John Rambo je jedním z veteránů války ve Vietnamu a zakladatelů Zelených baretů. Je v současném civilizovaném světě poněkud dezorientovaný, putuje stopem od města k městu a navštěvuje přátele z války. V jednom městečku narazí na místního šerifa Willa Teasleho. Tomu zrovna nepadne do oka; snaží se ho vypudit, a když Rambo město opouští, nechá ho zatknout pro potulku a uvězní ho. Ve vězení ho zástupce šerifa pro své „potěšení“ ponižuje, což Rambo už nevydrží. „Rozvzpomene“ se na své zkušeností z vietnamské džungle a s jejich využitím uprchne do místních lesů. Šerif zorganizuje výpravu, která má za úkol Ramba najít a přivést zpět do vězení. Jenže Rambo je díky svému výcviku nepolapitelný – a navíc decimuje šerifovy muže jednoho po druhém. Tenhle případ se Teaslemu vymkl z rukou – a navíc vzbudil nežádoucí publicitu. Do městečka tak přijíždí plukovník Trautman, Rambův bývalý velitel, protože on jediný snad může zastavit Rambovu osobní válku… (TV Prima)

JustEdems

Vzpomínám si kdy jsem First Blood viděl poprvé. Byl jsem plný očekávání a nadšení s vidinou prvotřídní akce. Protože Sly byl pro mě v té době něco jako testosteronový Bůh. Avšak po shlédnutí v nevyzrálém věku, jsem zcela nepochopil, co tohle dílo vlastně popisuje a znamená. A z příběhu jsem měl namísto nadšení, depresi jak z praku. Po několika letech ve vyzrálejším věku, jsem dal Rambovi druhou šanci. A dostalo mě to do kolen daleko víc, než poprvé. Právě když jsem celou tu filosofii pochopil, jsem si uvědomil, že ta druhá šance byla to nejlepší co jsem mohl udělat. Slyovi jsem Ramba věřil natolik, že jsem se do jeho role vžil tak, až jsem si skoro balil věci do lesa a na netu sháněl jeho ikonický nůž.  Jediné co musím tvůrcům vytknout, je vystřihnutí původního konce. I přesto kdyby měl každý akční film alespoň z půlky to, co má první Rambo. Tak by se hned tento žánr cenil úplně jinak. ()

horskejvlk

Rambo I nebo-li První krev je nejlepší s celé série neboť néjen že je skvělý akční film v pěkné americké divočině ale snaží se napravit pohled na veterány z Vietnamu jako oběti výcviku její země, v původní knize Rambo zemře, sám plukovník ho jako nebezpečný výtvor US.Army zastřelí . Konfrontace dvou vojáků z Asie kteří bojovali za svobodu totiž Sherifa z války v Korei ten byl jako celá válka  v pořádku tak vojáka z Vietnamu ta byla ta špatná a vojáci byli vrazi dětí.Toliko poslání totiž předsudky a oběti válečné mentality. ()

topol999

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů se Slyem. Válka ve Vietnamu byla největší prasárna, kterou můžeme USA připsat (kdyby se alespoň poučili...) a vždycky na to doplácí jenom obyčejní lidi. Tím spíš, když potkáte trotla v policejní uniformě, kterej si myslí, že má moc všechno řídit. Závěrečný výbuch emocí ve mně zanechal hluboký dojem a důvod k zamyšlení. Bravo. 90% "Vy, jste zákon ve městě, tady jsem já. Nechte toho, nebo bude válka!!! Ukončete to!!" ()

JC_Gucci

Rambo je skvělým akčním filmem starého typu. Příběh veterána z větnamu trpícího postválečným syndromem, co se dostane do křížku s policií v zapadlém městečku. Celý film vyznívá realistickým dojmem. Máte pocit, že po sobě postavy střílí ostrým střelivem, plechy bourajících aut se se skřípěním ohýbají a zranění vypadají opravdu bolestivě. Hlavní postavě, Rambovi, sice fandíte, ale spíše je vám ho trochu líto. Než nabušeného hrdinu v něm vydíte chudáka co už neví jestli je ve vietnamské válečné zóně, nebo v lese v USA. Díky skvělé atmosféře odpouštím filmu i absurdnosti, například auta vybuchující jak napěchované C4kou. Herecké výkony nejsou nijak úžasné, až na Sylvestra Stallona, ktrerý ani nemusel moc hrát jak mu role krásně padla. Hudba ve filmu dobře podkresluje atmosféru, ale po shlédnutí si na žádný motiv nevzpomenete. Rambo patří mezi nejlepší filmy akčního žánru. ()

Marcel25

Najskôr som si myslel, že je Rambo len ďalšia bezduchá "naháňačka" v lese. Avšak, emocionálny záver ma prinútil sa zamyslieť nad tým, že to možno niečo viac. ()

andy60

Když jsem to viděl poprvé, ještě v časech hluboké totality, doslova mně spadla čelist a kdybych měl tehdy film ohvězdičkovat, dostal by plný počet. Dnes však musím trochu ubrat. Ne, že by film pozbyl své kvality, jen to již nedokážu prožít tak intenzivně, jako tehdy. I tak se jedná o nejlepší film série. ()

KritAIk

Sylvester Stallone se vrací jako nezničitelný John Rambo, veterán vietnamské války. Film exceluje svou akcí, vynikající kamerou a skvělým soundtrackem. Navzdory absenci ženských postav je to příběh o přátelství, vlastenectví a ochraně slabších. Rambo je ikonou popkultury a film stále přitahuje pozornost diváků po celém světě. ()

the.gargoyle

Sylvester Stalone jako John Rambo. Film s myšlenou ukázat, co se během pár sekund může stát a jak se Rambovi klidná procházka městem obrátí v boj s místními policisty. Neohroženost, odhodlání, pomsta jsou ve filmu dokonale zachyceny. Divák může jednotlivé postavy milovat a nebo ze srdce nenávidět. Výborná kamera a střih dělají z tohoto filmu extrémní divokou jízdu. ()

