Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

Fr

Nemusím americký teen komedie, páč spršky vulgarit ze mě už dávno záchvat smíchu nevylouděj. Vskutku dobrej nápad využít fajnový prostředí hor a snowboardu, doprovázený padnoucí muzikou. Jestli se mám u takovýhle komedie bavit zrovna já, není důležitý. Z reakce svýho okolí vidím, že film se líbí nejen náctiletejm. A na sobě postupně pozoruju, že čím hůř umím jezdit na snowboardu, tím víc mě bavěj Kotek s Mádlem. ()

TheMaker

::::::::::::::::::::::::: Na Česko celkem solidní film. Některé scénky byly opravdu k popukání, ale jinak film stál za prd. Never moore ............ ::::::::::::::::::::::::::::::: ()

novoten

Při propírání skrz veškerá média ztratila tahle pohodová komedie velkou část svého kouzla, ale Janákovi už nikdy nikdo nevezme, že tehdy v pravý čas trefil do černého. Vlna, která které přišla po zimním bláznění, za sebou bohužel nechala poněkud hořkou pachuť a několikanásobná divácké škody, ale první sázka na buddy-chemii Kotka s Mádlem naštěstí jako jediná funguje dodnes. ()

tron

“"Večeře!“ – "No jo, jenom dostříkám.“ – "Umyj si potom ruce." Väčšina divákov si vydarených SNOWBOARĎÁKOV pozrie z troch dôvodov. Prvý: nahá Lucia Vondráčková. Druhý: budú sa chcieť na vlastné oči presvedčiť, ako sa dokázali Česi (ne)vyrovnať americkým tínedžerským komédiám á la PRCI, PRCI, PRCIČKY. Tretí: sex. Vezmime to heslovite a postupne: áno (je tu jedna pekná scéna so saunou a Luciou), dokázali (mama jedného z hrdinov si v úvodnej štvrťhodinke prejde peklom, s akým by mal morálne problémy i Stifler) a áno (o sex ide vážne až v prvom rade). Prekvapivo sympatické, s krásnou horskou zasneženou výpravou, fajn ústrednou pesničkou Dana Bártu a vynikajúcimi hláškami („Si povídejte s veverkami.“; „Ať si trhne rovnátkama.“; „Být váma tak s tim moc nepočítáme, jedeme je totiž VOŠUKAT.“; „Odtěd mi budete říkat pane.“) a dialógmi („Napovídala mímo fotrovi, že tady fetuju.“ – „Co je to za blbost, to ti dosvědčím, že nefetuješ!“ – „No jo, jenomže ty prí fetuješ taky.“). ()

B!shop

Tak jsem konecne videl Snowboarďáky a byl jsem docela mile prekvapenej. Janak totiz pochopil, ze se ve filmu nemusi jen mluvit, ale muze bejt i akcnejsi, forky muzou bejt krapet drsnejsi a i kdyz je film v podstate o nicem a nemuze se srovnavat s prcickama a podobnejma filmama, porad to muze bejt dobra sranda. Hlavni plus filmu je totiz jeho sviznost. Sice mi prislo, ze na zacatku je tu foru strasna spousta a postupne mnozstvi vtipu ubejvalo, ale nenudil jsem se. Nejzbytecnejsi tu jsou nakonec samotny jizdy na snowboardu, ktery nejsou ani vtipny, ani husty. Co se tyce hercu, tak Kotek s Madlem sou spravni looseri, ostatni herci jsou v pohode a holky jsou pekny. A bylo videt, ze ruzny hlasky rikaj s chuti. Slusna zabava. ()

