Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

janek85

Jestli tohle byla filmová katastrofa, tak jsem Čínský lord. Tohle nebyla největší filmová katastrofa, tohle byl normální průměrný film, jak se patří. Sice je to s nejlepším komiken co znám, ale v tomhle filmu nějak tu jeho komickou sílu neuměl rozbalit, nějak mu to nešlo. Výkony herců, jak jsem naznačil, byli velice průměrné. Efekty, ty ušly. Hudba ta byla dobrá. Atmosféra trochu nuda, místy humorná. Celkový dojem:Nebylo to nějak k zasmání, nějak mi to nic neřeklo.46%Přístupnost:přístupný ()

ilemas

To je tak blbý, až je to dobrý. Když jsem to viděl poprvé, nevěřícně jsem kroutil hlavou, jak je to trapné, ale po vícero shlednutí trapárny pomíjím a bavím se s některými velmi povedenými scénkami. ()

ZoltanCZ

Mr. Beana mám rád, ale film mu vůbec nesvědčí. Film sice obsahuje několik typicky Beanovských gagů, ale mezitím je pospojovaný jakýmsi "aspoň příběhem", který je zatraceně klišoidní. Raději si pustím seriál... ()

lekr

Mr. Bean vlítl na stříbrné plátno se vší parádou..celých 86 minut jsem se opravdu válil smíchy...Mr. Beana miluju a takovouhle show jsem si přesně přál.....a stálo to za to!!! ()

SallyZen

Jelikož Atkinsona zbožňuju, tak se mi tento film líbil, především kvůli němu. A Whistlerova matka byla hezčí od Beana než originál. Samozřejmě kvality televizních dílů to nedosahuje. 80% ()

rakovnik

Rowan Atkinson je se svým obličejem prostě originál, ale tento film je skutečně na pokraji katastrofy, když se na můj vkus až příliš často uchyluje k vyvolání smíchu tím, že je prostě vulgární. Myslím, že to potvrzuje i rozporuplné hodnocení uživatelů. Každopádně, mnohé scénky mají své kouzlo a jsou opravdu vtipné, jako celek (což nám alibisticky podsouvá i text distributora) ale film nefunguje a snaží se více vytěžit z pověsti hlavní postavy, než z originality. ()

vydumnica

Aspoň tých 70% si tento film zaslúži. Bean je príjemná oddychová komédia s fantastickým a nenahraditeľným Mr. Beanom, skutočne si neviem predstaviť, že by Beana hral niekto iný ako Rowan Atkinson. Ten sa asi pre túto rolu narodil. Najzapamätateľnejšia scénka je asi tá s moriakom. Cool soundtrack. ()

marcek

Rowan Atkinson je prostě komik jak sviňa, ale jeho filmy se moc nelíbí. Ty jeho krátké patnáctiminutové filmečky jsou fakt bomba, ale filmy nejsou na 5 hvězd. Ale světová katastrofa je průměrná komedie se známýma xichata Mr. Beana ()

Mefistofelle

Já mám toho chlapa prostě ráda a i když je to v podstatě dost stupidní rodinná komedie, s Rowanem Atkinsonem to je o x řádů lepší, než by to bylo s kýmkoliv jiným. Zvlášť ty jeho ksichty mě nikdy nepřestanou bavit :). ()

DruidKarel

Mr. Bean je dobrý, možná nejlepší komediální herec. Jen se prostě potřebuje mít kde předvést. Tady to až tak moc dobře nevyšlo... 3* ()

C0r0ner

Jasně, oproti seriálu je to slabý odvárek, ale to je v podstatě všechno. To modré hodnocení připisuji hlavně tomu, že film musí mít příběh a proto je počet gagů za minutu poněkud redukován. Ale ať mi nikdo neříká, že se legendárními nestaly scény z výslechové místnosti, nebo krádeže a výměny obrazu. 90% ()

Juto

Film sa veľmi líši od televízneho seriálu a fanúšikovia budú určite sklamaní, ale ak vás skutočne baví sledovanie Rowana Atkinsona v úlohe Mr. Beana, potom by ste si mali pozrieť tento film. Ani klišéovitý dej nepokazil Atkinsonove gagy, ktoré sú výborné. 7/10 ()

Blackros

Ačkoli je tento film dost podceňovaný, do jisté míry je to učitě změnou klasického anglického humoru na mírně americký, já ho musím hodnotit kladně, protože mi tato změna na zábavnosti neubírá a užil jsem si ho od začátku do konce. ()

WolfR

Mr. Bean ve filmové podobě mě nenadchnul, ale ani neurazil. Bean je pořád stejný poděs, ale i tak mi přijde, tak nějak jiný než v seriálu. Rowan Atkinson je sice opět skvělý, ale nezachrání totálně mizerný děj. Je to prostě slepenec Beanovských vtipných momentů, ale nic víc v tom nehledejte. Ovšem kdyby byla ve filmu místo Beana nějaká jiná postava a zažívala by stejné situace jako Bean, tak by film skončil někde v propadlišti dějin, ale že je tam Bean, tak to ujde. Seriál mi teda přijde příjemnější a vtipnější, ale film taky celkem obstojí. Ikdyž, žádná sláva. 3 hvězdy. ()

Ice123

Bohužel 5* dát nemohu, na standart Mr. Beana to bohužel nedosahuje, ale pořád si užijete spoustu srandy a to jak od Rowana Atkinsona tak od Petera MacNicola, který pro mne bude vždy Piškotem z Ally McBealový ;) 80% ()

KajusaK

Naprosto boží hudba, úžasný Atkinson. Příběh trošku zaostával ale na 3* slabší je dostatečný. Jediné naprosto záporné je dabing Beana, katastrofa!.. ()