Danik_

Filmová série Rambo je jednou z nejznámějších a nejikoničtějších sérií akčních filmů. Především první film s názvem First Blood z roku 1982 přinesl nezapomenutelnou postavu Johna Ramba, kterou ztvárňuje Sylvester Stallone. Série pak pokračovala dalšími třemi filmy, kde se Rambo stává legendárním hrdinou. První film, First Blood, představil divákům Ramba jako bývalého vojáka Green Beret, který se po návratu z války snaží najít mír a zapadnout do společnosti. Avšak když je nespravedlivě pronásledován a obtěžován místní policií, jeho vojenské dovednosti se probudí a začíná boj za vlastní přežití. Výkon Sylvester Stallone jako Rambo je nezapomenutelný. Vytvořil charakter, který je tvrdý, neoblomný a zároveň zranitelný. Jeho schopnosti v boji a nezlomná vůle ho staví do pozice jednoho z nejvýraznějších akčních hrdinů filmové historie. Stallone představuje Ramba jako postavu, která se stala symbolem odhodlání a odporu proti systému. Scénář First Blood je víc než jen akční film. Přináší téma veterána z války, který se nedokáže začlenit zpět do společnosti, a ukazuje trauma, které vojáci procházejí. Film se také dotýká problematiky konfliktu mezi vojenskými a civilními autoritami a důsledky války na lidskou psychiku. Režisér Ted Kotcheff a později i Sylvester Stallone, který režíroval další filmy série Rambo, vytvořili napínavé akční sekvence, které jsou plné adrenalinu a napětí. Bojové scény jsou choreograficky precizní a diváci jsou vtahováni do Rambovy cesty proti silám nadřazeným počtem. ()

Slide

Měl jsem štěstí a Ramba viděl poprvé až v kině. V roce 2023. A musím uznat, že filmařina na rok 1982 je to výjimečná. A poslední scéna na stanici je emocionálně neskutečně nabitá. Bohužel zbytek filmu byl emočně sušší. Možná na druhé přehrání mi to sedne ještě o trochu víc. Ale i tak velmi kvalitní a nadčasový snímek. ()

veronikajel

Jako joo, před 40ti lety to musel být bezva akčňák, ale v dnešní době jsem se musela u nějakých scén fakt smát. A nad jednoduchostí celého filmu jeden taky žasne. ()

hihi

Akční film jak má být. Rambo v podání Sylvestera Stalloneho je úžasný. Ve filmu je zobrazena jak jeho velmi silná stránka, tak i ta  traumatizovaná z války ve Větnamu. A to se mi na filmu líbí, že i ten co má hordu svalů, zelený baret a nic ho nezastaví, může mýt i své slabé chvilky. ()

Xpatrix

Film ktorý som sledoval ešte na kazete :). Videl som ho veľa krát a vždy si ho rád pozriem. Za mňa je to jedna veľmi dobre podarená klasika ktorá snáď nikdy neomrzí. ()

moovaha

Rambo je nádherný príklad, ako rozdielne vníma tie isté zábery 12-ročný chlapec a 40-ročný muž. Keď som mal dvanásť, uchvátil ma Rambov nebojácny výraz, násilné scény, výbuchy. Ale až ako 40-ročný som si prvýkrát „všimol“ záverečnú scénu rumázgajúceho hrdinu (asi prvý a posledný krát, čo som videl Sylvestra plakať) a celkovo (citlivo) vnímal hlavného protagonistu ako zlomeného vojnového veterána, čo od okolia nechce nič iné, len aby mu dali všetci pokoj (niečo podobné poznajú ženáči po hádke s manželkou). Teda na svoj rok vydania celkom slušná psychologická sonda v akčnom šate, pričom v pokračovaniach sa scenáristi zamerali už iba na to akčné torzo postavy. Škoda. ()

Dalajlada

Naprosto perfektní akční drama o osudech veterána/ů z války ve Vietnamu. O tom, jak byli někteří přijímáni a jak s nimi bylo zacházeno. A také o jejich traumatech a jejich spouštěčích. ()

Cerna_kosile

,,První krev tekla mně", říká zoufalý hlas, když si šerif Teasle a celý policejní sbor kousli opravdu silného sousta a mohli být jenom rádi, že při jeho trávení nebylo třeba objednávat těch 200 pytlů na mrtvoly. Pan Morrell dokázal stvořit akční monstrum, které pan Kotcheff dokázal přetransformovat na plátno klasickým a přímočarým způsobem, tak jak Slye známe. Už od začátku filmu je divák ponořen přímo do dějiště a jenom může napjatě čekat, s čím a jak se Rambo vypořádá. Otázkou je, jak by film vypadal, kdyby konec dopadl podle knižní předlohy.. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Rambo: Poslední krev

Rambo: Poslední krev

11.09.2014

O pátém dílu Ramba se mluví od roku 2008, kdy čtyřka vydělala 113 milionů dolarů. Její akční scény jsou navíc krvavým etalonem, kterému se následně vyrovnalo jen minimum eRkových filmů, takže… (více)

Nepokoušejte se zabít zabijáky

Nepokoušejte se zabít zabijáky

31.01.2009

Tohle staré filmové pravidlo (Chow Yun-Fat by mohl vyprávět) snad nikdy neomrzí. Přesvědčovat nás o tom bude i Channing Tatum. Ať už si o jeho hereckých schopnostech myslíte cokoliv, hvězda tohohle… (více)