Oskar

Ať si lámu hlavu jak chci, nemůžu přijít na to, co na tom filmu všichni mají. Jistě, je pro teenagery a to - upřímně řečeno - už nějaký ten pátek nejsem. Ale vzpomínám si, že když jsem byl, tak přesně tento druh filmu jsem nesnášel. Podle mě je to spíš naivní představa třicátníka o "teenagerovském světě" (pokud připustíme, že něco takového existuje, podle mě ne). Hrdinům je nějakých patnáct šestnáct, ale herci vypadají na třináct a chovají se jako desetiletí. Odmítám věřit, že skuteční teenageři takhle přemýšlejí. Ve věku šestnácti let je už člověk ve fázi jakéhosi prozření, deziluze. Čte Schopenhauera, Nietzscheho a jiné pozéry a zabývá se posledními věcmi člověka. :-) Snowboarďáci mi připadají víc jako povrchně vnějškový, "rodičovský" pohled na období, jemuž lidé s krátkou pamětí později říkají "sladké mládí". Jak napsal Anatole France: "Nic není tak zodpovědné za staré dobré časy jako stará špatná paměť." Ostatní to evidentně vidí jinak než já. Budiž. Ale v mých očích ten film příliš neobstál ani jako komedie. 40% ()

Eodeon odpad!

Spektakulární teenage komedie, při níž jsem opravdu často ani nedýchal! Bohužel však z úplně jiných důvodů, než zřejmě tvůrci zamýšleli. Když jsem film prvně viděl, bylo mi sedmnáct let. Dnes je mi o rok víc, ale stále splňuji onen přísný věkový okruh, pro něž jsou Snowboarďáci určeni. Z toho důvodu nebudu brát na účely filmu sebemenší ohledy. I kdyby však ano, nic by to nezměnilo. Příběh by stále žádný neexistoval, jen jeho jakási matná iluze. Herecké výkony by byly i přesto stejně špatné a nepřesvědčivé. Mnohdy si troufnu tvrdit, že výkony herců byly srovnatelné s výkony naprostých amatérů, ba často horší. To lze odpustit v případě některých vedlejších rolí, ale pokud se to týká bez výjimky všech a tudíž i obou hlavních postav v podání Vojty Kotka a Jiřího Mádla, pak už tento atribut sám o sobě ukazuje na špatný film. Zacílením na věkovou skupinu nelze omluvit ani opravdu špatnou hudbu. Její prvky byly vzhledem k tématu vybrány vcelku vhodně, nicméně byla použita naprosto špatně. Co by se tak trošku odpustit dalo, je otřesný scénář a množství ubohých dialogů. Ty jsou totiž cool pouze ve zcela ironickém spektru. Trošku mě mrzí, že tvůrci nahlíží na diváka, tedy na obyčejný kluky a holky v mém věku, jako na takové primitivy. Ale primitivní zábava je přeci účel filmu, ne? Proč mi tedy žádný z těch vtipů nepřišel k smíchu? Možná byla chyba v mé současné náladě, ale o tom pochybuji. Selhání je opět na straně ubohého scénáře. Z toho také plyne nesmírné množství všelijakých nelogičností a nesrozumitelností, které film degradují nejvíce ze všeho. Valná většina zamýšleného vtipu je založena především na okolnostech, které by logicky jednoduše nemohly nastat. To je u podobných teenage komedií časté, ale v případě Snowboarďáků to až bije do očí a ani to nesplňuje svůj účel, jelikož ani tak to není vtipné. Ať se na to dívám z jakéhokoliv úhlu, tento film od nejhoršího hodnocení z mé strany nic nezachrání. Byla vůbec chyba něco takového natočit. Jen to znovu poukazuje na nízkou úroveň soudobé české filmové tvorby. Režisér Karel Janák udělal tu chybu, že se pokusil co nejvíce přiblížit dnešní divácké společnosti. Té, která je tak silně ovlivněna masovou komercí. To se mu ale dokonale povedlo. Snowboarďáci vykazují všechny prvky průměrnosti vkusu dnešních diváků. Komerce se totiž primárně zaměřuje na průměrný vkus, jedině tak se zalíbí co největšímu počtu lidí a z toho plyne, že i vydělá co nejvíce peněz. Už se tedy nejedná o kulturní tvorbu, ale o ekonomický princip. Film není uměním, je zbožím. Přizpůsobení se průměru ničí jakékoliv projevy individuality a ruší pojem umění. Účelem filmů jako Snowboarďáci je zbavit spotřebitele pocitu nudy. Avšak, nijak nepodněcuje lidské myšlení, neobsahuje žádné vyšší hodnoty a ideály. Odpusťte, tohle není film pro mě. ()

