Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

Djoker

Snowboarďáci jsou ekvivalentem Sněženek a machrů pro generaci teenagerů vyrůstající na přelomu tisíciletí. Janák se rozhodl jít jako první s kůži na trh a ani po letech nenašel v žánru sobě rovného. Přidanou hodnotou filmu je, že přivedl mnoho mladých k jízdě na prkně. Janák ukázal skvělý instinkt, když dal dohromady duo Kotek a Mádl. Nechybí štěrbiny, úderný pubertální humor a zábavné vedlejší postavičky. ()

flanker.27

Od puberťáků pro puberťáky. Občas vtip, tragickej střih, ale nějak proti tomu nic nemám. Teda až na Kotka, kterej má opravdu přiléhavý jméno. ()

choze

Svého času jsem na to instinktivně zavlekl partu kámošů a to ještě předtím, než začalo to haló okolo. Sympaticky lehkonohé, přirozené a ultrapohodové, nevadící prvoplánovitostí, obehraností (i když by hrdinové nemuseli padat v každém druhém záběru) a bezradně působící zkratkovitostí, právě naopak. Janák odvedl dost dobrou práci od perfektního castingu, přes sexy soundtrack, až po efektní kameru a přesnou režii se skvělým timingem mnoha fórků. Škoda, že dál už se Janák jen rozmělňoval. ()

brit84

Do teď jsem to nikdy neviděl celý a měl jsem pocit, že se na to dá docela slušně koukat. Včerejšek mě ale vyvedl ze zažitého omylu. Trapný scénky a vtipy, kterých je film plnej, začnou lézt krkem hned, jak se v ději zopakují podruhé. Tedy hned od začátku. Jako jediný pozitivum shledávám držky Mádla, protože je to jeho parketa a vlastně je mně jako herec docela sympatickej. Narozdíl od Kotka... ()

Sarkastic

Konečně nějaká slušnější (ve významu kvalitnější) komedie. Kam se na ni hrabou americké, nebo německé rádoby vtipné filmy? Takže těmi kladnými body jsou určitě vtipné situace a hlášky, navíc dobrá hudba. On the other hand jsou tu chyby a herecké výkony nejsou zrovna oslnivé. Ale na ty 3* bych to viděl. ()

Gilmour93

Cudnější "Americký páj" přesunut do českého lyžařského střediska. Celý je to fakt hustý, až ztuhnete. Prostě totálně cool, vole..! Frikulíni Rendy a Klín by měli zchladit nevybouřená ohanbí v čerstvém ranním prašanu a vrátit se do školních lavic k četbě literatury. ()

Hal_Moore

První český pokus o teenage komedii jaksi nevyšel. Režie nic moc, hudební složka se mi nechce ani probírat (stále dokola ty samé písničky... ještě k tomu oposlouchané z rádií), kamera taky za moc nestojí, herecké výkony jsou... (teda nejsou). Erotické scény toho moc neukážou (to má být teenage komedie?????), po celou dobu se zasmějete tak třikrát, čtyřikrát. Jedna hvězdička za Lucku Vondráčkovou a druhá za snahu natočit něco nového. ()

Brouk

Ne, že by to byl nějaký zázrak, ale byl jsem celkem příjemně překvapen... A hlavně jsem se pobavil... :-) ()

TeeAge

Jeden z mála dobrých nových českých oddychoviek. Herecká garda fakt sympatická, réžia mohla trochu viac zabrať. ()

genetique

Nechápem, prečo okolo tohto snímku bol taký ošiaľ. Klasická komédia, z ktorej sa dokonca vytrácajú prvky klasickej dobrej českej komédie a snaží sa hrať na americkú teenagerskú komédiu, čo ale zmiešaním českej mi to voláko nešlo. Pár milých a niekedy aj nečakane cool momentov, ale inak nič moc. 60%. ()

maxi6 odpad!

........Největší běs a hrůza v české komediální tvorbě roku 2004. Neštěstí, na které dokonce přispěl ze své portmonky i Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie. Nevím, jak se k tomuto veledílu mohla připlést i Markéta Zinnerová. Janák se zde pustil do parodie na teenegerské téma: Jedeme si do Špindlu zašukat. S tím, že nasadí známé herce "neherce", svižnou muziku, to vše skloubí s jízdou na prknech, skútry, vrtulníky, Horskou službou a já nevím co ještě. Jediné pro jeho obhajobu je jeho prohlášení o tom, že nebýt producentských zásahů, vypadaly by Snowboarďáci zcela jinak...! Po zásluze by potřeboval ztrestat A. Dvořák za chyby v nevhodném a nelogickém střihu. Jako další je naprostý amatérismus u hudebních střihů, následných postsynchronů, úděsné seriálové dialogy, nenávaznost děje, silně pokulhávající kvalita celého scénáře. Přestaňte se zajímat o dějovou linii a sledujte jen klip z horského prostředí. Bohužel vznikl z toho bezduchý, laciný, nic neříkající paskvil, který vás na 1,5 hodiny povozí v kanalizační, smrduté filmové stoce a pak vyplivne naprosto vygumované. Směs trapných a předem předvídatelných gagů, kterým bychom se měli smát.... guláš, který se někteří nestydí přirovnat ke klasice Sněženky a machři. Takže další díly: Snowboarďáci 2, Rafťáci, Podvraťáci, nebude nic jiného, než další odvar této nastavované kaše. A že je čeká velký Hollywood ? Vždyť to tam také patří........ ()

