus si myslím, že je to asi najlepšia rola, kde som mal možnosť vidieť Petera MacNicola a okrem toho je tu ešte aj tá neskutočne skvelá skladba od kapely Boyzone. Áno, aj po rokoch sa mi stále Picture Of You stále veľmi znie. "Bean" hodnotím nostalgicky pre mňa ako obľúbenú komédiu. Nemyslím si, že ide o vynikajúce dielko, ale keď som sa zasmial, tak to bolo úprimné, keď som prežíval emócie s našimi hrdinami bolo to úprimné, a dokonca si rád vždy vypočujem komentár k obrazu Whistlerovej matky v podaní Atkinsona. Hodnotenie: B+ ()

SeBig

Seriálu to sice nesahá po kotníky, ale líbilo se mi to a zasmál jsem se samozřejmě u Beana to snad ani jinak nejde. To je pán. ()

LaciLC

V oblasti zábavnosti má k pôvodnému sérialu veľmi ďaleko, ale je to predsa Mr. Bean a Rowan Atkinson. Zábava je zaručená. Možno keby som nikdy nevidel diel z Mr. Beana dám aj *****. ()

Chrustyn

Celovečerní sledování Beanovských eskapád už sice není taková sranda jako 20 minutové skeče ale pořád je to celkem slušná zábava. ()

Arsenal83

Vždy som bol fanúšikom Beana a toto sa vydarilo. Tá kombinácia Atkinsona a pojašeného MacNicola fungovala skvele. Aj po rokoch komédia, na ktorej sa dá vždy zasmiať. Na rozdiel od dnešných komédií nemusela zbytočne zasahovať do fekálií alebo pohlavných záležitostí. ()

Rimmer100

Raději jsem měl Mr. Beana v jednotlivých dílech než ve filmu, ale celkem se tento film navzdory očekávání povedl. Prostě skvělé gagy Rowana Atkinsona ()

heyda

Mr. Bean je záruka smíchu. Ty jeho grimasy :-D Já jsem se hodněkrát nasmál i v tomto filmu. Bohužel seriálu se to nemůže rovnat. ()

Stanislaus

Dodnes máme doma (asi už nefunkční) originální VHS a pamatuju si, že jsem tehdy film viděl vícekrát. Po x-letech od poslední projekce jsem se k Největší filmové katastrofě vrátil a byl to vskutku nostalgický návrat. Mr. Bean a jeho trampoty rozhodně fungují lépe v krátkých skečích a s minimem slov, o tom žádná, přesto jde v případě filmové verze o zábavnou blbinku, která na nejednom místě odkazuje na původní seriál. Nejvíc jsem se bavil u Beanovy noční mise v muzeu a jeho amatérského (ale nadmíru účinného) doktorování v nemocnici. P. S. ["Sadnlý!!!"] ()

BMW12

Viděno už po x-té. Mr. Bean je prostě prvotřídní bavič, ty jeho grimasy a zážitky co se mu stávají, to je prostě neuvěřitelné. Seriál je TOP, film je o trošičku horší, ale je zde hromada vtipných scén. Klidně bych ten film o půl hodinky prodloužil, přišlo mi, že to uběhlo moc rychle. ()

anais

Vtipné scény tu jsou. Bean na velkém plátně nezapadl. Atkinsonův humor se však musel smířit s trapnou náhradou příběhu, která se snaží přiblížit Beanakomu vlastně? Vždyť se přece nejedná o žádný intelektuálnější humor typu Monty Pythonů. Bean je ve své seriálové podobě srozumitelný pro všechny. Jeho humor je založen na geniálních grimasách, na humoru až fyzickém, škodolibosti, nízkosti lidských pudů. Atkinson pro svou postavu nesahá nikam k filosofii. Pokud se jeho postavička dá považovat za nějakou společenskou kritiku, potom z hlediska těch nejprimitivnějších, nejzákladnějších lidských vlastností, které jsou srozumitelné pro každého – dítě i vystudovaného člověka. Proto nechápu, proč celovečerní film musel být orámován tak stupidním příběhem o americké rodině. Celou postavu Beana tak obklopuje naprosto nevhodné prostředí, které ho jako by zjednodušuje, ubírá mu na údernosti. Zobrazované americké prostředí je vyumělkované nejen po stránce charakterů, ale i designu. Všude odpudivá, křiklavá postmoderní architektura, která má k člověku tak daleko, jako Američani k pochopení britského pana Beana. ()

Ivoshek odpad!

Tak tudy ne, soudruzi! Udělat z Beana idiotskou figurku a nacpat ji do americké rodinné komedie byl krok směrem k naprosté trapnosti. To málo, co mohlo být vtipné, je okopírované ze starých Beanových skečů. A Peter MacNicol je snad ještě větší prkno, než ta anorektička, co s ní hraje v seriálu. Pozn: Existuje něco horšího než "rodinná komedie"? ()

MM11

Hodně lidí je na tenhle Atkinsonův výlet vysazených. Přitom ta alergie je odpustitelná pouze za přepokladu přímého srovnávání, bez něho by se jednalo o nesmírně kvalitní komedii. Ale má to porovnávání vůbec smysl? Vše má svoje specifikum a je pochopitelné, že rozdílnost bude nesmírná. Markantní zde je především rodinně uvědomělá linka k Beanovi se absolutně nehodící, jinak lze vyčíst už pouze občasné vykrádání sebe sama. Dále je na místě jedině chvála. Naneštěstí mám pocit, že tvůrci se zavděčit nemohli. ()

SOLOM.

Jako děcko jsem Beana žral, některé jeho skeče jsou legendární „umělecká díla“ a asi si je budu muset po letech znovu připomenout a podívat se na „pana Fazolku“ důkladněji. Nicméně ani tento film není špatný. Jen je bohužel místy až moc zdlouhavý, pokus o děj místy neskutečně skřípe – nicméně i já rád používám „uvítací prst a nejen na Američany“ jako ON. Každopádně vyložená katastrofa jak je v názvu filmu to není. Průměrné ohodnocení tomu dám, ale ty klasické kratší epizody s ním jsou mnohem lepší. ()

Janek

Občas je to vtipné, velmi naiivní scénář zachraňuje Atkinson. No co dodat...je to příliš "americké". ()

Ištván87

Kdyžjsou tam scény převzaté ze seriálu, k tomu soukromý příběh úplně jiné postavy a mnoho mluvících postav, které říkají, jaký je ten chlap pitomec, tak to zas tak moc není můj šálek kávy. Mr. Bean má pracovat samostatně. Dlouhý film mu až tak moc nesluší. Rozhodně ne americký. ()