Karlos80

Panebože já jen žasnu jak někdo s tohohle toho filmu dva roky po jeho natočení může už dnes dělat kultovní komedii ! A blbnout tak hlavy nejen mladým. Jakoby nic lepšího před ní ani po ní už nebylo natočeno! To si myslíte že jsou vážně všichni v této zemi tak blbí ! Pro mě je například jestli se to takto a tímto termínem tady u nás vůbec dá označit kultovní dětská (puberťácká) komedie Sněženky a machři či Stav ztroskotání, kterým tato nesahá ani po kotníky. Děkuji vícekrát už nechci, tento paskvil přesněji snaha či zoufalý pokus o něco co už tady bylo jde naprosto skrz a mimo mě. Ani jindy sympatická a přirozená Barbora Seidlová nebo Veronika Freimanová, nezachrání tento film téměř od odpadu. Nejvíce nesympatičtí a neherečtí mi ale v celém tomto komerčním a rychlo-prodejném díle připadli ty kluci tedy ta druhá parta, těch hezounkých přiblbel na létajících prknech. To byla fakt síla se na ně koukat! O jednotlivých rolích, hereckých výkonech, střihu a hudbě se tady rozepisovat nebudu, to si myslím už za mě udělali jiní kteří hodnotili podobně tedy tak zhruba od 2* po odpad víc si to opravdu nezaslouží! Myslím že by to bylo fakt zbytečné. Ha, ha to jsem se zas jednou zasmál, až mě z toho bolí bránice! Ale je možné že bych to z dnešního pohledu dnešního puberťáka přeci jenom hodnotil jinak? Vždyť oni ani chudáci nic jiného kolikrát neznaj. A na dobu ve kterém vždy jednotlivý film vznikal se zásadně nekoukám a neobracím, (nekoukám se dopředu ani dozadu), hodnotím vždy z čista jasna a zásadně jen z dnešního nezaujatého pohledu. Slušný a vkusný film jde přeci natočit za každého režimu ne? ps: Pane Janák věnujte se radši kuličkám, teenagerovské komedie vám opravdu nejdou.. ()

Marius

Jo, ty krávo , tak tenhle filmeček je vopravdu hustej. Je to o dvou typanech co sice jezdí na prknech jako paka ale nakonec zbali takový štěrbiny že bys jen čuměl. Hmno ak má byť toto štýl humoru mladej generácie tak dovi . Už nie som teen takže mu asi dosť nerozumiem. Na dievčatá sa síce pozerá dobre ale chcelo by to nápaditejší scenár zo sekcie "real life". Za pozornosť stojí hudba (až na to že jeden song brutálne vykráda Tomayasu Hotei - Battle without honor or humanity a pesnička On my head je na najlepšej ceste byť druhým najotravnejším filmovým songom po Vode čo ma drží nad vodou). Ak tu niekto hral tak Langmajer a Ester, ktorá (snáď mi to tie tri mladé šušky prepáčia) je pre mňa najpríťažlivejšou, najprotivnejšou a najlepšie zahranou postavou. STŘÍKEJ !!!!! 3/10 ()

monolog odpad!

Když to šlo do kin, bylo mi dvacet a tak jsem pravděpodobně jedním z cílové skupiny. A nelíbilo se mi to kvůli záchodovýmu humoru, cool všemu a in hercům. Ani Sněženky a machry (to se tedy zase měli čím inspirovat) se mi nikdy nijak zvlášť nelíbili, ale proti tomuhle zmetku je to komorní humoreska s propletencem děje plná zábavy (hodně přeháním). Jediná opravdu dobrá věc tu je ta písnička, která je však zase kvůli coolovosti nazpívaná anglicky, čímž u mě ztrácí víc, než kdyby se mi vůbec nelíbila (jsem Čech, tak kurva nebudu zpívat cizácky, ne?). Hlavní hrdinové, jsou jen "hezounkové", kteří neumí hrát a spoléhají se na neexistující vedení režiséra. Pokud toto má být rodinný film pro všechny generace, tak jsem asi mimogenerační jedinec, protože heslo "vojebej je všecky, Bůh už si je přebere" mi nikdy nepřišlo jako životní krédo. ()