StarsFan

Snowboarďáci mi byli doporučeni mými kamarády, tak jsem pod vidinou nějaké zábavné komedie na ně šla i do kina. Jsem teenager, tak by snad film mě odpovídat mojí cílové skupině, zklamání však bylo o to větší, že se nic takového nestalo. Tyhle rádoby-vtipné hlášky mě nijak nepobavily a dobré herecké výkony aby člověk hledal pod lupou. Rozumím, že nějakým teenagerům (a možná i několika jiným lidem) se to líbit bude, já mezi ně ale asi nikdy patřit nebudu. ()

Hitman_47

Tento film se mi (kupodivu) líbil...Kotek ukázal, že umí i hrát, když se mu chce (jelikož v Pojišťovně štěstí....no comment) a i holky byly pěkné, takže 4 gwjazdy. ()

Le_Chuck

Po vzoru x-krát sfilmovaného, tu máme crazy teen komédiu v štýle "lets fuck them". V hlavnej úlohe dvaja trupici na horách. Invencia žial nulová, a tak sme svedkami série prevažne málo humorných, až trápnych scénok (s asi dvoma svetlými výnimkami), na pozadí prázdnej príbehoidnej omáčky, za doprovodu skvelej hudby. Snaha o celkovú "coolovosť" s prehľadom vyšumí do stratena a divák sa nudí. Ono totíž nieje na čom stavať, ani hereckých výkonoch, ani na ničom. Viem, že si film svojich divákov nájde, ale niesom si istý či ich veková hranica presiahne pubertu. Ja som chcel nenáročnu zábavu a dostal som nenáročnú nudu. ()

berg.12

Onen teenagerovský film se vyznačuje právě tím, že je, ehm, pro teenagery. A to především pro masu teenagerů. Představa jakési inteligentní oduševnělé teenagerovské komedie je podle mě hodně zcestná. Tahle skupina je navíc jiná v 60., 80. letech i v současnosti a filmy jsou jí šité na míru. Můžu tak odsoudit žánr jako celek, ale v rámci něj a na české poměry, jsou Snowboarďáci (i třeba díky hudbě) celkem nadprůměrná a vtipná záležitost. ()

NinadeL

Dnes už lze zpětně hodnotit, totiž, že Snowboarďáci spustili vlnu nových filmů pro teen diváky, což jejich existenci vcelku ospravedlňuje. Jako dějinný impuls či prvek, který musel tak či tak dorazit. Mládež narozená po listopadu už dávno nebyla zvědavá na nějaké Sněženky a machry a potřebovala svůj ryze aktuální počin, kterému bude rozumět. Bude rozumět hlavně všem těm moderním detailům, které normalizace neznala, bude rozumět novým tvářím a novému slangu. Což samozřejmě ale neznamená, že by Snowboarďáci byli jakkoli dobrým počinem, jen se stali suverénním králem v díře na trhu. Další dva tři roky se musela trpět díla odvozená. A dnes? Dnešní teeni co nemají nastreamované neznají, tak je možné je přivést zpět právě k tomuto zlomu a čekat, co bude určeno jako jejich nástupce. ()

Spiker01

Moje nestárnoucí klasika, při které se patřičně zasměju, kterou ale dávají povážlivě málo v televizních reprízách (opatrně jsem vyhlížel několik let) na rozdíl od úspěšnějších a provařenějších Rafťáků. ()

sud

Projekci "Snowboarďáků" jsem hodně dlouho odkládal a když už jsem se k tomu uráčil, říkal jsem si, že se podívám na kousek a pak to zahodím. Ale s podivem jsem u toho zůstal až do konce. Nepůsobilo mi to sice fyzickou bolest, ale že bych byl nevaž se, odvaž se, to zrovna ne. Jinak Jirka Mádl je docela sympaťák, je civilní a věřil jsem mu to. Kotek mi tady ani moc nevadil, ale jeho přehrávané frajerství mě postupem času dost lezlo na nervy. Na holky se bezvadně kouká, ale to je asi tak všechno. Že mě štvalo to neustálý používání slova hustý!!! bude asi tím, že když jsem to viděl prvně, měl jsem už nejhorší telecí léta za sebou (i když nepopírám, že jsem zastuzelej puberťák). Zdejší humor mi mnoho neříká, ale sem tam se něco pro zasmání našlo. No, tak co na konec? Viděl bych to asi takhle: "Snowboarďáci" nejsou určitě špatný film, je to pouze film silně vyhraněný divácké skupině 13 - 17 let. ()

MM_Ramone

Jiří Mádl a Vojtěch Kotek. To vám bola svojho času velice populárna herecká dvojica pubertálnych mamľasov. V roku 2004 mali premieru ako "Snowboarďáci" a o dva roky neskôr, v roku 2006, sa objavili v spoločnom filme ako "Rafťáci" a tiež aj ako rockoví podvraťáci. Vždy to bolo v kostrbatej réžii bohovsky coolového trotla Karla Janák. No či už Mádla s koKotekom štylizoval do úlohy rafťákov, podvraťákov či ako v tomto prípade nadržaných snowboarďákov, vždy sa mi to zdalo trapné, nezábavné a blbé. * ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi