John Rambo je jedním z veteránů války ve Vietnamu a zakladatelů Zelených baretů. Je v současném civilizovaném světě poněkud dezorientovaný, putuje stopem od města k městu a navštěvuje přátele z války. V jednom městečku narazí na místního šerifa Willa Teasleho. Tomu zrovna nepadne do oka; snaží se ho vypudit, a když Rambo město opouští, nechá ho zatknout pro potulku a uvězní ho. Ve vězení ho zástupce šerifa pro své „potěšení“ ponižuje, což Rambo už nevydrží. „Rozvzpomene“ se na své zkušeností z vietnamské džungle a s jejich využitím uprchne do místních lesů. Šerif zorganizuje výpravu, která má za úkol Ramba najít a přivést zpět do vězení. Jenže Rambo je díky svému výcviku nepolapitelný – a navíc decimuje šerifovy muže jednoho po druhém. Tenhle případ se Teaslemu vymkl z rukou – a navíc vzbudil nežádoucí publicitu. Do městečka tak přijíždí plukovník Trautman, Rambův bývalý velitel, protože on jediný snad může zastavit Rambovu osobní válku… (TV Prima)

TheSpearCZ

Dnes již legendární první díl Ramba, který je dle mého kult akčních filmů s absolutně skvělým Stallonem, kterému role bývalého veterána z Vietnamu sedla jako prdel na hrnec. Právě jeho výkon tento film vyzdvihl zaslouženě vysoko a společně se Schwarzeneggerem se stali top herci osmdesátých let. Bohužel pět hvězd dát nemůžu hlavně za ten "průměrný" konec, kde mi přišlo, že to celé tak nějak upadalo. Každopádně slušná jízda! Lepší 4* ()

zdeny99

Rambo je dokonalé akční béčko, na které se nedá dívat jinak než s pocitem viny, že si ho tak strašně moc užíváte. [33645. hodnocení, 919. komentář, 85%, 232. nejlepší film, 196. nejoblíbenější film] ()

Aurus

Tohle je velmi skvělý akční film. Příběh je naprostá bomba, hudba je výborná a Rambo je skvělej. Akce je výborná. Za mě 10/10. ()

Johnny

Tento film mal naozaj hlavu a pätu. Nebola to len nezmyselná strieľačka, pekne vystihol aj bezvýchodiskovú situáciu vojnových veteránov po návrate späť. A Stallone sa na tú úlohu veľmi hodil - svojim hereckým štýlom presne zapadol do role J. Ramba. ()

JB2203

Zřejmě nechtěná parodie na filmy o amerických traumatech z vietnamské války. Závěrečný Sylvesterův plankt je nezapomenutelný. Vřele doporučuji v kombinaci s českým dabingem. ()

tragos

Určitě nejlepší akční béčko, co jsem kdy viděl. Dobrý příběh, skvělý Stallone, průměrný Dennehy. Jeden z mála akčních filmů, ke kterým se rád vracím. ()

crha

Nenávidím lidi, co Ramba jedničku ani neviděli a haní ho, nebo jím pohrdají. Bohužel je jich fakt hodně. Rambo je geniální. ()

Mike.mk1

Pokud by měl některý z akčních filmů osmdesátých let dostat plné hodnocení tak určitě tento. Druhý nejlepší film Slye a jeden z mála kde opravdu dobře hrál, na tohle se prostě kdykoliv podívám znovu. ()

Colleague

Většina holek, ale i intelektualů, co tenhle film odmítají se slovy: no vždyť tam bude Rambo ten všechny postřílí, a co? Ani si neuvědomují, jak tomu filmu křivdí. Jediný problém vidím v tom, že Stallone ze svých nejlepších filmů dělá 5-6 dílný ságy, který už potom stojí za hovno a kazí tak ty špičkové první díly (Rocky, Rambo). ()

vojo

Prvý diel je sice ešte príliš "normálny" a uveriteľný, no záver ukazuje kam sa osamelý veterán bude uberať v ďalších dieloch tejto už pomaly ságy. ()

Joll

Naprostá šablona pro všechny akční filmy! Jednoduchý příběh, vynikající hudba, a na tu dobu neokoukaný hrdina, který není nezranitelný, není bez citů, jen se chce vrátit domů! Tak jako mraky dalších nevítaných válečných hrdinů z vietnamu... Rambo zůstane v našich srdcích ať chceme nebo nechceme , můžeme ho vychvalovat nebo zatracovat a bude tam stále je to film na který se nezapomíná, ať už jste jakákoliv generace !!!! RAMBO je je a bude hrdina napřič mnoha genaracemi!Každý kdo ma za alma mater celuloid musi mu tento film nahánět slzy do očí a zároveň husi kuži a jestli ne,tak je tu neco špatně!!!!!! 5 hvězd jak vyšitých. Sly v plné formě 80. tá leta v plně formě a vůbec všechno co se dá na tom období tak milovatt!!!!! ()

Páně

Nečekaně kvalitní a ve své podstatě velice smutný film. Jenom ten výlev citů na konci byl možná na herecké kvality Stalloneho asi trochu moc. ()

bery71

Tak jsem konečně viděl Ramba. A k životu tenhle film rozhodně potřebovat nebudu. Nicméně na to jak je tenhle film starý je neuvěřitelně zábavný. Stallone v něm naštěstí skoro nemluví. Skoro mám pocit, že kdyby zůstalo u jednoho dílu mohl bych dát ještě víc. ()

Deratizer

Vzpomínám, když tato filmová trilogie běhala v různých kvalitách na VHS a mělo to obrovský úspěch. Tehdy jsem to nějak extra nevnímal a nežral, to až později, ale přesto si pamatuju, jak pro většinu kluků se kvalita jednotlivých dílů Ramba stupňovala podle toho, jaký měl John Rambo svaly, čili samozřejmě se všude nejvíc mluvilo, že ve dvojce je namakanej víc než v jedničce a pak zase ve trojce ještě víc než ve dvojce. Kritici si ovšem mysleli opak pochopitelně :-) Tento filmový příběh je prostě legenda legend. Takže oficiálně se mezi mladýma klukama samozřejmě tehdy nejvíc obdivovala trojka, kde měl Sly největší svaly :-) Když jsem filmům o Rambovi přišel později na chuť já sám, tak mě především zaujal sám Stallone a jeho postava, která mě u filmu držela, jeho role a osobnost na mě pozitivně psychologicky působila. Tehdy mě nejvíc učaroval Rambo 2, Rambo 1 mi přišel takovej docela bez akce oproti dvojce a trojka mě zpočátku nejvíc nudila. Když se na to podívám dnes nejen z pohledu akce a nadupanosti akčních scén, tak si dovolím říct, že nejkvalitnější příběh a kult této filmové postavy má rozhodně tento první díl. Aby ne, když tímto dílem se rozjela slavná filmová legenda a Stallonovi přinesla nezapomenutelnou slávu. Tady je Rambova postava asi nejsympatičtější, jelikož hraje ne chladnej vraždící najatej stroj, ale kluka přicházejícího z války, kterej nikomu nic nedělá, nikoho neobtěžuje, chce se jen najíst v místní restauraci a přesto je trnem v oku jednoho místního šerifa, který nemá nic jinýho na práci, než do Ramba šťourat. Rambo se začne bránit a je zle. Další díly Ramba už jsou jen tvrdá akce , ale tento díl má osobní velkej příběh samotné postavy,nikoliv jen postavy, která má za úkol někde udělat očistu. Proto je tento díl ze všech nejcennější, jelikož se to celý tímto dílem otevírá a je to kult. O demenci policajtů v tomto filmu radši nemluvit. Jestli takový postupy a jednání, jaký předvádí ti policejní packalové v tomto filmu mají jít příkladem policejním orgánům všeobecně, tak to potěš péro. Je to jistě trochu přitažený za vlasy, kde celá policejní armáda si jednoduše zamane s podporou šerifa, že si vezmou na mušku jednoho chlapa a za každou cenu si ji uloví jako trofej, jako kořist s myšlenkou, že kdo ho zabije jako první, je největší borec. A to vše samozřejmě s naprosto klidnou hlavou bez pomyšlení nad možnými následky pro ně samotný. Takto přece nemůže uvažovat školená policie, která nese zodpovědnost za pořádek a bezpečnost. Svým způsobem tam je kus pravdy, pač ono se na tyto veterány asi s láskou nepohlíželo a ten film to vystihuje, ale ono to není tak o zlým nenávistným policejním spolku, jako o demenci a uvažování samotných policajtů. Jejich debilita lacinýho bezcharakterního myšlení je tu na očích v první řadě. Jednoduše demence policejních buranů v tomto filmu nezná mezí, těžko si dovedu představit, že by takto jednali a mysleli policajti i ve skutečnosti dnes, kteří musejí mít nějaký psychologický výcvik a pravidla, kde nejde jen tak bezmyšlenkovitě si vyhledat kořist na zabití pro zabití nudy a stereotypu v pracovní době. Dnes si samotní policisté musí dávat majzla aby neudělali nějakou hloupost v akci už kvůli následnýmu možnýmu zničení svojí vlastní kariéry. Příklad za všehny. Policista zastřelí ve službě padoucha a hned se šetří, jak k tomu došlo, zda policajt nejednal přehnaně, zda bylo nutné použít zbraň apod. Ve filmu jednoduše nejsou asi v řadách policie morální pravidla. Přesto dávám pět hvězdiček, pač film mám jako celek hlavně kvůli samotnýmu příběhu a postavě Ramba rád. () (méně) (více)

huko

Asi nejlepší na filmu je to, že důvody k tomu proč se Rambo chová tak jak se chová, pořádně pochopíte až ke konci. Na začátku si jen říkáte "Proč? Ježíši, to je debil..." Vlastně jsem si to říkal skoro celou dobu filmu a i Rambovi soupeři, na konec jsem Ramba pochopil... šerifa ne, to byl debil. I na postarší věk filmu, je to zajímavá podívaná i dnes. ()

DHDV

Tento film byl nadčasový svým skrytým tématem, které je stále aktuální. Pokud by tento film natočili v dnešní době tako bude mít oscarové nominace, už jen kvůli tomu tématu. ()

Akana

Pokračuju v pozdním dohánění své neznalosti akčních klasik a v tomto případě se ta činnost nejeví nijak nepříjemnou. První část slavné série je překvapivě solidní, střízlivá, má lehký kritický podtón, který zatím není masakrovaný divácky vděčnou akční řezničinou. Rambo ještě není tak nadlidsky nezničitelný, jeho boj o přežití a čest má jistou dávku uvěřitelnosti. 70% ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Rambo: Poslední krev

Rambo: Poslední krev

11.09.2014

O pátém dílu Ramba se mluví od roku 2008, kdy čtyřka vydělala 113 milionů dolarů. Její akční scény jsou navíc krvavým etalonem, kterému se následně vyrovnalo jen minimum eRkových filmů, takže… (více)

Nepokoušejte se zabít zabijáky

Nepokoušejte se zabít zabijáky

31.01.2009

Tohle staré filmové pravidlo (Chow Yun-Fat by mohl vyprávět) snad nikdy neomrzí. Přesvědčovat nás o tom bude i Channing Tatum. Ať už si o jeho hereckých schopnostech myslíte cokoliv, hvězda tohohle… (více)