Zeck

Vůči tomuto filmu jsem měl před shlednutím určité předsudky. Když jsem se na něj ale podíval, tak mě velice bavil. Kotek & Mádl zde jsou poprve a naposled skutečně vtipní, legrační scénky také stojí za to. Tak proč se na to koukat tak profesorsky, na slušné 3 hvězdy to určitě má! :-) ()

Jara.Cimrman.jr

"Ty myslíš toho mýho bambána pro tu svoji bembeřici?" Ač je to k nevíře, tak i já si matně pamatuju, že jsem kdysi býval mladý. A že jsem toho nakecal o stříkání, tedy než jsem skutečně začal stříkat. To sem asi nepatří, ale být za mých mladých let v módě prkna, tak bych se na nějakém určitě pokusil zabít. A určitě bych se přitom vykašlal na Randyho s Jáchymem a užil bych si to s Klárou a Terezou. Jenže u té obrazovky to tak nějak nebylo ono, ale kdybych byl o pár desetiletí mladší, tak ty to třeba i mohla být jízda mého života. Ale spíš ne, protože jsem dosud neodhalil, jak se na snowboardu pluží. ()

CheGuevara

Období vzdoru, kdy jsem na Janáka kontroval Antonionim, mě už přešlo. S chladnou hlavou mně nedělá problém uznat, že tento film má své publikum a není zase tak hloupý, jak se mi mohlo zdát. Ale na Antonioniho pořád nemá. ()

Pethushka

Snowboarďáci jsou podle mě povedená a vtipná komedie pro teenegary. V CŘ je trumfl snad už jen Gympl. Navíc zde byl "objeven" Jirka Mádl, což je pro českou scénu velké plus (pokud tedy zrovna netvoří debilní Stahovák), a Vojta Kotek, který je taky docela nadaný...Pavla Tomicová opět září a diváci pukají smíchy! ()

xxmartinxx

Promiňte, ale tohle jde mimo mě. Pro mě je to naprosto nesympatický film s dvěma trapáky v čele. Nechápu ten příběh, jeho humor a jeho smysl. Nebaví mě. Nemám ho rád. 30% ()

igi B.

Já jen nechápu, co je na téhle ponejvíce nevtipné, otravné a jisté sortě puberťáků lacině se podbízející pičovině "sportovní"... Asi to kadění a blití a hulení, fak kůůl, Janáku! - - - P.S. Tak ještě že má pan rejžiser rád ty Coeny, že... Předpokládám, že u bří stříká... %-/ - - - - - (Poprvé viděno 12.4.2011 na ČéTéčku a tečka, hodnocení 19386., komentář zde jako petsettřicátýčtvrtý - 12.4.2011) ()

Mr.Apache

Palec nahoru. Na naše poměry vskutku povedený a svižný teenagerský film. Charismatické duo Kotek & Mádl. Tři (možná dokonce čtyři) neodolatelně krásné holky. Langmajer. Parádní pop rocková písnička. Dokonalá iluze bezstarostného mládí... Po všech těch náročných, případně křečovitě socialistických, a pohříchu nepříliš veselých sondách do života mládežníků, jaké u nás vznikaly za komančů, je tohle jednoduše příjemná změna. Možná trochu chtěná, místy maličko křečovitá, ale změna, jakou (protentokrát) určitě mohu. Řek bych, že se na to ještě někdy (tajně) podívám znova. A rád. ()

Shit

pěkná blbost, jedina scena ktera stoji za shlednuti je, kdyz ty holky vybehnou ze sauny, proto ty 2 *, nevim co na tom kokotkovi vsichni videj ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi